Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

parmak uçlarımın yoğun isteği üzerine...

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    sym gts 250
    Arkadaşlar merhaba.Havaların durumu malum, elviden farz oldu. Kışlık eldiven almam gerekiyor. 3 seferdir alıyorum ya sıcak tutmuyor ya da boya çıkartıyor. Korumasız eldivenin azizliğine de uğradım. Kısacası kışın parmak uçlarını dondurmayan, korumalı max 90 tl ye kadar eldiven almak istiyorum.
    Elimde bir alternatif var. Değerli görüşlerinizi almak isterim.Teşekkürler
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...N-pmu1254.html

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Keşke o 3 seferde harcadıgınız parayı o 90 lira bütçenizin üstüne ekleyip güzel bir eldiven alsaydınız bir ömür götürürdü.Deri olmasına ve kalınlıgına dikkat etmeniz size oldukça yararlı olacaktır.
    abana1903 bunu beğendi.

Mehmet Turan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF250L
    Alternatif olarak rüzgar koruma öneririm dl 650 lerdeki gibi büyük olanlar rüzgardan iyi koruyor
    abana1903 bunu beğendi.

banro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CGL125-CBX250-XL700-CBF150-GW250
    Sirkeciden eldiveni 50 tl ye aldım,motorda da rüzgarlık var.Rüzgarlık herhalde 30-40 vardır.En fazla 100 tl ye halledersin herhalde.
    abana1903 bunu beğendi.

farcob - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda cbf 150
    neopren eldiven al kalın olanlardan. 50 tl
    sitesinde stokta yok yazıyor ama belki
    güncellenmemiştir vardır bi sor. eksi derecelerde
    üşütmüyormuş link burda
    http://free-moto.com/urunler/neopren_termal_eldiven.html
    Ahmanamra ve abana1903 bunu beğendiler.

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    İşin içinde rüzgar olunca eldivenlerin işi çok zorlaşıyor. İyi bir eldivenle rüzragıda kesicek bir çözüm bulursan daha sağlıklı olur. Mehmet Turan ın önerisini değerlendir .
    abana1903 bunu beğendi.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba.Havaların durumu malum, elviden farz oldu. Kışlık eldiven almam gerekiyor. 3 seferdir alıyorum ya sıcak tutmuyor ya da boya çıkartıyor. Korumasız eldivenin azizliğine de uğradım. Kısacası kışın parmak uçlarını dondurmayan, korumalı max 90 tl ye kadar eldiven almak istiyorum.
    Elimde bir alternatif var. Değerli görüşlerinizi almak isterim.Teşekkürler
    http://www.motomaxonlineshop.com/Uru...N-pmu1254.html
    Öyle bir dünya yok, o gösterdiğin eldiven de tam çözüm değil. İnceledim o eldiveni de. Çok daha kalitelisini de aldım. Çeşitli şeyler denedim. Çözüm ne biliyor musun ;

Havalar soğuyunca takcan, sonra çıkarcan...
    Mikuni, ferhatkars ve abana1903 bunu beğendiler.
    #sürenadam

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    syanur'e katılıyorum en kaliteli eldiven sürekli buz gibi ruzgarı aldığı için bi yerden sonra üşütüyor aşırı yağmurda da su alabiliyor...en iyisi elcik içinede normal polarlı eldiven giyiyorum sıcacık

abana1903 ve zenon bunu beğendiler.

RunemagicK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 ZAT, Burgman 400 ve SYM Maxsym 400
    o dediğin eldivenin benzeri var bende, markası farklı ama kendisi aynı. soğuktan çok fazla korumuyor malesef. en akıllıcası bu pizzacı şeysi
    abana1903 bunu beğendi.
    ATAMASI YAPILAN ÖĞRETMEN

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    bildiğim kadarıyla kadarıyla parmak uçlarınızın soğuktan acımasına karşı sadece eldiven değişikliği ile malesef çözüm sağlayamazsınız. daha iyi ısı yalıtımlı eldiven sadece üşüme başlangıcını geciktirecektir. sonuç itibariyle bir noktadan sonra aynı acıyı yine hissedeceksiniz. arkadaşların bahsettiği elcik kılıfları bu konuda en etkili çözüm. eğer bunlar kötü görünüyor, biraz estetik bir şey olsun derseniz "tucano urbano neoprene" bakabilirsiniz.(http://www.hondamototal.com/?urun-19...u-Model--.html)

yok daha güzelini istiyorum derseniz geriye ısıtmalı elcik ve rüzgarlık destekli el muhafaza ikilisi (3. mesajda resmi var) kalıyor. ısıtmalı elcik bile tek başına işe yaramıyor.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

bu arada yağmurlu havalarda da sürüş yapıyorsanız su geçirmez astarlı bile olsa deri eldiven tercih etmeyin (bence). deri kısa bir süre sonra sıvıyı emeceğinden ısı yalıtımı konusunda bir etkisi kalmıyor. su geçirmez astar (grotex bile olabilir) parmaklarınızın ıslanmasını engelleyecektir ancak ıslanan deriden ötürü üşümenize karşı faydası olmayacaktır.
    abana1903 ve Kiraz'' bunu beğendiler.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok daha güzelini istiyorum derseniz geriye ısıtmalı elcik ve rüzgarlık destekli el muhafaza ikilisi (3. mesajda resmi var) kalıyor. ısıtmalı elcik bile tek başına işe yaramıyor.
    Güzel açıklamışsınız ama o koruma aparatları(3.resimdeki) özellikle elciği normal tutuş konumunda iken parmak uçlarına neredeyse hiç etkisi olmuyor. Sadece parmak başlangıç kısmını ve belki tarak kısmına gelen rüzgarı yönlendirip dağıtıyor. Hiç olmamasından daha iyi kesinlikle ama yine biyere kadar.

Uzun vadede ellerinizin ve eklemlerinizin sağlığını düşününce ben elcik kılıfında karar kıldım açıkçası...
    abana1903 bunu beğendi.
    #sürenadam

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    abana1903 ve Kiraz'' bunu beğendiler.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

APALA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ARMadillo
    bi fikir de ben vereyim. işe yarar mı, nasıl olur bilmem ama,

normal kışlık eldiven alıp, birde korumalı bir motosiklet eldiveni alıp iç içe giysen? Çok mu salaş durur, nasıl olur bilmem. Sadece bir fikir benimkisi.
    abana1903 bunu beğendi.
    Güvenebileceğimiz tek gözler, kendi gözlerimizdir.

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

normal kışlık eldiven alıp, birde korumalı bir motosiklet eldiveni alıp iç içe giysen? Çok mu salaş durur, nasıl olur bilmem. Sadece bir fikir benimkisi.
    Denendi, bir işe yaramıyor, en fazla 10 dk sonra aynı
    abana1903 bunu beğendi.
    Nereye bakarsan, oraya gidersin.

Motosikleti
    sym gts 250
    Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. tavsiyeleriniz üzerine scooter kılıfı buldum, gayet kullanışlı gözüküyor. Görüntü olarak nefret etsem de soğuk , rüzgar ve yağmurdan istediğim gibi etkilenmeyen eldiven yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:04 ----------

Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bildiğim kadarıyla kadarıyla parmak uçlarınızın soğuktan acımasına karşı sadece eldiven değişikliği ile malesef çözüm sağlayamazsınız. daha iyi ısı yalıtımlı eldiven sadece üşüme başlangıcını geciktirecektir. sonuç itibariyle bir noktadan sonra aynı acıyı yine hissedeceksiniz. arkadaşların bahsettiği elcik kılıfları bu konuda en etkili çözüm. eğer bunlar kötü görünüyor, biraz estetik bir şey olsun derseniz "tucano urbano neoprene" bakabilirsiniz.(http://www.hondamototal.com/?urun-19...u-Model--.html)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:23 ----------

bu arada yağmurlu havalarda da sürüş yapıyorsanız su geçirmez astarlı bile olsa deri eldiven tercih etmeyin (bence). deri kısa bir süre sonra sıvıyı emeceğinden ısı yalıtımı konusunda bir etkisi kalmıyor. su geçirmez astar (grotex bile olabilir) parmaklarınızın ıslanmasını engelleyecektir ancak ıslanan deriden ötürü üşümenize karşı faydası olmayacaktır.
    hocam ben bu ürünü bilmiyordum, görünüşü gayet güzel 1 kere alıp yıllarca kullanabilirim. içinede neoplen bir eldiven gayet rahat olur. Çok teşekkür ederim. Motoru da mototal dan aldım indirimlerini talep edeceğim

ferhatkars - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki SV 650 S.... Suzuki R-CG 250 melez kross
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir dünya yok, o gösterdiğin eldiven de tam çözüm değil. İnceledim o eldiveni de. Çok daha kalitelisini de aldım. Çeşitli şeyler denedim. Çözüm ne biliyor musun ;

http://www.ozenmotor.com.tr/images_b...OTOR_280_1.jpg

Havalar soğuyunca takcan, sonra çıkarcan...
    aynısının içi yünlü olanını aldım.... racer200 de kullandım...görünüş vs umrumda değil... üşümeyim yeter.... bunu taktıkdan sonra zaten eldivene ihtiyaç bile kalmıyordu... eldiveni düşme anında elimi korusun diye takardım...

Alıntı APALA adlı üyeden alıntı Mesajı göster

ellerin demir gibi olur...parmaklarını oynatamazsın...rahatsız olursun...hareket kabiliyetini kısıtlar...denendi çünkü...
    APALA bunu beğendi.

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    geçenlerde ameliyat eldiveni ile 50 km yol yaptım ellerim terledi ama tabi üstüne normal motosiklet eldiveni giymiştim
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    o beyaz plastik eldivenler işe yarıyormu hakkatten

yasin_942 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM Wolf SB250Ni
    benimkiler mavi olanından iş yerinde kullanıyorum biraz daha kalın..
    YZFR 125 2011-2012 16.000 KM / SYM WOLF SB250Ni 2012-....

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı abana1903 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar yorumlarınız için çok teşekkür ederim. tavsiyeleriniz üzerine scooter kılıfı buldum, gayet kullanışlı gözüküyor. Görüntü olarak nefret etsem de soğuk , rüzgar ve yağmurdan istediğim gibi etkilenmeyen eldiven yok.

hocam ben bu ürünü bilmiyordum, görünüşü gayet güzel 1 kere alıp yıllarca kullanabilirim. içinede neoplen bir eldiven gayet rahat olur. Çok teşekkür ederim. Motoru da mototal dan aldım indirimlerini talep edeceğim
    Hocam ilerleyen yıllardaki sağlık durumunu göz önüne aldığın zaman görüntü hiçbişey kalıyor. Zaten bu kış vakti motora bindiğimiz için yeterince garip bakıyorlar bize Ben de dün aldım, yarın monte ederim ve sizin motor yine scooter ben nasıl bir motora takıcam hiç görmeyin

Yanlız neopren eldiven yerine korumalı eldiven daha uygun olur gibi. Zaten ısınmak için ihtiyacınız olmayacak. Asıl sorun Allah korusun bir kazaya korumasız eldiven ile yakalanmayın.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)