Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

KGS Bakiyesini HGS'ye Aktarabilen Bir"1" Allahın Kulu Var Mı ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşlar bu HGS mevzusu epey tartışıldı. Hemen hemen bütün sorularımıza cevap bulabidik... Anladım ki bunların hepsi teorideymiş :/

- Ptt Hgs sitesinde, "Hgs alırken KGS kartını ver bakiyen aktarılsın" yazıyordu - Eyvallah dedim gittim, yok öyle bişey dediler ( bikaç PTT' ye soruldu!!! ).

- Yine kendi sitelerinde "KGS kartını teslim ettiğinde, içindeki bakiye nakit ödenir, dilerseniz HGS' ye nakitiniz ile yükleme yapın..." yazıyordu - Buda YALAN, hiçbir PTT kabul etmedi bu durumu.

- En son tartış et, bi telefon telefon aldım, aradım, " Sadece Karayolları KGS için geçerli" dediler, "Evet kartım Karayolları zaten" dedim, Mmmm... ozaman Karayolları üzerindeki PTT şubelerine gitmeniz gerekiyor dediler...

Bitsin şu çile deyip yok yere köprü geçtim, ve tek bildiğim karayolu üzerindeki PTT şubesine gittim, " Yok öyle bişey, kim yolluyor sizi, herkes bize geliyor KGS için, git aldığın yer versin paranı, KGS ile PTT nin ne alakası var ... ... ...

İçimden "Köprüler Parasını Çıkartsın Bedava Olacak" diyeninden başlayıp günümüze kadar alayının kulaklarını kızarttım..............

Bu işi başarabilen tek, bir ( sayı ile "1" ) arkadaşımız var ise, lütfen detaylıca açıklasın. Hatta KGS de kalan bakiyelerimizi ona verelim yeterki şu hırsızlara kalmasın
    Mengu16, zenon ve reverse bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yakamoz7795 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    05' Kawasaki Z750S
    bende bu konuyu araştırdım bende sonuç alamadım ne nakit alabildim kgs bakiyesini nede hgs ye aktarabildim bana denilen ise karayollarına gidip ordan hgs ye aktarabiliyosun denildi
    Y@K@M02... 4 TEKER BEDENİ 2 TEKER RUHUNU TAŞIR... Faswind200R

Motosikleti
    ŞİMDİLİK YAYAN
    aynı dertten bende muzdaribim abicim sadece ziraat bankası kgs yi ondan alırda hgs te geçiş yaparsan(hesap açarak) müşterisini(yani seni)mağdur etmemek için kendi sisteminde böyle bir uygulama yapıyormuş öbür türlü çok uğraşırsın

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Garanti bugün kgs lerimizi iptal etti. Mesaj göndermişler 8 gün içinde kalan bakiyeyi hesabımıza iade edeceklermiş.

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    zamanında KGS kartımı da şimdi HGS aldığım gibi garantibankası üzerinden satın almıştım,verilen bilgiye göre 31.01.2013 günü KGS kartım iptal edilerek içerisindeki kalan bakiyem HGS etiket hesabıma devir edilecekmiş.bilginize
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

istanbulccc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800
    Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garanti bugün kgs lerimizi iptal etti. Mesaj göndermişler 8 gün içinde kalan bakiyeyi hesabımıza iade edeceklermiş.
    kgs'nin bağlı olduğu hesaba dikkat edin, benim eski maaş hesabıma bağlıydı 15tl yi lüp diye çekti hesap işletim ücreti diye soyguncular
    Kawasaki Ninja 250r: 0/13.000km, VFR 800:13.000/ --- km

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi çocukluğumuzdan beri "Sırtını Devlete Dayamak" güven verici bi cümleymiş gibi gelirdi. Ne hale getirdiler devleti
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    Shell den aldığınız kgslerin bakiyesini anlaşmalı Halk Bankalarından temin edebilirsiniz. (Örn:kocaeli 443 nolu halkbank Şubesi)
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    ben işbankasından aldığım kgsyi iptal ettirdim ve kalan bakiyem kartıma geri yatırıldı.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

tombo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    çapırdı çıplak oldu SUZUKI GSR 600 K7
    Bu sorunlarla uğraşmamak için kgs bakiyemi son kuruşuna kadar kullanmıştım
    dört tekerde bedenimi,iki tekerde ruhumu taşırım

clemenze - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar,

Shell KGS ve Karayolları (Yeşil olan) kartı kullanıyordum.

Shell için herhangi bir istasyona uğrayıp KGS kısmını iptal ettirmek istiyorum dedim. Eleman içerisindeki bakiyeyi nakit olarak verdi. Shell'i sadece şuan puan için kullanıyorum.

Bazı istasyonlarda, iptal etme cihazı olmadığı söylenebiliyor. Birkaç istasyon gezmeniz gerekebilir. Eğer istasyon yoğun ise eleman cihaz yok deyip uğraşmak istemiyor olabilir.

Biraz sabırlı olun emin olun işleminiz yapılacaktır

Diğer Yeşil olan Karayolları kartını ise, köprü üzerindeki bankodan iptal ettirmek istediğinizi söylüyorsunuz. Size, içerisinde ne kadar bakiye kaldığını gösteren bir slip veriyor.

HGS aldıysanız, PTT'ye gidiyorsunuz ve slip'i göstererek bakiyemi bu hesaba (HGS) aktarmak istiyorum diyorsunuz ve işlem tamamlanıyor.

Unutmayın eğer KGS kartınız shell ise istasyonlardan, Banka ise herhangi bir şubeden ama Karayolları (Yeşil) olan ise sadece köprüdeki bankolardan iptal ettirebiliyorsunuz.
    yasin_942, ferdinandd ve Nfs bunu beğendiler.

serkanADH13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motor Tamircisi :) 0,535,939,20,86 :)
    arkadaşım ilk yapacagım işlem hangi KGS 'ye sahipsin,
    Shell,
    garanti,,,
    karayolları,

varsayalım shell kgs var sende,
    ilk önce bır hgs alıyorsun,

elındekı KGS hangı bankaya baglı ıse o bankaya gıdıyorsun,
    ve o banka ıcındekı bakıyeyı ya yenı hgs ye aktarıyor yada ucretını oduyor,,,

karayollarının ıse eger hgs,
    FSM (fatih sultan mehmet) köprüsünün gişelerinin girişinde ptt kulubesı var,
    kulubenın sol tarafındakı KGS..AKTARIM yazılı tabelayı takıp edıyorsun ve ucretını naklediyorlar...

Geçmiş olsun,
    Emsal Teşkil Edebilir.
    Ben yaptım,
    Bilginiz olsun...
    ferdinandd bunu beğendi.
    BMW F650,,,KTM EXC 400,,,CRF 250X.....msx 125
    ''Gürcan Moto Garaj''
    0 535 939 20 86

iguven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 MT-09 Tracer Race Blue :)
    Ben garanti bankasından almıştım KGS kartımı. Kredi kartından otomatik olarak yükleniyordu.
    İnternet şubesinden iptal ettim içinde 19 küsür lira kalmıştı. Bu ayki kredi kartıma yatırmışlar 19 küsür lirayı.
    Kartı aldığınız bankalardan alabilirsiniz iadeyi tabi kartınızı bankadan almışsanız.

acemi60 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha X-City 250
    Ben KGS yi Ziraat Bankasından almıştım. "HGS ye devir yapmıyoruz. İptal yapıyoruz " dediler. KGS kartını iptal ettirdim. Bakiyeyi 1 ay sonra ödeyeceklermiş.
    HGS yi motorun ön camına içten yapıştırsam camdan dolayı okumada sorun olurmu acaba diye düşünüyorum. Yada camın önünden yapıştıracağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)