Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

naked motorlarların uzun yol performansı nasıldır ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    rolly74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph scrambler
    Arkadaşlar daha çok şehir içinde kullanmak üzere naked tip bir motosiklet almayı düşünüyorum. Ancak bu motorlarla tatil zamanlarında 3-4 günlük turlara da çıkmak istiyorum. Bu motorların uzun yol performansı nasıldır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    iyi biliriz.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    performansları iyidir hatta bence daha keyiflidir ancak rüzgar kaynaklı bir yoruculuk olabilir motordan motora ve kisiden kisiye degisecek belli bir hızdan sonra. Kimisi 140'la aralıksız gidiyor, kimisi 120'yi gecmiyor vs gibi. Motordan motora degisiyor o da ergonomisiyle ilgili.

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    260 km gittim tek seferde sıkıntı olması...zaten çabucak bitti ... iyi bir kaskla daha keyifli oluyor...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    bence biraz konfor sıkıntısı olabilir..

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    naked motor kim nederse desin rüzgardan dolayı adamı sersem gibi yapar.. tecrübe ile sabittir.. öncamla biraz sıkıntı giderilir.. 120 km nin üstü yoruyor..
    maxi97 bunu beğendi.

SilentScream - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Yamaha MT-09 Tracer
    12 bin km civarı Kawasaki ER6N kullandım, ön camda vardı fakat şehir dışı büyük sıkıntı yaratıyor çıplak motor. Hele rüzgarlı bir hava varsa motor zevkten çıkıp işkenceye dönüşüyor. Ara sıra uzun yol yapılacaksa olabilir ama onun dışında tavsiye etmiyorum, zaten bu motorların yapılış amacı farklı, cadde motoru bunlar şehir içi uygun motorlar...

rolly74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph scrambler
    Tecrübelerinizi paylaştığınız için teşekkürler, küçük bir şehirde oturuyorum daha çok şehir içinde kullanmayı düşünüyorum . Peki enduro motorlar şehir içi kullanım için çok mu uygunsuz olur?

dweios - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ya isin ozu her makinayı her yerde kullanırsın tabi ki. Enduro'lar torklu makinalardır şehiriçinde güzel bile olur ama iridirler, hantal kaçarlar pek rahat edemezsin bence ama öte yandan bi örnegin f650gs dakar yüksektir, aynaların üstünden gidecegin icin gene aralardan gecersin gidersin, uzun yolda rahat edersin ama bir kere er6n, xj6'yı sehirici kullandıktan sonra o dakar sehiricinde megerse ne iskenceymis diye dusunursun. Bu ikisinin ortası icin bence er6f, xj6f, bandit gibi grenajlı uzun yolda akan, sehiricinde de seni kasmayacak motorlara yonelebilirsin.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Naked candır, camsız olanı makbuldür. Onunla her yola giderim.
    www.motorumla.net

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)