Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Farklı Bir Yağ Kaçırma, Damlatma Şekli ( Resimli )

Motovento
    REKLAM ALANI
    Samet Özkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Herkese iyi forumlar öncelikle motosikletimdeki bir sorunu sizlerle paylaşmak istiyorum acaba sorun nedir ne değildir ? Şimdi motosikletin rodaj'ını yapıyorum felan yeni motor felan takıldı Silindir değiştirildi pistonlar felan. Velhasıl yağ kaçağı gibi gördüğüm bir olay var acaba olay vidaların iyi sıkılmamasındanmı kaynaklı yoksa genel bir arıza v.b mi ? ne gibi bir önem taşır ne gibi zararı olur ? resimleri alttai bakıp inceleyebiliriz yorumlarınızı bekliyorum.

Kaza Anında Seni Korur !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kroscu14 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano SM-200-GY 2
    kapakların contaları sağlammı takılırken tam yerine oturtup mu sıktınız ? eğer hata contadaysa sıvı conta ile işi halledebilirsiniz fakat bu yüksek ısılarda pek fazla işe yaramaz motor ısınırsa sıvı conta yararlı olmayabilir . iyi akşamlar
    Samet Özkan bunu beğendi.
    Alırsan HONDA pantolonda gider donda :D

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    vidalardan falan kaçırmıyor, contalardan kaçırıyor. Motor açıldı falan demişsin. Muhtemelen contalar değişmemiş. Belkite söküp taklılırken contalar yırtıldı? Başka bi ustaya adam gibi yaptır. Öyle usta olmaz.

Motosikleti
    Salcano SM-200-GY 2
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vidalardan falan kaçırmıyor, contalardan kaçırıyor. Motor açıldı falan demişsin. Muhtemelen contalar değişmemiş. Belkite söküp taklılırken contalar yırtıldı? Başka bi ustaya adam gibi yaptır. Öyle usta olmaz.
    söylediğiniz mantıklı ayrıca sıvı conta desteği de yapmalılar

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı kroscu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kapakların contaları sağlammı takılırken tam yerine oturtup mu sıktınız ? eğer hata contadaysa sıvı conta ile işi halledebilirsiniz fakat bu yüksek ısılarda pek fazla işe yaramaz motor ısınırsa sıvı conta yararlı olmayabilir . iyi akşamlar
    İnan ki hiç bilmiyorum. Tavsiye üzerine gittim zaten Beymoto'da yapıldı. Başka yöntemi varmıdır ? acaba iyi sıkılmamış olabilirmi vidaları ?
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    Salcano SM-200-GY 2
    vidalardan olacağını sanmıyorum büyük bir ihtimalle contalardandır en kısa zamanda motoru aç yada açtır contalarını kontrol et saten o contalar her açıldığında değişmesi gerekir açılırken hasar görür yeni contayı da sıvı conta ile oraya hafifce yapıştırırsan sorun kalmaz

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı adem80 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra ehemmiyetli bir işmi zor bir işmi bunun yapılması yoksa normal birşeymi işçiliği zormudur yani ?
    Kaza Anında Seni Korur !

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Sıvı conta kullanmanı tavsiye etmem motorun açılması ve tüm contalarının yenilenmesi gerekir İzmirde olsaydın dükkanımda bunu hallederdim.
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı kroscu14 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vidalardan olacağını sanmıyorum büyük bir ihtimalle contalardandır en kısa zamanda motoru aç yada açtır contalarını kontrol et saten o contalar her açıldığında değişmesi gerekir açılırken hasar görür yeni contayı da sıvı conta ile oraya hafifce yapıştırırsan sorun kalmaz
    Sıvı conta konusunu anladım sağoalsın. Zor bir işmidir bunu açıp conta takmak onu merek ediyorum ben ?
    Kaza Anında Seni Korur !

adem80 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha x-city 250
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonra ehemmiyetli bir işmi zor bir işmi bunun yapılması yoksa normal birşeymi işçiliği zormudur yani ?
    zordur tabi. Motor komple sökülüp tüm conta takımları yenilenecek. Ben senin yerine olsam sadece komle conta takımı alır, en son yapan ustaya bedavaya yaptırırdım. Çünkü senin hatan değil bu.

ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    abicim sadece conta degıscek. yani vidalar sokulcek yenı contalar takılıp tekrar vidalar sıkılacak. bundan en fazla 5tl işçilik alır, contalarla birlikte.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı Samet Özkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnan ki hiç bilmiyorum. Tavsiye üzerine gittim zaten Beymoto'da yapıldı. Başka yöntemi varmıdır ? acaba iyi sıkılmamış olabilirmi vidaları ?
    Beymoto dan hiç böyle bir şikayet duymamıştım, git bi daha göster bence. "Yeni topladınız neden yağ kaçırıyor bu" diye hesap sormaya hakkın var.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı TOP SPEED adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıvı conta kullanmanı tavsiye etmem motorun açılması ve tüm contalarının yenilenmesi gerekir İzmirde olsaydın dükkanımda bunu hallederdim.
    Ustam İzmirde olsaydım veya Sen Bursada olsaydın bak güzel olurdu Bu zor bir işmidir işciliği felan onu merak ediyorum. Haliyle öğrenciyim son senem üniversite dershane taksitlerimi felan ödüyorum bana yüklü bir masraf cıkarırmı bu iş asıl olan nedir yani
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    Salcano SM-200-GY 2
    Saten contanın motor açıldığında yenilenmesi gerekirdi

Motosikleti
    SYM - JOYMAX 250İ
    Alıntı özcan1980 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beymoto dan hiç böyle bir şikayet duymamıştım, git bi daha göster bence. "Yeni topladınız neden yağ kaçırıyor bu" diye hesap sormaya hakkın var.
    Beymoto'yu çok övdüler, tavsiye üzerine gittim memnun kaldım kalmasına fakat bu sorun kafamı karıştırdı ? Tereddütte kaldım acaba yanlış birşeymi yaptılar. Yıllardır bu işin içinde olan kişiler ustalar sonuçta abi kardeş olsun.
    Kaza Anında Seni Korur !

Motosikleti
    HONDA CBF 600
    vidalar gevşek çünkü vidaların olduğu yerlerden çok kaçırmış, ama contalarda değişmemiş çok büyük ihtimal, çok sallama bir iş bence. direk al at motoru bunu yapan ustanın önüne ;)

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motor blogu kapatılırken loctite tarzı birşeyler yardımıyla kapatılıyor sanırım kullanmamışlar sadece sıkmışlar

TOP SPEED - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM JOYMAX 250 VESPA 125 3 V İE
    Sana maliyeti 150 lira olur 2 saatlik işi var yaptırmassan sürekli yağ kaçağı ve hoş olmayan bir görüntü ayrıca sürekli yağ eksiltme olucak paranı ayarla ben gelir hallederim madem öğrencisin
    İMPOSSİBLE İS NOTHİNG

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kendi orjinal contaları kullanılırsa sıvı conta kullanılmamalı (kestirsende olur ama yırtık olmayacak) conta bulamaz veya kestiremessen 404 sıvı conta (kırmızı gibi) yüksek ısıya dayanıklıdır(çok mecbur kalırsa) kullanılabilir fakat taşan yerler çirkin görünür yapan kişiye git kızarak usta bu ne biçim motor her yerinden yağ kaçırıyor de para verme pısırık durursan seni yolmaya çalışır

Motosikleti
    mondial mh 125 dirift
    motoru yaptırdığın yere git sorunu çözerler hatalı toplamışlar bakmak lazım ya kapak yamuk, ya conta yırtık,ya sıkmadılar,ya kapakla conta arasında pislik vardı, yada...... uzar gider bakmadan belli olmaz
    HAYATI TESPİH YAPTIM KAH ÇEKİYORUUUM KAH SALLIYORUUUM......

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)