Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Chopper tecrübesi olanlar için karşılaştırma.

Motovento
    REKLAM ALANI
    mk10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Merhaba abilerim kardeşlerim,

Buraya bir kaç ay önce kayıt oldum ve o günden beri her gün takip etmekteyim. Motor almak niyetindeyim. Tecrübem yok kursa yazıldım nisan da sınav mayıs gibi ehliyeti alırım diye tahmin ediyorum. İstediğim tarz chopper. Foruma kayıt olduğumdan beri motorları araştırıyorum. Aklımda ilk başta regal raptor olmasına rağmen son zamanlarda kanuni tiger s de ilgimi çekmeye başladı. Ekipmanları aldıktan sonra kalan bütçem 4000 TL.

Sizden istediğim Regal Raptor dd 250E-9(b)(2006 sonrası) ile kanuni 250 tiger s(2009 ve sonrası) i karşılaştırmanız.

Vibrasyon olarak nasıldır titreşim hangisinde çoktur ?, çok sorun çıkarıp başımı ağrıtır mı? (Çünkü ilk motorum ile her ay sanayiye gitmek istemem.) Yakıt tüketimi olarak nasıldırlar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-2010-model-sifirdan-farksiz-115079242/detay (Kanuni tiger s)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-kusursuz-goruntu-ses-ve-performans-113776925/detay (regal raptor dd 250e 9b)

Kabaca alacağım motorlar bunlar gibi olacak diyebilirim.

Sizinde aklınıza gelen bir şey varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Kısa zaman içinde bu 2 motordan birisini alacağım. Bu motorları kullanan arkadaşlar varsa + sını ve - sini anlatabilirler ise çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MotorKafa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 1000 FA
    Fiyat bazında düşünürsek bence tiger daha mantıklı.
    2006 Regale 4250 vermek biraz gereksiz olur sanki.
    Birde 7 yaşında motorun 18000 de olması zor gibi.
    mk10 bunu beğendi.
    Motosikletli Kaplumbağa...

Motosikleti
    sym gts 250-mt 25
    Bisan roadstar 250 2 motordanda daha chopper v motor güzel görünüm.
    mk10 bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyat bazında düşünürsek bence tiger daha mantıklı.
    2006 Regale 4250 vermek biraz gereksiz olur sanki.
    Birde 7 yaşında motorun 18000 de olması zor gibi.
    3200 e de 2006 model 25 bin de bir regal var o da olabilir. Ama bana tiger ve regal arasında bir kıyaslama lazım hangisi daha iyidir ?

Alıntı HUN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bisan roadstar 250 2 motordanda daha chopper v motor güzel görünüm.
    Regal yada tiger dışında bir model düşünmüyorum teşekkür ederim.

emresilin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dl 650 vstrom nc700x Xmax125
    Alıntı mk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba abilerim kardeşlerim,

Buraya bir kaç ay önce kayıt oldum ve o günden beri her gün takip etmekteyim. Motor almak niyetindeyim. Tecrübem yok kursa yazıldım nisan da sınav mayıs gibi ehliyeti alırım diye tahmin ediyorum. İstediğim tarz chopper. Foruma kayıt olduğumdan beri motorları araştırıyorum. Aklımda ilk başta regal raptor olmasına rağmen son zamanlarda kanuni tiger s de ilgimi çekmeye başladı. Ekipmanları aldıktan sonra kalan bütçem 4000 TL.

Sizden istediğim Regal Raptor dd 250E-9(b)(2006 sonrası) ile kanuni 250 tiger s(2009 ve sonrası) i karşılaştırmanız.

Vibrasyon olarak nasıldır titreşim hangisinde çoktur ?, çok sorun çıkarıp başımı ağrıtır mı? (Çünkü ilk motorum ile her ay sanayiye gitmek istemem.) Yakıt tüketimi olarak nasıldırlar?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-kanuni-2010-model-sifirdan-farksiz-115079242/detay (Kanuni tiger s)

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-regal-raptor-kusursuz-goruntu-ses-ve-performans-113776925/detay (regal raptor dd 250e 9b)

Kabaca alacağım motorlar bunlar gibi olacak diyebilirim.

Sizinde aklınıza gelen bir şey varsa beni aydınlatırsanız çok sevinirim. Kısa zaman içinde bu 2 motordan birisini alacağım. Bu motorları kullanan arkadaşlar varsa + sını ve - sini anlatabilirler ise çok mutlu olurum.

Şimdiden çok teşekkür ederim.
    Ben yerinde olsa ybr cbf tarzı bişey alırdım masrafı olmaz koy benzini yağı binlerce km yap bu arada sanayiye harcıyacağın parayı biriktir japon chopper al (ben olsam böyle yapardım). Çünkü kötü bir motora denk gelirsin seni motordan soğutur harcadığın para ise cabası.
    Benim en yakın arkadaşım motor almak istedi ona da böyle söyledim ama adam ybr tarzı bi motora binmem ben dedi parasını biriktirdi dragstar 250 aldı canavar gibi sorunsuz kullanıyor
    mk10 bunu beğendi.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    dostum ne kadar takarsın bilmem ama 2 motoruda uzun süre kullanmış biri olarak 2 motordanda vazgeçmeni öneririm seni motordan soğuturlar hele hele tigerden kuduz köpekten kaçar gibi kaç
    biraz daha para biriktir
    alacağın choper ne olursa olsun v motor olsun
    diğerlerine bakma bile
    mk10 bunu beğendi.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ne kadar takarsın bilmem ama 2 motoruda uzun süre kullanmış biri olarak 2 motordanda vazgeçmeni öneririm seni motordan soğuturlar hele hele tigerden kuduz köpekten kaçar gibi kaç
    biraz daha para biriktir
    diğerlerine bakma bile
    bende bir TigerS kullanıcısı olarak çok haklısın tigerlerden uzak dur ama S ler için aynı şeyi söyleyemeyiz.tigerlardaki kronik sorunlar S lerde giderilmiş ben bugüne kadar hiç S e binipte yok elektrik sorunu yok saplama kesti gibi bir yazı falan görmedim.
    arkadaşın örnek verdiği ilan bana ait.Benim satış amacım KLE 500 almak yoksa hayatta satmazdım motorumu.
    regalde sorunsuz motor ama görünümde küçük motor gibi çıplak
    tigerSler yapılı iri motor havası veriyor.karar senin tabiki

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biraz daha para biriktir
    diğerlerine bakma bile
    S versiyonunu kullandınız mı acaba yoksa sizinki eski versiyonu muydu?

Alıntı canerol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende bir TigerS kullanıcısı olarak çok haklısın tigerlerden uzak dur ama S ler için aynı şeyi söyleyemeyiz.tigerlardaki kronik sorunlar S lerde giderilmiş ben bugüne kadar hiç S e binipte yok elektrik sorunu yok saplama kesti gibi bir yazı falan görmedim.
    arkadaşın örnek verdiği ilan bana ait.Benim satış amacım KLE 500 almak yoksa hayatta satmazdım motorumu.
    regalde sorunsuz motor ama görünümde küçük motor gibi çıplak
    tigerSler yapılı iri motor havası veriyor.karar senin tabiki
    Hocam vibrasyon olarak nasıl motorunuz? Yakıt tüketimi nasıldır ? Aldığınızdan beri size sorun çıkardı mı çıkardıysa nasıl sorunlar bunlar hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    S versiyonunu blmemde tigera bulaşma derim. Regalde fena değildir ancak 6-7 yaşında her çinli potansiyel tehlike. Bence acele etmeyin, daha düzgün bir motor alın kafanız rahat olsun. Gv250 örneğin.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı mk10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam vibrasyon olarak nasıl motorunuz? Yakıt tüketimi nasıldır ? Aldığınızdan beri size sorun çıkardı mı çıkardıysa nasıl sorunlar bunlar hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim.
    sorun şimdiye kadar yaşamadım düzenli yağ filiteresini yağını bujisini değiştiririm.daha bugün benzin filtresini değiştirdim.
    vibrasyonda öyle hissedilecek bişe değil uzun yolda 90-120 arasında hissedilir bişe yok son hızda hissediyorsunuz sadece oda 140 145 oluyor onada gerek yok zaten

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    gv250 diyorum........................

Proud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İyide bunlar chopper değil ki,Cruiser.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)