Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

A2 den ceza yedim :(

Motovento
    REKLAM ALANI
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilmiyorsanız uydurmayın, her ikisinin de cezası aynı.

Kesin 600 TL değil, 750 TL de olabilir. Ama tüm cezalar ilk 1 ay içinde ödendiğinde %25 indirimli oluyor.

Neden es geçsinler? Ayrıca kesinleşmiş bir cezası olmadığını neye dayanarak söylüyorsun? Şu an kesinleşmiş 30 günlük hapis cezası var kesin olmayan tek şey savcının bunu günlük kaç TL'den para cezasına çevireceği.
    senin bildiğin ortada slayer yetersiz ehliyetle ful ehliyetsizliğin cezasını aynı keseye koyuverdin dakkada. Dahada tatmin olmazsan trafik polisi arkadaşların numarasını vereyim anlatsınlar sana
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 MT
    ilk kez başıma geldi çevirmeden oldu arkadaşlar kaza falan yok sadece yazdı yani belli değil işte bu sadece 2 haftaya gelir dedi polis

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    ehliyetsiz araç kullananlara öyle bir gıcığım ki...

doktor değilken ameliyat yapmak gibi, dişçi değilken diş çekmek gibi...
    sünnetçi değilken.... aman Allah'ım aklıma bile getiremiyorum ıııyyyhhh
    cesur509 bunu beğendi.
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

E_N - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    Geçen yıl 22,,07,,2012 tarihinde Benım muşterılerımden bırı yemıştı ceza,
    motoru baglamıslar,
    gıttık cıkarttık,
    ceza bundan 2 ay önce geldı,
    1572 LİRA,
    bunu işter 4 takside bölerler,
    istersen erken ödersen eğer,
    4/3 ödüyorsun,
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin bildiğin ortada slayer yetersiz ehliyetle ful ehliyetsizliğin cezasını aynı keseye koyuverdin dakkada. Dahada tatmin olmazsan trafik polisi arkadaşların numarasını vereyim anlatsınlar sana
    O deyim aynı keseye koymak değil aynı kefeye koymak şeklindedir, sen istediğin şekilde kullanabilirsin tabii ki. Aynı kefeye koyan da ben değilim Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. ve 39. maddeleri. Aslında tam olarak aynı değiller, yetersiz ehliyetle kullanmanın aynı cezaya ek olarak bir de 20 ceza puanı olarak cezası daha var. Trafik polisi arkadaşlarının numarasını bana vermek yerine kendin arayıp meslekleri gereği tam olarak bilmekle yükümlü oldukları mevzuatlara çalışmalarını söyleyebilirsin.

Aşağıdaki görüntü 2013 Yılı Trafik İdari Para Ceza Rehberinden alınmıştır. İsteyen http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/2013_para_cezalari.zip adresindeki Excel dosyasından bakabilir. (bkz: belgelerle konuşmak)

Mengu16, MeHMeTK. ve maxi97 bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Forumda ara sıra motoru ehliyet mi kullanıyor diyenler oluyor alın size kapak

Motosikleti
    600 rr '' 08 ''
    Geçmiş olsu mebla bine yakın galiba ama ruhsat sahibi başkasıysa onada ceza yazıyorlar

just4techno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Skipper, Sym Fiddle 3
    Bu forumu okumasaydım şuan altımda motosikletle ehliyetsiz geziyor olabilirdim. Ama şuanda sıralama belli; Ehliyet, korumalıklar, en son motosiklet.. Teşekkürler
    Arkadaşa da geçmiş olsun..

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O deyim aynı keseye koymak değil aynı kefeye koymak şeklindedir, sen istediğin şekilde kullanabilirsin tabii ki. Aynı kefeye koyan da ben değilim Karayolları Trafik Kanunu'nun 36. ve 39. maddeleri. Aslında tam olarak aynı değiller, yetersiz ehliyetle kullanmanın aynı cezaya ek olarak bir de 20 ceza puanı olarak cezası daha var. Trafik polisi arkadaşlarının numarasını bana vermek yerine kendin arayıp meslekleri gereği tam olarak bilmekle yükümlü oldukları mevzuatlara çalışmalarını söyleyebilirsin.

Aşağıdaki görüntü 2013 Yılı Trafik İdari Para Ceza Rehberinden alınmıştır. İsteyen http://www.trafik.gov.tr/mevzuat/2013_para_cezalari.zip adresindeki Excel dosyasından bakabilir. (bkz: belgelerle konuşmak)

http://img35.imageshack.us/img35/8638/cezaw.jpg
    Aradim soyledim kucak dolusu sevgi ve saygilarini ilettiler. Kabul edersen biz aciz kullari sevindirmis olursun sayin slayer

HercuL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSXR100
    kardeş hüznüne tercüman oluyorum aynı durumdan 7 sene önce müzdarip olmuştum ehliyetin yok kısacası her türlü ödeyeceksin .
    sürmek için yaşa , yaşamak için sür ...

Motosikleti
    125 MT
    ya şimdi birisi 1500 tl demiş benim arkadaş plakası olmayan motorsikletten 650 lira yedi ehliyeti de yoktu yaşıda tutmuyodu kask yok motosiklet pert bişeydi , motorsiklet bana ait çekmediler a2 li arkadaş bulduk aldı o motoru kasktanda yazmış bide 77 tl mahkemeden 15 güne kağıt gelecek orda yazar dedi hani en azından trafik kurallarını falan biliyorum zaten a2 sertifikam var benim ehliyete dönüştürmedim
    Hayat sevgilimden ibaret :)

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)