Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Uzun Yolda Gidebilecek 250 cc Racing Tavsiyesi

Motovento
    REKLAM ALANI

250 cc Racing almaya karar verdim.Hoşuma gidenler arasında öncelikle honda cbr 250r ve hyosung gt 250r var.Öğrenciyim ve yaşadığım yerden uzakta okuyorum.10 bin tl civarı bir para vermişkende yıl boyunca kullanmak istiyorum motosikleti bunun içinde yılda 4-5 kere gitgel trabzon-ankara arası yolu almam gerekiyor.SS bir makine ile 1000 km lik yol alınır mı?Yılda neredeyse 10bin km uzun yol yapmam gerekiyor bu kadar yola gider mi bu aletler bir tavsiye verirseniz çok sevinirim.600 cc istiyordum kullanamayacığımı anladım.250 SS almaya karar verdim.SS dışında başka tarz istemiyorum tavsiyeleri buna göre verirseniz sevinirim.Bu arada ilk motosikletim olucak fakar hondanın eğitim kurslarına gidicem

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    honda cbr250... yakıtı, kullanış pozisyonu ve geniş servis desteği ile rahat edersin.
    seigen, zenon, maxi97 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

otopsici, zenon ne yapıyorsunuz anlamadım o linklerin sorduğum soruyla ne alakası var?

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Bence hazır 10000tl ayarlamışken ve yol yapacak bir motosiklet arıyorsan tabi sana sıkıntı çıkarmasın yormasın vs. Suzukinin inazuma sı en ideal makina şuan için. Su soğutmalı 2 silindir iyi motor. İlla ss alacağım dersen o yolda seni çok yoracaktır. Kaldı ki 250cc ss kulağa mantıklı bile gelmiyor, amacına aykırı. Ss ama 250cc gider gözüken gitmeyen can sıkıntısı.
    TIGERSHARK bunu beğendi.
    let it be

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Hiç bir ss motorda cbr 250 gibi rahat bir oturuş pozisyonu yok. Bence kesinlikle cbr 250
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı scr4m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    otopsici, zenon ne yapıyorsunuz anlamadım o linklerin sorduğum soruyla ne alakası var?
    O linki vermemdeki amac o gezidekilerden biride Chronix ti ve hemdisi gt250 kullanmasına ragmen cbr250 onermiş olmasıdır!... BEnde gt250 kullanıyorum ve Chronix e katılıyorum..
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

@halilertan
    Uzun yol yapacağım diyen kişiye naked önermek ne derece mantıklı?

CBR250R oturuş pozisyonu olarak SS değil, oldukça rahat. Uzun yolda sorunsuz kullanırsın. Son hızlarında titreşim olduğundan, uzun süre son hız gidersen saat başı mola vermen gerekebilir sadece.

Uzun yol gezi örneklerini link vermişler, fikir edinmen açısından.
    ömer2 bunu beğendi.

Alıntı halilertan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence hazır 10000tl ayarlamışken ve yol yapacak bir motosiklet arıyorsan tabi sana sıkıntı çıkarmasın yormasın vs. Suzukinin inazuma sı en ideal makina şuan için. Su soğutmalı 2 silindir iyi motor. İlla ss alacağım dersen o yolda seni çok yoracaktır. Kaldı ki 250cc ss kulağa mantıklı bile gelmiyor, amacına aykırı. Ss ama 250cc gider gözüken gitmeyen can sıkıntısı.
    Haklsın abi ama suzuki inzauma çok tipsiz geliyor 250 r lerin yanında benim asıl amacım yol yapmak değil okul başladığında memleketten okula motosikleti götebilmem için 1000km yol yapmam gerekicek tatillerde de aynı şekilde yoksa uzun yol ile işim yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O linki vermemdeki amac o gezidekilerden biride Chronix ti ve hemdisi gt250 kullanmasına ragmen cbr250 onermiş olmasıdır!... BEnde gt250 kullanıyorum ve Chronix e katılıyorum..
    Anladım teşekür ederim

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Cbr250 zaten sport touring diye geciyor.

halilertan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono Factory
    Ozaman mantıklı gözüken tek seçenek honda tabi, kawasaki 250rr pahalı gelir sana
    let it be

petra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6-F
    Ninja 250 daha yaris karakterli hem de yakiti fazla hondaya gore.

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    inazuma çok da tipsiz bir motor değil. eğer bunu resimlerden bakarak söylüyorsan yanılıyorsun. inazuma da bir alternatif olabilir ancak daha piyasaya yeni çıkmış ve daha hakkında doğru düzgün bir bilgiye sahip değilken bu model ile ilgili tavsiyede bulunmak çok yanlış olur. sırf suzuki diye yeni bir model bu tarz konularda tavsiye edilemez..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

drsteel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    honda nc700 al. hem güçlü hem az yakıyor. abs standart. fiyatı da 19000 biraz zorlasan 18000 alabiirsin gibi geliyor. son hızları birisinde 170 diğerinde 190 gibi.

ben gt250 ile sakarya ankara arası yapıtım (yaklaşık 350km). ama yoruldum.yorulmamın sebebi motorun titreşimi ile alakalı değil tamamen oturuş pozisyonu ile alakalı. cbr250 ile uzun yol yapan var mı bilmiyorum ama tek silindir titreşim konusunda da seni ekstra olarak rahatsız edecektir diye düşünüyorum. gt250 de çift silindir olması bu yönden ve performans yönünden cbr250 ye göre iyidir diye düşünüyorum. paran varsa çift silindir al. elindeki paraya kawa ninja 250 de olabilir. ama gt250 ye göre kasa olarak küçüktür.
    ss bir motor istiyorsan uzun yol yapmamanı tavsiye ederim. illa alıcam ve memlekete götürücem dersen çözüm kolay.. at otobüse istediğin yere götür. zaten senede bir defa götürürsün herhalde.. o da yaz tatilinde.

kawa250 kalite+performans(ama pahalı)
    cbr250 kalite.(fiyat kawa.ya göre bir tık uygun)
    gt250 kaslı+performans (fiyatı uygun ama malzeme kalitesi diğerleriyle tabiki yarışamaz ama çok aşağı da kalmaz.)

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s

Megelli Sport 250R bir de bu motoru araştır.

Motor:Tek Silindir,Su soğutmalı 249,6 cc EFI (Elektronik full injeksiyon) 26hp Güçlü Motor 22,8 Tork 6 Vites
    Kilometre Saati:Koso RX1-N
    Lastik Ebatları:100 / 70 - 17 Ön 130 / 70 - 17 Arka
    Ağırlık:123Kg.
    Şase:T6 Alüminyum
    Fren :Ön Arka Disk

Extra Özellikler:
    Renkli ön cam (Siyah)
    Çelik fren hortumları
    Katlanır gövde rengi aynalar
    Papatya disk
    seigen ve viper17 bunu beğendiler.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Gt250r ile o yolu yaparsan 2-3 günde anca kendine gelirsin.

megelli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Megelli Naked 250s
    Tüm SS ler oturuş pozisyonundan dolayı seni yoracaktır. Tek çaresi sık sık mola vermek olur. Tabiki uzun yol için naked lar daha iyi yormaz seni. Ama illa SS dersen belki fazla mola ile işi çözebilirsin.

Thracian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Zaten arkadaşların da tavsiye ettiği gibi Honda CBR 250 R.Eğer naked a razısıysan Hyosung GT 250 naked,kardeşi GT250 R ye göre oturma pozisyonu gayet rahat.Hyosung GT 250 R uzun yol gider gitmesine de sen onun üstüne uzun yol gidebilir misin?Ninja 250 aynı şekilde rahatsız,çok yakıyor,her yerde servisi yok.Bir de kusura bakmayın ama yurdum insanının SS tipi motosikletlerle uzun yol yapma hevesini hala anlamış değilim.SS motosikletlerin yapılış amacı ya şehrin etrafında yada yakın mesafe şehirler arası hızlıca en fazla 1-2 saat(bu bile çok) turlarsın yada gidersin piste tur zamanı tutarsın,hız yaparsın,drag yaparsın içini boşaltırsın rahatlarsın.1000 km uzun mesafe gidilecek motosikletler kesinlikle değiller.Uzun mesafe gideceksen touring,sport touring,cruiser,enduro yada en azından rahat oturma poziyonuna sahip bir naked şart.CBR 250 R ye gelirsek en süper en hızlı motosiklet değil ama en azından her ne kadar adı racing olsada küçük hacimli bir sport touringtir VFR 1200 ün küçük küçük minik kardeşidir.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)