Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Scooter için 3,5-10 Lastik Konusunda Yardım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı yasinolmez adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yani ben beyaz yanağı bu lastiklerden herhangi birine takamıcak mıyım
    Beyaz yanak takıcam diye tubeless'ten vazgeçmemenizi tavsiye ederim çünkü scooterlarda özellikle arka lastiği söküp takması çok uzun iş. İç lastikli lastiklerde lastik patlaması daha sık oluyor. Ha takamayacakmıyım diyorsanız tubeless olan lastiğe de iç lastik takıp yanak takarsınız.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyaz yanak takıcam diye tubeless'ten vazgeçmemenizi tavsiye ederim çünkü scooterlarda özellikle arka lastiği söküp takması çok uzun iş. İç lastikli lastiklerde lastik patlaması daha sık oluyor. Ha takamayacakmıyım diyorsanız tubeless olan lastiğe de iç lastik takıp yanak takarsınız.
    peki sava mc20 de tubeless mi? bilginiz var mı? bu arada tubeless tam olarak ne demek onu da bilmiyorum.çok heves etmiştim beyaz yanağa.satın da aldım :/

Motosikleti
    peki sava mc20 de tubeless mi? bilginiz var mı? bu arada tubeless tam olarak ne demek onu da bilmiyorum.çok heves etmiştim beyaz yanağa.satın da aldım :/
    Tubeless lastik araba lastiği gibi iç lastikli lastik bisiklet lastiği gibi desem daha anlaşılır olur heralde Lastiğin kodunda TL yazıyorsa veya tubeless diyorlarsa tubelesstir. Lastiği alırken eğer üzeri kağıtla sarılı değilse lastik yanağındaki tubeless yazısının varlığı da kontrol edilebilir.
    yasinolmez bunu beğendi.

arkadaşlar peki atlas beyaz yanağı tubeless lastiğe takamıyor muyum? hiç mi yolu yok.çok heves etmiştim.acaba yanağı baliyle lastiğin yanına mı yapıştırsam? bilemedim yardım eder misiniz

Motosikleti
    arkadaşlar peki atlas beyaz yanağı tubeless lastiğe takamıyor muyum? hiç mi yolu yok.çok heves etmiştim.acaba yanağı baliyle lastiğin yanına mı yapıştırsam? bilemedim yardım eder misiniz
    Jantın kenarlarına oturan kısmı keserseniz olur, biraz el işçiliği gerektirir ama olmaz diye bişey yok çözüm budur.
    yasinolmez bunu beğendi.

Jantın kenarlarına oturan kısmı keserseniz olur, biraz el işçiliği gerektirir ama olmaz diye bişey yok çözüm budur.
    peki hocam tubeless'e takılmamasının sebebi nedir? yani mantık olarak anlayamıyorum kenarına sıkıstırılan bir şey değil mi bu sonuçta.neden takılmıyor anlatır mısınız ben de öğreniyim.bu arada eğer yanakları kendim yapıştırmak istersem, iç bölgeyi makasla kesip(hiç mi pay bırakmamalıyım?) baliyle lastiğe yapıştırmamı mı önerirsiniz? bir de tabiki montaj olmadan önce bu işlemleri evde yapmam gerekiyor değil mi?? başka yapıştırıcı tavsiyeniz olur mu? bali sanırım lastiği plastiğe oldukça iyi tutunacaktır ama özellikle arka lastikte motor ısısından dolayı yumusama falan yapar mı? kusursuz olsun istiyorum çünkü üzerindeki lastikleri yanlış boyayla boyadıgım için rezil ettim.şimdi en ufak hata yapmamalıyım.yardımcı olursanız çok makbule geçicek şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    peki hocam tubeless'e takılmamasının sebebi nedir? yani mantık olarak anlayamıyorum kenarına sıkıstırılan bir şey değil mi bu sonuçta.neden takılmıyor anlatır mısınız ben de öğreniyim.bu arada eğer yanakları kendim yapıştırmak istersem, iç bölgeyi makasla kesip(hiç mi pay bırakmamalıyım?) baliyle lastiğe yapıştırmamı mı önerirsiniz? bir de tabiki montaj olmadan önce bu işlemleri evde yapmam gerekiyor değil mi?? başka yapıştırıcı tavsiyeniz olur mu? bali sanırım lastiği plastiğe oldukça iyi tutunacaktır ama özellikle arka lastikte motor ısısından dolayı yumusama falan yapar mı? kusursuz olsun istiyorum çünkü üzerindeki lastikleri yanlış boyayla boyadıgım için rezil ettim.şimdi en ufak hata yapmamalıyım.yardımcı olursanız çok makbule geçicek şimdiden teşekkürler
    Jantla lastik arasına bu yanak denilen şeyi sokarsanız lastik yanağa tam oturmaz hava tutmaz yada yolda giderken birden poff diye iniverir havası.

Jantla lastik arasına bu yanak denilen şeyi sokarsanız lastik yanağa tam oturmaz hava tutmaz yada yolda giderken birden poff diye iniverir havası.
    anladım.peki yapıştırma konusunda öneriniriz var mı sıcaktan etkilenmemesi lazım arka lastik için

Motosikleti
    Baliyle yapıştırırsınız bence. Arka lastiğe de olur diye düşünüyorum olmazsa sonra bakarız çaresine

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Yeni konu açmak istemedim. Bende lastikleri değiştiricem geç bile kaldım. Yalnız ben özellikle ıslak zeminde kaymamasını istiyorum. bu özelliklte 3,5-10 lastik bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Mesela sava mc 32 winscoot kış lastiği var bunu yazın kullanmamızda sakınca varmıdır

birde duro marka lastikler nasıl ? fiyatları baya uygun

Halit_79 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Mash
    Konuyu bir hortlatayım dedim geçen hafta sava mc20 monsum aldım 2 adet.. kaliteyi uzakta ve pahalıya aramayın, kesinlikle mükemmel.. ıslak ve kuru zeminde test edildi.. perfect

arda4 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hiç bekleme, hemen değiştir. Ben Michelin S1 taktırdım, gidişi, frenlemesi, virajı inanılmaz derecede iyileşti.

Bilindik güvenilir markalardan şaşma Ör: Michelin, Pirelli... Tabii bunların da en yumuşak olan modelleri örneğin Michelin SM100 taş gibi, aynı fiyata diğer modelleri çok daha yumuşak.

İlle de uygun fyatlı olsun diyorsan Sava alabilirsin, bilinen güvenilir bir marka ve Pirelli'nin yan ürünü.

Ucuz lastikler o kadar da ucuz değiller, Michelin'in tanesi 75TL iken ne idüğü belirsiz olanların tanesi 60TL

Bilinmeyen güvenilmez markalardan asla lastik alma. Yanağında "NYLON" hyazan lastikleri sakın alma. Kuru zeminde idare edebilsen de yaş zeminde kesinlikle yol tutmuyorlar.

Takmaya 20TL falan alıyorlar, oto lastik işi yapanlar takar. Yalnız küçük illerde lastik-jant balansı yapmıyorlar.

Lastiklerle beraber mutlaka sibopları da değiştir tanesi 3TL

Son olarak lastiklerin üretim tarihine dikkat et. Lastiğin yanağında yazar Ör: (4914) > 2014'ün 49. haftası demek. Lastikler üretim tarihinden 2-3 yıl sonra sertleşiyor. Yani en fazla 6-7 aylık lastiği al derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:27 ----------

Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yeni konu açmak istemedim. Bende lastikleri değiştiricem geç bile kaldım. Yalnız ben özellikle ıslak zeminde kaymamasını istiyorum. bu özelliklte 3,5-10 lastik bakıyorum yardımcı olursanız sevinirim

Mesela sava mc 32 winscoot kış lastiği var bunu yazın kullanmamızda sakınca varmıdır

birde duro marka lastikler nasıl ? fiyatları baya uygun
    Duro alma, resmen berbat! Kışlık lastiği yazın da kullanırsın, dezavantajı gürültü yapması ve yakıt tüketimini biraz artırmasıdır.

İlla ucuz olsun diyorsan Sava'nın yazlık setleri gayet ucuz. MC20'leri kampanyalı 40TL civarına bulabilirsin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)