Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Müjde kızlar! Yeni yılın ilk benzin zamcığı geldi.

Motovento
    REKLAM ALANI
    Cgty - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kırmızı-Mavi-Beyaz
    Söylediklerinizde haklı olduğunuzu bildiğimi zaten belirtmiştim .
    Ama ben sözümü dile getirirken , asgari ücretle böyle pahalı bir motosikletin alınamayacağını söyledim , siz de buna karşılık ''söyleyenler de çıktı dediniz''.
    Alınamayacağını siz de biliyorsunuz çünkü.
    Söylediğiniz konuya da gelince ,
    Vasıfsız elemanlar ne yapsınlar , herkes vasıflı olursa mekanik işçiliği ve iş gücü kimden sağlanacak ?
    Tekrar belirtmemde fayda var ,
    Söylediklerinizde haklısınız , karşınızda da değilim . Ancak farklı şeyler konuşuyoruz bazen.
    Bunun da sebebinin sözlü bir diyalog kurmadığımız olduğunu düşünüyorum .
    Gerçekten engin bir bilgi sahibisiniz ve tecrubeleriniz benden yığın ile çok .
    Bu sebepten ötürü tekrar saygılarımı sunuyorum .
    "Sağlığında nice ehli hünerin,bir tutam tuz bile katmaz iken aşına,öldürüp evvel onu açlıktan, sonra bir türbe dikerler başına."

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Üreticiler, işverenler vasıfsız işçiye de ihtiyaç duyarlar. Ama vasıfsız işçi hiç hir vasfı olmadığından sömürülür. Çünki asgari ücretle çalıştırılır. Denetim mekanizmaları işverenden yana olduğu için 8 değil 10 saat çalıştırılır. Hiç bir vasfı olmadığından başka iş bulamam korkusuyla boyun eğer. Çünki o yapmasa, yapacak adam çoktur memlekette. 780 liraya haftada 6 gün çalışır.
    Bunu denetlemesi gereken kurum memuru görmezden gelir, görmezden gelen memuru amiri görmezden gelir. Görmezden gelen devlet kurumlarını devlet görmezden gelir.
    İş döner dolaşır, dudağından çıkacak iki kelimenin bile kanun hükmü taşıdığı başbakana gelir. Okan abiye gelecek değil ya
    Taner YILMAZ bunu beğendi.

KUVVETMİRA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xt 600
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Biberonumu daha bitirmemistim cevap yazamadim kusura bakma.
    Simdi ben bir daha sorayim.
    Belki verecek bir cevabin olur ne bileyim!!!
    Sirça köskünüzden ahkam kesiyorsunuz diyen sensin.
    Düsün halkin yaksindan esas halk biziz diyen de sensin.
    Madem bu kadar halkçi bu kadar düzgünsünüz.
    Ben sorumu tekrarliyorum.
    Sen, biz sirça köskte ahkam kesenlerden ve zengin olanlardan bir isim listesi yap.
    Ben de senin zihniyetinin bir listesini yapayim.
    Bakalim hangimiz halkçi anlayalim.
    Sordugum soru gayet basit.
    Yani mühendislik okumayi, doktara vermeyi falan gerektirmiyor.
    Gayet açik ve net bir soru soruyorum.
    Lafi da dolandirmiyorum.
    Yok Atatürk söyleydi,
    Inönü böyleydi falan geyigine de girmiyorum.
    Net bir soru soruyorum.
    Madem siz bu kadar mükemmel halkçisiniz,
    biz degiliz.
    Yap listeni.
    Bak sizin zihniyetiniz su zenginleri üretti.
    Oysa bizim halk yönetimimiz sadece su kadar zengin üretti.
    Hadi morart beni.
    Yerin dibine geçir.
    Utancimdan bir daha foruma giremeyeyim.

sırça köşk değil, okan hocanın gelirini sorgulayıp oradan politik çıkarım peşinde olanlara tam olarak şu ifadeyi kullandım

"chp elitizminin fildişi kulelerinde ikamet edengillerine sorunuz kaç para geliri olduğunu."

fildişi kule toplumdan kopukluğu ifade eden bir tabirdir ve günümüz kemalistlerinin anavatanıdır.

gelir meselesinde; dediğim gibi benim tanıklığım gelir düzeyi yüksek yerleşimlerde chp eğilimi üzerinedir.

ha bu senin için birşey ifade etmeyebilir, o zaman sizin jargondan konuşalım;

iktidara dağıttığı kömürle, makarnayla geldiğini iddia ettiğiniz bir parti tabanının burjuva sınıfının partisi olduğunu ifade etmek çelişkinin önde gidenidir.

vel hasılat-ül kelam;

iddiam o ki benim akp tercihim akp seçmeninin tercih sebepleriyle örtüşmez,
    ihtimal o ki; okan hoca ile de çok farklı sebeplerden ötürü aynı siyasi anlayışda ittifak etmiş olabiliriz.
    bu yarında böyle olacağı manasına gelmez.
    bu yüzden fikirlerimi çatır çatır yazmakla beraber kendimi akp'li olarak tanımlamaktan da hicap duyarım.
    bu bir nevi "örtüşme"dir. siyasi eğilimlerim acun ılıcalı'yı, tatlıses'i, ali ağaoğlu'nu eleştirmeme de engel değil.

itiraz ettiğimiz nokta; türkiye'de sorgusuz sualsiz atatürk'ün kendilerine verdiği yetkiyle egemen zihniyet olmaları gerektiğini sanan zihniyetin işler istedikleri gibi gitmedi mi digerlerini darbeyle, olmadı hakaretle, küfürle yola getirme arzularıdır.

her benzin zammında aşağılamalara ve galiz küfürlere maruz kalmak, her meselede kime, hangi haklı bulduğum sebeplerle rey verdiğimi açıklamaya çalışmak zorbalıktır, faşizmdir, medeniyetsizliktir.

biz cumhuriyetin temel değerlerini, demokrasiyi iplemeyiz, hedefimiz öyle ya da böyle iktidarı ele geçirmek diyorsanız, biz böyleyiz, işinize gelirse diyorsanız ve bu bir "egemen zihniyet" savaşıysa mücadeleye varım.
    "laubalilikten hoşlanmam, ciddiyeti severim, disipline hayranım!.."

ExTReMa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Her benzin zammında tartışmasanız olmaz dimi
    Girdi işte bir zamcuk daha pardon zam değil güncelleme demeliydim...
    вιкє мє αρяιℓια 'яѕ 250'
    tuem

Taner YILMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Sırasıyla: Hyo GT250R, YAMAHA R1, HONDA 1000 RR,
    Dağılın beyler!! Akepe'lilerin yüksek tahsil oranı %100'müş. Eeee! tahsilli adam da bir başka oluyor. Hem tahsiliniz düşük hem fakir fukarasınız ama maşallah diliniz beş karış. Hadi dağılın bakalım ezikler sizi. (ironi)
    Korkarak yaşıyorsan eğer sende hayatı seyredenlerdensin..

draggy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar 650
    Ben artık hiçbirşeyin göründüğü gibi olduğuna inanmıyorum, aşırı bir şekilde yalan propoganda var ve çoğunluğu nedense AKP ye çıkıyor bir sebeple...

Yazmayım yazmayım diyorum ama AKP partizanları laf oyunları ile saldırıp duruyor, belki iyiniyetli olabilirler ama o zamanda alet oluyorlar.

AKP’li Mustafa Elitaş’ın Ergenekon Tertibindeki Ses Kaydı !!!

AKP-Medya-cemaat üçgeninde nasıl tertip pazarlığı yapıldığı bizzat tertipçilerin ağzından ortaya çıktı. Tertip pazarlığının başrolündeyse AKP Grup başkanvekili Mustafa Elitaş, iş adamlığına soyunan eski bir imam ile Taraf ve Sabah gazeteleri var. Tertip üçgenin amacıysa Kayseri'deki büyük bir yolsuzluk iddiasını Ergenekon davasına bağlamak. 2010 yılında tezgahlanan işte bu plan adım adım uygulanmış, ancak AKP'li Elitaş'ın Kayseri hakimini uyarma girişimi teknik takibe takılınca, olay dava dosyasına girmiş. İşte AKP-medya-cemaat üçgeninde tertibin perde arkası...

Mengu16, muhahha306 ve İLYAS41 bunu beğendiler.
    İkinci el Dragstar alacaksanız bknz: http://www.motosiklet.net/forum/motosiklet-modelleri/44545-yamaha-dragstar-xvs-650-kullanicilari-bilgi-paylasim-basligi-12.html#post2100035

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    Sevgili Kardeşim,

İnsanları politik görüşleri nedeniyle aşağılamak hiç kimsenin harcı değil.1975-79 döneminde üniversitede öğrenci olmam nedeniyle,benim hiç değil.
    Bunun sonuçlarını idrak etmeme yetecek kadar dökülen kana şahit oldum.Bunun zahiri (görünürdeki) nedeni tarafların hoşgörüsüzlüğü,kamplaşmasıydı.
    Ana nedenini tartışmak akademisyenlerin işi,zaten senelerdir yapılıyor.

Bir benzin zammı muhalefeti motor forumunda buralara kadar geldiyse,demek ki o günlerden bu yana pek fazla yol katetmemişiz.
    Benzin meselesinde benim diyeceğim bu kadar.

Yazmamım asıl nedeni:imzandaki ROCKY BALBOA ÇOK KRAL ADAMDI
    Her mesajında gözüm takılıyor,aklıma Sylvester Stallone'un botokstan,mimikleri kaybolmuş suratı geliyor,hoş adam zaten kaşı,gözü
    sürekli patlamış oynadığı için mimiğe ihtiyacı yok.Rocky Balboa belki gerçekten kral adamdı,ama bence Stallone tarafından canlandırıldığı
    için çok şanssız bir adam.

Şimdi sen celalli bir arkadaşsın,bana kızarsın,ne yazacağımı sana mı soracağım diye.Münasebetsizliğimi hoşgör,bunları affına sığınarak
    yazıyorum.Seni milliyetçi,geleneklerine değer veren bir arkadaş olarak gördüğümden,şayet bir idol gerekiyorsa Cihan Şampiyonu
    Pehlivan Koca Yusuf'u öneririm.
    http://tr.wikipedia.org/wiki/Koca_Yusuf

Sevgilerimle

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    cem yağcıoğlu yazmış
    okuyunuz
    Mengu16, 35emre35 ve draggy bunu beğendiler.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı Taner YILMAZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dağılın beyler!! Akepe'lilerin yüksek tahsil oranı %100'müş. Eeee! tahsilli adam da bir başka oluyor. Hem tahsiliniz düşük hem fakir fukarasınız ama maşallah diliniz beş karış. Hadi dağılın bakalım ezikler sizi. (ironi)
    Ironi yapmayi cok guzel beceriyorsunuzda yapilmis bir ironiyi anlamak konusunda neden bu kadar basarisizsiniz anlayamiyorum. O mesaj daha once yazilmis ve AKP secmeninin tamaminin okumamis cahillerden olustugunu ciddi ciddi iddia eden bir kardesimiz icin yapilmis ironiydi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ironi yapmayi cok guzel beceriyorsunuzda yapilmis bir ironiyi anlamak konusunda neden bu kadar basarisizsiniz anlayamiyorum. O mesaj daha once yazilmis ve AKP secmeninin tamaminin okumamis cahillerden olustugunu ciddi ciddi iddia eden bir kardesimiz icin yapilmis ironiydi.
    abi senide bulaştırdılar ya siyasete daha ne kadr kötüye gider acaba bu forum
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    siyaset tartışamayan, konuşamayan bir toplum nekadar güzel olurdu. 4+4+4 ile, yandaş medya sayesinde, magazinler, diziler, yemekteyizler, yetenek sizsinizler, ....vs yetişen apolitik gençlik sayesinde öyle bir toplum olacağız yakında.

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yazı biraz uzun olacaktır umarım okursunuz.

Sinan Okan Ocan ve kuyvvetmira Fatih kardeşim sayfalarca ve bir sürü başılta anlatılmaya çalışılan meseleyi ikinizde anlayabileceği ikli farklı örnekle açıklayacağım. Anlayamazsanız veya buna rağmen gösterdiğiniz tavırlara devam ederseniz ikinizde su katılmamış sempatizan varsayıp bir daha ne yazdıklarınıza cevap veririm nede yazdıklarınızı olurum.Ha benim düşüncelerimin yanlış olduğunu , çamuıra yatmadan , cevap veriyor gibi yapıp saçmalamadan , laf kalabalığına gargaraya getirmeden somut ve mantıklı delillerle ispat edebilirseniz sizden çok ben bağırtmaya başlarım bu forumda ( kendi fikrimdir başkası ne yapar bilmem )

Bu yazıda forumda pek rastlanılmayan tarzda belgeler koyacağım beyler. Banlamanacağımı bilsem bunu yapacağım. Moderasyon isterse bu yazıyı çiziyi silebilir , benide banlayabilir. Her başlıkta aynı şeyleri tartışılmasını ve aynı kişilerin tartışmasını görmekten bıktım. Meselenin özüne inmekte fayda var.

Anlayabildiğim kadarıyla makine mühendisisiniz Sinan bey. Makine ve mekanik hakkında söylediğiniz her şeye yüksek eğitimini aldığınız için güvenir ve inanırım. Ancak olay ekonomi , sosyoloji ve hukuk ise ve bunlarla alakalı özel bir eğitiminiz ve meraktan kaynaklanan araştırmalarınız yoksa yani bu konulardaki bilginiz sosyal yaşatınızla gördükleriniz ise sınırlıysa , yapacağınız her türlü yorum görecelidir. Siz mevcut hayat şartlarında denk gelebildikleriniz vasıtasıyla edindiğini tecrübe ışığında öyle görmüşsünüzdür öyle yorumlamışsınızdır , ben böyle görmüşsümdür böyle yorumlamışımdır. Burada neden benim gibi beşiktaşı tutmuyorsun veya neden benim sevdiğim renk olan kırmızı sevmiyorsun diye inatlaşmak ne kadar saçma ise, Benim dediklerim doğru bilgi , belge , ispat koymadan sadece kişisel fikir ile ve kanılarla siz külliyen yanlışsınız demek o kadar saçma olur.

Şimdi bir makine düşünün Sinan bey. Ne iş yaptığını anlayabilmek için ya çalıştırıp , çalışma prensibini anlamaya çalışmak , ya çıkardığı ürünü incelemek ya da şemalarına bakmak gerekir değil mi.?

Bu makine birde yazılım kontrollüyse yazılımı da bilmeniz gerekiyor. Sizin görebildiğiniz sadece makine, ama yazılımı gözardı ediyorsunuz. Bu yazılımı yazan makinenin hangi görevi ne zaman yapacağına, siz değil , makine de değil , bizzat yazılımı yazan belirliyor.

Bir kaynak robotu kafasına göre kaynak yapmaz.. Beliri zamanlarda belirli noktalara yazılımda belirlenen sürede kaynak yapar.Yazılımın dışında bir eylem yapamaz.

Burada hükümeti kaynak robotu gibi düşünün , bizim derdiğimiz hangi metalden , hangi şekilde yapıldığı değil. Kontrol kimdedir.? Yazılımı yazan kimdir. ? Bu yazılım kime hizmet etmektedir. ? bu ürünlerin parası kime gitmekttedir. ? Niye gitmektedir. ?
    makinenın enerjisini , işleyeceği hammadeyi halk sağlarken, kar’ı programı yazan yemekte , zarar oluşursa , bu bedel hep , sanki suçlu onlarmış gibi hep halka ödetilmektedir.

Kuvvetmira Fatih senin örneğin daha kolay.

Bir koyun sürü var. ( halk) otlamaları için onları sağa sola götüren çobanları var ( hükümet), o çobana talimat veren ama bizim göremediğimiz birileri var. ( kapitalist azınlık ) Çobanlar her acıktıklarında sürüden bir kısmını ya sütünü içiyor ya da kesip bir güzel lüptetiyor. bu onlara en tabi hak , çobanlık yaparken aç. kalacak değiller ya, .Ama bu çobanlar çok sevdikleri bazı koyunları ayrı tutuyorlar.Bırak kesmeyi onları gözleri gibi koruyorlar. Eğer sürü huysuzlaşırsa köpeklerini sürünün üstüne salıyorlar.( satılmış medya, cemaattin yerleştirdiği yüksek makamlardaki memurlar). Her zaman talimatlar ne diyorsa o yapılıyor. Sürü belirli zamanlarda sağılıyor ve kırkılıyor. Bu sütleri , yünleri kim alıyor kim satıyor , kime satıyor belli değil. Satıldı , eee parası nerde , bittiii. Ne zaman bitti nereye gitti. Bitti işte koyun sen otunu ye ,yerine geç. Öyle çobanıda eleştirmeye kalkma vallaha atarım senide karanlık dama ( Silivri ) Zaman zaman sürüye damızlık koçluk yapacak en verimli kuzular faili meçhul şekilde ölüyor ( faili meçhuller ) veya dağdaki kurtlar tarafından kapılıyor.( kandil ) Bundan dolayı çoban suçlanırmı. ? Birkaç kuzu için çoban meclisini toplayıp hesap vermesini mi isteyeceksiniz.?

Bundan önce çoban sülümüz vardı. Şimdi ise siyasi rakipleri için hayatlarında bir koyun bile gütmemiştir diye bazı mitinglerde çoban kepeneği giyen Kasımpaşalımız var. Bazen çoban sürü üzerinde tek hakimiyetin kendisinde olduğu gibi , sürünün sahibininde kendi olması gerektiği hayallerine kapılarak , sürüyü kafasına göre yönetmeye kalkıyor. Bu durumda sürünün hak sahipleri derhal bir av köpeği salıp çobana ikaz veriyor ( Özal suikasti) veya bir yardımcısı göndererek çobana ince ayar yapıp akıllı olmasını söylüyor , yoksa işi alır başkasına veririm diye göndermede bulunuyorlar. ( BD dış işleri bakanı hillary abla gibi ) .Çoban buna isyan ederlerse onun yerine yedek çobanı hazırlamaya başlıyorlar
    ( Numan çoban )

Birileri bu sürünün etinden sütünden ve yününden nemalanıp çok rahat yaşıyor ama bu birilerinin kim olduklarını ne çoban söylüyor ne de sürü bu birilerini görüyor. Ne saldıran bekçi köpekleri neye neden saldırdığının farkında. Bir sürü olay oluyor ama sürüye sadece kafasını kaldırmadan otlaması söyleniyor. Benim derdimde Kuvvetmira fatih , gözünün önündeki sürüyü görüyorsun, çobanı da tanıyorsun ama Gözünün önünde durmayan ve O çobana talimat veren dışarıdakileri görmüyorsun , görenlerin uyarılarına rağmen görmemekte inat ediyorsun.veya görüyorsunda halinden memnun olduğun için sesini çıkarmıyorsun.

Peki kim bu talimat verenler.Bu koyunları aslında kim yönetiyor. ? Çoban kimin talimatından dışarı çıkamıyor. ?

Masonlar hakkında iki kitap kurcalayan neyin ne olduğunu kendileri açık açık söylemese dahi görüyor. Zaten yazacaklarımda devlet sırrı değil bir- iki kitap karıştıranların zaten bildikleri şeyler. Bunları yazmamdaki sebep hiç kitap karıştırmayanlara bilgi verebilmek.

Masonların derdi nedir. ? Tek dünya devleti kurmak. Nasıl olacak ve hangi güç ve orduyla olacak.? Orduya , baskıya gerek yok. Halk hem sömürülecek , hem ülke varlıkları babalar gibi satılacak hemde halk bundan şikayetçi olmayacak.Hatta halinden mennun olacak. Yılarca bu duruma sesiniçıkartmayacak. İyide bu nasıl olacak. ? Kim bu kadar saçmalığa dur demez ki. Masonların Süper icadı kapitalizm sağolsun.

Mevcut kanunlar buna engel mi. ? Kanunları değiştir İyide dürüst politikacılar var nasıl olacak O ? Para ve güç için onur ve şeref gibi kavramları olmayanları bul bunlara o kanunları yaptır. . Eee yok öyle politikacı. O zaman böylelerini bizzat bul ve polititaya sok. Ama o kadar çaresiz olsunlar ki ya dokunulmazlık ya hapis konumunda tipler olsun. Biraz paranın ve gücün tadını alsınlar.Hısım akraba yandaşlarına bizden kalan kırıntıları dağıtsınlar sorun yok.devede kulak Sonra istediğin talimatı yap. Onur yok şeref yok. Güç ve para varsa zaten bunlara gerekte yok.

Çobanlara tamimatları veren kim.? Bu ülkede ara sıra düğmeye basılmışcasına bir takım işler olur. O düğme nedir. ? O düğmeye kimler basar.?

Bakın bu masonların en genel uygulaması simge kullanmaktır.:Bu uygulamanın yüzlerce binler yıllık geçmişi olduğu için bundan asla vazgeçmezler. 2013 yılı zekasıyla yüzlerce binlerce yıllık geleneğin sebepleri sorgularsanız direkt saçmalar, yüzünüze gözünüze sıvarsınız.

Bir masonsunuz ve bir şehre veya kasabaya gittiniz. Kime güveneceksiniz ? elbette kendiniz gibi olanlara.ee peki kim bunlar? Herifler boyunlarında “Ben masonum” yazan bir tabelayla dolaşmıyorki nerden bileceksiniz ? . Başlıyorsunuz işletmelerin , barların , gemilerin , hanların tabelelarına bakmaya, Aradığınız Masonik simgeler. Bir tanesine denk gelirseniz giriyorsunuz içeri. Tek kelime etmeden gizli tokalaşma yöntemiyle kendinizin mason olduğunu karşınızdakine anlatabilirsiniz. O kişide sizin mason olduğunuza emin olursa , O şehirde başka ne kadar mason varsa sizden şüphelenmeden tanıştıracaktır. Bu simge kullanma geleneği günümüze kadar gelmiştir.

Eeeee saçma, hangi devirde yaşıyoruz. Hem deşifre olmazlar mı.? Ya saçma siz dediniz diye saçma olur hemen. Bundan sonra kırkpınar güreşlerinde pehlivanlar manda derisi kıspet yerine , Cemil ipekeçi tasarımı mor tayt giysin , zeytin yağı yerinede uzay çağı teknolojili süper kayganlaştırı bor katlılı yağ sürsün demem size ne kadar saçma geliyorsa masonlarada simge kullanma hangi devirde yaşıyoruz, deşifre olursun demek o kadar saçma.gelir.

Adamlar hemde alenen , göstere göstere tabelalarına koyuyorlar simgeler beyler. Elbette görebilene.

Nedir bu simgeler. ? çok fazla sayıda olan varda en yaygını olan Yahudiliğin en bilindik simgesi olan menora ( 7 kollu şamdan )

Uploaded with ImageShack.us

Bazı logolarda bu menora imgeleri gizlenir.Buna hiçbir şey bilmeden bakan anlamaz. Ancak bakan mason ise şunu anlar. Bo logonun temsil ettiği yer ya masonlarca kuruldu, ya içerde mevcut mason var. ( gizli tokalaşma yöntemi bu yüzden ) ya da masonların kontrolünde ( Burası çok çok önemli )

Birlikte bakalım tanıdık gelen birkaç tanesine. İsimlerde hiç yabancı gelmeyecek haa uyarayım şimdiden. Şasırmayın.Şekil teknik olarak başka bir şekil olacak ancak şeklin tamamında menora öğeleri bulunacak. 7 rakamı özellikle vurgulanacak.sayısı 7 olan bir şey aynen tekrarlanabilir. Öğelerin toplamı 7 olabilir. Deşifre olmuş dünyada çok örnekleri var , bizde bu tanıma uyanlar hangileri.? ( gerçi ülkede satıla satıla Yahudi olmayan hangi kurum kaldı diye sorsak daha iyi olurdu ?????? Ay yıldız gördüğünüz Türktür diğerleri ya Amerikalıdır ya da yahudidir diyeceğiz böyle giderse )

Selpak. Burunumuz elimizi felan siler atarız. Logoya dikkatli bakın.

Tamam bir ticari kuruluştur. Ülkemizde Yahudi kökenli çok Tc vatandaşı var. Eeee adamlar paradamı kazanmasın. ? değil mi ama

Kazansın elbette , kimse kazanmasın demiyor. Amaç masonik simge kullanımını 2013 yılının zekasıyla sorgulayacak olanlara gösterebilmek. Ayrıca bunlar mason ,kendi bağlı oldukları lonca ne derse aynen yapıyorlar.

Bakınız Uğur dersanaleri logosu. 7 tane ışık şuası.6 değil 8 değil Yedi tane. Bu logolar tesadüfen seçilmiyor.Bunca alternatif varken illaki bu şekilde olacak.

Açık öğretim lisesi logosu. Ne alaka dediniz değimli.? Devlet kurumu. Mason kontrolünde olanlarda var dedik zaten Binlerce alternatif logo yapılabilinecekken neden bizzat bu logo. Neden olmasın. Göstere göstere hemde o Logo. Ne yapacaksın kapatacakmsın.? Yıllardır bu konu tartışılır ama o logo DEĞİŞMEZ beyler. Ahanda mason gücü size

Eğitim yöneticileri sendikasımı ? Yok artı. Eee bunlar programı sadece yazar , geri kalanı zaten robotlar yapıyor. Memlekete robot lazım.

Deniz feneri Almanya mı.? Hakikaten saçmalamışım değil mi.? Bu logoyu daha önce hiç görmemiş bir masona gösterin , Masonik simge olduğu konusunda hayatına iddia girer hemde..İnanmayabilirsiniz.Buradaki herkez Müslüman Ama mesleyi geniş persfektifte gören , o kişileri oraya kim getirdi. bunlar malı kimden alır? Ödemeyi kime yapar ? Bu paralar kimlerin bankalarında durur.

Milli eğitim bakanlığı logo yazın.google görsellerde aratın çıkan sonuçlara bakın bakalım masonik simge varmı yokmu.?

Dünyaca en bilindik deşifre olmuş tüm dünyanın kabul ettiği Masonik simge. Özgürlük heykeli. Yine karşımızda meşhur 7

Bir saniye buna bakınca bir çağrışım yaptı. Acaba mı ki.?

Yok artık daha neler. 7 tane ışık şuası , 6 değil 8 değil tamda 7 tane. Hade lennn , ampul ışık işte. Yaa ışık o ışık. 7 tanede olması tamamen tasarımcısı her kimse onun aklına öyle gelivermiş. ? ( iyice gömün kafaları beyler kuma Amman sakın görmeyin bunu , yalnız dikkat gömdüğünüz yerde kaya falan varsa kafayı yarmasın sakın )

Tesadüftür değimli. ? Elbette öyledir canımmmm adamlar müslümanmış isimleride Müslüman ismi gibi.zaten ikide bir müslümanız deyip duruyorlar. Bunlardan mason olurmu . ? masonluğun 4 temel dinden üye kabul ettiğini bilmiyorsanız böyle zırvalar durursunuz işte. Bende zaten programı yazanlardan ve uzaktan kontrol edip göremediklerimizden bahsediyordum. Hadi değiştir o logoyu başka bir şey yap.yapabiliyorsan yapsana hadi.Bak bakalım o bakan vekil koltukta bir tane adam kalıyormu.? Yapsanız beyler.

Tesadüftür ve Kesinlikle deli saçması diyebilirsiniz . peki bu ne .?

Başbakana İsrail üstün hizmet onur madalyası verildi. Gerçi neden verdiğinide bir türlü anlayamadık ama Allah aşkına bu ne .?

Madalyanın yanında onur şamdanı verdiler al bunu uygun bir yere koy mu dediler. ? Bunu konulacağı yer. Başbakanlık konutu çalışma odanmı dır. ? hadi orayada koydun. Canlı yayın öncesi hiçbir Allahın kulu görmez bu şamdanı yahu. ? Görürrr, görmez olurmu elbette görür. Hadi totosu yiyen o şamdanı alsın ordan. Görelim erkekliğini. Devletin gücüne güvenip erkeklik yapmak kolay. Ahanda sana fırsat , Madem vermedin heronların al kırıyom devlet simgen olan menoranı diye yere çarp , çöpe at , tükür, bir şey yap. Kim erkekmiş hep birlikte görelim.

Program gereği bu robotu kullanan eğer robot bozulursa veya verilen komut harici iş yapmaya başlarsa başka robot kullanmaktan acizmi. ?

Zapsu , Amerikaya bizzat gidip , “süpürmeyin kaşımpaşlımı kullanın , kullanınnnnnnnnnnnn “ diye kime, kim için dil döktüydü sahi.?

Numan ağa. Has partisi kurucusu. Her gün ama her gün , Akpye hakaret edip Kasımpaşalıya firavun firavunnn demiyormuydu. ? Biz mi yanlış gördük yaw. ? Ee ne olduda bir gecede partisini kapatıp her gün küfür ettiği partiye geçti. Peki her gün kendilerine laf sokan birisini bu partililer neden bir günde alel acele aralarına kabul ediverdiler.? Neden kimse bu olaya parti içinde bir şey diyemedi. ? ( nerde o Güven .Özveri Tecrübe ? ) Hemde rozetinide firavunun bizzat kendisi taktı değil mi.? Allah Allah biz ne gördük sahi. ? Nasıl oldu bu sahi.? .

Numan ağaya sormuşlar Partinizin logosu ne anlama geliyor diye .? ( Büyük şualar 7 adet ya, bak yine 7 )

Demiş ki Etilerin güneş kursudur .

Şimdi bu logo eti güneş kursumudur ? yoksa her şeyi gören gözü mü andırır ? orasını bilmem artık siz bakın siz karar verin.

Numana saadet partisinden ayrılması yönünde emir verip ayıran ve has partiyi kurduran ve o koltuğa oturtan güç , Bunu bir gecede kapattırmıştır. Aynı güç numanı Akp ye alacaksın dediği vakit Kasımpaşalı One minuteci davos cengaveri dahil , partideki herhangi bir Allahın kulu bir şey yapabilmiştirki .Yapmaktan vazgeçtim bari iki satır bir şey diyebildiler mi. ? Verilen talimatı yapmaktan başka. Gıklarını bile çıkartmadan aldılar Numanı..Hemde tören düzenleyerek. Bunu yapan güç aynı güçmü. ? ben bilmem , Nick nameden de anlaşılacağı üzere ben deliyim. Arkadaşlar. Kafa gider gelir bende. Bemim dediklerime fazla güvenmeyin. Eğitimliyimmmm , Akıllıyımmmmmm paçalarımdan bile akıl fışkırıyor diye nağra atanlara sorun. O soruyu. Sizce. bu güç hangi güç ? Bu gücün merkezi nerde.? Adı nedir ?

Hadi bunlar saçmalığın danişkası. Masonlar böyle işler yapmaz. Amerikada zaten hiçbir şeye karışmaz. Amerika bizim en cici müttefikimizdir. Yatarlar kalkarlar iyilimizi düşünürler. Sanki Amerikayı Amerikalılar yönetiyormuş gibi Türkiyeyi de Türkler yönetiyor varsayalım.

Dünyayı kapitaliz yönetiyor. Sırf bizi değil, Dünyanın büyük çoğunluğunu. Çobana talimat verenlerin aslında bir çok ülkede emrinde bir sürü çoban , yolduğu bir sürü “ sağılmayı , kırkılmayı ve kurban olmayı bekleyen koyun sürüleri “var. Siz detaya takılmışsınız resmin bütününü göremiyorsunuz. Görsenizde inkar ediyorsunuz . Yahu herkez görecek diye de bir kanun yok.

Varın sizde görmeyiverin ne olacak yani. Bütün nüfus bunları görebilse zaten bu tezgahı yıllarca yapamazlar. Görmeyenler çoğunlukta ve hallerinden memnun oldukları için istediklerini yutturabiliyorlar ya zaten .Kıçımızdaki donlarda giderse nasıl olsa hükümet don ithal edecek bunuda törenle dağıtacaklar öyle değimli. Eğitimli her bir şeyi gören arkadaşlar. ? Zaten o da giderse duble yollarda donsuz dolanırız , harçsız üniversiteye don bulamazsak ,donsuz gireriz. ne yapalım.programı yazan başkası bunlara asrtık don bile yok dediği ve talimatı robota gönderdiği an gitti donlar. Ama bu durumda bile biz halen hangimizin robotu nun daha iyi olduğunun kavgasını yaparız. Ya ha seninki ha benimki , Programda ne yazıyorsa onu yapıyor ya bu Pok yiyen. Ne sana en bana faydasımı var şimdi bunun. olsun benim robot varya en iyi benim robottur. Sizin robot salaktır. Hay Patriot füzelerinin meşhur anahtarı girsin senin robota emi.Hepimizin kıçı açıkta milettt alovvvv soyuluyoruzzzzzz.

Sinan bey ve Kuvvet mira ; Aslında çoğunluk Akp lier götürüyor , yandaşlar kalkınıyor diye veryansın etmiyor aslında.Bunu yapmayan hükümet mi vardı ki zaten , Yandaşi kollamayan , kadrolaşmayan , lehine kanun çıkartmayan bir hükümet hatırılıyormusunuz. Bunu herkez yapıyordu zaten Burada akp lilere bu kadar eleştri yapılmasının asıl sebebi. Bunları yaptıkları gibi ki alıştık artık Olur olmaz şeylerle Vatandaşı çok zorladılar.Amerikanın talepleri doğrultusundaSuriye ile şavaşın eşiğine getirildik ama hükümetteki bakanlar dahil kimse bunun nedenini bilemiyor Apo’yu namaz kılar gözde Müslüman haline getirdiler yakında evliyalığınıda ilan ederlerse şaşmayın. Yaptım oldu. Şeklinde açıklama yapmaz ,kimseye hesap vermez, dediğin dedik , astığım astık , kestiğim bir yönetim tarzınadır bunca tepki. Deniz kuvvetleri komutanı olarak atıyacak Oramiral yok şu an biliyormusunuz ?

Sinan bey ve Kuvvet Mira sadece ikinize , üç adet evet evet sadece üç tane sorum var . İsterseniz biraz bekleyip öyle yazın. Biraz düşünmeniz iyi olur çünkü cevap yazabilirseniz bende aranıza geliyorum. . Biriniz mühendis biriniz sınav 1200’cü ya ( gerçi cevap yazabileceğinde de pek bir ümidim yok kuvvet , Hiç kusura bakma , bir şeyler yazıp aslında hiçbir şey anlatmayan tarzınla havanda su döversin her zaman ki gibime geliyor . beni şasırt , aklımı başımdan al. Yahu ben bu arkadaşı hakikaten yanlış anlamışım dedirt bana , Suraya iki satır düzgün kelime , ikna edici belge koy. )

Gayet mantık dolu cevap bekliyorum sizlerden ( Aslında Sinan beyden , Kuvvet ten pek ümidim yok açıkcası ) .Şunlardan her hangi bir tanesine Evet evet üç sorudan sadece 1 tanesine , aklı başında çamura yatmadan , başka hikayeler anlatıp cevap verdiğini iddia etmeden , ve saçmalamadan cevap verin , aranıza bende geliyorum:.En çok ben bağıracağım. Kasımpalaıma laf edene uçarak kafa atacağım. Merak etmeyin çok zor değil soracaklarımda.

1- BOP Eşbaşkanı ne demektir. ? Ne iş yapar ? Kime hizmet eder ?

2- Müslüman olduğunu iddia eden birisi , Eğer hakikaten müslümansa İslami inanışlara göre peygamberlikten sonraki en yüce makam sayılan “şehitlik” için , bu makama ulaşmış askere neden ve hangi akla hizmeten “Kelle” der. Birkaç kişi şehit oldu diye meclisi toplamaya bile lüzum görmez. Ve yine Müslüman olduğu her fırsatta gözümüze sokulan aynı kişi Şehitler veya mevcut Türk askeri için değil de, Neden Amerikan askerlerinin sağ sağlim ülkelerine dönmeleri için dua eder. Madem eder bunu neden basına açık seçik söyler. ( sanki başka bir şansı varmış gibide bende soruyom ha )

3- FED fonu ne demektir.? Merkez bankasındaki hangi gururla söylenen rezerv dolarlar varya , hah işte o dolarların bizzat kendileri FİİLEN nerde bulunmaktadır ? ( Kemal DERVİŞ ne için türkiyeye gönderildiydi sahi.? Hatırlayınız varmı ) Eğer Türkiyede olmadıklarını anlaşılırsa ve Türkiye bu fonları geri isterse ne olur .?

Şunlardan bir tanesine aklı başında belgeli , delilli bir cevap yazın sözüm sözdür. Gargara yazacaksınız , kıvıracaksanız veya çamura yatacaksanız ikinizide engelli listeme atıyorum. Şimdiden haberiniz olsun.
    .

Bazılarımız Aziz NESİN ustanın tanımı yaptığı çoğunluğun içinde bazılarımız değil.Kişi kendisini bu tanımın neresinde görüyor. Karşısındaki nerde olduğunu görüyor.Kapitalizm her iki tarafıda bitiriyor. Ama bunların yegane yapabildiği ben haklısıyım sen haksızsın . sen haksızsın ben haklıyım. Sen anlamazsın ben anlarım ben anlamam sen anlarsın tartışması . Koyun belli, sürü belli , çoban belli , yolunan taraf belli , çobana talimat veren belli, sürü halen senmi akıllısın benmi , senin robotmu , benim robotmu. sevdasında. Uyannnnnnnn sürüüüüüüü YILLARDIR GÖZLERİNİN İÇİNE BAKA BAKA ALENEN GÜDÜLÜYORSUN . Halinden memnun olan , kafasını kaldırıp etrafta olup biteni görmeyen , bir parça ota tava olmuş ,koyunlarada ne denirki. Allah islah etsin.

Bu başlığın kapatılıp silinmesi yakındır. Beyler. Heveslenip uzun uzadıya yazmaya kalkmayın.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:58 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:37 ----------

3- FED fonu ne demektir.? Merkez bankasındaki hangi gururla söylenen rezerv dolarlar varya ,

Kelimesinde yazım hatası olmuş arkadaşlar, "hani gururla söylenen" demek istedim hangi gurur gibi çıkmış Moderasyon bu bölümü düzeltirse sevinirim.
    İLYAS41, COQ, grognard ve 3 diğerleri bunu beğendiler..
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)
    "İnsanların en cahili, ahiretini başkasının dünyası için satandır." Hz.Ömer

Motosikleti
    Deli Çerkes ,

Benim neye sempati duyup duymadığım senin karar verebileceğin birşey değil. Öküz altında buzağı aramanın nirvanasına ulaştığın yazın için tebrik ederim güzel bir kurgu.

Saygılar

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Alıntı KUVVETMİRA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sırça köşk değil, okan hocanın gelirini sorgulayıp oradan politik çıkarım peşinde olanlara tam olarak şu ifadeyi kullandım

"chp elitizminin fildişi kulelerinde ikamet edengillerine sorunuz kaç para geliri olduğunu."

fildişi kule toplumdan kopukluğu ifade eden bir tabirdir ve günümüz kemalistlerinin anavatanıdır.

gelir meselesinde; dediğim gibi benim tanıklığım gelir düzeyi yüksek yerleşimlerde chp eğilimi üzerinedir.

ha bu senin için birşey ifade etmeyebilir, o zaman sizin jargondan konuşalım;

iktidara dağıttığı kömürle, makarnayla geldiğini iddia ettiğiniz bir parti tabanının burjuva sınıfının partisi olduğunu ifade etmek çelişkinin önde gidenidir.

vel hasılat-ül kelam;

iddiam o ki benim akp tercihim akp seçmeninin tercih sebepleriyle örtüşmez,
    ihtimal o ki; okan hoca ile de çok farklı sebeplerden ötürü aynı siyasi anlayışda ittifak etmiş olabiliriz.
    bu yarında böyle olacağı manasına gelmez.
    bu yüzden fikirlerimi çatır çatır yazmakla beraber kendimi akp'li olarak tanımlamaktan da hicap duyarım.
    bu bir nevi "örtüşme"dir. siyasi eğilimlerim acun ılıcalı'yı, tatlıses'i, ali ağaoğlu'nu eleştirmeme de engel değil.

itiraz ettiğimiz nokta; türkiye'de sorgusuz sualsiz atatürk'ün kendilerine verdiği yetkiyle egemen zihniyet olmaları gerektiğini sanan zihniyetin işler istedikleri gibi gitmedi mi digerlerini darbeyle, olmadı hakaretle, küfürle yola getirme arzularıdır.

her benzin zammında aşağılamalara ve galiz küfürlere maruz kalmak, her meselede kime, hangi haklı bulduğum sebeplerle rey verdiğimi açıklamaya çalışmak zorbalıktır, faşizmdir, medeniyetsizliktir.

biz cumhuriyetin temel değerlerini, demokrasiyi iplemeyiz, hedefimiz öyle ya da böyle iktidarı ele geçirmek diyorsanız, biz böyleyiz, işinize gelirse diyorsanız ve bu bir "egemen zihniyet" savaşıysa mücadeleye varım.
    Sonra gayet detayli cevap verecegim.
    Sen hele su deli çerkezin yazdiklarini bir sindir, sonra ben nasilsa idare ederim.

Gerçi çerkezin yazdigi her satirda ayni fikirde degilim ama genel anlayiz olarak uyusuyoruz.
    Tabi sen bu uyusuyoruz lafindan, hangi uyusturucuyu kullaniyoruz diye bir soru sormaya kalkmazsin umarim.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Deli Çerkes ,

Benim neye sempati duyup duymadığım senin karar verebileceğin birşey değil. Öküz altında buzağı aramanın nirvanasına ulaştığın yazın için tebrik ederim güzel bir kurgu.

Saygılar

3 soru sordum sadece 1 tanesine cevap beklerim. Yazmayı düşünüyorsanız söyleyin , yazmanızı bekleyeyim.

Cevap yazmayacaksınız açık seçik belirtinki , beklenti , varsayım ve kişisel görüşlerinizden öteye gidemeyen yazılarınızı okumamak için , sizi engeli listeme atayım. Size aynısını benim içinde yapmanızı tavsiye ederim.Ara sıra ben böyle yazılar yazarım. Yazdıklarımı kazayla okuyupta canınız sıkılmasın. Her nerde ne şekil nasıl bir yaşam sürüyorsanız aynen devam edersiniz.Şimdi soruya cevap yazacam diye uğraşmak falan ,gerek yok böyle şeylere. Neye inanıyorsanız onu yazın karşı gelenede yapıştırın cevabı. Beyin bedava .Ben mühendislik eğitimi almadım. Kuvvet gibi girdiğim herhangi bir sınavda 1200'cü de olmadım. Eğitimli veya zeki olduğumuda iddia etmiyorum. hangi aklı başında bir kişi kendisine deli diye nick name seçerki zaten. Sizden iyimi bileceğim ? Amerikayı elbette Amerikalılar yönettiği gibi Türkiyeyi de Türkler yönetir.

3 sorudan beklenen 1 cevap. Yazacakmısınız. ? engelleyeyim mi.?
    alp_tunay bunu beğendi.
    "“Kişinin namazına, niyazına değil; dinar ve dirhemle olan arkadaşlığına bakın”. Hz Muhammed ( S.A.V)

Motosikleti
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi senide bulaştırdılar ya siyasete daha ne kadr kötüye gider acaba bu forum
    Nereye gideceğini söyleyeyim dostum,

Son birkaç sayfadır bazı mesajlarda şahsıma eleştri üslubunu çok aşan aleni hakaret ve küfürleri şikayet etmeme siyasi tercihleri benimle uyuşmayan moderatör tayfası hiç tınmıyorlar bile .
    Bu sene fuardaki MT standında yüzüme nasıl bakacaklar çok merak ediyorum .

---------- Post added at 01:43 ---------- Previous post was at 01:36 ----------

Alıntı Deli Çerkes adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3 soru sordum sadece 1 tanesine cevap beklerim. Yazmayı düşünüyorsanız söyleyin , yazmanızı bekleyeyim.

Cevap yazmayacaksınız açık seçik belirtinki , beklenti , varsayım ve kişisel görüşlerinizden öteye gidemeyen yazılarınızı okumamak için , sizi engeli listeme atayım. Size aynısını benim içinde yapmanızı tavsiye ederim.Ara sıra ben böyle yazılar yazarım. Yazdıklarımı kazayla okuyupta canınız sıkılmasın. Her nerde ne şekil nasıl bir yaşam sürüyorsanız aynen devam edersiniz.Şimdi soruya cevap yazacam diye uğraşmak falan ,gerek yok böyle şeylere. Neye inanıyorsanız onu yazın karşı gelenede yapıştırın cevabı. Beyin bedava .Ben mühendislik eğitimi almadım. Kuvvet gibi girdiğim herhangi bir sınavda 1200'cü de olmadım. Eğitimli veya zeki olduğumuda iddia etmiyorum. hangi aklı başında bir kişi kendisine deli diye nick name seçerki zaten. Sizden iyimi bileceğim ? Amerikayı elbette Amerikalılar yönettiği gibi Türkiyeyi de Türkler yönetir.

3 sorudan beklenen 1 cevap. Yazacakmısınız. ? engelleyeyim mi.?

Deli Çerkes,

Nasıl istersen öyle davran bana sorma. Yazdıkların hakkında fikrimi açıkça söyledim bence ortada cevap vermeme değecek bir soru yok .

İlkay bey , hiçbirimizin bakış açıcısı , eğitimi , hayat tecrübesi ve analiz yeteneği bir değil ki düşücelerimiz tıpatıp aynı olsun. fikir ayrılıkları elbette olacaktır. Kimse kusursuz değil ki. kusurusu gören o kusuru göderme yoluna gider. Görmeyen her ne yapıyorsa aynen devam eder. Zaten yaptığı ona göre en doğru olanıdır ki kusur bulamayıp düzeltme gereği duysun.

Kimi fenerbahçeyi beğenir kimi galatasarayı , kimi ssarışın sever kimi esmer.Bunlar kişisel tercihler. Görecelidir ve kişiden kişiye değişir. Bu tartışıldığı vakit kimi güler geçer , kimi ben haklıyım diye cırmalar durur.

Çocukken hiç bir istediğiniz olmadıysa, çalıştığınız yerde bulunduğunuz makamı haketmediğinizi aslında sizin çok daha üst makamlara layık olmanız gerektiğini düşünüyorsanız. Herkezden akıllı , kimsenin göremedikleri görebilme yeteneğinizin olduğunu zannediyorsanız, en önemlisi sizden başka kimsenin siz konuştuktan sonra konuşmasına tahammül edemiyorsanız ,, hele hele sizin dpğru dediklerinize birileri çıkıpta yanlış dediğinde çıldırıyorsanız " pasif agresif" neymiş, lütfen bunu araştırın. bunun zor tespit edilmesinin sebebi ise asla böyle bir durumda olduğunuzu kabullenmemenizdir. Altı üstü bir motorsiklet formu. kıçı kırık iki resim paylaşıp , iki yorum yapmanızdan fazlası beklenmezken bu nedir yahu.? sayfalarca , başlık başlık aynı şeyler tartışılır. Senin robotun hayır benim robotum, senin çoban hayır benim çoban , bir allahın kuluda yaw arkadaş bu robot veya çoban aslında , sadece başkasının talimatlarını içeren yazılımı uygulayan robot veya sadece kendisini o konuma getiren ve o konumda tutan kişilere hizmet eden adam olabilirmi diye düşünmez , işin içinde nasıl bir iş vardır diye merak etmez. Niye etsin ki. İki parça ot neyine yetmez.Otlan dur. benim robot senin robot. senin çoban , hayır benim çoban. Yiyin birbirinizi beyler. Akıl bedava nasıl olsa.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:50 ----------

O zaman Sinan kardeşim madem bu kadar basit 3 soruyu cevap vermeye değmeyecek kadar sorun etmiyorsun O zaman elbette sana göre memlekette bir sorun yok. Herşey güllük gülistanlık.Neden ? sana göre ortada bir soru veya sorun yok ki. ? Neden bu millet bağırır durur ki. ? Susun ve halinizden şükredin. Duble yol neyinize yetmiyor.

Olanlarada cevap vermeye bile değmez. Maşallah.Ne yazabilecektin ki zaten. Sorular çok basit gibi görünüyor, zaten amaç ta O, ama değil üniversite mezunu olan mühendis olan sen yere göge sığdırılamayan ve halen aynı rakamda olduğu zannedilen %50'den, O 3 basit gibi görünen soruya aklı başında , ikna edicvi bir yanıt verebilecek , ondan da geçtim kalem oyanabilecek birileri çıkabilecek mi zannediyorsun. ?

Siz anca kişisel firikleriniz savunun durun. Milet aynen sizin gibi düşünsün bunu bekleyin.

Allah sana uzun ömür versin Sinan kardeşim. benden uzun yaşarsın umarım. yasaklı listemdesin.Yazdığın hiç bir şey ekranımda gözükmeyecek. boşuna bu yazıya cevap yazma. Aynısını benim içinde yapmanı tavsiye ederim.Sana hayatta başarılar dilerim Sinan kardeşim.

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Deliçerkez,
    bey deyip durma bana beylik derebeylik karsitiyiz fena oluyorum.
    Tabi ki yuzdeyuz ayni fikirde olmayacagiz ama eger memleket sevdasina düsmüsse bir yürek,
    ve delikanliysa,
    korkmuyorsa,
    elbette bir ortak noktada bulusacagiz.
    Ben senin yazdiklarina bir baska yönden de bakiyorum.
    Yani iktidari yönlendiren bu düzen,
    neden muhalefeti de dizayn etmesin?
    Mesela Okan benim nasil düsünecegime kimse karisamaz içerigine sahip bir mesaj yazmis.
    Bu kimsenin itiraz edemeyecegi bir sitem.
    Ama gerçek öylemi?
    Yani Okan'in nasil düsünecegine bir tartisma platformunda müdahale etmek gerçekten yanlis olabilir ve hatta ona karsi çikanlarin da.
    ama
    Okan'in nasil düsünecegine, senin ya da benim nasil düsünecegimize daha gelisme asamasindayken baskalari karar veriyor.
    Onlarin ögretileri dogrultusunda büyüyoruz.
    Mesela iktidar yandasligi yaparken de,
    muhalefet ederken de en iyisinin bu olduguna iman ederek, beyin kivrimlarini kullaniyoruz.

Beynin görevi burada basliyor.
    Iyiyi kôtüyü ayirmak dedigimiz mevzu bu.
    Ama burda bile kisisel önceliklerimiz devreye giriyor.
    Yani iyi-kötü algisi kisinin bakis açisina göre degisiyor.
    Mesela bu konu;
    iyi-kötü algisi birilerinin, iyi olan hedefi ekonomi,
    bir baskasi için ise iyi olanin, özgürlük, insan haklari, demokrasi gibi kavramlar üzerinden tartisilmasi ve bu iki ayri hedef nokta yüzünden ortak bir tavra varilamamasi üzerine ilerliyor.
    Simdi asil önceligi ekonomi olan bir adama, aslinda sogan kuru ekmek de yesen,
    insanca yasamak oldugunu nasil anlatacaksin?
    Köpek bir kutu köpek, mamasi için ne saklabanliklar yapiyor.
    Televizyonlarda ibretle izliyoruz.
    Vaybe herife bak köpegi ne kadar güzel yetistirmis diye hayranlikla bakiyoruz.
    Ama bir kutu mama için kendi yaptigimiz saklabanliklarin farkinda bile degiliz.
    Bazen dûsünürüm,
    köpeklerin youtube diye bir mecralari olsa ve insana dair halleri seyretseler,
    bizimle aralarinda bir fark görebilirmiydik.
    Kapitalizmin köpegi olmusuz ve paramizi kaybetmek onurumuzu kaybetmekten daha önemli hale gelmis.
    Bizim halimiz,
    kökler dizisini seyredip zencilere aglayan ama para için gönüllü köle olmaya siraya giren adamlara benziyor.
    Velhasilkelam yazacak çok sey var da okuyacak adam, çok az.
    Okuyacagini bildigimiz adamlar ise zaten bunlarin farkinda.
    Bazen niye yoruyorum kendimi diye kendime kiziyorum.
    ExTReMa, İHTİYAR, speed_dream ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Siyasetin tamamı kirlendi dediğimde zaten bırakın muhalefeti ,dışarda kalan partiyi siyasetin içinde olan tüm sistemden bahsediyorum ya zaten İlkay bey. ( mesleki hastalıktır bey derim )

Her daim Türke yanlış yapanın ,asarız keseriz diyen MHP dirsek temasında kuzu kuzu oturuyorlar.
    Chp desen hep bir son şans verip verip duruyor.

Siz hiç benim bu forumda bir partiyi methettiğimi okuydunuz mu ? Veya bir partinin bir sistemini beğendiğimi hiç yazdım mı.? Bir parti nasıl kurulur ? Veya tercih ettiğiniz parti nasıl kuruldu ? bunu bilmiyorsansız siyasi eleştiri yapmayın arkadaşlar. Önce kendi partinizi bir inceleyin. Kim kurmuş? nasıl kurulmuş ? Kaynaklar nerden gelmiş ? Kurulmadan önce hangi dış ülkelerin Güzel abileri ziyaret edilmiş ? Parayı veren düdüğü çalar diyorum başkas bir şeyde demiyorum anlayana.

Bu arada Kuvvet ona buna mütahitt , mütahiit işadamı diye çamur atacağına Akp nin kuruluş aşamasında ANAP 'lı eski mütahit delegelerinden kaç bin tanesinin ilk kuruluşta akp kurucu delegesi olduğuna bir bak.Ondan sonra ona buna çamur at.Ayrıca partinin Adıda AKP değil YAP olacaktı. Yeniden Atılım Partisi Ancak Bop planlaması gereği , adalet ve kalkınma hareketi olarak birden çok ülkede eş zamanlı çıkmaları gerekrtiğini bilmedikleri için Amerikadan icazet alamadılar Bu ismi zamanında erbakana kabul ettirmedikleri için tayyibe yaptırdılar. madem bu kadar seviyorsun şu partinin sağını solunu iyi araştır.

Son bir yazı daha yazıp kenara çekileceğim.

Her erkek çocuğu küçükken top oyamıştır. Gerçi bizim zamanımızda babalarımız ( Nur içinde yatsın ) “Topçumu olacaksın başımıza “ diye kızardı. O zamanlar futbolculuk meslek değildir.

Ama devran döndü futbolculuk milyon dolarların kazanabildiği bir meslek haline döndü.

Büyüdük plastik top peşinde koşmayı bıraktık. Ama şunu gördük. Küçükken kimse kaleci olmak istemezdi , herkez golü atan kahraman santrafor rolünü kendisine yakıştırdığı için . herkez gol atmanın peşindeydi . Genelde en cılızlar veya en küçükler kaleye geçirilirdi.

Büyüyünce kalecininde , savumnmanında ciddi paralar kazandığını gördük. Ayrıca futbol rastle oynanmıyordu.teknik direktöründen , masörüne kadar bir düzen vardı. Demek ki futbol uzaktan görüldüğü kadar tupo alanın kaleye koştuğu bir oyun değildi.

Futbol yayın haklarını ilk alan ve ilk şifreli yayın yapan Tv kanalının kanuni takip departmanında görevime başlayana kadar bende futbolu, hep kazanmak için oynaılan bir oyun zannederdim. Ne zaman ki stadyumlar sorumluluğu gibi halen ne olduğunu çözmediğim bir ünvanla stadyum görevlerine başladım. İşin çirkin tarafınıda görmeye başladım. Görevim gereği heryere. Çıkış tüneli ve Soyunma odaları dahil heryere girebiliyordum.

Maç satanlar, transfer taksidini alamadığı veya aylık ödemesini alamadığı için daha maça çıkarken oynamayacağını teknik direktörünün yüzüne bağıranlar. “ beyler para gelmiş ona göre oynayın” diye son anonsu yapanlar. Artık oyna diye mi geldi o para oynama diyemi bilemem.
    Dışarıda gülücükler dağıtırken içerde ana avrat düz gidenlerimi arasın. Birbirlerinin dilini anlamayan 50 türlü deli bir arada ve aynı formada.

Tribün bunları görüyormu ? Nerdeeeee trübüne gülücükler dağıtılıyor.

Türk futbolunda artık Klübün kasasını soymak için sütçü beygirleri alınırken “ Gökte yıldız bırakmadık “diyen mi ararsın , öyle kaliteli oyuncu aldık diye ayar vereni mi.? Beyler hikaye okumayın herkez paranın peşinde.

Neden yenildi lan takım ? “eee top bizi sevmedi”, “Direkler izin vermedi”, “ Bu hakemlerle olmaz” , “A. Yıldırım teşfik yapmış duyum aldık”
    Kimsede kardeşim canlı yayın geliri , stadyum ve stor mağaza geliri , federasyon gelirinden para doldu kasa kapanmıyor. Ucuza mal edip pahalı gösterdik aradı farkı lüpledik dermi. ? demesini bekliyorsanız çok safsınız beyler. Para tatlı herkez daha çok yolmanın peşinde ama yolunan taraf olan tribün ve taraftarında gazını almak lazım. Uygur uydur söyle , zaten kimse de takımına toz kondurmuyor. Maç satmak , hemde bizimkiler . yok canımmmmm Klüp başkanı karşı klüp başkanıyla ihale için anlaşmış karşılığına maç satılmış hayatta inanmam. ( İnanma sığırım benim sen inanmadıkça adam klübü satarda ruhun duymaz )

Maç 90 dakika amma arkada içerde ne haltlar dönüyor görebilen varmı.? Kim ben hırsızım , hak etmediğim parayı bana veriyorlar diyor.?
    Şanlı tarihleri varmışmış Bu da sözün bittiği yer Çaldık çırptık sizleri ayakta uyuttukmu diyeceklerdi.

Toplum ahlakamız ve bizi insan yapan tüm değerler kirlendi beyler. Sistematik olarak çürütüldü.Sosyal refah yerine benim refahım. Başkasından bana ne benim mutluluğum. Ama suç , günah , harammm bana ne.Önce bennnn bennnn Kafalar aynen bu şekle sokuldu.

Çalıntıyı çırpıntıyı herkez görüyorda konduramıyor.iftira , dış güçlerin oyunu. Bizim vekiller zemzele yıkanmış , mübarek insanlar.

Aynen çocukluğumuzdaki futbol oyununa bakışımız gibi. Siyasete dışardan ve uzaktan seyirci olarak bakarsanız içerde yaşananları göremezsiniz.eeee içerde olanlar içerde kalır. Kimse çıkıp partinin içinde aslında ne haltlar döndüğünü halka açıklarmı?

Hiç rüşvet yedim diyen siyasetçi duydunuz mu ? Hiç kimsenin boğazından haram lokma geçmedi şimdiye kadar.
    Hiç ihalaye fesat karıştırmak için veya sadece mahkeme tutuklama kararları uygulanmasın diye dokunulmazlık amacıyla vekil oldum diyeni duydunuz mu . ? herkez vatandaşa hizmet için deliriyorrr , delirmek ne kelime , yanıp tutuşuyor ( en soldaki tutuşsana evladımmm )

Güç , makam , para benim için önemli değil tek önemli olan halkımdır diyen bir siyasetçi olabilir sizce. ? Bunu derse Onu o konuma getirilermi? Kazayla bir şekilde gelse dahi orada tutarlarmı.?

Suçla müdacele komisyonları sahiden de suçla mücadelemi eder. ? Olanı ört bas mı eder ?

Unakıtan efendinin bindik bir icraatı, plastik faturadan kendisini yakalan müdürü sürmek ve sicilini mi temizlemektir. ? yoksa şansa bakınız ki tam mazbatayı alır almaz. Müdür tayinini isteyivermiş . Peki sicil bakan olunca bir anda nasıl temizlenmiş.O zamanlar genel af ta yok. Efendim memurlar başkasının suçunu kazaylen unakıtana yazmışlar. Hatalarını fark edince yanlışı düzeltip pıspırıl yapıvermişler sicili. Yerseniz artık. Neden yemiyorsunuz. Yiyin. Yesenize. Yeee dedim yiyeceksin.Unakıtan melekler kadar saf bir eleman değimli.? Yüzxünden nur akmıyormu .? Neden inanmıyorsunuz.? Bak Kuvvetmira dedikodu yapıyorum. Hadi yap bakalım sortini.

Örgütün partisi , yahu arkadaş vuran biziz sonra analar ağlamasın kan akmasın diyen biziz. Bu kanı kim akıtıyor neden akıytıyor diye kimse hesap sormadığı gibi bu kan dursun diye ağlayan dırlayan yine biziz. PKK bir terör örgütüdür ve biz bu örgütün siyasi kanadıyız. Demesini beklermisiniz. ? derlermi sizce. ? Zaten canlı yayınlara çıkıp deseler ne olacak ki.? Kim ne yapacak Amerika korkusundan dolayı. O partidekiler imralıdan ve Amerikadan icazet almadan bırak açıklama yapmayı , terörist ile kucaklaşmayı , sıçmaya gidebilirlermi. ?

Siz halen hayal aleminde yaşayın beyler. Bu ülkeyi Türkler yönetir tabiiii. Kanunlarımız mecliste yapılır elbetteeeeee.. Akp kurmayları kızılcıhamamda toplanıp Cia Türkiye masası şefiyle, neaa Cie mı dedim. pardon.Araya karışmış. Akp kurmayları toplanıp ülkenin kaderini belirler.. tabiiii belirlemezmi. ABD dış işleri bakanı hep geldiğinde iyi niyet sunar. En son gelişiyle en son bazı bakanların değişimi arasında en ufak bir ilişki yoktur. Haşa Yokturrrr. Olabilirmi böyle bir şey . Hillary kimmiş. Türkiyeyi Türkler yönetir….

Bazılarına yazdıklarım fantezi gibi geliyor değimli.? Bir delinin hezeyanları. Peki son bir şey daha yazıp artık bir daha gerekmedikçe yazmayayım. Nasıl olsa anlayan anlayacak anlamayan kendi bildiğini okuyacak.

Amerikan başkanlarının ve çeşitli devlet başkanlarının dublör kullandıkları biliniyor. Saddamın bile 7 benzeri olduğu biliniyor. Sukast ihtimali varsa veya küçük açılışlara bu benzerlerin gönderildiği malum.

Hoca efendi , hani pennysilvandaya yaşayan hoca efendi, sizce gerçekten yaşıyormu.? Neden hoca efendiden bahsettim. Çünkü siyasete ve ülkede önemli bir kısma kanaat önderi adı altında etkisi var.istediğini yaptırabiliyor.

Şekeri her zaman yüksek ve yürümekte zorlanan bir adamdı.Şimdi bu adamın neden hiç HD videosu yok.Neden en son gelişmelere yapılmış bir yorum VİDEOSU göremiyoruz da hoca efendinin yazıları diye bir takım yazılar yayınlanıyor. Veya hep eski çekimler ısıtılıp ısıtılıp sunuluyor ? Cillop gibi resimler var ama hiç birinde tarih yok. Neden bu adam canlı yayına çıkmaz veya bir yayına telefonla bağlanıp güncel bir gelişme ile alakalı sesli yorum yapmaz...

Ölmüş ve cemaatten saklanıyor olabilir mi.? Hadi normal vatandaşlı boşver , kendi öz iki kardeşi bile neden kendisine ulaşamıyor? Resimlerde gördüğümüz bize hoca efendi diye gösterilen kişi gerçekten hoca efendimi? Acaba Amerika ve Cia bir benzerini kullanıyor olmasın. ( zayıf ihtimal ) Resimlerde neden tarih yok. Ölürse diye zamanında değişik kıyafetler ve mekanlarda binlerce resmi çekilmiş olabilir mi.? ( kuvvetli ihtimal)

Diyelim ki yarın sabah hık dedi ve gitti. Ne olacak ? yerine başkasımı getirilecek? Cemaat bunu kuzu kuzu kabullenecekmi? En yakınında bununlan adam Nurettin Veren bile isyan etti ve yanından ayrıldı. Ölmüş ise veya yarın sabah ölse gizli servis bunu halka açıklarmı sizce.? Ya da eski resimlerini yayınlayıp durup hoca efendi bunu dedi , şunu dedi diye aynen işine devam mı eder. Sizce hangisini yapar?

El kadie liderini bulamadan doğal sebeplerle meğer çok önceden kendi kendine ölmüş diye halkına açıklama yapmamak için Usameyi idam ettik ve cesedi islami usule göre denize attık diyen Amerika, sizce bu açıklamayı yapar mı yapmaz mı? ( İslami usulde , naaşı denize atmak varmı.? Çok gerekirse bulurlar bir arıza şeyh verdirirler fetvayı. 1975 de dünya düz diyen neye göre dedi.Kur’ana mı baktı dedi ? İsviçredeki hesabındaki dolarlara mı baktı dedi. Sizce bu olay nasıl oldu )

Alın size bir deli zırvası daha. Hiç öyle şey olurmu . ? En sevdiğimiz müttefikimiz , sevdiğinden hepimize tek tek sığdırası gelen Sam amca yapar mı böyle saçma sapan şeyler. Fettoş ölünce borsada hiçbir kıpırdanma olabilirmi yahu ? delimisiniz siz. Cemaat tam gaz işine gücüne bakıp ta verilen görevleri çatır çatır yaparken hiç bu hoca ölebilirmi ? Şimdi basından , orduya , yargıdan polis gücüne kadar F tipi yapılanma , onun yerine gelebilecek başka birisine kuzu kuzu biat edebilirmi ? Varmı böyle bir şey.Bu adam daha işi bitmeden , görevini tamamlamadan ölebilirmi beyler. Delimisiniz siz . deli olan benim. Arada bir böyle şeylere kafayı takarım. Amerikanın böyle bir şey yapmayacağına inanıyorsanız kendinize bir sorun bakalım.siz delimisiniz.?

Amerika en sevdiğimiz müttefikimizdir. Türkiyeyi Türkler yönetir. Kanunları bizim meclis yapar, Penysilvania daki hoca efendi alimpiyatlara katılacak kadar sağlıklıdır hepimizi gömer. Masonlar kendi çaplarında takılan emeklilerin oluşturduğu zararsız bir kurumdur. Kapitalizmde halkın genelinin refahı düşünülür. Elit azınlık mazınlık fean gibi kavramların lafı bile edilmez. Delinin anlattıkları deli saçmasıdır. Dikkatle bile almaya değmez. Hatta sorduğu 3 soruda zaten önemsiz 3 sorudur. ( kafa gömülecek, gömün )

Gerek duymadıkça başkada yazı yazmayacağım. Beninin 10 lira olduğu haberini veren başlık açılana kadarda , kalın sağlıcakla beyler.
    egelim 43, erol 62, grognard ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ertuğrul66 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    borç dışı faizi öğrenmeye meraklıysan sen hesaplayacaksın ürünün normal fiyatı zam yapıolmadan önceki faizi ve zamdan sonraki fiyatlarıyla hesablayabilirsin taraf tutmuyorum sadece fikir verdim bu tür şeyleri internette pek bulamazsın kendin hesaplaman gerekir
    alakası yok.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)