Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Fjs 600 silverwing farlar nereden kapanıyor

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar benim makinenin sol tarafında uzun ve kısa açma tuşu var peki farlar nereden kapanıyor silverwingde yeni aldım ve motoru hiç tanımıyorum bi yardım eli lütfen motorun aküsü sanırım boşalmış ve farlar açık olduğu için marş basmıyor kapatarak bassam alacak gibi beni en yakın akücüye götürse yeter yardımlarınız bekliyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ergün1968 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    NC 700 SA
    Far kapama düğmesi olmaması lazım.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Yapma yaa eyvallah Ergün abi olması gerekmiyormu peki

Motosikleti
    NC 700 SA
    Birçok makina görünürlük gereği farın devamlı açık olması için iptal switch siz üretiliyor.Sigortaların nerede olduğunu biliyorsan far sigortasını çıkararak kapatabilirsin ancak.
    AKILLI OLALIM;DÜNYADA EŞİ BENZERİ OLMAYAN BU MÜKEMMEL COĞRAFYAYA,TÜRK İNSANINA VE TÜRK'LÜĞE SAHİP ÇIKALIM.100 YILI AŞKIN SÜRDÜRÜLEN TÜRK ULUSUNU BÖLMEYE YÖNELİK OYUNLARA ALET OLMAYALIM.HEPİMİZ KARDEŞİZ.NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Ok çok teşekkür ederim Ergün abi

Motosikleti
    NC 700 SA
    Rica ederim.

Phantom264 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR250R TriColor Cibcib*
    Eğer farın (ampul) soketini sökebilirseniz bu da size yardımcı olabilir. Ya da olmadı akü yü söküp götürüp doldurtun sonra tekrar deneyin
    Gaza gelme. Gaza getirme. TriColor

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    marş düğmesine basıldığında farların kapanması lazım. bırakınca tekrar açılır tabi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı RunemagicK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş düğmesine basıldığında farların kapanması lazım. bırakınca tekrar açılır tabi.
    Ben cub motoruma yapmıştım onu bi ara 4 amper küçük akü far açıkken marş basmıyor, far anahtarı da var ama geceleyin sürerken motor rölantide durmayıp stop ettiğinde farı kapamadan marş basabileyim diye yapmıştım.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güvenlik standardı olarak farlarınız kapanmaz. Trafiğe çıkan bütün motorlarda böyle olmalıdır bu.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    yeni nesil hiçbir japon motosikletler de bu özellik yok. güvenlik standardı diyor ama akünün bitmesine çare yok, akü bitiyor scooter motor, örneğin spacy, dylan, ps150 motorlarda ayak marşı yok.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Güvenlikle alakası yok ya, insanlara zorla bişey yaptıramazsınız. Emniyet kemeri ikaz sireni var diye herkes emniyet kemerini düzgün takıyor mu hayır. kaldı ki farlar emniyet kemeri hayati bişey değil. Aküm zayıflamışsa farları kapatıp marş basıp motorla 15-20 dakka gezinip aküyü şarj etmek benim hakkımdır. Farlar açık olsa nasıl marş basacak 15-20 dakka tıngır tıngır gezinince nasıl şarj olacak akü, küçük cc'lerde dinamo kapasitesi aşırı küçük. Farları kapanmayan motor alsam ilk işim tesisata far anahtarı eklemek olurdu heralde.
    viper17 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)