Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Yeni bayan motor sürücüsüne tavsiyeleriniz lütfen....

Motovento
    REKLAM ALANI
    ceydamer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı ufuktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dediğim gibi sen bilirsin , ben ilk geldiğimde buradan motosiklet almak istedim , bayilerin tavrı tarzı hoşuma gitmediği için almamıştım .. İyiki almamışım , gerçekten trafik kültürü çok zayıf .... Herkes kendini F1 pilotu sanıyor , kar yağdığında gördük o soförleri NEyse konuya dönersek

cesaretsiz bu iş zaten olmaz fakat bana göre , gerçekçi olmak her zaman cesaretli olmaktan yeğdir....

Değirmiçemde yolunda giderken karşı şeritten gelen aracın, yol bölme dubalarını ezerek önüne kıracağını , ondan kurtulmak için sağa kıvırdığında ise sağdan ya bir ticarinin yada minibüsün aynasına bile bakmadan yola daldığını ve seni düşürdüğü durumdan dolayı 1 sn bile düşünmediği bir trafiği varsaydığında , cesaret evet lazım ....
    Biliyorum çok riskli... :( Arabam sırf yolun ortasında durmuş bir şoför yüzünden ve zamanında frene basamayan tırın altında ezildi; büyük bir kaza atlattım arabam pert oldu. Tuhaf sürücüler var, burada kullana kullana bende atik, refleksli, temkinli ve dikkatli olmayı öğrendim. Motor her gün kullanabileceğim bir vasıta değil arabayı tercih edicem elbette. Arada bir kullanacağım bir vasıta özellikle semtlere göre. Motoru alıpta bir karşıyakaya gitmem tabi ki Ya da bayan olmamdan kaynaklı olarak akşam kullanamam.

Aslında yukarıda ki arkadaş doğru söyledi... En iyisi taşınmak bu şehirden...
    ufuktan bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ufuktan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Bu ay sonunda inşallah taşınacam ...

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En iyi çözümü öneriyorum. Gaziantep den taşın. Motorun tadını çıkar
    Sende mi Gaziantep de yaşıyorsun?

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R
    Alıntı ceydamer adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Adam haklı dağılalım

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kacilin yoldan ..:,

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hayır adapazarında, bizim burası biraz daha medeni, 4. şeritli yolda en sağdan en sola 1. şerite geçebilen minibüs şöförlerimiz var.
    En azından vurup kaçmıyorlar, inip dövüyorlar , Olay çıktığı içinde ambulans geliyor. hastaneye çabuk gidiyorsun

Şaka bir yana dikkatli olduktan sonra hiç bir şey olmaz. Suriye de mi yaşıyoruz. Bu gizlilik niye, sıkıştırırsa çekersin sağa ararsın polisi şikayet edersin.
    Olmadı izin verirsin seni geçer yoluna devam eder. Memleketin her köşesinde aynı zamanda burda motorlu kadın sürücü var .
    Daha hiç birinin bilinçli olarak sıkıştırılarak öldürüldüğünü duymadım. Sonunu düşünen kahraman olamaz
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    hero pleasure
    Hayır adapazarında, bizim burası biraz daha medeni, 4. şeritli yolda en sağdan en sola 1. şerite geçebilen minibüs şöförlerimiz var.
    En azından vurup kaçmıyorlar, inip dövüyorlar , Olay çıktığı içinde ambulans geliyor. hastaneye çabuk gidiyorsun

Şaka bir yana dikkatli olduktan sonra hiç bir şey olmaz. Suriye de mi yaşıyoruz. Bu gizlilik niye, sıkıştırırsa çekersin sağa ararsın polisi şikayet edersin.
    Olmadı izin verirsin seni geçer yoluna devam eder. Memleketin her köşesinde aynı zamanda burda motorlu kadın sürücü var .
    Daha hiç birinin bilinçli olarak sıkıştırılarak öldürüldüğünü duymadım. Sonunu düşünen kahraman olamaz
    Karar verilmiştir.

Motor siparişide verilmiştir ;) max 15 güne yollardayım.

Ha ama şu hususda henüz karar vermiş değilim. :( motor ehliyetim yok, elektrikli motorlarada bisikletten farkı yok diyorlar. Bilemedim yani ehliyete versem paramı düzgün motor alamıcam.

rev'it - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS Apache RTR 2012,,/ 125 UAG
    http://fercomotor.com.tr/lx_150_ie

benim en cok begendigim bu motoru vespanin fuarda da baktim yine vespalara cok iyi cok guzel motor.biraz pahali ama o kadar da kaliteli bence alabilirsen kesinlikle bir vespa al. sifirina 8800 tl demisler.
    su fotolari fuarda cekmistim baksana ne kadar seker motorlar

ceydamer bunu beğendi.
    live fast, die young
    I am fucking crazy, but I am free

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Baylar, Yerler senin o bayanlığını trafikte
    Tİme_shİft42 bunu beğendi.

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı rev'it adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://fercomotor.com.tr/lx_150_ie

benim en cok begendigim bu motoru vespanin fuarda da baktim yine vespalara cok iyi cok guzel motor.biraz pahali ama o kadar da kaliteli bence alabilirsen kesinlikle bir vespa al. sifirina 8800 tl demisler.
    su fotolari fuarda cekmistim baksana ne kadar seker motorlar

http://imageshack.us/a/img703/7421/dsc04871ui.jpg

http://imageshack.us/a/img94/7775/dsc04870q.jpg

http://imageshack.us/a/img594/5238/dsc04869o.jpg
    Bütçemi fazlasıyla aşıyor ;)

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Karar verilmiştir.
    Motor siparişide verilmiştir ;) max 15 güne yollardayım.
    Ha ama şu hususda henüz karar vermiş değilim. :( motor ehliyetim yok, elektrikli motorlarada bisikletten farkı yok diyorlar. Bilemedim yani ehliyete versem paramı düzgün motor alamıcam.
    Ekobisler saatte 45 km hızla gider. yavru köpekler bile seni geçer. hatta yakalayıp yerler
    Sanırım sıfır almaya çalışıyorsun. 2. el al, düşersende en azından için yanmaz. motordan soğursanda zarar etmezsin.
    Önce Ehliyeti al, yazın sonuna yada bi daha ki ilkbaharda motorunu al, bu acele nedir ? Önünde uzun bir ömür var. Trafikte biraz kısalır ama olsun
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı Proud adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Baylar, Yerler senin o bayanlığını trafikte
    Bu baylar yolda bile zor yürütüyorlar biz bayanları, onlardan kaçış yok. Ama onların değil ebeveynlerin eksikliği diye değerlendiriyorum.Ah biraz aile terbiyesi verilse bir hatırlatılsa analarının bacılarının varlığı da empati yapsalar.

Motosikleti
    Kawasaki Zx10R

Suriyede yaşamıyoruz ,, Suriyeliler burada yaşıyor
    Tolga Can bunu beğendi.

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    1 hafta düşmez ana sayfadan bu konu artık
    birGarip..

Motosikleti
    hero pleasure
    Ekobisler saatte 45 km hızla gider. yavru köpekler bile seni geçer. hatta yakalayıp yerler
    Sanırım sıfır almaya çalışıyorsun. 2. el al, düşersende en azından için yanmaz. motordan soğursanda zarar etmezsin.
    Önce Ehliyeti al, yazın sonuna yada bi daha ki ilkbaharda motorunu al, bu acele nedir ? Önünde uzun bir ömür var. Trafikte biraz kısalır ama olsun
    Yazın geçmemesi. İlkbaharda alıp bir ay daha acemiliği biraz atlattıktan sonra kaldırmak istemiyorum. Burada 8 ay kış. Kontroller çokmu sıkı? bir müddet ehliyetsiz kullansam?

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:49 ----------

Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sağolsun arkadaşlar iyi yardımcı oluyorlar.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Başlangıç Scooter olmalı. Birazdaha sabretseniz Antep'e Ducati - KTM - Aprilia bayiisi açılacak. Orada arkadaşım var İsmail Terzi bu arkadaştan geniş detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tabi öneri ise Scooter. Yok motordan vazgeçtim derseniz Ford Ka bayanada erkeğede harika bir arabadır Ve ciddiyim...
    "men dakka dukka"

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Eğer şehir içi kullanım yapacaksanız 150 cc'ye gerek görmüyorum.bir bayan olarak makul hızlarda kullanıcağınızı düşünerek 125 cc kullanmanızı tavsiye ederim.zaten 108 km hıza anında çıkmakta..max hızı 111 kmh dır. yakıt ekonomisi açısındanda düşünecek olursanız size Honda Pcx tavsiye edebilirim.yakıt tüketim bilgisi ; 2.3 – 2.7 dir.vespaya 8000 küsür vermek yerine 6000 tlye hondadan anahtar teslim rahatlıkla yapabilirsiniz.

Gerek boy mesafesi gerekse motorunuzun ağırlığını sizin nasıl tarttığınızı görmeniz açısından showroomlara gitmenizi ve iyice belirli bir modele karar verdikten sonra burada beğendiğiniz motorun tavsiyeleri alırsanız bence dahada sağlık olacaktır.
    piyanist_irf bunu beğendi.

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Bütçemi fazlasıyla aşıyor ;)
    3 Valflı Motor almayın Parça bakımından sıkıntı yaşayabilirsiniz.
    "men dakka dukka"

Motosikleti
    hero pleasure
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlangıç Scooter olmalı. Birazdaha sabretseniz Antep'e Ducati - KTM - Aprilia bayiisi açılacak. Orada arkadaşım var İsmail Terzi bu arkadaştan geniş detaylı bilgi alabilirsiniz.

Tabi öneri ise Scooter. Yok motordan vazgeçtim derseniz Ford Ka bayanada erkeğede harika bir arabadır Ve ciddiyim...
    Arabam var zaten motor merak.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı Garip1701 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence en çok yazılan konu rekorunu kırar

Yazın geçmemesi. İlkbaharda alıp bir ay daha acemiliği biraz atlattıktan sonra kaldırmak istemiyorum. Burada 8 ay kış. Kontroller çokmu sıkı? bir müddet ehliyetsiz kullansam?[COLOR="Silver"]
    Gaziantep de yaşayan sensin. Araba da kullanıyormuşsun. yolda gidip gelirken görmüyor musun trafik ekiplerini.
    Sen cup al. 1000 TL ye bulursun. 3-3.5 lt benzinle 100 km gidersin. hem polis durdurursa, buyur yakışıklı memur dersin hemen bırakır.
    regal bunu beğendi.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler