Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

16 yaşındayım cc yükselticeğim

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    akranlarım ve büyüklerim iyi geceler.ben bursadan ataberk symphony sr 125 surucusuyum yaklasık 2500 km tecrubem var ve henüz ehliyetim yok 7 yıllık profosyenel bısıklet gecmısım var 600 cc motor surebılıyorum ama cok karsıyım ehliyetım olmadıgı ıcın boyum 1.80 ve 64 kg yim.250 cc ye geçmek istiyorum kasımda da a1 denen ehlıyetı alıcam babam ıstıyor 55 cc ye kadarda olsa bır ehlıyet ehlıyetsızlıkten iyidir. 250 cc tavsiyelerinizi bekliyorum iyi geceler teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bikerboi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    23' Piaggio Beverly S 400
    A1 diye bir ehliyet artık yok diye biliyorum. Ama emin değilim

mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Sakın trafikte motor kullanıyorum deme kesinlikle trafiğe kapalı alanlarda başında bir yetişkinle motosiklet kullanıyorsun demi??

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    @mali_181 evet kullaniyorum arkadaşlarımda cbr 600 f ve kawasaki zx 10 var onlardada ehliyet yok hatta çevre yoluna bile çıkıyorum iki teker konusunda cidden iyiyim ama ehliyetim maalesef yok

beko12345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Dl 650 V-Strom K8 , Kuba blackcat
    Alıntı asonkurt7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @mali_181 evet kullaniyorum arkadaşlarımda cbr 600 f ve kawasaki zx 10 var onlardada ehliyet yok hatta çevre yoluna bile çıkıyorum iki teker konusunda cidden iyiyim ama ehliyetim maalesef yok
    Aferin Aferin ...

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    Cidden büyüğümsünüz saygısızlık olmasin bunda ne gibi bir problem görüyorsunuz gerekli eğitimlerim tümünü aldim tüm ekipmanlarim motor alınmadan önce alındı

Motosikleti
    Kardeşim bide kullanıyorum diyorsun bundaki problem nemi şimdi Allah korusun trafikte kaza yaptın ne olacak?? Hatta bide ölümlü bi kaza oldu ne yapacaksın açıklarmısın bana

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    Ehliyeti almama 9 ay gibi bir süre var galiba siz allah korusun siz kaza yaptiğinizda yine zarari siz aliyorsuuz bende

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:18 ----------

Zaten malum kış ayina girdik sayılır yavaştan motor garaja giricek yani muhtemel bir 6 ay süremeyeceğim zaten çevre yoluna bir kere çıktım sadece dersaneye gidiyorum 4 km bir yol toplamda bursadan olan bilir fsmnin sonunda eylemer dersanesi sadece a2 alınca tavsiyelerinizi bekliyorum

Motosikleti
    Ehliyeti almama 9 ay gibi bir süre var galiba siz allah korusun siz kaza yaptiğinizda yine zarari siz aliyorsuuz bende
    Bak güzel kardeşim Allah korusun hangimiz kaza yaparsak yapalım zarar alırız ama sen bir kazaya karıştığında %100 suçlusun hiç suçun olmasa dahi yaptığın bir kaza yüzünden hayatın dahi kararabilir

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    Evet haklısınız ek mesajimi okursaniz ama iki tekere heves küçüklükten mazur görün avrupaya göre ilerlesek ehliyet alabilirim ama...

OGUZHANKY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    dostum ehliyetsizlik kaza yaptırmaz. Ehliyet alınca sürüş kabiliyetin gelişmiyor. Burdakilerin sana demek istediği o değil zaten. Ehliyetsiz olarak bir kazaya karışırsan (ufak veya büyük fark etmez) sana faturası maddi manevi çok ağır olur, bunu demek istiyorlar. Ama bilinçli bir arkadaşımızsın belli. "14 yaşındayım şu kadar hız yapıyorum nasılım ama" tiplerinden değilsin. Belki buradaki birçok kişiden daha iyi kullanıyor bile olabilirsin ama şuanda kanunen hiç motosiklet bilmiyor sayılıyorsun unutma.
    Tavsiye kısmına gelince, madem sormuşsun söyleyelim, 250 cc klasmanında en performanslı motor ninjadır. Çünkü ninjanın sahip olduğu 33 hp avrupanın birçok ülkesinde üst sınırdır zaten. Onu cbr250r (sağlamlık olarak en sağlamı) ve hyosung gt250r (250 likler arasında en kalıplısı) takip eder.

Motosikleti
    Evet haklısınız ek mesajimi okursaniz ama iki tekere heves küçüklükten mazur görün avrupaya göre ilerlesek ehliyet alabilirim ama...
    Ek mesajınıda okudum sana tavsiyem ehliyetini alana kadar trafikte motor kullanmaman gideceksin trafiğe kapalı bir alana orda kullanacaksın bir diğeri de motosiklet öyle 2500 km yaptım 2 tekerde iyiyim olayı değildir daha ciddi ve önemli bir olay bu kadar küçümseme ve BU YAZILANLARI AİLENE DE OKUT lütfen okut ki seni ehliyetsiz dershaneye göndermesinler...

motorcu48 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    İNAZUMA keyfiii :DD
    anasını satayım o kadar yıl motor sürüyorum senin kadar tecrubem yok :D

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    Ben burada motor tecrübemi yarıştırıyorum ayrica babam motora binmemi hiç istemiyor ama onda araba sevgisi nasilsa bendeki motor aşkıni gördü ve aldi he burada ne kadar bastığımızıda yarıştırıcaksak zx10 ile iki ışık arasi 265 bastim iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Oğuzhanky teşekkürler ehliyet alınca cbr düşünüyorum parça fiyati falam ninja fiyat da aşar beni illa ss olmasina gerektr yok

Motosikleti
    Ben burada motor tecrübemi yarıştırıyorum ayrica babam motora binmemi hiç istemiyor ama onda araba sevgisi nasilsa bendeki motor aşkıni gördü ve aldi he burada ne kadar bastığımızıda yarıştırıcaksak zx10 ile iki ışık arasi 265 bastim iyi geceler

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

Oğuzhanky teşekkürler ehliyet alınca cbr düşünüyorum parça fiyati falam ninja fiyat da aşar beni illa ss olmasina gerektr yok
    Aferin kardeşim aferin :D babana da aferin sana da aferin...

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    Burada babamın suçu yok sizede 7 ay biri hergün motor derse sizde alırsınız motoru kitledi. Yağını tamamladim ehliyetle sürmeye devam edicem hayırlısıyla yaz macerasi olaral yetti ehliyeti alınca tamamdir bu iş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Benim trafikte geçen sürem 4 ay bundan fazlasida kışın olmayacak ehliyeti almadan o yüzden sizinde içiniz rahat etsin diye motoru kilitledim cidden buradaki insanlarin fikirlerine önem veriyorum içiniz rahat etsin ehliyetsiz sürüş yok artık

Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    ss şart değilse ktm duke ta olabilir.

Motosikleti
    sym symphony sr 125
    Bütçe 8.000 falan

Motosikleti
    Burada babamın suçu yok sizede 7 ay biri hergün motor derse sizde alırsınız motoru kitledi. Yağını tamamladim ehliyetle sürmeye devam edicem hayırlısıyla yaz macerasi olaral yetti ehliyeti alınca tamamdir bu iş

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Benim trafikte geçen sürem 4 ay bundan fazlasida kışın olmayacak ehliyeti almadan o yüzden sizinde içiniz rahat etsin diye motoru kilitledim cidden buradaki insanlarin fikirlerine önem veriyorum içiniz rahat etsin ehliyetsiz sürüş yok artık
    Evet bu hareketin için çok teşekkürler şimdi tavsiyelere geçebiliriz bence sana bir cbr250 yakışır kendi motorum olduğu için demiyorum ama listende şu motorlar olmalı
    1-cbr250
    2-ninja250
    3-wolf 250
    4-ktm duke
    Bunlara bak hangisi hoşuna giderse al cbr ekonomiktir,torkludur,kalitelidir,görüntüsü tatmin eder.Ninja güçlüdür,hızlıdır,km saati çirkin,kalitelidir,parçalar pahalı olabilir.wolf çıplak bir motor,az yakar.Duke çıplak bir motor torkludur,eğlencelidir,parça ve servis hakkında bilgim yok...

Motosikleti
    Honda VT 750 C Shadow
    bu bütçeye ekipman dahil mi? Bu arada ekipmanı şubat sonunda yapılan motosiklet fuarından, eğer fuara gelemiyorsan o dönemden almanı tavsiye ederim. Kârlı olursun. Örnek; ben 750 tl lik kaskı 600 e, 600 lük ceketi 400 e, 90 lık eldiveni 45 e almıştım. 395 lira indirim demek. He tabi hali hazırda iyi ekipmanın varsa ayrı mesele. Yoksa diye yazdım.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)