Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Gece Gece Geçmiş anılar

Motovento
    REKLAM ALANI
    madcenter - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR600F
    İlk Tecrubemi anlatacağım

Stadion m48 namı değer moped mobilet Arkadaşımla kaynarcada bulunan depo gibi kullandığımız yerden kaçırdık trene bindik bilet kesen yolcu ucreti kesti :D küçükyalıya getirdik karga tulumba indirdik hemen bisikletçiye goturduk lastiklerini şişireceğiz araba sibobu derlerdi ondan değilmiş bildigin sibop götürdük parasını verdik adam basıyor havayı lastikler şişmiyor neyse olmayacak eve ittik. Çektik bodruma orasına bakıyoruz öbür tarafına derken bir bmx bulduk lastiklerini söktük şambiyellerini değiştirdik bizim mobedin şambiyelleri kemirilmiş gibiydi paramparça nasıl söktünüz diye sormayın bide onun orta sehpa varken lastik yok öne devrilir arkaya devrilir. her neyse motora benzinde aldık biliyormuş gibi super benzin aldık kap bulamadık kavanozla aldık ugrasıyoruz calısmıyor motorcuya götürürsek adamlar kandırır diye cesaret edemiyoruz bari dedik böyle binelim hem belki çalışır rampa it cık sal hırrrrr diye yolun sonunda dur tekrar çık bir daha sal arada kornaya bas yok yine çalışmıyor aklımızca karburatorunu temizleyelim çalışır dedik aldık bir bez sildik benzinde var zaten yine tık yok babam koku yuzunden şikayet etmişler yakaladı napıyorsunuz lan.. dedi ama kızmadı ertesi gün karburatorunu söktü dağıttı benzinin içine yatırdı bir kaç gün kalsın sonra toplarız dedi ben dayanamadım baktım meme deniyormuş delik var ama içinden hava geçmiyor aldım elime çakmağı ısıttım içinden yağlar aktı delik açıldı hemen topladım taktım arkadaşı aradım dedim koş gel motor çalışacak motor odamda düşünün orda çalıştıracağız bunun debriyajı bir tuhaftı kaç kez denedik çalıştırmayı bu sefer takıldı debriyaj kompresore sokamıyoruz motoru tam yaptık çalışıyordu stop etti ayaklarımız nasıl titriyor çalışacagını biliyoruz ya gene komprosore sokamadık arkadasa dedim sen şu takılıyor sen ustune bas az dısa eğilsin falan derken arkadas kırdı o parçayı sonra ben oraya sabit bir parça yaptım çalıştırdık tuhaf bir ses ile çalıştı alet başladık gaz vermeye kış günü odanın camını açtık bembeyaz bir duman gaz veriyoruz hadi aşagı indirelim dedik hala heyecanlıyız debriyaja yaptıgım o parça yuzunden tekerleğini yere indirince stop ediyor niye böyle oluyor diyoruz en sonunda iterek üstüne atladık basabildigimiz kadar bastık durunca motorda duruyor o yuzden durmuyoruz o gun bir bastım ustune yattım daha hızlı ne kadar hızlı derken o kadar mutlu oldum ki süratim muhtemelen 50 yada 60 km ama aşktı aşk...

Benim motor sevdam böyle başladı sizinkileride paylaşırsanız sevinirim
    zerzura, ergunerbaş, hellboys ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Honda CBF 250, Keeway Superlight 150, Stadion M48 1975

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    güzeldi..
    yalnız biraz daha imlalı olsaymış, bir defada anlardım okuyunca...

bizim dönemlerin ilk aşkı zaten ya mobylette ya peugeottur...
    ben, bildim bileli mopedimiz vardı...
    yani motorla büyüdüm ama yıllar süren mobylette toplama maceram vardır...
    çook uzun ve rezillik içinde olab bir süreç...

insan boyundan büyük işlere kalkışmamalı diyorlar ama kalkışıyorsun bir kere....

oooff yaaa, öyle motorsuzum ki; rüyalarımda her gece motor kullanıyorm ve yine her sabah yine koskoca bir hiçlik...

bir iş bulayım, ilk işlerimden birisi borçlarımı öder ödemez bir motor almak olacak....
    madcenter bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzeldi..
    yalnız biraz daha imlalı olsaymış, bir defada anlardım okuyunca...

bizim dönemlerin ilk aşkı zaten ya mobylette ya peugeottur...
    ben, bildim bileli mopedimiz vardı...
    yani motorla büyüdüm ama yıllar süren mobylette toplama maceram vardır...
    çook uzun ve rezillik içinde olab bir süreç...

insan boyundan büyük işlere kalkışmamalı diyorlar ama kalkışıyorsun bir kere....

oooff yaaa, öyle motorsuzum ki; rüyalarımda her gece motor kullanıyorm ve yine her sabah yine koskoca bir hiçlik...

bir iş bulayım, ilk işlerimden birisi borçlarımı öder ödemez bir motor almak olacak....
    Şimdi Düzelteceğim dikkat etmedim yazarken
    Aynen güzeldi imrenirdim flipper bionik peugeot cobra falan o zamanlar kuryeler kullanır anlatırlardı cobra çok yakıyor denirdi adam biri fliper almış daha 50 km de pıtır pıtır çalışıyor benzin akıtmıyor hastalıktı sanırım ama güzel günlerdi Dilerim sende istediğin gibi bir motosiklete kavuşursun kazasız belasız sürüşler şimdiden
    yürekçe bunu beğendi.

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı madcenter adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi Düzelteceğim dikkat etmedim yazarken
    Aynen güzeldi imrenirdim flipper bionik peugeot cobra falan o zamanlar kuryeler kullanır anlatırlardı cobra çok yakıyor denirdi adam biri fliper almış daha 50 km de pıtır pıtır çalışıyor benzin akıtmıyor hastalıktı sanırım ama güzel günlerdi Dilerim sende istediğin gibi bir motosiklete kavuşursun kazasız belasız sürüşler şimdiden
    iyi dileklerin için teşekkürler.
    bizim zamanımızda Jawa'lar şimdiki chopper havasındaydı.
    hele MZ gördük mü ağzımızın suyu akardı...
    bu günlere de şükürler olsun
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi dileklerin için teşekkürler.
    bizim zamanımızda Jawa'lar şimdiki chopper havasındaydı.
    hele MZ gördük mü ağzımızın suyu akardı...
    bu günlere de şükürler olsun
    Yaramı deşiyorsun ) mz 251 olsa yeterdi 301 olmasada olur tırın tın tın tırın :D tuğla gibi silindir ama çok havalıydı kombassan kanuni
    jawa ceylan ilk kullanıdğım vitesli

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    mz 301 in tadı başkaydı .. bende yeri doldurulmayacak motor....
    madcenter bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    DAELİM S3 ADVANCE 250
    motora binmek gerçekten güzel ve farklı bir havası var hele yazın sıcağında rüzgarı hissetmek harika bi duygu....bende ilk suzuki an 125 almıştım hemen apartmandan çıkıyor anahtarı takıp istediğim yere gidiyordum ama ülkemiz şartları ,polis, ıvır zıvır derken herşeyden soğuttular.....
    madcenter bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    Bende, kucukken today 50 motoru olan bi abi vardi bir tur icin butun gun ozene bozene yikardim Kendi motorumu ilk aldigimda her haftasonu yikardim temizlerdim tabi o zamnlar ehliyet yok. Ehliyeti altiktan sonra 1 2 kere anca yikamisimdir Selenin aynalarin gorunun yerlerin ufaktan tozunu alir binerim
    madcenter bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR600F
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mz 301 in tadı başkaydı .. bende yeri doldurulmayacak motor....
    Aynen ruhu vardı onun onların şimdilerde dizaynlar çok güzel ama birşey hissedemiyorum

---------- Post added at 22:03 ---------- Previous post was at 22:01 ----------

Alıntı energy9991 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora binmek gerçekten güzel ve farklı bir havası var hele yazın sıcağında rüzgarı hissetmek harika bi duygu....bende ilk suzuki an 125 almıştım hemen apartmandan çıkıyor anahtarı takıp istediğim yere gidiyordum ama ülkemiz şartları ,polis, ıvır zıvır derken herşeyden soğuttular.....
    Valla motorcuları seven bir toplum değiliz malesef

---------- Post added at 22:07 ---------- Previous post was at 22:03 ----------

Alıntı Faradaybv adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende, kucukken today 50 motoru olan bi abi vardi bir tur icin butun gun ozene bozene yikardim Kendi motorumu ilk aldigimda her haftasonu yikardim temizlerdim tabi o zamnlar ehliyet yok. Ehliyeti altiktan sonra 1 2 kere anca yikamisimdir Selenin aynalarin gorunun yerlerin ufaktan tozunu alir binerim
    Bedava işci bilmezmiyim bizim arkadaş bir abinin suzuki gsxr 750 1100 motosikletlerinin arkasında bir tur atmak için yıkama esnasında her türlü ihtiyacını karşılardı. Arkasına binip dolaştıklarında bir imrenirdim ki sorma tur iki dakika 3 dakika falan sürerdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)