Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Yeni bayan motor sürücüsüne tavsiyeleriniz lütfen....

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı yürekçe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam bir a-dam'sınız o halde
    hahaha damda benim adamda :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Alıntı Tulpar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Anteptesin istediğin, içine gözüne cebine hoş ne geliyorsa o motoru al ...honda yamaha suziki bu markalar da sorun yaşamazsın genel olarak alımı satımıda kolaydır hep derim ilk motoru kolay ve zararsız satabileceğiniz motorları seçin diye sanada diyorum bunu ..
    Honda today çok kolay satılan bir motormuş. ikinci el alıcam zaten onu araştırıyorum şu an çünkü sattığımda zarar etmek istemiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    http://www.motosiklet.net/forum/donald-duck/
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    hay maşşallah böyle konular bu kadar uzarmıydı yaw bütün sayfaları okumadım neden uzamış diye ama bayan motor isteyince 5 hatta geçen senede böyle bir konu olmuştu oda baya ilgi görmüştü
    bayan oldumu konular fırlıyor
    biz açsak 2 cbf 150
    3 ybr
    1 de tvs al diyen olup konu geçilirdi
    izmir3535 bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hahaha damda benim adamda :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:33 ----------

Honda today çok kolay satılan bir motormuş. ikinci el alıcam zaten onu araştırıyorum şu an çünkü sattığımda zarar etmek istemiyorum
    Today ile 45-50 yi geçemeyeceğini biliyorsundur demi.
    Ve Taş gibi motordur...

ve youtube da şunu buldum :
    Anlamaz öküz ne anlar
    Anlamaz öküz 2

Not: Videolar yazı ve konuyla alakalı değil.
    "men dakka dukka"

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hay maşşallah böyle konular bu kadar uzarmıydı yaw bütün sayfaları okumadım neden uzamış diye ama bayan motor isteyince 5 hatta geçen senede böyle bir konu olmuştu oda baya ilgi görmüştü
    biz açsak 2 cbf 150
    3 ybr
    kuba iyidir, bir de jantları kırmızı yapıp pusturacan...
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

Motosikleti
    YAMAHA MT-07 DEEP ARMOR ABS
    Gaziantep'de yaşıyorum. alacağım motoru ama araba kullanırken sıkıştırıyorlar motoru düşünemiyorum, üstelik burada motor kullanan pek bayanda göremezsiniz :( Özellikle bayan sürücüler bu konudaki sıkıntıları nasıl? korktuğum kadar çok rahatsız edilir miyim acaba? Ve ne tür önlemler alınabilir? kafaya taktım çünkü alıcam motoru çıkıcam trafiğe...

İkinci sorum ise; bildiğiniz minyonum. 1.60 boyunda 47 kilo. Rüzgar bile uçurmaya yeter. Nasıl bir motor tavsiye edersiniz. Hem yere yapışmalıyım sonuçta hemde motoru taşıyabilmeliyim.
    eğer butcenız yetıyorsa honda cbr 125r baslangı yapabılırsınız hem hafıfı hem yere alcak hem oturus pozısyonu naked gıbıdır fazla one doğru uzanmıyorsun tabı karar senın eğer scoter kullanırsan vıteslı motora alısman zor olacak dırek vıteslı motorla baslarsan senın ıcın daha ıyı olacaktır tekerın daıma düz bassın

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı nisa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eğer butcenız yetıyorsa honda cbr 125r baslangı yapabılırsınız hem hafıfı hem yere alcak hem oturus pozısyonu naked gıbıdır fazla one doğru uzanmıyorsun tabı karar senın eğer scoter kullanırsan vıteslı motora alısman zor olacak dırek vıteslı motorla baslarsan senın ıcın daha ıyı olacaktır tekerın daıma düz bassın
    bu motor için iki ay daha birikim yapmam lazım ama o kadar sabrım yok :( ve yazı kaçırmak istemem ayrıca biraz daha beklersem fiyatlar daha pahalı hale gelecek o sebeple zarar etmemek için scooter alıp,üzerine birikimimi koyarak hnda cbr 125 r ye gecçmeyı planlıyorum öneri başarılı.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:25 ----------

Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Today ile 45-50 yi geçemeyeceğini biliyorsundur demi.
    Ve Taş gibi motordur...

ve youtube da şunu buldum :
    Anlamaz öküz ne anlar
    Anlamaz öküz 2

Not: Videolar yazı ve konuyla alakalı değil.
    Videoları neden gönderdiğinizi anlamadım :S

Evet 50 km geçemeyeceğimi biliyorum ama zaten kısa zaman sonra cc artırmak için geri satacağımdan ve acemilik döneminde 50 km üstüne gereksinim duymayacağımdan bunu sorun yapmıyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:27 ----------

biz açsak 2 cbf 150
    3 ybr
    konu uzadı çünkü sadece motor tavsiyesi istememiştim. Aynı zamanda motorcu bi bayan olma hususunda trafikteki görüşlerini sordum herkese. Bu yüzden olsa gerek.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    onu demeyi unuttum bak
    ceydamer
    sende today türü özellikle pembe olmasını tercih et kaskında pembe montunda pembe olduğu zaman tamamdır bence
    mondial znu vardı birde bu türde
    trafikte bayan olmaya gelince motorlu bir bayan görünce çok hoşuma gidiyor gerçi şimdiye kadar 3 kere görmüşümdür
    fakat arabalı bir bayan görünce ne önünde ne arkasında giderim
    trafikte bir doğan şahin
    2 bmw türü lüks arabalı sürücü
    3 34 plakalı
    4 bayan gördünmü uzak duracaksın

toomuchcc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    4 tekerli araçlarda sıkıştırılmaktan korkan kadınlar büyük araçlar tercih eder genelde, ekonomik duruma göre elbet... Trafiğin zor olduğu bir yerde yaşadığınızı söylemişsiniz. O zaman Honda Today, Kymco Agility vs gibi scooterlar yerine daha cüsseli modellere bakın. Örneğin Yamaha Xcity. Dezavantajı ise ağır olması. Düz yolda motor ağırlığını hissetmezsiniz isterse 300 kg olsun ama bayırda viraj falan alırken ağır motor sorun yaratabilir. Alıştıktan sonra o kadar da zor olmuyor eskisi kadar ancak düşük hızda motor belli bir açıyı geçtikten sonra tüm ağırlığı bacaklarınıza verecek. Tutamayabilirsiniz. Motosikletçilerde motoru ayaktan kaldırıp birisi eşliğinde 45 derece falan yatırmayı deneyin anlarsınız ne demek istediğimi.

2 teker 4 tekere benzemez. Panik ataklığınız varsa motosikletten uzak durun derim. Becerebileceğinizi düşünüyorsanız da dediğim gibi bence büyük modellere bakın.

Motosikleti
    hero pleasure
    onu demeyi unuttum bak
    ceydamer
    sende today türü özellikle pembe olmasını tercih et kaskında pembe montunda pembe olduğu zaman tamamdır bence
    mondial znu vardı birde bu türde
    Evet bayan olmamdan ötürü dikkat çekmemeye çalışırken bayanlığımı daha ön plana atıcı oıldukça güzel bir tavsiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:33 ----------

Alıntı toomuchcc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4 tekerli araçlarda sıkıştırılmaktan korkan kadınlar büyük araçlar tercih eder genelde, ekonomik duruma göre elbet... Trafiğin zor olduğu bir yerde yaşadığınızı söylemişsiniz. O zaman Honda Today, Kymco Agility vs gibi scooterlar yerine daha cüsseli modellere bakın. Örneğin Yamaha Xcity. Dezavantajı ise ağır olması. Düz yolda motor ağırlığını hissetmezsiniz isterse 300 kg olsun ama bayırda viraj falan alırken ağır motor sorun yaratabilir. Alıştıktan sonra o kadar da zor olmuyor eskisi kadar ancak düşük hızda motor belli bir açıyı geçtikten sonra tüm ağırlığı bacaklarınıza verecek. Tutamayabilirsiniz. Motosikletçilerde motoru ayaktan kaldırıp birisi eşliğinde 45 derece falan yatırmayı deneyin anlarsınız ne demek istediğimi.

2 teker 4 tekere benzemez. Panik ataklığınız varsa motosikletten uzak durun derim. Becerebileceğinizi düşünüyorsanız da dediğim gibi bence büyük modellere bakın.

47 kiloya sahip olan zayıf birisi olarak o dediğiniz motorlara sahip çıkmayı katiyen beceremem. Arabada bile kıvraklık sebebiyetiyle küçük arabayı tercih ediyorum. Panik atak değilim

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:35 ----------

kubanın hangi modelini kast ediyorsunuz?

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza

Videoları neden gönderdiğinizi anlamadım :S
    hiç sebebi yok. youtube de dolanırken gördüm paylaşmak istedim. yoksa sizle yada konu ile alakası yok.
    "men dakka dukka"

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 345

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler