Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

motosiklet yağdeğişimi hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    motosiklet lerimizin özellikle büyük cc lerde yağ değişiminde kullanım kılavuzundaki yağ miktarı örnek 3.90lt ise . neden motosiklet tamircileri ben yağ çubuğuna bakarım deyip 4.15lt yağ doldururlar.sonuçta mühendisler o mtr u çıkarırken hatalı bir işlem mi yapmışlar. kitapçıktaki neyse odur. ama türkiyede hem çok duydum hemde şahit oldum.hep fazla yağ dolduruluyor. mühendislermi daha iyi biliyor yoksa biz türkler mi

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    ahhh hocam ahh eline anahtar alan tamirciyim diye piyasaya çıkınca böyle oluyor

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Okul her şeyi öğretemez ama hayat öğretir

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    Alıntı izmir3535 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosiklet lerimizin özellikle büyük cc lerde yağ değişiminde kullanım kılavuzundaki yağ miktarı örnek 3.90lt ise . neden motosiklet tamircileri ben yağ çubuğuna bakarım deyip 4.15lt yağ doldururlar.sonuçta mühendisler o mtr u çıkarırken hatalı bir işlem mi yapmışlar. kitapçıktaki neyse odur. ama türkiyede hem çok duydum hemde şahit oldum.hep fazla yağ dolduruluyor. mühendislermi daha iyi biliyor yoksa biz türkler mi
    biz türkler üçkağıtçıyızda ondan
    çünkü 3.90 olursa 4 kutu yağ açacak
    ama 4.15 olursa 5 kutu yağ açacak ama 5lt lik kutu açacaksa yapacak bişe yok her türlü 5lt basacak

Motosikleti
    lifan discovery 150-9j
    Valla hocam senin servis gene iyi miş az bişey fazla yağ koymuş ya benim servisin yaptığı gibi 1 litre yerine 0.5 litre yani yarım litre koyup 1 litre parası alsa ne olacak haline şükret da Not.kullanma kılavuzunda 1 litre yazıyo

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    2006 yılından beri 7 tane motorum oldu... her yağ değiştirdiğim de 100-150 gr fazla yağ koyorum...
    yani yağ çubuğunun hep en üst seviyesine kadar doldurum...
    dünde 250 lik chopperın yağını değiştirdim... kitabı felan yok... ne kadar yağ aldıgı konusunda internette doğru düzgün bilgi bulamadım...
    yağ çubuğunun en üst seviyesine kadar doldurdum... 1.80-1.90 lt arası aldı sanırım...
    belki senin usta da ne kadar yağ aldıgını bilmediği için öyle dolduruyordur...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)