Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

İlk Motorum Honda CBR600 RR olmalı. Sizce ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Başlangıç olarak CBR 600 düşünüyosan hiç başlama daha iyi :D. 0-100 ü 3 saniye civarında olan bi motorla kullanılmaya başlanmaz. Bi araba düşün 0-100 ü 3 saniye mesela ferrari 458 italia ayarında bi araba :D ilk kullandığın araba bu olsa nasıl olurdu?? küçük bir motorla başlamanın hiçbir zararı yoktur tecrübe edinirsin,öğrenirsin büyük olanla ya karşı tarafa tek taraflı bilet kesersin ya da soğursun bu işten...
    serdar37100 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Hornet 650
    Al abicim al 600 lük 1000 lik veya daha üstü motor hacimli olan motorlardan istediğini al, tabiki paşa gönlün bilir. Sen zaten kafana koymuşsun bi kere, kararını vermişsin gelmişsin burda milletin gaz vermesini bekliyorsun. Kimin ne düşündüğü umrunda olmıyacaktır zaten, üye olduğu gün salak saçma konu açıp ortadan koybolan adam çok olduğu için ve bu tür konular çok açıldığı için millet ters konuşabilir. Çünkü bu insanlar senelerdir bu sitedeler neler gördüler neler geçirdiler kimbilir. Zaten baydı millet bu tür konulardan. Sen bildiğini al, istediğini yap sonunun ne olacağı burdaki kimsenin umrunda olmayacaktır.
    Mengu16 bunu beğendi.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    İlk motorunsa kalıbın ve yeteneğin 600cc motorda yeterli olmayacağını söylemek isterim...
    Dersinki yavaştan alışa alışa yaparım...
    Olmuyor işte...
    Zurna bir yerde zart diyor ve film kopuyor....
    125 lik motorlara gerçekten benzemez 600 cc...
    Gene de kendin bilirsin...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    size ne 1300 cc hayabusa, nede 1800 cc goldwing yeter. Hayırlısı olsun.

Motosikleti
    honda cb125e
    bide buradaki arkadaşlar dememiş ben tamam edeyim dedim motoru aldığında mahallenin imamıyla aranı iyi tut ve sürekli yanında bi poşet pamuk taşı ki ölünce hemen tıkayıversinler

gerçekten de saçma sapan insanlar var bu forumda.
    adamın bi bilgiye ihtiyacı var, birşey danışmaya ya da, üyelik alıp giriyor foruma sorusunu soruyor. arama mı yapacak illa? okuma sen ilgini çekmiyorsa. senin bilgisayarında yer mi tutuyor bu başlıklar. 2 yıldır motosiklet kullanıyorum 600rr'ın 0-100 km'sinin 3 saniye olduğunu ben de bilmiyordum ne var yani. herkes de dalga geçmek için soru sormuyor ya. biraz feraset sahibi olan kimse sorunun soruş şeklinden anlar dalga mı değil mi. hemen aç kurt gibi saldırıyorlar insana..
    alp_tunay ve tezer bunu beğendiler.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    O değil de İlk Motorum Honda CBR600 RR olmalı diyor zaten kafasına koymuş Sizce ? demesine bile gerek yok yolu açık olsun bence.

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı Halil Karamanoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gerçekten de saçma sapan insanlar var bu forumda.
    adamın bi bilgiye ihtiyacı var, birşey danışmaya ya da, üyelik alıp giriyor foruma sorusunu soruyor. arama mı yapacak illa? okuma sen ilgini çekmiyorsa. senin bilgisayarında yer mi tutuyor bu başlıklar. 2 yıldır motosiklet kullanıyorum 600rr'ın 0-100 km'sinin 3 saniye olduğunu ben de bilmiyordum ne var yani. herkes de dalga geçmek için soru sormuyor ya. biraz feraset sahibi olan kimse sorunun soruş şeklinden anlar dalga mı değil mi. hemen aç kurt gibi saldırıyorlar insana..
    Çok kıskanç forum oldu burası çoook.... Kıskanıyorlar
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Sevgili Halil Karamanoglu,
    forumda baslik açmadan önce arama yapmak,
    forum kurali.
    Yani illa arama yapacak.
    Yapmiyorsa, sonucuna katlanacak.
    Fakat mesele o degil.

Su an forumumuzda yüzden fazla böyle baslik var.
    Fakat herkesin kapasitesi ve derdi, kendine has.
    Ama sanal ortamda bunlari bizlerin algilamasi zor.
    Kendisini iyi ifade edebilen biriyle dalga geçilmesine karsiyim.
    Bu konuyu açan arkadasimiz da bunu gayet basarili bir sekilde gerçeklestirmis.
    Bu nedenle ayricalikli bir cevabi hak ediyor.
    Sapla saman birbirine karismasin diye bunu yazdim.
    Daha sonra konuyu açan arkadasa da bir çift lafim olacak.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Halil Karamanoglu,
    forumda baslik açmadan önce arama yapmak,
    forum kurali.
    Yani illa arama yapacak.
    Yapmiyorsa, sonucuna katlanacak.
    Fakat mesele o degil.

Su an forumumuzda yüzden fazla böyle baslik var.
    Fakat herkesin kapasitesi ve derdi, kendine has.
    Ama sanal ortamda bunlari bizlerin algilamasi zor.
    Kendisini iyi ifade edebilen biriyle dalga geçilmesine karsiyim.
    Bu konuyu açan arkadasimiz da bunu gayet basarili bir sekilde gerçeklestirmis.
    Bu nedenle ayricalikli bir cevabi hak ediyor.
    Sapla saman birbirine karismasin diye bunu yazdim.
    Daha sonra konuyu açan arkadasa da bir çift lafim olacak.
    Klasik horoz yorumu..
    Hep sonra, hep sonra...
    Bi kerede ilk postunda anlat fransız vatandaşı olacağım...
    Ne o ?
    Kuluçkalara bakmaya mı gidiyon da sonra yazarım diyon

Motosikleti
    yamaha yzf r6
    Oncelikle insanlarla dalga gecen yuzlerce uye var bu forumda,boyle bir konu acildiginda nedense bu konuda bilgili yada bilgisiz bir cok kisi dalga gecme amacli iceri girer,hic bisey bulamazsa yaninda pamuk tasi falan diyerek uslubu gayya kuyusunun dibine sokar...

Herneyse 600 cc kullanan bir forum uyesi olarak daha once bu konuda yardim isteyen bayan bir arkadasa yazdigim yorumu kopyala yapistir yapacagim,umarim isine yarar,en azindan git hayabusa al,git f16 al demekten daha iyidir,saygilarimla...

Turkiye'de SS motorlar icin egitim veren bir yer yok.SS egitimi alacagin tek yer CSS egitimleri.Ornegin hondanin egitimlerine gittin 1 ve 2. kurda 150 cc motorlarla,3 ve 4.kurlarda cbf 1000 ile egitim alabilirsin,bu egitimlerde sana sehir icinde dusuk süratlarda fayda verir,sehir ici egitimi yani..Eger SS kullanacaksan bu egitim sana yetmez,ornegin 100 km ustu hizla viraja girmek gibi..(Ama yinede hic yoktan iyidir 1-2-3.kurlari mutlaka almalisin)

600 cc ve ustu motor kullanmak atomu parcalamak gibi zor degildir,nedense bazi arkadaslar bunu boyle sanmaktalar,125 cc motoru 2-3 gun kullan,vitesi ogren,600 cc motoru yurutebilirsin,yalniz yurutmek motoru kullanmak anlamina gelmez.

Gozumun onunde ilk once cbf 150(muhtemelen ilk kez suruyordu),15 dakika sonra cbf 1000 ,bir 15 dakika daha sonra 600 RR kullanan bayan gordum,bizzat honda egitim merkezinde..Buna motor kullanmak denmez ama,yuruyordu motor iste..

600 ve ustu SS motorlarda onemli olan iki nokta vardir..Bunlardan ilki viraj digeri o motoru durdurabilmektir(on fren arka fren orani,motor freni vs),gaz ayari cok incedir dogru ama yarim saat sonra alisilir..Ayrica vucut pozisyonunu ve agirlik merkezini kaydirmayi bilmelisiniz..

Gelelim bayan ve 600 CC konusuna,oncelikle boyunuz onemli,ayaklarin yere degiyormu,yoksa ilk kirmizi isikta dusebilirsin..ikincisi fiziksel direncin,ornegin ben 140 ustu suratlarda depoya egilmeden zorlanirim,ama 200'e kadar motoru depoya yatmadan kullanan arkadasim var,bayan olarak buna dikkat etmelisin..

Ve en onemlisi,bayan olarak 600 CC kullanirsan kamyon bile seninle yarismak isteyecek ( mercedesleri,bmwleri ve diger motorculari saymiyorum),eger acemi olarak binersen gaz acip uzayacagin yere korkup gazi acamazsin,sagina soluna onune kirarlar..

Ayrica R6 yerine 600RR dusunmelisin,R6 yi soyle tarif edeyim hani atlar bazen delirir ya iste aynen o,onu basi ayri oynar,serttir cok zevk verir ama 600RR gibi daha rahat kullanilamaz(ikisinide kullandim,su anki motorum R6)

Ve arkadasin varsa artci binmelisin,zaten dusunuyosan ve artci binersen almadan rahat edemzsin ama motorun gucunu hissedersin..Bu motorlari kendini bilmeyen,cabuk gaza gelen,hayatinda hicbir sey basaramamis ama sadece parasiyla motor alabilen bos beles,komplexli v.b gibi tipler almasinda kim alirsa alsin

Ve son sozum bu motorlar zevk motorudur,kisin kullanilmaz,gece kullanilmaz(kullanan vardir elbette ama tavsiye etmem,gunduz kopegi gorup kurtarabilirsin ama gece muhtemelen havadayken sanki kopege carptim dersin),işe-carsiya pazara gidilmez ve uzun sure kullanilmaz,aksam is cikisi 1-1.5 saat surersin,yuzune bir gulumseme gelir, SENİ HAYATA YENİDEN BAGLAR-SENİ HAYATTAN KOPARMAZ,kapatirsin kapali garajina bakarsin keyfine..

Saglicakla kalin,hayallerinize kimsenin mudahale etmesine izin vermeyin..

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı alp_tunay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Klasik horoz yorumu..
    Hep sonra, hep sonra...
    Bi kerede ilk postunda anlat fransız vatandaşı olacağım...
    Ne o ?
    Kuluçkalara bakmaya mı gidiyon da sonra yazarım diyon
    Sarabim bitti doldurmaya gittim.
    Ne fesatsin lem sen!!!!
    Ayik kafayla yazamiyorum.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Boş muhabbet yapan insanlar var ancak yeni gelen insanlarda da interneti kullanmayı ve forumda nasıl araştırma yapması gerektigi bilgisi var forum kurallarını okumalı her insan her hafta 8 10 kişi bugün ne giysem der gibi ne motor alsam 1000lik gider mi muhabbeti açıyor sorularını sorup bir daha gelmemek üzere veya ayda yılda bir ugramak üzere gidiyorlar öle olunca da kemik tayfa rahatsız oluyor yeni üyelerde bunu anlasın.Herkese allah akıl vermiş sizin düşündügünüzü başkasıda düşünür önce bir araştırın sonra konu açın başlık sahibi lafım sadece size değil tamamen üstünüze alınmayın...

Motosikleti
    Gsxr1000
    şuan kullandıgım 3. 125lik motorum ve yaklaşık 60.bin km yol tecrubem var gecenlerde 600rr surdum yusufladım. gaz tepkimesi cok sert milimlik bir oynatma bile arkadan tekme hissi yaratıyor. gözümkara olmasına ragmen tırstım biraz. 600rrın ustunden 1 hafta inmiyecem kitap gibi okurum cözerim motora ama tecrubesiz adam alışamaz gazı nerde nekadar acacagını viraj cizgisini,apex cizgisini bilmedigi icin ilk virajda patlar. boru degil 200kgye yakın alet seninle birlikte 300 kg. acemi olsam cbr250lik alır yoluma devam ederdim. cbr250 seni kurtarır kardeşım boy kg bakımından kucuk kalmaz altında.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı MistaCooL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar,

Öncelikle kendi hakkımda bilgi vermek isterim; 32 yaşındayım 184 boyunda ve 95 kiloyum, daha önce sadece arkadaşlarımın scooter ve cbr 125 lik motorlarını denemek için kullandım ve şuanda CBR 600 RR almak istiyorum. 125 lik yada 250 lik motorlar çok küçük kalıyor ve açıkçası tecrübe etmek için bu tarz küçük motorlara binmek istemiyorum. 600 F veya choper motorlarda şekil şemal olarak hoşuma gitmiyor. Yani hem dış görüntü hem yaş hemde çok beğendiğim için 2004-2007 model arası bir CBR 600 RR almak istiyorum. Bu isteğimi duyan arkadaşlarım çok tehlikeli sakın öyle yapma diyorlar bu konuda sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Tuzla tarafında Honda nın kurumsal olarak verdiği "ilk başlayan" eğitimi 250 lira gibi bir rakamla var, bu eğitimi alarak motor hayatıma başlamak istiyorum. Bana tavsiyeleriniz neler olur.
    Özelliklede CBR 600 RR alırken neye dikkat etmeliyim bazıları 30.000 nin üzerindeyse debriyaj balatası değiştirmen gerekir dikkat et diyor, bu ve buna benzer dikkat edilmesi gereken şeyler nelerdir. Ayrıca 200-300 lira arası bir kask alsam yeterli olur mu? çünki 600-900 arasıda çok kask var genel olarak bu konularda fikirlerinizi alabilmek için yazdım. Şimdiden çok teşekkür ederim paylaşımlarınız için.
    23 Yıllık motosiklet binicisiyim, aklına gelebilecek her türde ,güçte sayısız motora sahip oldum veya kullandım.

Şu anda aktif olarak motosiklet ileri sürüş eğitimleri vermekteyim.

Sanırım yeterince kendimi tanıttım ...

CBR600RR burada uzun uzun anlatmayacağım çeşitli teknik ve güvenlik gerekçeleri ile başlangıç motoru olarak uygun değildir. Avrupada böyle bir motoru kullanacak ehliyeti yapabilmek için uzun süre çalışman ve küçük motorlar ile tecrübe edinmen gereklidir. Maalesef ülkemiz ehliyetlerinde böyle bir sınır söz konusu değil A2 ehliyete sahip herkes bu motoru kanunen kullanabilir.

Ama,

Güvenlimidir ? Asla

Ne seni geliştirip pişirir ne de güvende olursun . Seçmiş olduğun motoru elbette birgün kullanacaksın ama o gün bugün değil. Boyun kilon Enduro tarzı bir motor için çok uygun kendine bu tarz tek silindirli bir makina ile biraz zaman tanırsan motosiklete gerçekten hakim duruma çok daha hızlı ve güvenlik içinde gelebilirsin.

Sevgilerimle

Önemli Not: Ben genellikle bu konulara daha radikal yaklaşan kişilerden biriryim ama nedense bu sefer daha yumuşak bir üslubu tercih ettim şanslı adamsın

---------- Post added at 01:45 ---------- Previous post was at 01:36 ----------

Alıntı darkwonder adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Turkiye'de SS motorlar icin egitim veren bir yer yok.SS egitimi alacagin tek yer CSS egitimleri.Ornegin hondanin egitimlerine gittin 1 ve 2. kurda 150 cc motorlarla,3 ve 4.kurlarda cbf 1000 ile egitim alabilirsin,bu egitimlerde sana sehir icinde dusuk süratlarda fayda verir,sehir ici egitimi yani..Eger SS kullanacaksan bu egitim sana yetmez,ornegin 100 km ustu hizla viraja girmek gibi..(Ama yinede hic yoktan iyidir 1-2-3.kurlari mutlaka almalisin)
    CSS de sadece SS eğitimi verilmez ,her türlü motor için ileri sürüş eğitimi verilir . İlk motorum 600RR tecrübem ise hiç yok diye CSS e başvurursan seni sopayla kovalarlar.

Temel eğitim için Honda uygundur ama orada da 150cc ile başlamak zorundasın. Hiçbir aklı başında eğitmen veya eğitim kurumu 600RR ile gelen bir öğrenciyi programına dahil etmez illaki öncelikle altına küçük bir motor verilir.

Saygılar
    TAYFUNBORA bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

noqturno - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha xt660za Tenere
    Ustalara katılıyorum ve o canavardan uzak dur diyorum.
    Peki arkadaşlar benim durum için ne diyorsunuz. Bende mi acele ediyorum?
    1998-2000 yılları arasında Hyosung mx125 trophy kullanmıştım amatörce
    Boy:183 kilo:77 Yaş:38
    Hız meraklısı değilim.
    5 yıllık manuel vites araçla trafik tecrübem var
    Bu hafta Honda güvenli sürüş 1 kursunu aldım. Bulunduğum yer trafiksiz geniş alanlarla dolu bir yer. Ev ve işim arası 2 km (trafik 0). yani uzuuuun bir süre trafiğe çıkmayacağım.
    Motorla tecrübemi artırmaya çalışacağım, 1 ay sonra da Honda Güvenli Sürüş 2 ye gideceğim.
    Kararım Honda XL600 V Transalp Enduro.
    Üsttekiler kadar sert tepkiyi hak ediyormuyum?

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı noqturno adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ustalara katılıyorum ve o canavardan uzak dur diyorum.
    Peki arkadaşlar benim durum için ne diyorsunuz. Bende mi acele ediyorum?

Üsttekiler kadar sert tepkiyi hak ediyormuyum?
    GS2 den sonra transalp kullanmanda bir sakınca yok. 600cc lik çift silindirli bir enduro gücü 50 bg in altında gayet sakin ve keyifli bir motordur güle güle kullan.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    taziye bölümünde konun açılmaması için burada alay eden üyeler haricinde oturaklı mesajlar yazan arkadaşları dinlemeni öneririm, bu arada ben de aynen senin gibi düşünürken benzer konuları okuyarak cbr 250 ile başladım, honda eğitim ve tecrübeli arkadaşların fikirleri sayesinde halen yaşıyorum ve kaza yapmadım istanbul trafiğinde
    MistaCooL bunu beğendi.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Mersin İl Temsilcisi yürekçe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bende sığar iki cihan, ben bu cihana sığmazam
    Motosikleti
    Cân ile hem cahan, dehr ile hem zaman
    bu başlıklar ya dejavu ya da korku filmi gibi...

ama yine de tavsiye edeyim ki; bu tip bir tecrübeyle 600RR alırken kaskonu, hayat sigortanı, mezardaki yerini, kefenini vs hazırda bulundurmalısın. haaa, bir de spatula gerekebilir ( asfalttan kazımak için )

üzgünüm ama istatistikler böyle :(
    KALMAK KADAR ESKİ, GİTMEK KADAR YENİ OLMAYANDIR ÖZLEMEK!
    BEDDUALARI DENEDİM, HİÇ BİR İŞE YARAMIYOR!!!
    KEŞKE, KÜFÜRLERE DE DUADAKİ GİBİ, "AMİN" BENZERİ BİR ŞEY DİYEBİLSEK....

bora atay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Apache 150 rtr
    Bence 600 rr uygundur hatta ben 1000 in sesini daha çok beğeniyorum , zaten ıkı uc ay sonra az gelıcektır bence 1000 cc aldirek bosuna al sat masraf yapma boyuna , kilona , cüssene en uygunu bu olacaktır.

Edit: duymak istediklerini yazdım , yuklarıda seni önemseyip sağduyulu davranıp cevap veren kişilere cevap tenezzülünde bulunmadın belki buna birşeyler yazarsın umudu ile.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)