Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Kask Konusu

Motovento
    REKLAM ALANI
    K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    teşekküler süper bilgi..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mr 250 destro
    guzel bır arai reklamı olmus hepsı bu

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    araiyi diğerlerinden ayıran farkın güvenlik olduğunu düşünmüyorum. ses yalıtımı, konfor, marka, ayrodinamik gibi etkenler arainin farklı yanları olabilir.
    geçen hafta shark kasklarını deneme fırsatım oldu, yanaklarımı sıkıyor kafa boşta gibi hissettirdi sanırsam kafama uygun değil.

bell denen bir marka var bilen duyan varmı? pahalı kasklar için konuşursak araiden daha güvenli ve konforlu olduğunu düşünüyorum.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Barkin su videoyu baska bir yerlere de assan da izlesem.
    Senin izlesene
    bana hadi izlesene diyor,
    ben de açilsana
    diyorum.
    Izleyemedim kisacasi.
    Arai mevzusu için de bir sey yazmak isterdim ama önce bir ne dedigini anlayayim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

TurboTastic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arai gerçektende çok iyi bir kask. ben scooter kullanıyorum 125 cc 100-110 gibi max hızlarım var shark evoline s2 kullanıyorum ama bence çene açılır kasklar her marka model ve kabuk açısından farklılık taşıyor bence hemen damgalanmamalılar.ama şurakı kesin ; güvenlik açısından bir kapalı kask değiller. eğer hızlı gidiyorsanız bencede kapalı kask kullanmalı ama makul hızlarda güvenilir marka ve modellerin çene açılır kaskları kullanılabilir.saygılar.

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Başka bir sitede de yazmıştım, buraya da yazmam gerekir :
    Bu tip programların zararı şu ki:
    Benim her şeyim tam ve kaliteli diyerek ortaya salınan bir sürü cengaver oluşturuyor.
    Dikkat:
    - O test 28 km/h hız ile yapılıyor (Arkada yazıyor) neden? Çünkü daha yüksek hızlarda sizi hiç bir şey korumaz.
    - Kamçılama hareketi nedeniyle oluşan boyun kırıkları çok daha fazla ve tehlikelidir, bu kaskların bu yönde koruyuculuğu yoktur, ancak riski daha da arttırırlar, neden? Çünkü kafatası ağırlığına extra ağırlık eklerler ve boyun kaslarınız bu yükü dizginleyemez. Tabii kask hafifledikçe risk azalır.
    - Boyun korumalı kask takmak en iyisidir, zaten yarışçılar da onları kullanırlar, ancak bunları biz kullanamayız.

Sonuç olarak:
    30 km/h üzerinde duran bir nesneye çarpmayacak şekilde araçlarımızı kullanalım, gerisi hikayedir arkadaşlar.

Video oldukça güzel bence, Arai reklamı da olsa . (Shoei bence döver ) Ortalama motosiklet sürücüsünün rahatlıkla anlayacağı şekilde (ki amaç bu), Barkın Bey'in de güzel anlatımıyla yararlı olacaktır.

@drtayfun
    Burada dediğinizden bahsedilmiş: http://www.smarter-usa.org/documents...sh-science.pdf

Hurt raporuna göre kazaların 90%'ını kapsayan bir yükseklik olan 6 feet (183 cm)'den düşen bir nesne 13 mph (yani 21 km/h) ile yere vuruyor. DOT için geçerli değerler bunlar, SNELL veya ECE için biraz daha yüksek. Yani 120'yle de gitsen motordan düştüğünde yere kafayı bu civarda bir hızla vuruyorsun maksimum. Bundan sonra yatay hız senin sürüklenme süreni belirliyor, ilk darbe şiddetini değil. Ama sürüklenirken kafayı direğe, çukura, arabaya çarparsak kask o darbeyi karşılayacak yapıda değil, son dediğiniz doğru.

500 gr kütle farkının en büyük etkisi kullanım sonrası yorgunlukta olacaktır, 500 gr fazlası boynu büküp de kıracak bir etki yaratamaz. 5N kuvvet farkı yaratıyor en fazla, boynu kıracak kuvvetler 840-1500 N seviyesindeymiş.

Boyun korumalı kask diye bir şey var mı bilmiyorum ama Leatt'in icat edip patentlediği neck brace'leri var, boynun maruz kalacağı kuvveti köprücük kemiklerine ve sırta veriyor. Bu sayede boyun yerine oraları kırıyorsun ama hayatını kurtarıyor.
    wolrath, drtayfun, Ufuk İnkaya ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Hornet 650
    Bilgi için teşekkürler.

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Çok güzel anlatım olmuş. Özellikle 2.el kask tabiri iyiydi Bir de son konuya ayrıntı verse iyi olurdu. Mesela arai sharptan 4 yıldız almış shark ta 4 yıldız almış kaskı olsun biri 1500 tl diğeri 500tl 3 kat fark var, şimdi pahalı olduğu için arai daha güvenlimi diycez yoksa test yanlı shark marka kaskı 4 yıldız gösteriyolar mı diyicez yoksa arai güvenliğin yanında daha sessiz daha konforlu bir kask o yüzden fiyatı daha pahalımı diyicez? Sharpa da güvenmiyeceksek hangi teste güvenicez? Arai sizce en iyi kask üreticisi olabilir bunun yanında shoei ve suomy bu konuda nerede fiyat aralıklarıda yakın birde carbon fiber kask üretenler var mesela Marushin RS-1 Carbon fiyatıda arainin ucuz modelleriyle aynı 1000tl. Aslında bütçe olarak 1000tl için ben carbon kaskı tercih ederdim diğer kaskları zaten en iyi şartlarda 3 yada 5 sene sonra kullanmıyoruz carbon kasklarda bildiğim kadarıyla son kullanım tarihi yok. Bilmediğim bir konuda kaskın içindeki maddenin araide 5 farklı sertlikte kullanılmasıymış çok güzel bir özellik buradan zaten insan hayatına verilen önemi anlıyoruz. Teşekkürler.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    onu bunu bilmem de birazcik bol kaskla 30 ile düştüm, tam oturan kaskla da 50-60 ile. Ikisinde de ilk darbe kaska oldu. Tam oturan kask ile canım yanmazken, diğerinde hafif bir şişlik vardı ve biraz acıyordu.
    Uzun lafın kısası videoda da bahsedildiği gibi kaskınızı can yakmayacak kadar sıkı almakta fayda var.
    zealous bunu beğendi.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Sağol Barkın Abi
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Aydınlatıcı bir konu olmuş. Markaya değil güvenli kasklara kafayı takın.
    Arai olur. Shoei olur. Ama adı sanı belli olmayan 50-60 TL lik olmasın. Biraz kafanızın kıymetini bilmeniz gerek.
    Ekonomik durumu kötü olanlara sözüm yok. Onlardan biri de benim, LS2 kask kullanıyorum. Hiç olmamasından iyidir. Biraz durumu düzeltince bende marushin kask alacağım.
    Çeneden açılır kask kafamda hep soru işareti idi. Şimdi aklıma bile gelmez. Emeği geçen herkese teşekkürler.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı chemical adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok güzel anlatım olmuş. Özellikle 2.el kask tabiri iyiydi Bir de son konuya ayrıntı verse iyi olurdu. Mesela arai sharptan 4 yıldız almış shark ta 4 yıldız almış kaskı olsun biri 1500 tl diğeri 500tl 3 kat fark var, şimdi pahalı olduğu için arai daha güvenlimi diycez yoksa test yanlı shark marka kaskı 4 yıldız gösteriyolar mı diyicez yoksa arai güvenliğin yanında daha sessiz daha konforlu bir kask o yüzden fiyatı daha pahalımı diyicez? Sharpa da güvenmiyeceksek hangi teste güvenicez? Arai sizce en iyi kask üreticisi olabilir bunun yanında shoei ve suomy bu konuda nerede fiyat aralıklarıda yakın birde carbon fiber kask üretenler var mesela Marushin RS-1 Carbon fiyatıda arainin ucuz modelleriyle aynı 1000tl. Aslında bütçe olarak 1000tl için ben carbon kaskı tercih ederdim diğer kaskları zaten en iyi şartlarda 3 yada 5 sene sonra kullanmıyoruz carbon kasklarda bildiğim kadarıyla son kullanım tarihi yok. Bilmediğim bir konuda kaskın içindeki maddenin araide 5 farklı sertlikte kullanılmasıymış çok güzel bir özellik buradan zaten insan hayatına verilen önemi anlıyoruz. Teşekkürler.
    Arai'de karbon kask üretiyor. Mototaş'a giderseniz katalogtan bakabilirsiniz. 4000 liraydı en son baktığımda. Daha da pahalıları var tabii. Kuş çok, taştan haber verin hele

bsongoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 ABS
    arai'nin reklamını yapmış.

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı bsongoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arai'nin reklamını yapmış.
    16 dakika boyunca izledin ve bu sonucu çıkardın değil mi?
    dreamkiller bunu beğendi.

brk194 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni bs 125-Yamaha R25
    arai çok iyidir ama illla herkes arai almak zorunda yoksa ölür diye birşey yok sadece adı sanı belli olmamış marka kullanmamak gerekiyor özellikle ls2,gdr bunlar dışında agv,shark,nispeten shoei nin uygun fiyatlı kaskları var

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    ver parayi al arai

bu arada katılmıyorum, kaskın kralı agv dir
    çünkü ben onu kullanıyorum

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    faydali bilgiler vermekle birlikte arai ve mototaşın reklamını yapmış
    herkes 2000 tl verip arai alamaz ki kardeşim.
    ikinci el kask konusu çok saçma geldi bana ben de ikinci el kask aldım bildiğim güvendiğim bir kişi sonpol'un shoei xr 1100 kaskını aldım .inceledim hiçbir hata yok alındığı tarih belli nekadar kullanıldığı belli üretim tarihi belli ne yani bitik bir kask mı almışım ben şimdi işe yaramazmış en iyisi atayım çöpe gitsin. diğer kaskım agv k3 shoei yi alınca şimdi o da ikinci el oldu o da işe yaramaz demek ki...
    tamam arai shoei gibi kasklar gerçekten kaliteli...ama şunu da unutmamak gerek ki verdiğimiz paranın yarısı da isme gidiyor bu da bir türkiye gerçeği birşey isim yapmışsa tamam inanılmaz paralara satılıyor verdiğimiz 2000 tlnin 1000 tlsi isme gidiyor ne yazık ki
    onlara alternatif kasklar da var piyasada aynı malzemeden üretilmiş gerçekten kaliteli sağlam kasklar var. agv,schubert,shark vs
    kimse kusura bakmasın ama kaza şans işi öyle oluyor ki 70-80 km ile giderken kaza yapan kişi ölebiliyor,öte yanda 150 km ile kaza yapıp kırıklarla kazayı atlatan adam da biliyorum.sonuçta arai de olsa bazı arkadaşların bahsettiği gibi boyun kırılmasına karşı bir koruyuculuğu yok.en iyisi kaza yapmayacaksın
    tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin kimseye,saygılar
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Alıntı speed_dream adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    faydali bilgiler vermekle birlikte arai ve mototaşın reklamını yapmış
    herkes 2000 tl verip arai alamaz ki kardeşim.
    ikinci el kask konusu çok saçma geldi bana ben de ikinci el kask aldım bildiğim güvendiğim bir kişi sonpol'un shoei xr 1100 kaskını aldım .inceledim hiçbir hata yok alındığı tarih belli nekadar kullanıldığı belli üretim tarihi belli ne yani bitik bir kask mı almışım ben şimdi işe yaramazmış en iyisi atayım çöpe gitsin. diğer kaskım agv k3 shoei yi alınca şimdi o da ikinci el oldu o da işe yaramaz demek ki...
    tamam arai shoei gibi kasklar gerçekten kaliteli...ama şunu da unutmamak gerek ki verdiğimiz paranın yarısı da isme gidiyor bu da bir türkiye gerçeği birşey isim yapmışsa tamam inanılmaz paralara satılıyor verdiğimiz 2000 tlnin 1000 tlsi isme gidiyor ne yazık ki
    onlara alternatif kasklar da var piyasada aynı malzemeden üretilmiş gerçekten kaliteli sağlam kasklar var. agv,schubert,shark vs
    kimse kusura bakmasın ama kaza şans işi öyle oluyor ki 70-80 km ile giderken kaza yapan kişi ölebiliyor,öte yanda 150 km ile kaza yapıp kırıklarla kazayı atlatan adam da biliyorum.sonuçta arai de olsa bazı arkadaşların bahsettiği gibi boyun kırılmasına karşı bir koruyuculuğu yok.en iyisi kaza yapmayacaksın
    tekeriniz düz bassın Allah kaza bela vermesin kimseye,saygılar
    Sizin olayınız bambaşka ve görüşünüzde haklısınız bir dosttan güvendiğiniz birinden inceleyerek almışsınız büyük oranda sıkıntı çıkmaz.Kendi kaskınızıda düşürmediyseniz veya yalan söylemez ve birine satarsanız sıkıntı yok ancak Barkın bey Türkiyedeki esnaf kitleyi ve esnafcılık konusunda gayet haklı bu işinde şakası olmaz eğer koruma kabiliyeti gittiyse kaskın onun içinde insan can verebilir.Genel değerlendirme yapıcak olursam ben kaskta önce maddeye bakarım meşhur markanın termoplastik kaskını alacağıma daha bilinmedik bir markanın karbonunu alırım çünkü ortada kanıtlanmış bir gerçeklik farkı var.Arai nin 4000 liraya sattığı carbon fiber kaskı 600 700 liraya satan firmalar var onun kadar iyi iç malzeme ve vizörü olmayabilir ama katman olarak aynıdır ve buda Barkın bey güven konusunda sıkıntı duymuş ancak Avrupa da haketmediği puanlar alıpta bununla alakalı sıkıntı yaşanırsa tazminatlar milyon dolarlarla hesaplanıyor pek fazla göze alabileceklerine inanmıyorum.Elbetteki o 4000 liralık kaskın ses geçirmezliği gibi özellikleri daha iyi ancak Schubert marka kask en az ses geçirme ödülü almış en üst kaskını suan 1500 liraya satyor ve kask karbon arkadaşlar hani daha bilinmedik markaya sahtedir diyor bazıları ancak işin avrupa menşeili markası var budamı sahte olucak bana görede en kaliteli ve fiyat orantılı kas Schubert ve Shark geliyor açıkcası.

düzgünbaba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    varvarvar
    Tamam iyi güzel ama,sadece satıcının verdiği bilgilerle bu iş biraz yavan kalıyor,ki satıcıda pek okadar bilememiş sanırım arada kumaş olanlar daha iyidir demiş sizde tekrarlamışsınız
    aradaki kumaş nedir? pazenmi amerikan bezimi?
    olması gereken kevlardır,ve bunları kullanan birde üzerine karbon kask yapan firmalar var
    öyle desteksiz atılan gibi 2000-3000 eurolar falanda değil fiyatları,

buyrun bakın http://youtu.be/otgG-g2rSIg
    Alman malı Uvex vardır yine mesela 260 euro BMW nin resmi kasklarını yapar oda karbondur.

Marushin 1956 dan beri kask yapan birbaşka Japon firması fiyatlarıda öyle uçuk kaçık değil 270 euro,bir tiyo daha sizlere Türkiyede 540 Liraya alabileceğiniz yer var
    kask yere düştümü işi biter denmiş doğrudur olabilir ama hangi kask? kompozit var kompozitçik var
    önemli olan içinde kullanılan kumaştır dostum
    harcıalem keçe elyaf kullanılırsa (ki arai de düşünce değiştirilmeli dediğine göre bunu kullanıyor) ve polyester reçine ile yapıştırılırsa bildiğiniz fiberglas olur çatlama yapabilir ve çatlak yürür evet
    ama keçe yerine kullanılan elyaf malzeme örgü kumaşsa?? biaxcial hatta triaxcial örgü elyaf ise?
    hiç duydunmu barkın kardeş bu kumaşları? istediği kadar düşsün sen ben çatlarızda o çatlamaz çatlasada yürümez yürüyemez
    birde bu kumaşları kullanıp polyester yerine epoksi reçine kullanan firmalar vardır hele ozaman tadından yenmez
    bunlardan sonra birde karbon elyafı düşünelim lutfen,ki karbon elyaf diğer elyaflardan kat kat sağlamdır,sonsuz ömürlüdür,ve en önemlisi epoksi reçine çalışılır.
    yani 10x10 olur ve bunu yukarıda yazdığım fiyatlara alabiliyorken arai nin fiberglas kaskına okadar para veren havada kazanıp tavada yiyenlerdendir.
    ha kimisi para vermez iki reklamını yapar alır ona lafımız yok
    Svglr Slm.
    speed_dream, chemical, bugay ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Bazıları çok yalama adam
    Allah için ÇALıyoruz hamdolsun..Keriz feneri derneği.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 1234 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)