Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Uzun süre bekleyen motor bozulur mu ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    eren1903 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 600
    Motosiklet uzun bi süre bekleyince durduğu yerde bozulur mu ? Öğrenme amaçlı bi motosiklet almayı planlıyordum yaklaşık 2 sene garajda yatmış bi motosiklet buldum. Adam çalışmadığını söyledi. Ama nedenini bilmiyor. Benim sorum; Yerinde bekleyen motosiklet bozulur mu ? Bozulursa hangi parçaları bozulmuştur ? Tahminen ne kadar masraf çıkarır. Motosiklet Hyosung GF 125, 2001 model.
    undefined

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    osmanba - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda şhadow VT 750 c 4 - Honda CBF 150
    Uzun süre bekleyen motosiklette öncelikle bozulan aküsü olur. Şayet beklemeye alındığında benzin deposunda veye karburatör içerinde kalan benzin tamamen boşaltılmazsa benzin ve içindeki katkı kimyasalları ayrışarak reçineleşir ve karburatör memelerinin tıkanmasına neden olacağı için sonrakı çalışma döneminde sıkıntı yaratır. İyi bir karbüratör ustası bunu halledebilir. Masrafı yeni akü 50 - 60 TL arası içindeki motor yağı 30 TL, buji 10 TL., hava filtresi 25 TL, benzin filtresi 5 TL. , karbüratör temizliği 30 TL, işçilik dersek yallaşık 150-200 TL den ibarettir.
    xanka ve 35emre35 bunu beğendiler.
    " Aslanların terk ettiği diyarı çakallar istila eder"

Motosikleti
    cbf 600
    Alıntı osmanba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun süre bekleyen motosiklette öncelikle bozulan aküsü olur. Şayet beklemeye alındığında benzin deposunda veye karburatör içerinde kalan benzin tamamen boşaltılmazsa benzin ve içindeki katkı kimyasalları ayrışarak reçineleşir ve karburatör memelerinin tıkanmasına neden olacağı için sonrakı çalışma döneminde sıkıntı yaratır. İyi bir karbüratör ustası bunu halledebilir. Masrafı yeni akü 50 - 60 TL arası içindeki motor yağı 30 TL, buji 10 TL., hava filtresi 25 TL, benzin filtresi 5 TL. , karbüratör temizliği 30 TL, işçilik dersek yallaşık 150-200 TL den ibarettir.
    Teşekkürler. Var mı başka fikri olan ?
    undefined

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    uzun süre kullanılmadığı için harbiden çok bozulur çalışmaz, gönlünü almak lazım.
    Osmanba'nında dediği gibi yükte hafif pahada hafif şeyler yenilenirse tıkır tıkır çalışr. tabi yatma sebebi çok büyük bir sebep değil ise.

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    adam doğrusunu yazmış işte başka ne fikir olsun.Yok bozulmaz arkadaşım mı diyelim ne diyelim

Motosikleti
    cbf 600
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adam doğrusunu yazmış işte başka ne fikir olsun.Yok bozulmaz arkadaşım mı diyelim ne diyelim
    Bozulacağını ben de biliyorum. Sadece belki farklı bi yerde masraf çıkabilir diye başkasının yorumlarını almak sitedim. Bu arada şu linkteki motor: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4923689/detay/
    undefined

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    kardeşim alt takımın masrafı var diyor. muhtemelen şanzuman dağıtmış. yani motor komple dağıtılıp toplanacak. parçadı bulunurmu bulunmazmı(muadil çin işi uyabilecek) bilemem.
    işçilik dahil en aşağı 500-600tl masrafı var. bence hiç bulaşma

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Lastik masrafını eklemek lazım 200-250 civarı 2 yıl yatan motorun lastiği biter .Bir de ilan sahibi alt takımın masrafı var demiş.Sanırım asıl mesele orada.
    Sorup öğrenmeli.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bu motorun her yerinden masraf fışkırıyor
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    yatan motor aldım

ybr dersin, 9 000de dersin, 2 kere 6 ay yatmış dersin, yolda bırakmaz dersin, cefakar dersin. dersin de aşağıyı oku.

maksimum hızım 85-95 düz yolda. düşük devirlerde güç yok gibi. 5 bine kadar diyelim.

85-95le gıdersem 100 kmde 3.6 litre yaktıgını bıle gördüm. şimdi 7 bin deviri geçirmiyorum; 3 litre yakıyor. hep tam depo aynı yere kadar benzin dolduruyorum.

sanırım benim motorun sekmanları yatmaktan işlevini kaybetmiş. güçten düşünce ben de gaza abanıyorum yakıt artıyor... yağ yakmıyor ama güç yok. buradaki ustalar çözemedi.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı eren1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bozulacağını ben de biliyorum. Sadece belki farklı bi yerde masraf çıkabilir diye başkasının yorumlarını almak sitedim. Bu arada şu linkteki motor: http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4923689/detay/
    Bu motor ölmüş bildiğin, ama ölüden dirilticem diyosan al zaten 400 lira, en fazla 1000 lira masraf yapıp sıfır gibi yaparsın o motoru.

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arkadaşım çok modelli motor bakmışsın bence biraz daha eski modellere bak onlarda daha çok masraf olur
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)