Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Intercom, müzik ve telefon için bluetooth çözümleri

Motovento
    REKLAM ALANI
    shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Herkesin 29 Ekim bayramı kutlu olsun.

Malum, uzun sürüşlerde tam temponuzu bulmuşken bir telefon etmeniz gerekiyor. Ya da canınız sıkılıyor şöyle bir müzik dinleyeyim diyorsunuz. Daha da ileri gidip bluetooth uyumlu radar dedektörünün ikazını kaskınızda duymak istiyorsunuz. Tüm bunları yapmak için kaskınız için bir bluetooth kiti almanız lazım. Kablolu çözümler de mevcut ancak ben sağdan soldan sarkan kablolarla boğuşmak istemiyorum diyorsanız bluetooth şart. Yurtiçinde herzamanki gibi pahalılar. Ama e-bay gibi kaynaklarda 40 dolardan başlayarak 700-800 dolarlara kadar çıkan modelleri mevcut. Markalar Sena, interphone, scalarider vb. Tabi ki ucuz çin ürünleri de var. Mesela:

http://www.ebay.com/itm/Motorcycle-H...ff157e&vxp=mtr

http://www.ebay.com/itm/1-x-BT-500M-...item2eb8a439aa

Kaskında bluetooth ürünleri kullanan arkadaşları buraya alalım. Bizlerle paylaşsınlar tecrübelerini. Hangi markayı kullanıyorlar, satın alırken neye dikkat edelim ? Alternatif çözümler varsa onları da dinleyebiliriz.
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yasdal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph 1200 Jawa Classic /1971 ve E-bike sukutır

şunu kullanıyorum.3-4 günde bir şarj edip sorunsuz kullandım 1 yıldır. Geçenlerde pili sapıttı 10 TL ye yazıcıoğlundan pil alıp değiştirdim devam ettim. Öneririm. 120 ile giderken kapalı kask ile rahat konuşturdu bende.
    Gökhan YAŞDAL

shi_bumi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord
    Bende kapalı kaskımda kullanmayı planlıyorum. Senin kullandığın ürün kargo dahil 42 dolar. Telefonla eşleşmede falan bir problem yaratmıyor değil mi ?
    "I'm not sure whether I'm an actor who races or a racer who acts." Steve McQueen

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Merhaba arkadaşlar linkteki ürünü kullanan varsa artıları ve eksileri hakkında bilgi verirse sevinirim bu üründe 6 kullanıcı aynı anda konuşabiliyor bu ürün haricinde çoklu görüşme olanağı saglayan bir ürün varsa tavsiyelere açığım şimdiden teşekkürler

http://www.aliexpress.com/item/2012-...575345385.html

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Midland urunleri hem makul hemde kalitelidir , yukarda gordugum urunler den ucuz degiller ama kaliteli ses ve baglanti saglarlar.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Ben bu ürünü (BT Multi-Interphone) sonbaharda aldım ve kullanmaktayım + larını ve + lerini elde ettiğim tecrübeler doğrultusunda yazayım;

* Ürün kesinlikle su geçirmiyor. Bunu Kurban Bayramında Sinop'a giderken denedim. Her yerime su geçti ancak cihaza su girmedi.
    * İntercom sistemini sürüş halinde test edemedim ancak vaadettiği mesafeye kadar işe yaradığını tespit ettim.
    * Yeşil butona bastığınızda müzikçalar direk devreye giriyor. (bu özelliğini çok sevdim)
    * Yaklaşık 7.5 saat (molalar dahil) kullandım. Müzik dinledim, konuştum. Hedefe vardığımda batarya uyarısı veriyordu.
    * Benim hoşuma gitmeyen ilk özelliği hoparlörlerin kalitesiz olması. Özellikle müzik dinlerken çok kıstığınızda sadece sözleri duyabiliyorsunuz. Açtığınızda da hoparlör kaldırmadığı için anlaşılmıyor ( er gazinosunda televizyon izlemek gibi).
    * Keşke kulaklığa rehberdeki kayıtlara atadığımız melodileri verebilse çok iyi olurdu(sadece boş pil uyarısına benzeyen bir uyarı veriyor). Bolu tünelinden geçerken size ısrarla abidik gubidik kampanyalardan bahsetmeye çalışan müşteri temsilcileriyle uğraşmazsınız.
    * Müzik için birkaç butonu da olsa iyi olurdu bence. Şarkı değiştirmek için hiçbir butonu yok .

Özetle parasını hakeden bir ürün. Zira daha ucuzu yok bildiğim kadarıyla. Bu konu hakkında çok kafa patlattım. Bir de kasktan oldum. Kendim amfili ses sistemi taktım ve şarj ederken kaskım alev aldı. Bataryanın dolduğunda enerjiyi kesen bir devresi yokmuş.

Sonuç aşağıdaki gibidir.

Üstündeki hoparlörler yerine daha iyi bir çift takabilirsem diğer eksilerini göz ardı edip mutlu mesut kullanabileceğim.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)