Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

bir yıl içinde kaç motor satabiliriz?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Başlıktada yazdığım gibi bir yıl içinde ,maliyenin incelemesine girmeden kaç motor satabiliriz?Ben biraz fazla motor değiştiren biri olduğum için bunu merak ediyorum.Zira amacım motor ticareti yapmak değil,çoğunu aldığım fiyata bile satamayıp bindiğime sayıyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    Alıntı nayken81 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlıktada yazdığım gibi bir yıl içinde ,maliyenin incelemesine girmeden kaç motor satabiliriz?Ben biraz fazla motor değiştiren biri olduğum için bunu merak ediyorum.Zira amacım motor ticareti yapmak değil,çoğunu aldığım fiyata bile satamayıp bindiğime sayıyorum.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.
    Bildiğim kadarı ile 3. 3. motoru sattığınızda maliye hakkınızda dosya açıyor.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    3. motordan sonra motorları güvenilir bir tanıdığınızın adına yapın...eş dost akraba gibi satışta sorun yaratmayacak kişilere ama motorun satışında sorun çıkarmayacak kişilere
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    2002 Aprilia Atlantic 500
    Yani üç motor satarsak sorun yok,dördüncü motoru satarsak mı ticarete giriyor?

3 ve üzeri

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    4 alirsan ekstra vergi oduyosunuz diye biliyorum bende

atillatopal9 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Arakdaşlar Merhaba,
    bu konuda yeterli bir yorum yok. bu sebeple güncelliyorum.

ilk motorumu kasımda aldım.
    ikinicisini ocakta
    üçüncüsünü nisanda aldım.

şimdi yükselteceğim için 3.motorumu satıyorum.
    artık cc yükseltiyorum, 4.motorumu alabiliyor muyum?
    3.motorumu satarken sıkıntı çıkar mı ?
    tam bilgili birisi yardımcı olabilir mi

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    1 yıl içinde resmi olarak 3 araç değiştirebilirsiniz (alım - satım yapabilirsiniz).
    4 ve üzeri sayıda araç değiştirirseniz, bu işin ticaretini yaptığınız varsayılır ve vergi ödeme ihtimaliniz ortaya çıkar.

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Ihtimalden kastınız nedir hocam, kesin birşey mi bu. Yani 4.aracı alsam normal vergisi 35ken kaç olur?

Bune - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer 8
    Alıntı atillatopal9 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arakdaşlar Merhaba,
    bu konuda yeterli bir yorum yok. bu sebeple güncelliyorum.

ilk motorumu kasımda aldım.
    ikinicisini ocakta
    üçüncüsünü nisanda aldım.

şimdi yükselteceğim için 3.motorumu satıyorum.
    artık cc yükseltiyorum, 4.motorumu alabiliyor muyum?
    3.motorumu satarken sıkıntı çıkar mı ?
    tam bilgili birisi yardımcı olabilir mi
    Bi sene içinde bu kadar sık don değiştirmeyen adamlar var naaptın sen

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı Bune adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi sene içinde bu kadar sık don değiştirmeyen adamlar var naaptın sen
    İLK motorumu öğrenmek için almıştım öğrendikten hemen sonra sattım. ikincisini bir hevesle ucuz buldum diye aldım fakat km yüksek olduğu için sattım. üçüncüsü artık hız yetmediği için satıyorum, yaz geldi uzun yollar bekliyor malum mt07 geliyor

okican - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Lambretta V200 Special ABS
    bu konuda yazılı bir düzenleme yok.
    geçmiş yıllardaki uygulama yılda 3 adet aracı alıp satabilirsin şeklinde.
    maliye sizin araç alım satımlarını ticari olarak yaptığınızı düşünürse, bu işlemlerle ilgili beyanname verme, mükellefiyet açma, ceza kesme gibi işlemleri uygulayabilir.

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    İhtimalden kastettiğim şey, okican'ın bahsettiği mevzu.

"maliye sizin araç alım satımlarını ticari olarak yaptığınızı düşünürse, bu işlemlerle ilgili beyanname verme, mükellefiyet açma, ceza kesme gibi işlemleri uygulayabilir.
    atilla, sen de iyi değiştirmişsin abi
    noterleri zengin etmişsin
    bi motorda karar kılıp onu alsaydın ya

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Hocam dediğim gibi, heves başlangıç felan derken çok zorladı beni. şimdi karar kıldım mt07 aldığımda dahada birşey almayacağım çok uzun süre inşallah
    ben en iyisi işi garantiye alayım motoru kız arkadaşımın üstüne yapayım

Motosikleti
    BMW F650 GS (2006 Model)
    atilla, hiç trafik ve motosiklet tecrübem olmadığı halde ilk motorumu alırken (2006 model BMW F 650 GS) yok tehlikeli olur, yok ağır olur tutamazsın, yok ufakla başla diyenler oldu.
    Sadece bir kişi, sen aklı başında adamsın, eğitimlerini alırsın, full koruma olmadan gezmezsin, sakin kullanırsın, bence milleti dinleme, sana keyif verecek motoru al demişti.
    Şimdi senin heves, başlangıç, kıl tüy muhabbetini okuyunca iyi ki kafamdaki motorla başlamışım dedim.
    2 yıldır severek kullanıyorum, alım-satım sorunum yok, sürekli motor değiştirip ustalarla uğraşmadım falan.
    Neyse, konu dağılmasın

Motosikleti
    Suzuki V-Strom DL650
    Alıntı ilker a. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    atilla, hiç trafik ve motosiklet tecrübem olmadığı halde ilk motorumu alırken (2006 model BMW F 650 GS) yok tehlikeli olur, yok ağır olur tutamazsın, yok ufakla başla diyenler oldu.
    Sadece bir kişi, sen aklı başında adamsın, eğitimlerini alırsın, full koruma olmadan gezmezsin, sakin kullanırsın, bence milleti dinleme, sana keyif verecek motoru al demişti.
    Şimdi senin heves, başlangıç, kıl tüy muhabbetini okuyunca iyi ki kafamdaki motorla başlamışım dedim.
    2 yıldır severek kullanıyorum, alım-satım sorunum yok, sürekli motor değiştirip ustalarla uğraşmadım falan.
    Neyse, konu dağılmasın
    Valla en güzelini yapmışsınız. ben biraz arkadaş kurbanı oldum. arkadaşlarım motor sürmenin çok zor olduğunu söylediler. onlara bakınca bnde öyle sandım. haftada 3 kere kaza yaptı bana tavsiye veren arkadaş. kendime bakıyorum 1 sene olcak hala Allaha şükür kaza yok bende artık anladım ki, mesele aslında kullanmakta bitiyor
    ben cbr ile başlarken arkadaş bana direk mondial demişti. iyikide o kadar fazla dinlememişim

UCANLAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-MAX 250 MOMO
    3 adet hakkımız vardı ancak bu sene biryerlerde okudum fazla sayıda dosya biriktiği için tekrar 5 araca çıkarıldı diye biliyorum.Yanlız sadece motor olarak düşünmeyin.Ruhsata tabii olan araçlar için genel ve ortak rakkam diye bilyorum,

“Tarafımızdan yapılan çalışma ve değerlendirmelerde 5 araçtan daha az sayıdaki atım- satım işlemlerinde yeterli çokluğun olunmadığı 5 araçtan az ,sayıdaki işlemlerin çoğunlukla sahsi ihtiyaç için olabileceği, dolayısıyla bu işlemde devamlılık olmadığı kanaati oluşmuştur.5 araç ve daha fazla sayıdaki alım-satım işlemlerinde ise devamlılık unsurunun oluşmuş olabileceği,dolayısıyla bu işi yapanların amacının kar sağlamak olduğunun kabulünü gerektirdiği düşünülmektedir” denilmektedir.

kinqdai - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KUBA CİTA
    3 diye biliyorum. Bu yüzden insanlar hep eşinin,çocuğunun, çok yakın akrabalarının,dostlarının üstüne yapıyorlardı. Ee tabi bunu yapan ticaretini yapan kişiler ama sizlerede birer örnek olur. Sorun soruşturun genede ama kesin bilgi çıkmazsa çok yakın alım/satış da sıkıntı çıkartmıcak birinin üstüne yapın en iyisi o olur

Bu arada MT-07 harika seçim. Neredeyse Xj6 4silindirli eşdeğeri kadar güçlü, ve daha kuvvetli Ayrıca şuanda 250 cc ye 15+ binliralarrr bağlıyacağıma şöyle MT-07 gibi bir makine gerçekten çok doğru seçim. Şimdiden hayırlısı olur inş

Darkcity2000 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA NC 750X
    neden mt07 ler 5bin km ye gelmeden satiliga cikiyor neden neden neden ?

Motosikleti
    Z300, Xtreme Enduro/Süpermoto, XRS700
    maliyeye yakalanmazsan, tanıdık müdür varsa al-sat hiç bişi olmaz.
    sayıyı bilmemekle birlikte, arkadaşalrımız 3 demiş, bir sayıyı geçtin mi maliye ticaret yapıyorsun deyip senden vergi ve ceza isteyebilir. hatta niye defter tutumuyorsun diye usulsüzlük cezası kesebilir. alım satım evraklarını kaybetme, elinde tut sonra gidip iyi de ben zaten para kazanmadım ki diyebilesin. :(
    ama sen zaten üçünü birden satmıyorsun. en az biri hala üzerinde. bu durumda sorun çıkmaz diye düşünüyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)