Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Soğumak...

Motovento
    REKLAM ALANI
    amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    İnsan kaza yaptıktan sonra neden soğur?

5 gün önce falan bir 2009 BMW 3.20 Ben ışıklardayken arkama daldı , bende kafamda kask olunca ve ışığa baktığım için farketmedim sesi motorun arka BMW ye saplandı. tamam tutanak falan tuttuk ama yinede olmuyor gavur.
    E tabi insan tırsıyo , kalbi güp güp edip "Aha s*ctık" diyip ben genelde yaşıyormuyum diye dudağımı ısırırım acıtıyormu diye. Bazen dudaklarım donduğunda hissetmediğimde dahada fazla panik oluyorum orası ayrı

Neyse. Geçen motor tamircimde kaza yapmış araca dalmış , oda yavaşlamış önceden 3 şeritli anayola çıkıp soldan yardıran adam birden 80 i geçmeyen orta şeritte gidene dönüşmüş ki bendede bu oldu. Fizy ile 80-90 giderken 50-60 ı geçmiyorum.

Birde genelde motorla kaza yapınca o motor iflah olmuyor , motordanda soğuyorum , binmektende...

Siz ne yaparsınız?
    Ve kafamı kurcalıyor yahu 3bin-4bin e alıyoruz 9-12 ay binip kaza yapıyoruz , ne binesim geliyor ne biryere gidesim. olanda paraya oluyor...
    Tamam genciz güzeliz çalışırız kazanırızda hadi ilerde aldık 600CC lik taaaaaak bir yere geçirince at kenara olmuyor.
    ooof of , moral bozuk can sıkkın... Damara bağlanalım biraz.... Kısacası ne yapalım ya. "Elmadamı yemiyek" , siz ne yaparsınız kaza yapınca...

Galerilere gidiyorum ülen moturu satıp araba alacağım diyorum bazen. sonra bir iki slalom , düzlük görünce yine motur diyorum ama... Ölecez ölecez birgün bu motor yüzünden.

TATLIHIZ bunu beğendi.
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Tamamen psikolojik olay.dayımın oğlu arabayla kaza yaptı yine karşı taraf suçluydu,4 aya kadar arabaya binemedi.sonra bindi tabi.Ben kendimi herkes bir gün ölecek diye teselli ediyorum.2 tekerlilerde ölüyor 4 tekerlilerde.Hayatın cilvesi yapacak bişey yok
    amaninmb bunu beğendi.

extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    hızlı yaşa genç öl cesedin yakışıklı olsun şaka bir yana bu hayatta hiç birşeyin garantisi yok tam koruma ile motora devam nede olsa bu iş bir hastalık
    barodi bunu beğendi.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    inna'nın her sarkısı gıbı india da cok guzeldir böyle zamanlar için birebir.

hayat zaten basından sonuna kadar risk degıl mıdır ? risk alarak birşey kazanmaz mı insan. risk almaktan korkmamak lazım acıkcası. eger sevıyorsak motosikleti, sonucundakı olayları da dusunup o rıskı almak gerekır. he ben sunu kastetmiyorum. altımıza 200cc CG yapıp kasksız montsuz 150 basmak ve sonucunda olucegımızı bıle bıle. Mal candan daha onemlı degıl. Sans kader yapılcak bısey yok. Baska biri alır 600lugu motoru bıtene kadar bıner, dıgerı alır 600lugu ertesı gun kaza yapar motor biter. Cana gelmesın yeterkı mala gelsın. bu kadar sogumayın bence. Motosiklet sevdası dedıgımız seyı tazelemenız lazım bence. Motosikletinizi sevin bakın koruyun yola cıkın. O korkuyu aklınızdan atın.
    barodi, amaninmb ve DarkSeleCT93 bunu beğendiler.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

54RR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    --12 R1 Crossplane
    Bende arabayla kaza yaptıktan sonra 2 ay kadar araba kullanamamıştım (serviste olduğu için) :D sonrasında arabadan soğumaya başladım ve şimdi sadece lazım olduğunda kullanıyorum ve eskisinden 2 kat daha dikkatli bir şekilde Gerçi sen ne kadar dikkatli olursan ol trafikteki öküzlerden kurtulamıyorsun oda ayrı bir konu...
    amaninmb bunu beğendi.

aranel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 ABS - Burgman UH 200
    İnsan korkularından ders çıkaran bir varlık. O yüzden bir kere canı yanınca birdaha o şeyi yapmamaya eğilimli.Bende araçla sola ufak bir dönüşte arabanın göt atması sonucu refüje çarpıp araçla 4 takla attım.1 2 ay sonra istanbuldan izmire giderken neresi hatırlamıyorum çok fazla keskin virajın olduğu bir yoldan geçmiştik aracı kendim kullanmamama rağmen çok korkmuştum,her dönüşte sanki arabanın arkası kayıyormuş gibi geliyordu.3 sene geçti üstünden hala ufak tefek tırsmalar yaşıyorum
    amaninmb bunu beğendi.

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Her motorcu ilk kazasından çok etkilenir sonrakileride ders çıkarır. Şimdi biraz korkmuşsun belli ama, zamanla herşey yoluna giriyor. Morelini bozma hatta iyi gelir mi bilmem ama ara sıra al bisikleti gez dolaş iyi geliyor sonuçta oda 2 teker ) Geçmiş olsun İnşallah bir daha kaza bela görmezsin kardeş.
    amaninmb bunu beğendi.

Bu kazadan motor kullanmaya devam etmek istiyorsak çıkarılacak dersler var, ışıklarda beklerken arkamız boş ise, aynalardan kontrol etmek, gelen aracın bizi daha rahat görebilmesi için, yapabiliyorsak ön freni sıkıp bırakarak ışığın yanıp sönmesini sağlamak, böylece dikkatini çeker. Hepsinden de önemlisi hiçbiri işe yaramayıp yine de çarpması ihtimaline göre de elimiz gazda ilk boşluk atılacak şekilde tetikte beklemektir.

Bunun daha kötü sonuçlanan örnekleri youtube'da mevcut. Hepsi birer ders niteliğinde.
    barodi ve amaninmb bunu beğendiler.

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Her motorcu ilk kazasından çok etkilenir sonrakileride ders çıkarır. Şimdi biraz korkmuşsun belli ama, zamanla herşey yoluna giriyor. Morelini bozma hatta iyi gelir mi bilmem ama ara sıra al bisikleti gez dolaş iyi geliyor sonuçta oda 2 teker ) Geçmiş olsun İnşallah bir daha kaza bela görmezsin kardeş.
    Bu ilk kazam değil. bundan önce 5-6 kere yeri öpmüşlüğüm hatta Mondial 50 TT vardı onu direk perte çıkarmıştım
    (İlk taaa 1990-2000 li yıllar arasında ama tarihi hatırlamıyorum biisikletle düşmüştüm kafama 25 , elime 4 , burnumada 2 dikiş yemiştim )
    İşte 5 yıldır falan aktif motor kullanıcısıyım gelip vuruyorlar... :"(
    Yok o kadar kaza yaptım yahu şükür hiçbirindede bende hata yoktu...
    1 öküz - 2 öküz - 3 tana derken kaçıncı atlıkarınca....
    Bende mi birşey var yok abdestlide gezerim yani... Töbe töbe...
    "men dakka dukka"

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    herkes ölüyor sigara içende içmeyende
    motora binende binmeyende
    yapacak bişe yok
    ama demişinki 600 lük motorlar kaza yapınca at kenara olmuyor diye o motorun üstünde öldükten sonra ne yapacaksın
    önemli olan can kaybı olmaması senin canına zarar gelmemesi motor her zaman olur.1 ay hastanede yattım traktör kazası yüzünden genede biniyorum motora
    beni gören manyakmısın sen diyor

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkes ölüyor sigara içende içmeyende
    motora binende binmeyende
    yapacak bişe yok
    ama demişinki 600 lük motorlar kaza yapınca at kenara olmuyor diye o motorun üstünde öldükten sonra ne yapacaksın
    önemli olan can kaybı olmaması senin canına zarar gelmemesi motor her zaman olur.1 ay hastanede yattım traktör kazası yüzünden genede biniyorum motora
    beni gören manyakmısın sen diyor
    Ölsek bari kurtuluruz ölmedikmi veya sakatlık halinde borç kalıyor o sıkıntı oluyor
    Yada diyorum ya , motor bozuluyor , fabrika ayarını tutmuyor vb. vb...
    innadan sonra "Bana kaderimin bir oyunumu bu" yu dinlettireceksiniz de
    "men dakka dukka"

cbr125cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF150'2011 Kırmızı
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsan kaza yaptıktan sonra neden soğur?

5 gün önce falan bir 2009 BMW 3.20 Ben ışıklardayken arkama daldı , bende kafamda kask olunca ve ışığa baktığım için farketmedim sesi motorun arka BMW ye saplandı. tamam tutanak falan tuttuk ama yinede olmuyor gavur.
    E tabi insan tırsıyo , kalbi güp güp edip "Aha s*ctık" diyip ben genelde yaşıyormuyum diye dudağımı ısırırım acıtıyormu diye. Bazen dudaklarım donduğunda hissetmediğimde dahada fazla panik oluyorum orası ayrı

Neyse. Geçen motor tamircimde kaza yapmış araca dalmış , oda yavaşlamış önceden 3 şeritli anayola çıkıp soldan yardıran adam birden 80 i geçmeyen orta şeritte gidene dönüşmüş ki bendede bu oldu. Fizy ile 80-90 giderken 50-60 ı geçmiyorum.

Birde genelde motorla kaza yapınca o motor iflah olmuyor , motordanda soğuyorum , binmektende...

Siz ne yaparsınız?
    Ve kafamı kurcalıyor yahu 3bin-4bin e alıyoruz 9-12 ay binip kaza yapıyoruz , ne binesim geliyor ne biryere gidesim. olanda paraya oluyor...
    Tamam genciz güzeliz çalışırız kazanırızda hadi ilerde aldık 600CC lik taaaaaak bir yere geçirince at kenara olmuyor.
    ooof of , moral bozuk can sıkkın... Damara bağlanalım biraz.... Kısacası ne yapalım ya. "Elmadamı yemiyek" , siz ne yaparsınız kaza yapınca...

Galerilere gidiyorum ülen moturu satıp araba alacağım diyorum bazen. sonra bir iki slalom , düzlük görünce yine motur diyorum ama... Ölecez ölecez birgün bu motor yüzünden.

http://www.youtube.com/watch?v=qxEhCbu8Nrk
    Risk alırsan kaza ihtimalin yükselir. Sakin sakin kullanmaktan zevk alacaksın Kendimden örnekle, 2007den beri kaza denilecek kazam yok, olmayacak değil belki ama benden kaynaklanan ya da benim aşırı özgüvenimden kaynaklanan bir kazam olmadı. 5 senedir cbf150, arada birkaç ay cbr125, 150 zat ( tersine yazdım gibi ) 600rr alıcak param oldu hiç alasım gelmedi( kimi zaman sıfırına yetecek nakit )
    Yani mesele nasıl zevk aldığında yeğen
    Phantom264 bunu beğendi.

selim995 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2005 Honda CBR 600RR
    1 Yılı aşkın süredir bende motosiklet kullanıyorum ve Allah'a şükür hiçbir kaza yapmadım motorumu 1 kere bile devirmedim ve kaza yapsamda motordan vazgeçecegimi hiç sanmam havalar ısınıyor saten

alicebbar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT25+RKS Freccia
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ilk kazam değil. bundan önce 5-6 kere yeri öpmüşlüğüm hatta Mondial 50 TT vardı onu direk perte çıkarmıştım
    (İlk taaa 1990-2000 li yıllar arasında ama tarihi hatırlamıyorum biisikletle düşmüştüm kafama 25 , elime 4 , burnumada 2 dikiş yemiştim )
    İşte 5 yıldır falan aktif motor kullanıcısıyım gelip vuruyorlar... :"(
    Yok o kadar kaza yaptım yahu şükür hiçbirindede bende hata yoktu...
    1 öküz - 2 öküz - 3 tana derken kaçıncı atlıkarınca....
    Bende mi birşey var yok abdestlide gezerim yani... Töbe töbe...
    oov senin sabıka baya kabarık galiba 2 teker ile aran pek yok gibi :( belki özel bir eğitim ile bazı şeyleri düzeltebilirsin honda eğitimlerine katıl derim yanlış anlamazsan tabi. Bende takılmayı düşünüyorum ama önce motor almalıyım arkadaşın motorunu kullanıyorum )

Motosikleti
    QJ Motor- VPS 125
    Alıntı alicebbar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oov senin sabıka baya kabarık galiba 2 teker ile aran pek yok gibi :( belki özel bir eğitim ile bazı şeyleri düzeltebilirsin honda eğitimlerine katıl derim yanlış anlamazsan tabi. Bende takılmayı düşünüyorum ama önce motor almalıyım arkadaşın motorunu kullanıyorum )
    Hadi bisiklet hariç (Taaaa 6-7 yıl önce) motorla yaptığım tüm kazalar karşı taraf hatalı. Daha sigortama 1 kere el değdirmedim yani
    Konya'dayım Honda eğitimi yok Konya'da Olsa Takılırız. Var bir sıkıntı çözemedim.
    Kafa - ruh - beyin... Berbat. Ve şunuda söylemeden edemicem. Bilgisayarda insanı berbat ediyor. Akşama kadar C# , yok Photoshop... Yok Corel İndesign derken motora biniyoz kodlar kafada uçuşuyo. Amaaaan ben oynamıyorum. Motoruda satlığa çıkarayım. Küçük bir araba alıyım içinede Rallicilerin korumalıklarından taktırayım hanımla beraber safebarlı safebarlı yolculuk edelim...
    "men dakka dukka"

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    safebar mı yok artık şans sizdeki. yapılcak bişey yok.

Aslında var..

Think Nothing! Just Twist The Wrist

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    bu bahsettiğin bize de oluyor emin ol. Karşımıza aniden çıkan bir araçdan kılpayı yırttıktan sonra, ya da arka teker felan kaydıktan sonra, yani demen gibi, paçadan salmaya başladıktan sonra bir an önce eve gelip, motorun üstünü kapatıp, suçlu çocuklar gibi, bir an önce yatağıma atlayıp herşeyi unutma istiyorum. Nitekim iki gün motorun yanına yaklaşamıyorum.
    Motorla gözgöze gelince ayn sahneyi yaşamış gibi oluyor, anlamsızca "Allah'ın gücüne gitmasin ama, ulan ölümümüz bunun elinden mi olacak yahu" diye bi kötü oluyorum.

Ta ki, hava güzel oluncaya kadar Sonra nasıl oluyor bilmiyorum ama, hiçbirşey olmamış gibi, mutlu mesut gidiyorum yanına, çalıştıyorum, başlıyoruz beraber takılmaya

Şöyle düşün abi, çok sevdiğin eşinle yada ne bileyim sevgilinle, abinle, arkadaşınla felan küçük bir anlaşmazlık yaşamışsın da, biraz trip atıyorsunuz birbirinize.
    Bu onu sevmediğiniz anlamına gelmiyor sadece iki gün kızıyoruz. sonra kaldığımız yerden devam

Moral bozmaya gerek yok üstad biz devemize sağlam kazığa bağlayalım da...
    TATLIHIZ bunu beğendi.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

DEISIS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 R
    Osmanlı da savaşa gönderilecek kumandanın geçmişine bakılırdı. Savaş yenilgilerinden , savaş başarılarına ,taktiklerinden , hamlelerine geniş bir yelpazede değerlendirilirdi. Bunların içindeki bence en enteresanlarından biri de "SAVAŞ TALİHİ" dir. Savaş talihi de değerlendirmeye alınırdı. Yani kendinden kaynaklanmayan , iradesi dışında gelişen olaylara. Eğer savaş talihi iyi değilse değerlendirmede geriye düşerdi.

2007 Yılı sonunda b ehliyetimi aldım. 2008 Yılı başında arabamı aldım. 3 kapılı Fiat Stilo. 2008 de 3 kaza yaptım. Kaskoluydu şükür cebime dokunmadı. Çok büyük kazalar değildi canıma da dokunmadı.ama yaklaşık 12.000laralık zarar vermiştim kaskoya Gelecek sene hiç bir kasko firması bana kasko teklifi vermedi. -Tabi verdiler ama 1.250 liraya yapılan kasko 5000lere çıktı). Arabayı babamın üstüne geçirdik ancak öyle kasko yaptırabildim. 2009 sonunda 1 kaza karşı taraf suçluydy. 2010 da 1 kaza ben suçluydum. Elhamdülillah 2010 dan bu yana kaza yapmadım.

Diyeceğim o ki birazda trafik talihimizin olması gerekiyor.Bazı insan vardır taşı tutar altın olur kimisi de altını tutar taş olur. Ben ilk başlarda öyleydim. Şimdi Elhamdülillah tersine dönmeye başladı. Belki 18 yaşın verdiği o heyecanla 1 sene de 3 kaza?belki kazanılması gereken tecrübe,?Belki daha sonra olabilecek daha büyük kazalara karşı bir uyarı? Bİlmiyorum.

1 aydır motor kullanıyorum. Lazım olmadıkça arabayı kullanmıyorum. Umarım motor talihim arabadan daha iyi olur. Umarım sizinki de düzelir. Olaya "Olan şeyde hayır vardır" gözüyle bakın. Belki sizi yaralayacak belki daha kötüsü olabilecek kazalara karşı bir uyarıdır,engelleyici bir durumdur. Birde şerlerlden Allah a sığınarak binmektede fayda var.

KAzasız belasız cezasız sürüşler..
    Fikrin ne fahişesi oldum ne zamparası-Bir vicdanın bilemem kaçtır hava parası..
    Yollar boşaldı artık yolcular buldu vaha, -Yolcular gitmese de yollar gider Allah'a..
    DIŞI SÜKÛN İLE ZAHİR, DERUNU MAHŞERDİR DERUNU MAHŞER..

ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Motoru yeni sipariş etmiş, yeni sürücüye okutulacak şey mi bu!

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    motoru bir kenara bırak ve binme
    bir süre sonra motora büyük bir özlem duymuyorsan bu işi bırak

ama bırakamıyorsan bulaştın demektir
    Allah hepimizi kazadan beladan korusun, tehlikeli olduğunu biliyoruz ama biniyoruz bu alete, yapacak birşey yok

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)