Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Koruma Ekipmanları Büyük Sorun Rüyalarıma Girer Oldu artık YETER (detaylı anlatım)

Motovento
    REKLAM ALANI
    rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Herkese tekrardan merhaba ;

Elimden geldiğince detaylı anlatıp yardım isticem sizlerden ... ehliyetimi 6 şubatta elime alıcam. Günler kısalıyor ve zaman geçtikçe iyice strese girmeye başladım gerçekten, rüyalarımda bile kask mont vs. bakıyorum kullanıyorum. Kaza anında hangisi daha iyi değil bilmiyorum tecrübem kocaman bir SIFIR. Kız arkadaşım ve kendim için full ekipman almayı düşünüyorum. Artçımın güvenliğini daha ön planda tutuyorum herkes gibi kim olursa olsun sadece onun için değil tabii.. Hangi mağzaya girersek girelim herkes elinde ki ürünün son kalite oldugunu iddaa ediyor daha doğrusu çoğu kusuru 5 ise 1 olarak gösteriyor . Kafam gerçekten allak bullak öğrenciyim bu arada 1500 Lira bütçem var. Öyle ahım şayım şeyler yazmayın diye söylüyorum.
    Yaz ayında kullancağım motoru genelde öyle baktım yağmur yağıyor alıp gidesim yok . onun için şimdi yazın 30-40 derece havayı düşününce deri monttan ümidi kestim . yoksa hem güvenilir olmasından hemde duruş açısından 1. tercihimdi . O iptal onun için .. Şimdi fileli mi yoksa 2 veya 4 mevsimlik montlardan mı almalıyım...

Tercihimiz Rev'it
    Benim için http://www.feyizoglu.com/Tarmac-Air-...t_47153.html#0

Kız arkadaşım için www.feyizoglu.com/Airwave-Yazlik-Bayan-Montu_47127.html#0

Bu montlarda şu an kesinleştik gibi bir şey 330 lirayada anlaştık tanesini...

Bir anlık yağmurda veya uzun yolda belli mi olur bir yağmur yağar bir şey olur , çok sıkıntı çıkarır mı , kaza anında kumaşının yırtılması , kırık çıkık olmasada şiddetli kanamalara yol açıcak yaralanmalara karşı nasıldır ? Kullanılan hangi malzemeye yönelmeliyim.. önerebilceğiniz bay veya bayan mont var mıdır. Rahatlık olarak denediğim montların en rahatı diyebilirim... Ücret olarak belki fazla diyebilirsiniz.. Aklıma yatan bunlar çıktı evet fazla geliyor banada kalite bakımından aynı veya daha ucuz ürünler evet illa ki vardır her konuda yardıma açığım..

KASK KONUSUNA GELİNCE...

Kaskı gerçekten çok araştırdım .. Duyduğum kadarıyla Ls2 ' yi pek önermiyolar ama.......
    Benim alıcağım kask bundada 240 ' a anlaştım FF396 için gayet kaliteli oldugunu sürüş konforu için gayet memnun kalıcağımı belirttiler.

http://www.feyizoglu.com/FF396-Kapal...z_47025.html#0

iki tane bu marka ve modelden alıcağım ...

Sıra geldi dizlik , eldiven ve belliğe..

ortalama 50-60 tl verebilirim üçünüde 150 ye halledersem güzel olur kaliteli ve kullanış açısından..
    nelere dikkat etmem gerekir.

Gerçekten çok araştırdım . İnanın buna tam tamına 5 aydır bu konular üzerinde yoğunlaştım . Sayenizde motosikleti seçtim sıra geldi bunlara ama bilgim gerçekten yok. Sabit tecrübesi olan bir çok abim ablam arkadaşım vardır eminim bu yazıyı okuyan .. Lütfen içtenliğinize güveniyorum.Herkes bildikleri üzerine yorumlarsa , sadece benim için değil bu konu hakkında diğerleri içinde sağlıklı bir sonuş elde edeceğimize eminim.. Burada aldığım bilgiler doğrultusunda hemen gidip alıcağım her şeyi ertesi güne.. Herkese iyi akşamlar ve kazasız sürüşler dileklerimle konuya son veriyorum... Şimdiden herkese teşekkür ederim..

Not:Verdiğim linkler fiyat konuştuğum mağaza değildir yanlış anlaşılmasın ürün detaylarını görebilmeniz için verdim.
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok
    kask güzel ve bence güvenilir bende ls2 almayı düşünüyorum

düşüncelerinden dolayı seni tebrik ederim abi ekipman önemli bir şey

http://www.feyizoglu.com/Prohel-Mafs...k_46484.html#0

benim alcağım kask http://www.adamotorsiklet.com/detay.php?id=361

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese tekrardan merhaba ;

Elimden geldiğince detaylı anlatıp yardım isticem sizlerden ... ehliyetimi 6 şubatta elime alıcam. Günler kısalıyor ve zaman geçtikçe iyice strese girmeye başladım gerçekten, rüyalarımda bile kask mont vs. bakıyorum kullanıyorum. Kaza anında hangisi daha iyi değil bilmiyorum tecrübem kocaman bir SIFIR. Kız arkadaşım ve kendim için full ekipman almayı düşünüyorum. Artçımın güvenliğini daha ön planda tutuyorum herkes gibi kim olursa olsun sadece onun için değil tabii.. Hangi mağzaya girersek girelim herkes elinde ki ürünün son kalite oldugunu iddaa ediyor daha doğrusu çoğu kusuru 5 ise 1 olarak gösteriyor . Kafam gerçekten allak bullak öğrenciyim bu arada 1500 Lira bütçem var. Öyle ahım şayım şeyler yazmayın diye söylüyorum.
    Yaz ayında kullancağım motoru genelde öyle baktım yağmur yağıyor alıp gidesim yok . onun için şimdi yazın 30-40 derece havayı düşününce deri monttan ümidi kestim . yoksa hem güvenilir olmasından hemde duruş açısından 1. tercihimdi . O iptal onun için .. Şimdi fileli mi yoksa 2 veya 4 mevsimlik montlardan mı almalıyım...

Tercihimiz Rev'it
    Benim için http://www.feyizoglu.com/Tarmac-Air-...t_47153.html#0

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...nt_47153_1.jpg

Kız arkadaşım için www.feyizoglu.com/Airwave-Yazlik-Bayan-Montu_47127.html#0

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...tu_47127_3.jpg

Bu montlarda şu an kesinleştik gibi bir şey 330 lirayada anlaştık tanesini...

Bir anlık yağmurda veya uzun yolda belli mi olur bir yağmur yağar bir şey olur , çok sıkıntı çıkarır mı , kaza anında kumaşının yırtılması , kırık çıkık olmasada şiddetli kanamalara yol açıcak yaralanmalara karşı nasıldır ? Kullanılan hangi malzemeye yönelmeliyim.. önerebilceğiniz bay veya bayan mont var mıdır. Rahatlık olarak denediğim montların en rahatı diyebilirim... Ücret olarak belki fazla diyebilirsiniz.. Aklıma yatan bunlar çıktı evet fazla geliyor banada kalite bakımından aynı veya daha ucuz ürünler evet illa ki vardır her konuda yardıma açığım..

KASK KONUSUNA GELİNCE...

Kaskı gerçekten çok araştırdım .. Duyduğum kadarıyla Ls2 ' yi pek önermiyolar ama.......
    Benim alıcağım kask bundada 240 ' a anlaştım FF396 için gayet kaliteli oldugunu sürüş konforu için gayet memnun kalıcağımı belirttiler.

http://www.feyizoglu.com/FF396-Kapal...z_47025.html#0

http://www.feyizoglu.com/images_buyu...az_47025_1.jpg

iki tane bu marka ve modelden alıcağım ...

Sıra geldi dizlik , eldiven ve belliğe..

ortalama 50-60 tl verebilirim üçünüde 150 ye halledersem güzel olur kaliteli ve kullanış açısından..
    nelere dikkat etmem gerekir.

Gerçekten çok araştırdım . İnanın buna tam tamına 5 aydır bu konular üzerinde yoğunlaştım . Sayenizde motosikleti seçtim sıra geldi bunlara ama bilgim gerçekten yok. Sabit tecrübesi olan bir çok abim ablam arkadaşım vardır eminim bu yazıyı okuyan .. Lütfen içtenliğinize güveniyorum.Herkes bildikleri üzerine yorumlarsa , sadece benim için değil bu konu hakkında diğerleri içinde sağlıklı bir sonuş elde edeceğimize eminim.. Burada aldığım bilgiler doğrultusunda hemen gidip alıcağım her şeyi ertesi güne.. Herkese iyi akşamlar ve kazasız sürüşler dileklerimle konuya son veriyorum... Şimdiden herkese teşekkür ederim..

Not:Verdiğim linkler fiyat konuştuğum mağaza değildir yanlış anlaşılmasın ürün detaylarını görebilmeniz için verdim.
    Herşeyi bu kadar ince düşünmeyin şimdiden bence, kaza yaparsam hangisi daha iyi diye düşünerek motora binilir mi belki hiç kaza yapmayacaksın olması gereken de hiç kaza yapmaman.

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    düşüncelerinden dolayı seni tebrik ederim abi ekipman önemli bir şey

http://www.feyizoglu.com/Prohel-Mafs...k_46484.html#0
    Teşekkür ederim .. Gelen yorumlarda ki önerileriniz hakkında da görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim Genel Forum Halkı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herşeyi bu kadar ince düşünmeyin şimdiden bence, kaza yaparsam hangisi daha iyi diye düşünerek motora binilir mi belki hiç kaza yapmayacaksın olması gereken de hiç kaza yapmaman.
    İnce düşünmeyin mi ? ee o zaman neden millet servet yatırıyor bu ekipmanlara . en kötü ihtimalleri söylüyorum bunları şimdi düşünmesek öldükten sonra mı düşünceğiz. Birimizin başına bir şey geldiğinde üzülülüyoruz ondan sonra korumalar kalite farkları şu kumaş bu dış kabuk diye başlamıyor muyuz ? Şimdiden önlem almazsak biz ne zaman alıcağız ? Hadi diyelim korumayı geçtik.
    Bir kere değilde 10 defa mı mont kask ıvır zıvır alalım para öyle şıp geçmiyor elimize , bir kere ve en kullanışlısını almak daha cazip geliyor ve bunu bilen kullanan tecrübe edinmişlere de soruyoruz. Kafada sonradan soru işaretleri olucağına önerileni alıp sonra ahh bu böyleymiş diyip sizlerlede paylaşmak en iyisi bence.

B.RAGA

Motosikleti
    henüz yok
    o ürünü forumda güvendiyim bir abim önerdi bütcene uygun bunu almalısın dedi (bende buna benzer başlık açmıştım)

bende sana öneriyorumyorumun bu yoksa o ürünü kullanmışlıgım görmüşlüyüm yok :D

Motosikleti
    Teşekkür ederim .. Gelen yorumlarda ki önerileriniz hakkında da görüşlerinizi belirtirseniz sevinirim Genel Forum Halkı ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:07 ----------

İnce düşünmeyin mi ? ee o zaman neden millet servet yatırıyor bu ekipmanlara . en kötü ihtimalleri söylüyorum bunları şimdi düşünmesek öldükten sonra mı düşünceğiz. Birimizin başına bir şey geldiğinde üzülülüyoruz ondan sonra korumalar kalite farkları şu kumaş bu dış kabuk diye başlamıyor muyuz ? Şimdiden önlem almazsak biz ne zaman alıcağız ? Hadi diyelim korumayı geçtik.
    Bir kere değilde 10 defa mı mont kask ıvır zıvır alalım para öyle şıp geçmiyor elimize , bir kere ve en kullanışlısını almak daha cazip geliyor ve bunu bilen kullanan tecrübe edinmişlere de soruyoruz. Kafada sonradan soru işaretleri olucağına önerileni alıp sonra ahh bu böyleymiş diyip sizlerlede paylaşmak en iyisi bence.
    Üzerine sıcak asfalt kamyonu devrilen diri diri yanıp ölen motorcular var hiç motora binmeyin o zaman arkanızdan çok üzülürler sonra.

Motosikleti
    GT-250R
    Üzerine sıcak asfalt kamyonu devrilen diri diri yanıp ölen motorcular var hiç motora binmeyin o zaman arkanızdan çok üzülürler sonra.
    Samimiyetine sığındıgımdan abi diye tabirde bulunmak istiyorum, abicim konuyu gerçek anlamda çarpıtmıypr musun ? ya da bana mı öyle geliyor . Sadece bilgi almak istiyorum ona bakarsan uyurken otururken ölenlerde var. o zaman hiç yaşamayalım bız ....

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o ürünü forumda güvendiyim bir abim önerdi bütcene uygun bunu almalısın dedi (bende buna benzer başlık açmıştım)

bende sana öneriyorumyorumun bu yoksa o ürünü kullanmışlıgım görmüşlüyüm yok :D
    eyv. kardeşim üstünde durcamm..

B.RAGA

Motosikleti
    İstediğiniz kadar çok koruma ekipmanı alın kullanın ona bişey demiyorum tabiki. Ama kaza yaparım montun dikişleri yerlerde sürtünmeye yuvarlanmaya dayanır mı kemiklerim kırılır mı iç kanamadan ölürmüyüm gibi sorular bana mantıksız geliyor. Kaza anında ne olacağı tamamen şansınıza kalmış, istediğiniz kadar koruma kullanın yol kenarındaki bi kaç tane 10-15 kiloluk taş parçası sizi öldürebilir çarpmanız durumunda. Kaza yapmayı düşünmek bile hoş değil youtube'daki kask kameralarından çekilmiş kaza videolarını biraz izleyin o durumda düşünmek istemezsiniz kendinizi.

Motosikleti
    GT-250R
    İstediğiniz kadar çok koruma ekipmanı alın kullanın ona bişey demiyorum tabiki. Ama kaza yaparım montun dikişleri yerlerde sürtünmeye yuvarlanmaya dayanır mı kemiklerim kırılır mı iç kanamadan ölürmüyüm gibi sorular bana mantıksız geliyor. Kaza anında ne olacağı tamamen şansınıza kalmış, istediğiniz kadar koruma kullanın yol kenarındaki bi kaç tane 10-15 kiloluk taş parçası sizi öldürebilir çarpmanız durumunda. Kaza yapmayı düşünmek bile hoş değil youtube'daki kask kameralarından çekilmiş kaza videolarını biraz izleyin o durumda düşünmek istemezsiniz kendinizi.
    Demek istediğim ayrıydı benim yanlış anlaşılmışım üstü kapalı cevap verilceğine detaylı yazılmasını istedim konu üzerinde ne kadar durdugum belli olsun ona diye ama bu hal aldı . bakalım yardımcı olucak var mı . Ama sizden beklediğim bu değildi . tşkler yinedee.

B.RAGA

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    güzel yolda ilerliyorsun
    revit bu konuda uzmandır ama kask için ls 2 yi kaliteli demiyorlar
    birde nitro lara baksan iyi olur ls2 çok ses alıyor içeri
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Ls2 kask kullanıyorum açılır çene, oldukça memnunum, yeni aldım 200TL'ye...

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı F54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    güzel yolda ilerliyorsun
    revit bu konuda uzmandır ama kask için ls 2 yi kaliteli demiyorlar
    birde nitro lara baksan iyi olur ls2 çok ses alıyor içeri
    *Hava şişirme sistemi sayesinde kafaya tam oturabilme özelliği
    bunun sayesinde daha az ses alır diye duyumlar aldım . Yorumunuz için teşkkür ederim ..

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ls2 kask kullanıyorum açılır çene, oldukça memnunum, yeni aldım 200TL'ye...
    Sizede yorum için çok teşekkür ederim ..
    Böyle yorumlar sayesinde şimdiden ısınmaya başlıyor insan alacağı ürüne.

B.RAGA

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    *Hava şişirme sistemi sayesinde kafaya tam oturabilme özelliği
    bunun sayesinde daha az ses alır diye duyumlar aldım . Yorumunuz için teşkkür ederim ..[COLOR="Silver"]
    öncelikle kız arkadaşınla uzun yol yapmayı planlıyorsan cbr250 onun için pek rahat olmaz ama tercih senin tabi ki. ekipman konusunda titiz olman iyi birşey ama bu kadar da paranoyak olma gerçekten. revitin korumaları iyidir ama sürtünmeye tam dayanıklı bir mont bu bütçeye mümkün değil zaten. pantolon yerine dizlik ile idare etmek şehiriçinde yavaş trafikte belki anlaşılır olabilir ama dizlik sadece dizlerini korur o da düşme anında bacağından sıyrılıp gitmezse. tam güvenlik pantolon ve çizmesiz olmaz. diğer taraftan hava şişirme sisteminin hiçbir esprisi yok, ben daha önce almıştım biliyorum, şişebilen alan sadece yanaklarla ilgili kısım, zaten ölçüsü doğru seçilmiş bir kask yanakları tutar. Sonuçta bütçe kısıtlıysa risk artar, bu riskin sonuçlarını sadece kendin göğüsleyeceksen yeterli tecrübe edinene kadar kız arkadaşınla ciddi sürüşler için biraz bekle, artçılı sürüş çok farklıdır hem psikolojik hem de fiziksel olarak. bu bütçeye 2 kişilik ekipman önermek zor, ama eğitim için de bütçe ayırabilirsen bence çok daha faydalı olur.
    ferdinandd bunu beğendi.

nefretxx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki gsxr-1000 l5 -Honda cbr 250 2013
    Paran varsa ls2 yerine agv k-3 serisini almanı tavsiye ederim ls2 de iyi bir marka.Bi abim kullanıyordu.AGV yi kullanıyorum içeri hava hiç almıyor neredeyse.Ama gözlüklü isen istemsiz buhar yapabiliyor.Ses izolasyonu iyi.Benim motorumun sesi 1000cc motor'un sesi gibi geliyor tabi 5-6 devir ve üstünde ama ls2 de iyi bir marka.Daha önceden wiwi kullanmıştım.Ölmek için kullanılıcak en iyi kask markası.

tedbir kuldan gerisi Allah tan. sen önlemini güzel şekilde al bence. bırakında ne zaman öleceğimize bizi yaratan Allah karar versin. felaket tellallığına gerek yok. Gaybı yanlızca Allah bilir.

Mikuni - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda pcx125
    revit alacaksan iki kere düşün. birincisi çin üretimi ve eskisi kadar kaliteli değil. ikinci çamaşır makinesine atarsan kumaş ve dikişlerdeki şerit naylonlar açılıyor. yıkandıkça bozuluyor bu mont, soğuk da geçiriyor bendeki. asla tavsiye etmem. prosev daha iyi, hem su da geçirmiyor. prohel tavsiye etmem.

Bütçe olarak 1500 TL tek kendine alsan yeterliydi de 2 kişilik ekipmana yetersiz. Fuar zamanını bekle bence, indirimlerle bütçeye uygun ekipman bulabilirsin.

@Mengu16
    Motor ekipmanı kaza durumları düşünülerek seçilir. Arkadaşın sorularında sorun yok da, senin cevapların saçma olmuş.
    rapcib bunu beğendi.

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    ehliyetini yeni alicaksin , bence ayirdigin butceye sen kendine guzel bir set hazirla kaskini biraz daha iyi bir marka sec , kaliteli d-dry veya goretex kumasa sahib bir korumali montunu al.
    Motoruna alisana kadar artcin icinde para biriktirmis olursun . Zaten bu kis aylarinda bence kiz arkadasini pek motora bindirme nede olsa bayanlar bize gore daha hassaslar kizcagizi hasta etmemis olursun .
    Yaza kadar artan tecrubenlede artcili gezmeye baslarsin .
    bence sen 1500 tl ye soyle guzel bir set yap kendine .
    acayüp bunu beğendi.
    "Nasıl ki insan bedeni %90 sudan ibarettir, motosiklet sürücülüğü de % 90 bakıştır."

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Mengü kardeşim sana yorum yapmıyorum unutma bu kıyağımı

Mont alırken dirsek ve omuz korumaları dıştan olanları mutlaka dene. Daha korunaklı ve daha konforlular. İç korumalar hiç yerinde durmuyor ve rahatsızlık veriyorlar. Ve dış korumalar genelde sert plastik ken i. korumalar süngerimsi bir malzeme oluyorlar. Ve çok ufak düşmelerde dahai iç korumalı montlar yırtılıyorken dış korumalılar dirseklerden yırtılma yapmıyor.

İçi su geçirmez astarlı alırsan o astarını kesinlikle makinede yıkama çöpe atmak zorunda kalabilirsin. Beyaz renkten kaçın ne kadar dikkat edersen et havadaki eksoz gazının kurumundan hemen simsiyah oluyor. Süreklide yıkanabilicek şeyler olmadığından sinirlerini bozar zamanla. Sırt koruması mutlaka olsun ve reflektörlerine dikkat et. Bazen motordan inip yürümek zorunda yada yol kenarında motorun yanında durmak zorunda kalırsan reflektörler senin görünmek için çok önemli oluyor.

İmkanın varsa bot alıp kullanmaya çalış. 40 derecede bile bot giymem sayesnde iki kere ayağımı kırmaktan kurtuldum.

En önemlisi motosiklete hakimiyetini geliştirmeden arkana kimseyi alma.
    skyytr bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    O monttan bende düşünmüştüm.Yazlığı var bende AİR ES versiyonu.Memnunum.Korumaları çok kaliteli.Diğer arkadaşlarla karşılaştırdığımda benimki 3-4 kat daha üstün.Venom vardı bende sırtına incecik ped koymuşlar.Revitte kapkalın 4 kat sırt koruma var.Dirsek korumaları çok kaliteli.Henüz Dainese e geçemedim.O yüzden 10/10 çok kaliteli bir mont diyebilirim.(Not:Richa, Clover a da bakabilirsin o da kalitelidir.)
    Botu kesinlikle almalısın.200 Tl ye kadar olanlar var.İxs in onlar işini görecektir.Anes de.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)