Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Kask Konusu Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisiklet
    http://www.indirdik.com/Automix-AP-Motosiklet-Kaski

arkadaşlar inceledim bu kaskı iyi kaska benziyor site güvenlidir bu arada birçok alışverişler yaptım buradan kaskı kullanan veya bilen varsa yorumları yazabilirmi? Yaza doğru motosikletimi alıcam da kaskı bu olur derseniz şimdi alırım zaten 35 50 tl civarında bir kask düşünüyordum (hız sınırı en fazla 70 olan ve sadece şehir içinde kullanacağım bir motor olacağı için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum) sonradan zaten kaskıda büyüteceğim birde 150 160 tl civarında mont önerebilirmisiniz? (yazlık)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    100+hp
    kaska bir defa para ver, birden fazla kaskın olmasın.
    İddaa ediyorum her motorcunun en az 2-3 tane kaskı vardır.
    önce maddi durum olmadığından uygun fiyata bir kask alır, kullanır zamanla yaşadığı sorunlardan bir kask daha alır kullandığı kask artçı kaskı olur, tecrube kazandıkça 2. aldığı kaskta memnun etmez shoei, arai, carbon, shuberth, vs en pahalı ve popüler kasklara yönelinir. Bir bakmışsın elinde enaz 4 kask olur artçın bayansa belki daha fazla
    xawa, ertuğrul66 ve sgurdal bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    vay hemşerim hoşgeldin.. yozgat merkezdenmisin.. yozgatta herkez kask takmaz... sen almaya niyetlenmissin ama ucuz kask alma.. kafa bu 30 km de fark etmez 70 km de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-sadece-bir-kez-kullanilmis-lazer-117006743/detay/

al sana benim kask sıfırdan farksız...
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı ertuğrul66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.indirdik.com/Automix-AP-Motosiklet-Kaski

arkadaşlar inceledim bu kaskı iyi kaska benziyor site güvenlidir bu arada birçok alışverişler yaptım buradan kaskı kullanan veya bilen varsa yorumları yazabilirmi? Yaza doğru motosikletimi alıcam da kaskı bu olur derseniz şimdi alırım zaten 35 50 tl civarında bir kask düşünüyordum (hız sınırı en fazla 70 olan ve sadece şehir içinde kullanacağım bir motor olacağı için sıkıntı olmaz diye düşünüyorum) sonradan zaten kaskıda büyüteceğim birde 150 160 tl civarında mont önerebilirmisiniz? (yazlık)
    35-50 lira arası kasklar seni sadece trafik polisinden kask takmadığın için ceza yazılmasın dan korur başını korumaz 70 km hızla gideceğini söylemişsiniz belki 70km hız size az gelebilir ama korunması zayıf durumlarda ölümle yada ciddi kalıcı sakatlıkla sonuçlanan trafik kazaları oluşabilir birde sizin hızınız 50km olduğunu varsayalım arkanızdan gelmekte olan bir otomobilin 100 km hızla kırmızı ışıklarda dururken arkanız çapması sonucu motosikletten fırlayıp kafanızı bir kaldırım taşına bankete yada ileride bir otomobile sert bir şekilde çaptığınız da emin olun kalitesiz kasklar kafanızın içine girecektir bunun için gerekli güvenlik teslerin den geçmiş olan ve gerekli sertifikalarını hak etmiş markanın kasklarını alınız en azından ls2 alın 4 yıldızlı ürünlerini.
    kazasız sürüşler.
    ertuğrul66 bunu beğendi.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    FREE-M al LS-2 al ama bunu alma
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Bu derece mi fakirsiniz yav...
    #sürenadam

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    al sana sıfırdan farksız bir kask daha..

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-ls2-kask-cok-az-kullanilmis-l-beden-117299396/detay

üstelik ucuz ve pazarlık yap...
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    FREE-M al LS-2 al ama bunu alma
    gerekli açıklamaları da arkadaşlar yapmış zaten
    ertuğrul66 ve serdar37100 bunu beğendiler.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Sen 2. el kask almamaya özen göster kasklar bazen elinden düştüğünde yada sert bir yere çarptığında darbe emme özelliklerini yitirebiliyor 120 liraya 4 yıldızlı kasklarvar bende onu kullanıyorum buhar haricinde her şeyi çok güzel
    ertuğrul66 bunu beğendi.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Bu kask bir abimizde var. Scooterı ile evden işe gidip geliyor. Kaskı sadece kışın kullanıyor rüzgar yememek için. Bende bir kaç kez taktım, kullandım. Kesinlikle tavsiye etmem. Oyuncaktan farkı yok, sadece adı kask. 20 25 liraya falan almıştı yanlıs hatırlamıyosam. Kesinlikle bu kasktan uzak dur derim. İkinci el ls2 ff350 falan bak en kötü.
    ertuğrul66 bunu beğendi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    20 liralık kask bu, 99.90 dan 34.90 a inmişler komik olmuş.
    ertuğrul66 bunu beğendi.

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Dostum merhaba,

Kask konusu çok önemli bir mevzu. Linkini belirttiğin kask'ı kesinlikle almanı tavsiye etmem. Arkadaşlar gerekli yorumları yapmış. Benim de tavsiyem, en kötü ihtimal ls2 alman yönündedir. O da 90-100 TL civarlarındadır.

Kaskın kafana tam oturması ve hafiften sıkma yapması, koruma yönünden önemli bir etkendir. Asla kafana bol gelen kaskları tercih etme.

Kol, bacak vs. iyileşir fakat kafa'da bu dediklerim olmaz. Bu yüzdendir ki, imkanlarımızı sonuna kadar kullanıp, alabileceğimiz en iyi kaskları tercih etmeliyiz.
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Mytap - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F800R
    Size 1 adet bilgilendirme yazısı söylemek istiyorum. Hemen ardından 1 de öneride bulunacağım. Tamam firmalar farklı alanlarda AR-GE yapıp farklı ürünler ortaya çıkarabilir kabul ediyorum.Fakat hatırlatayım Automix firması oto cam film i üreten bir firma. Ne ara kask üretti ne kadar sağlam hiç bilemem ve önermem. Gerçi fiyatı ne kadar sağlam olduğunu söylüyor. Önerim ise şu linkte : " http://www.champion.com.tr/?mod=prod...product_ID=993 " . Bu da aynı fiyatta hatta ondan daha sağlam olduğu kesin. Dalga geçme amaçlı koymadım . Demek istediğim şey o kaskla bununla aynı işlevi görüyor olması. Karar senin.
    Yola çıktığında değil vardığında övün ....

Motosikleti
    YAMAHA TENERE XT660Z
    kesinlikle uzak dur 100 tl ver orta derece birşeyler al
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    DEMİR AT'A YOLLAR DAYANMAZ

Motosikleti
    125 Zn
    Hocam 110 liraya gmac pilot var motomax'de..Ben kullanıyorum çok memnunum..Sharp testinden 4 yıldız almış bir kask.Linkte gösterdiğiniz kask sadece sizi rüzgardan korur..Bütçenizi biraz daha zorlamaya çalışın..Allah korusun aradaki 70-80 lira için canınınızdan olmayın.
    ertuğrul66 bunu beğendi.

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    bazı ülkelerde 25 km ye kadar süratlerde motosiklette kask takma zorunluluğu yok o yüzden düşük süratlerde kullanacaksan işini görecek bişey alabilirsin ama ben ilerde büyük bir makineye geçerim veya mevcut motorla süratli giderim bu kaskla da devam ederim diyorsan o zaman riskli olur unutma hiçbir kask kafandan daha değerli değildir
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

Motosikleti
    Bisiklet
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vay hemşerim hoşgeldin.. yozgat merkezdenmisin.. yozgatta herkez kask takmaz... sen almaya niyetlenmissin ama ucuz kask alma.. kafa bu 30 km de fark etmez 70 km de...

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:32 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-kask-sadece-bir-kez-kullanilmis-lazer-117006743/detay/

al sana benim kask sıfırdan farksız...
    Hoşbulduk, merkezdenim kardeşim doğru söylüyorsun herkes takmaz gördüğüm kişiler bir elin parmaklarını geçmiyor malesef... Doğru söylüyorsun kardeşim zaten ben fikir sormak için açtım Mengu16 kardeşimiz açıklamış ben o 99 dan 35 e indirme oyununa kandım Yorumlarınız için teşekkürler gerçekten Neyse şu 90 100 TL lik kaslara bakayım ozaman diyecemde siz önerin hiç tecrübem yok Ramazan kardeşim yanlış anlama senin kask 180 tl az tuzlu geldi Ama şu 2. verdiğine bi bakacam çok sağol bu arada yozgattamısın kardeş senle görüşürüz ? (özele gel)
    Bu arada arkadaşlar hepiniz sağolun var olun şimdi ben bu kaska sipariş vermiş olsaydım giden parama ve kaskın üreticisine bi ton küfür edecektim

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu derece mi fakirsiniz yav...
    kardeşim fakir olmak suçmu? bu 1. 2. si ben dediğim gibi öneri almak için açtım yok olmaz derseniz olmaz bitti.. Ama fakirmisin filan gibi yorumlar yapılmaz Allaha şükür aç değiliz açıkta değiliz Ya gerçekten bu yorumu (başka bir biçimde başka yerde) gerçekten fakir birine söyleseydin? (biraz Empati)

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:54 ----------

Alıntı Mytap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size 1 adet bilgilendirme yazısı söylemek istiyorum. Hemen ardından 1 de öneride bulunacağım. Tamam firmalar farklı alanlarda AR-GE yapıp farklı ürünler ortaya çıkarabilir kabul ediyorum.Fakat hatırlatayım Automix firması oto cam film i üreten bir firma. Ne ara kask üretti ne kadar sağlam hiç bilemem ve önermem. Gerçi fiyatı ne kadar sağlam olduğunu söylüyor. Önerim ise şu linkte : " http://www.champion.com.tr/?mod=prod...product_ID=993 " . Bu da aynı fiyatta hatta ondan daha sağlam olduğu kesin. Dalga geçme amaçlı koymadım . Demek istediğim şey o kaskla bununla aynı işlevi görüyor olması. Karar senin.
    kardeşim alay amaçlı koymadım demeseydin bi ton laf yiyecektin ama demişsin neyse arkadaşlar gerekli açıklamaları yaptı zaten bari M boy koysaydın bu bol gelir

sedici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tip kasklar seni korumayı bırak, kendini tek parça tutamaz
    http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/62345/turk-isi-kask-testi

20 liralık kaskın üzerine "99 değil 35" yazınca indirim oluyormuş demek...
    ertuğrul66 bunu beğendi.
    Ninja

Motosikleti
    Bisiklet
    arkadaşlar şöyle bi kask buldum ne dersiniz sertifikalıymış airbag filanda var diyor http://www.hepsiburada.com/liste/swa...OTTEX805MAVI-M

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı fake_members adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaska bir defa para ver, birden fazla kaskın olmasın.
    İddaa ediyorum her motorcunun en az 2-3 tane kaskı vardır.
    önce maddi durum olmadığından uygun fiyata bir kask alır, kullanır zamanla yaşadığı sorunlardan bir kask daha alır kullandığı kask artçı kaskı olur, tecrube kazandıkça 2. aldığı kaskta memnun etmez shoei, arai, carbon, shuberth, vs en pahalı ve popüler kasklara yönelinir. Bir bakmışsın elinde enaz 4 kask olur artçın bayansa belki daha fazla
    İlk motosikletimi yaklaşık 2 yıl önce aldım. İlk kaskımı da o zaman 15 liraya aldım.
    İlk trafik kazamdan sonra, onu çene açılır GDR ile değiştirdim.
    Daha sonra bu kaskın güvenliği yetersiz diyerek 2 hafta önce çene açılır ls2 aldım.
    Şimdilik memnunum ama eminim ilerde daha iyisini alacağım.
    Bir sefer alın en az ls2 alın.

---------- Post added at 20:32 ---------- Previous post was at 20:24 ----------

Alıntı ertuğrul66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar şöyle bi kask buldum ne dersiniz sertifikalıymış airbag filanda var diyor
    İnternetten kask alırsanız, kafanıza tam olarak uyar mı yoksa uymaz mı mevzusu var.
    Siz gidin bir mağazaya, bakın, takın, deneyin hangisi hoşunuza giderse onu alın.
    Bu sitede hiç kimse size ls2'den ucuz kask tavsiye etme sorumluluğunu almayacaktır.
    Zaten sıfır ls2 kaskların fiyatı da 100 lira.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)