Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Sıfır km mi almalıyım?

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhabalar. İlk defa motor alacağım. Uzun vadede motorcu olmak gibi bir niyetim yok. Biraz hevesimi alacağım iyi bir otomobil alana kadar (otomobile ihtiyacım var çünkü).
    Gözümde hep Honda cbr125 var. Ancak bunun yerine sıfır km cbf150 mi almalıyım? Sıfır alırsam İstanbul'da nereden almalıyım? Yoksa onun da mı 2. elini almalıyım?
    Alırken özellikle sıfır km'de nelere dikkat etmeliyim? İlk teslimde neler yapacağım? Aynı sorum 2. elde de tabii olarak geçerli.
    Tüm tavsiyelerinizi bekliyorum.

Teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    alıp 3-5 ay sonra satacaksın 2 . el yuksek model dusuk fıyatlı bır cbf 150 yada ybr al . satarken minimum zarar edersin . aldıgında koruma demiri olanından alırsan dustugunde araca zarar gelmez .
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    uzun uzun binmeyeceksen 2. el alacaksın yoksa zarar edersin sıfır da

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    sen bi motora bin sonra motorcu olmayacam dede görim seni
    2.el almalısın

DünküÇocuK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R 25 2019
    scooter dusunursen 125 zn oneririm 2. el temiz bin liraya bulabilr ve araba yı aldıktan sonra yanında kullanabilir cok isini gorur bakımı yedek parcalarda cok ucuz zaten
    asıl soru ya gelirsek 2. el de daha az zarar yaparsın zarar dedğim de motora bindigine sayıcaksın noter vs gibi paraları 2. el az kmde bir cbf 150 bulabilirsen birde acil satılık olaraklara dikkat etmeni tavsiye ederim piyasa degerinn altında fiyata alırsan satarkende piyasa fiyatında satıp zarar etmezsin

NoVaRiX - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Söz konusu marka HONDA ise kesinlikle SIFIR almalısın.
    Çünkü görebileceğin üzere Türkiye'de Honda'nın ikinci eli, sıfırından daha pahalıdır.

Sıfır motorun alım satım masrafları ile ikinci el motorun alım satım masrafları arasında 50-100 lira ya oynar ya oynamaz.
    Bu yüzden ikinci elde sıfırdan fazla para isteyen ve savunma olarakta "ama plaka masrafları yeeeaa" diyen adamlara prim verme.

Adamlar 8-10.000 km bindikleri CBF150'ye 4650 lira falan istiyorlar! De get, zaten sıfırını peşin parada daha ucuza alabiliyor vatandaş!
    Mengu16 bunu beğendi.
    ~ Bütün mesele yolda olmak... ~

metci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Kısa vadede 0 motor zarara uğratır...
    Gerçi bazı modellerde öyle 2.el fiyatları var ki, sıfırları halt etmiş...
    ”Samimi ve meşru olmak şartıyla her fikre hürmet ederiz. Fikirler, şiddetle, top ve tüfekle öldürülemez.” M.Kemal Atatürk...

mertun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GV250
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alıp 3-5 ay sonra satacaksın 2 . el yuksek model dusuk fıyatlı bır cbf 150 yada ybr al . satarken minimum zarar edersin . aldıgında koruma demiri olanından alırsan dustugunde araca zarar gelmez .
    adam haklı bak bnm arkadas 3100 tl mondial aldı ufak bir kazası oldu 1000 tlye sattı motoru o yüzden git 2. el al
    Evil 9 MK Turkey President : Mert Martı No Matter What You Ride!

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Bence 2. el al.Sıfır motor aldım sattım aldığım 2 el sıfırdan temizdi ve güzel açılmıştı.Tanıdık vasıtası ile bilindik temiz bir motor bulursan kaçırma derim.Şahsen ben bu saatten sonra sıfır almam.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

KeaSH-07 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha bw's 100-honda cbr 250 r-(sym joyride 200i)
    sıfır cep telefonu bile almam ben
    Yalnızlkık diye birşey yoktur ,daha çok sigara vardır , alkol vardır , küfür vardır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)