Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Merhaba abilerim abiler ilk motorum için bir kaç sorum olucaak ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Öncelikle merhabalar adım Mert . yaşım 16 ancak motorsiklet tutkunuyum .Babamda araba tutkunur,ondan geldi sanırım.Herneyse ben 12 yaşımdan beri atv sürüyorum ayrıca profosyonel bisikletçiyim, bunun yanında hızlı bir motor almak istiyorum,kawasaki zx6r ağır mı kaçar yoksa mümkün müdür ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Dalga geçmek için geldiğin her halinden belli. Bari bugün üye olup hemen yazmasaydın da kendini ele vermeseydin. Zx6r alırsan "direk sana" nasıl kaçar acaba bilemiyorum.
    M.balibey ve Garip bunu beğendiler.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

yok abi yanlış anladın gayet ciddiyim .direk oyle bir modelden başlıyabilirmiyim kursunu aldıktan sonra onu soruyorum

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Bana pek dalga havası vermedi valla.
    Neyse yardım etmekten zarar gelmez.
    250cc üzeri ile başlayanı, başlamayı planlayanı, başlamayı aklından bile geçirenleri dövüyolar bu forumda mert. Evine adam gönderip dövdürülmüş üyeler var öyle.

Şaka bir yana 250 cc üzerinin önerilmemesinin nedeni aşırı gücün öğrenmeyi zorlaştıracak olması.
    Ufak motorlar çok daha fazla hata affeden makinelerdir. Ayrıca bambaşka bir keyfi vardır.
    Al bi 2. el 250cc, yap 10000km sonra ne istersen yap Tabi güvenli ve bilinçli sür ki taziye başlığın açılmasın forumda
    Heil Spellcheck

anladım peki hangisini tavsiye edebilirsiniz , gerçekten motor konusunda cok cahilim sizin yanınızda .

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana pek dalga havası vermedi valla.
    Neyse yardım etmekten zarar gelmez.
    250cc üzeri ile başlayanı, başlamayı planlayanı, başlamayı aklından bile geçirenleri dövüyolar bu forumda mert. Evine adam gönderip dövdürülmüş üyeler var öyle.

Şaka bir yana 250 cc üzerinin önerilmemesinin nedeni aşırı gücün öğrenmeyi zorlaştıracak olması.
    Ufak motorlar çok daha fazla hata affeden makinelerdir. Ayrıca bambaşka bir keyfi vardır.
    Al bi 2. el 250cc, yap 10000km sonra ne istersen yap Tabi güvenli ve bilinçli sür ki taziye başlığın açılmasın forumda
    Bakış açısına bağlı. Bana göre tam ehliyet yaşı gelmemiş birinin zx6r ile başlamak istiyor olması her zaman mantıksız.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:57 ----------

Alıntı grknmrt55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    anladım peki hangisini tavsiye edebilirsiniz , gerçekten motor konusunda cok cahilim sizin yanınızda .
    Arkadaşın dediği gibi yavaştan başla. Bu iş gerçekten şakaya gelmez.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

zx6r hem tasarımı acısından hemde hızlı olmasından dolayı ilgimi cok cekti , bisiklet sporunu yapmamın birinci sebebide dönüşünün hızlı olması , yani benim dalımda genelde yaylalara cıkıp ineriz ,dönüşte güçle alakası yoktur korkmamakla frene az baskmakla alakası vardır ki bende güvenli olması kaydıyla frene basmam .dediğim gibi babamdan geldiğini düşünüyorum.Motor konusunda cahil olmam ve bu olayda cok yeni olmamdan dolayı buraya geldim.Neden zx6r ile başlamak istiyorum çünkü model bilgim az ve kendime en uygun gördüğüm o.Ancak kafama gore alamıyacagımı bildiğim için sizlere danışmaya geldim.

Motosikleti
    MT-07
    Şu konuyu bir oku. Orada incelemeye alınmamış ama adı geçen motorlar da var, onların falan da konuları var onları da oku. Ondan sonra ne türden keyif alacağına karar ver.

Karar vermek sancılı ve en güzel aşamalarından biri bu işin. İyi araştır, kullanıcı yorumlarını oku ve kesinlikle 250cc üzerine bakma. Yaşın genç daha, büyük cc ye binmek için zamanın olacak.

Eğitim ve üst baş için araştırmaya da başla bir yandan
    Heil Spellcheck

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    şimdi grkn kardeşim arkadaşların dediği gibi eğitimini al 250 cc bir motorla başla derim bisiklet ve atv sürdüğün için hiç motosiklete eğilimin olmasaydı ilk önce 125cc lik birşey alırdın öyle başlardın aslında 250lik değilde bi tane 125 lik alıp başlasan dahada iyi olur derim bide ehliyetin yok illede motor alıcam diyorsan al bir tane 125 cc lik sokak aralarında gez ehliyetini alıncada istediğin yere gidersin tecrübe edintikten sonra 250cc veya 600 cc geçmeyi düşünürsün ama sakın direk 600lük alayım deme

peki dediğiniz gibi 125lik bir motor alıp 2-3 yıl kullandıktan sonra 600e geçebilirmiyim.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    600lük sürersin ama sürmekle bitse keşke ona göre dengeni ayarlıcaksın o ağırlı ve gaz tepkisini frenlemeyi ayarlaman lazım bunları ayarlaman içinde tecrübe edinmen lazım seviye seviye 1.sınıf çocuğuna nasıl 8.sınıf konusu öğretilmiyorsa buda böyle işte

---------- Post added at 20:10 ---------- Previous post was at 20:07 ----------

peki dediğiniz gibi 125lik bir motor alıp 2-3 yıl kullandıktan sonra 600e geçebilirmiyim.
    şöyle söyleyim bu edindiğin tecrübeye bağlı yetenekli olduğunu düsünüyorum zaten profesyönelce bisiklet sürüyormussun + atv bide motosiklete yatkınsındır.en güzeli 125 cc lik bir motor ehliyet alana kadar ara sokaklarda gez ehliyetini aldıktan sonra motosiklet eğitimi yapan bir yerde eğitim al zaten kendini ne zaman hazır hissedersen ozaman başlarsın tabi motosiklet eğitimini başarıyla tamamlayınca
    güvenyahya bunu beğendi.

anladım abi çok teşekkürler o zaman ben 125-250 arası bakayım.Aklımda bir soru daha var cok alakasız olacak ama Nortonlar Türkiye'de bulunuyor mu acaba ?

Motosikleti
    MT-07
    125 çabuk bayar ben o kadar büyük bir fark olduğunu düşünmüyorum şahsen. Bisikletle bi temel de var. Akıllı kullanırsa 250ye uzun süre takılabilir.

Bu işin bilenleri 10000-20000km diyor büyütmeden evvel. Tabi kullanıcıya bağlı azalabilir veya artabilir bu rakam.
    En temizi başlangıç motoru diye tabir edilen bahsettiğimiz motorlardan birini alıp iyi bir eğitim alıp, kendi eğilim ve yeteneklerini kendin keşfetmen
    Heil Spellcheck

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    bak benim yaşım 17 siteyi 2010dan beri takip ediyorum geçen yaz mobilet aldım ara sokaklarda gezim ondan sonra 100cc cup aldım onlada gezdim tabi ehliyetim yoktu ama ara sokaklarda geziyodum ilkten banada basit geliyordu nolcak motor sürmeyi bileyim 1000 cc motorda sürerim diyordum ama öyle değil trafikte olsun ara sokakta olsun frenlemeni gaz tepkisini herşeyi iyi ayarlaman lazım 13 nisanda ehliyet sınavına girdim 1 haziran gibi ehliyet elimde oluyor 125 cc veya 200cc bir motosiklet almayı dusunuyorum

çok teşekkürler verdiğiniz bilgilerden dolayı.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    anladım abi çok teşekkürler o zaman ben 125-250 arası bakayım.Aklımda bir soru daha var cok alakasız olacak ama Nortonlar Türkiye'de bulunuyor mu acaba ?
    en güzeli 125 ile 250 arası birşey bak çok güzel motosikletler var norton yok sanırım baktım şimdi ama hiç duymadım öyle bir markayı ingiliz markası sanırım bak ne kadar kadar birşey düşünüyorsun bilmem ama yamaha yzf r125 in tipi çok güzel ya ondan sonra 250lik olarak kawasaki ninja hyosun gt 250 r güzel honda cbr 250 r honda cbr 125 r war daha bir sürü var tabide fazla tanındık değil ktm duke 200 war naked fakat tipi çok hoş ama fiyatı pahalı

kawasaki ninja 250r 294 ccimiş.Bir sorun olur mu farklı modellere bakayım mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:22 ----------

10 bin lıralık bir şey düşünüyorum. Nortonuda discovery de bir programdan izliyorum. Eski modelleri cok hoşuma gidiyor.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    sen sanırım ninja 300e bakmışssın da birşey sorucam fiyat olarak sıkıntı yok sanırım böyle pahalı modellere baktığına göre 14 15 bin tl diye biliyorum + vergiside yükseliyor

M.balibey - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2010 eski üyeliğimde(o zamanlar ehliyet var daha yaş 20) scoter almak için konu açmıştım millet bana nasıl öğrenci adamsın para biriktirip motor alıyorsun diye saymadıklarını bırakmamıştı istediklerimde 3 4 binlik scoterlardı şimdi 16 yaşındakiler zx6r alayım mı diyor demek ki bir 3 yıl daha geçse millet zzr1400 yada hayabusa için konu açacak ne günlere geldik nese kardeşim sen ilk önce bir ehliyet al ondan sonra yavaş yavaş koruma ekipmanları alırsın bu arada makaleler okursun eğitimlere katılırsın motosiklet kullanmak hakkında biraz bişeyler öğrenirsin sonra motosikletini alırsın hemde aileni üzmemiş olursun bak buradaki herkes belirli birkaç şeye tanık olan kişiler söylenenleri yabana atma

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı M.balibey adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2010 eski üyeliğimde(o zamanlar ehliyet var daha yaş 20) scoter almak için konu açmıştım millet bana nasıl öğrenci adamsın para biriktirip motor alıyorsun diye saymadıklarını bırakmamıştı istediklerimde 3 4 binlik scoterlardı şimdi 16 yaşındakiler zx6r alayım mı diyor demek ki bir 3 yıl daha geçse millet zzr1400 yada hayabusa için konu açacak ne günlere geldik nese kardeşim sen ilk önce bir ehliyet al ondan sonra yavaş yavaş koruma ekipmanları alırsın bu arada makaleler okursun eğitimlere katılırsın motosiklet kullanmak hakkında biraz bişeyler öğrenirsin sonra motosikletini alırsın hemde aileni üzmemiş olursun bak buradaki herkes belirli birkaç şeye tanık olan kişiler söylenenleri yabana atma

walla abi benim yaş 17 ben daha 400 tl lik motordan yukarı yükselemedim ehliyetimi alcam onuda beklyiyorum benden küçük çocuklar 3 bin tlilik motor alıyolar şaşırdım kaldım walla :D

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)