Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

x-ray cihazında kask"ım sıkıştı

Motovento
    REKLAM ALANI
    "Bozkurt" - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150
    arkadaşlar geçen hafta olay meydana geldi yazacaktım fırsatım olmadı arkaşıma tv bakıyorduk cevahirde baktık fiyatlarına modellerine sonra trump towers geçtik saturn bakalım dedik bakıp hemen çıkacaktık modeller az cok fikir edindik onlar yaya geldi ben motorumla otoparka bıraktım montumu kaskkımı yanıma aldım genelde çantama koyardım ve direk geçerdim geçiyorum güvenlik kaskı x-ray cihazından geçmesi lazım dedi şaşırdım o zamana kadar hiç kimse demedi astoria güvenliği demişti kaskımı tekrar geri gidip çantama koymuştum arkaşalarda beklemesin diye koyayım dedim cihaza koymaz olaydım kadın biri geldi çantam nerde dedi x-ray cihazının önünden alması lazım ken arka tarafından aldı eyvah dedim içimden kaskım nerde dedim güvenliğe bekliyorum arkadan baktım çağıryor bakın isterseniz dedi baktım kaskım sıkışmış hafif hafif çekerek çıkardım güvenlik varmı birşey dedi baktım yok dedim ama çok sinirlendim vardır bundada bir hikmet dedim uzatmadım hep aklımdan sıkışır filan derdim geçirmezdim aklıma gelen başıma geldi bundan sonra eldeki cihazlarla baktıracam nasıl sıkıştı onuda anlamış deyilim koyduğum şekilde durmuyordu dönmüştü biraz bence bir daha düşünün kaskları bu cihazlardan geçirmeyi...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Noktalama olmasa da anladım olayı.

Kaskımı çizdiniz deseydin.
    www.motorumla.net

raven71 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda xl 200
    tamamen işgüzarlık, sanki başbakanlığa giriyoruz. bu alış veriş merkezlerindeki güvenlikçilerin bu çok önemli bir iş yapıyoruz tavırları bıktırıyor. bir aralar bir aramazlar, eğer arama önemliyse neden bazen yapılıyor bazen yapılmıyor. ayrıca ne arıyorlar çok merak ediyorum. isteyen biri bomba bile sokar.

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı inzell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Noktalama olmasa da anladım olayı.

Kaskımı çizdiniz deseydin.
    yazımızda bir hata varsa af ola bir sorun yoktu büyütülecek küpe oldu bu bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

Alıntı raven71 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamamen işgüzarlık, sanki başbakanlığa giriyoruz. bu alış veriş merkezlerindeki güvenlikçilerin bu çok önemli bir iş yapıyoruz tavırları bıktırıyor. bir aralar bir aramazlar, eğer arama önemliyse neden bazen yapılıyor bazen yapılmıyor. ayrıca ne arıyorlar çok merak ediyorum. isteyen biri bomba bile sokar.
    valla doğru söylüyorsun her avm" nin güvenliği ayrı tavır takınıyor ne yaptıkları belli deyil

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yok Veysel hata avcısı değilim zaten. Hoş olmuyor öyle bilmişlik yapmak. Hayırlı geceler...
    www.motorumla.net

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bi kere kask oraya sıkışmasa bile kaskta kompozit malzeme varsa onu bozabileceği için xray bulunan ortama sokmamak gerekir. Çanta değilki bu xray'e sokasın. Elinde geçiremezsen kafana tak geçir kim ne diyecek
    hellboys bunu beğendi.

azizsele - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200NS
    çingeneye beylik vermişler tutmuş babasını astırmış hesabı. Saçma sapan adamlara bir üniforma bir düdük verdin mi kendisini deli-dumrul sanıyor... İddia ediyorum en güvenli AVM yi havaya uçurmak bile çocuk oyuncağı saçma sapan aramalar ciddiyetsiz işler... çoğu AVM de motosiklet bağlayacak uygun yer de yoktur kesin

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    kaskın markası ne ben cevahirde alışırkan ls2 cartoon kaskımı hergün xraydan zorunlugeçiriyordum ama hiç sıkışmıyordu hatta ibneliğine benle tartışları için hergün farklı şekilde koyuryordum birde arada alet cantasınıda atıyordum içine bazen tornavida koyuyordum :D

reverse - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Aha!
    Hala akıllanmamış mı bunlar?
    Aynı olay aynı yerde benim de başıma geldi. ÇAlınan LS2 çeneden açılır kaskım, Trump otoparkından AVM'ye giren güvenlik noktasında cihaza sıkıştı.
    Öyle bir sıkıştı ki, dönen bantın etkisiyle kaskın arka kısmı havaya kalktıkça daha da sıkıştı. Çatır çutur sesler geldi. Kaskı elime bir aldım, çene mekanizması artık düzgün işlemiyordu.
    Hemen tepkimi koydum olaya. Sonra bir güvenlik amiri geldi, sonra onun da amiri geldi. Saçma sapan yorumlar filan.
    Bana diyor ki tamir ettirilebilir mi filan. Daha önce 3-5 kez yere düşürdüğüm bir kask olmasaydı uğraşırdım. Ama uğraşmadım 'he' deyip geçtim.
    Giderken de o en son gelen güvenlik amirinin gözünün içine baka baka, bir daha hiçbir zaman kaskımı o cihaza sokmam haberiniz olsun dedim.
    Bir şey diyemedi. Adı Ahmet.
    Trump Towers girişinde böyle bir şeyle karşılaşırsanız, 'Ahmet'in bilgisi var, ben cihaza kask koymuyorum.' deyip, güvenlik görevlisinin aval bakışları arasında geçiyorsunuz.

Trump'ta bir kez de otopark girişinde sorun yaşamıştım.
    Güvenlik beni durdurup, nereye geldiğimi sordu. O anda marş basmadı, kuzu kuzu söyleyip geçtim. Sonra birden dank etti. Anında bir U dönüş ile tekrar çıktım yanına. Önce Otoparka bir araba girmesini bekledim. Aynı eleman bagajı açıp baktı ve aracı içeri aldı. İndim motordan, gittim yanına.
    'Neden ona nereye geldiğini sormadın' dedim.
    Ulan; madem bana nereye geldiğimi soruyosun, ona da sor. Yok sorulmuyorsa, bana da sorma. Sana ne nereye geldiğimden. Orası bir AVM, keyfim istemiş ve gelmiş olabilirim.
    Yok amacın güvenlik ise, açtırırsın arka çantamı kontrol edersin, ona bir şey diyemem.
    Tabi ki yine soluğu güvenlik ofisinde aldım. Amirlerle görüştüm. Arkadaşa gereken uyarıyı yapacağız dedi. Çıktım gittim.
    Artık aynı elemanla karşılaştığımızda o tip hareketler yapmıyor.
    hellboys bunu beğendi.

canerol - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin-Rally250-z300
    eski bi çiziği gösterip çizdiniz lan kaskım deseydin

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Beyler X-Ray cihazları radyasyon yayarlar , kafanıza taktığınız kaskınıza radyasyon bulaşmasına nasıl müsaade ediyorsunuz. Kaskınızı asla X-Ray cihazına sokturtmayın illa kontrol etmek istiyorlarsa el dedektörleri ile bu işi kolayca yapabilirler.

Sevgilerimle
    eray_uluyazı ve otopsici bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler X-Ray cihazları radyasyon yayarlar , kafanıza taktığınız kaskınıza radyasyon bulaşmasına nasıl müsaade ediyorsunuz. Kaskınızı asla X-Ray cihazına sokturtmayın illa kontrol etmek istiyorlarsa el dedektörleri ile bu işi kolayca yapabilirler.

Sevgilerimle
    aids mi bu bulaşsın bilader sen yapma bari
    eray_uluyazı bunu beğendi.
    [B]King is back baby!King is back![/B]

Motosikleti
    cbf 150
    Alıntı reverse adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aha!
    Hala akıllanmamış mı bunlar?
    Aynı olay aynı yerde benim de başıma geldi. ÇAlınan LS2 çeneden açılır kaskım, Trump otoparkından AVM'ye giren güvenlik noktasında cihaza sıkıştı.
    Öyle bir sıkıştı ki, dönen bantın etkisiyle kaskın arka kısmı havaya kalktıkça daha da sıkıştı. Çatır çutur sesler geldi. Kaskı elime bir aldım, çene mekanizması artık düzgün işlemiyordu.
    Hemen tepkimi koydum olaya. Sonra bir güvenlik amiri geldi, sonra onun da amiri geldi. Saçma sapan yorumlar filan.
    Bana diyor ki tamir ettirilebilir mi filan. Daha önce 3-5 kez yere düşürdüğüm bir kask olmasaydı uğraşırdım. Ama uğraşmadım 'he' deyip geçtim.
    Giderken de o en son gelen güvenlik amirinin gözünün içine baka baka, bir daha hiçbir zaman kaskımı o cihaza sokmam haberiniz olsun dedim.
    Bir şey diyemedi. Adı Ahmet.
    Trump Towers girişinde böyle bir şeyle karşılaşırsanız, 'Ahmet'in bilgisi var, ben cihaza kask koymuyorum.' deyip, güvenlik görevlisinin aval bakışları arasında geçiyorsunuz.

Trump'ta bir kez de otopark girişinde sorun yaşamıştım.
    Güvenlik beni durdurup, nereye geldiğimi sordu. O anda marş basmadı, kuzu kuzu söyleyip geçtim. Sonra birden dank etti. Anında bir U dönüş ile tekrar çıktım yanına. Önce Otoparka bir araba girmesini bekledim. Aynı eleman bagajı açıp baktı ve aracı içeri aldı. İndim motordan, gittim yanına.
    'Neden ona nereye geldiğini sormadın' dedim.
    Ulan; madem bana nereye geldiğimi soruyosun, ona da sor. Yok sorulmuyorsa, bana da sorma. Sana ne nereye geldiğimden. Orası bir AVM, keyfim istemiş ve gelmiş olabilirim.
    Yok amacın güvenlik ise, açtırırsın arka çantamı kontrol edersin, ona bir şey diyemem.
    Tabi ki yine soluğu güvenlik ofisinde aldım. Amirlerle görüştüm. Arkadaşa gereken uyarıyı yapacağız dedi. Çıktım gittim.
    Artık aynı elemanla karşılaştığımızda o tip hareketler yapmıyor.
    daha öncede birkaç kez gittim hiç cihazdan geçirmemişlerdi sende olmuş daha niye sokuyorlar bu cihaza anlamadım bence güvenlik görevlisiyle alakalı hepsi ayrı kafadan takılıyor kimisi geç kimisi cihazdan geçir bu amirleri ne işe yarıyor ki bıraksınlar güvenlik ayaklarını avm silah la girildiğini biliyorum olay çıkmış bir bakıyorlar adamda silah var sonra didik didik arıyorlar 3 ay sonra aynen devam

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Alıntı berk_cglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskın markası ne ben cevahirde alışırkan ls2 cartoon kaskımı hergün xraydan zorunlugeçiriyordum ama hiç sıkışmıyordu hatta ibneliğine benle tartışları için hergün farklı şekilde koyuryordum birde arada alet cantasınıda atıyordum içine bazen tornavida koyuyordum :D
    kaskım scorpion exo 1000 aır cevahire çok kez gittim motorların bırakıldığı kapıdan giriyorum bir kez olsun cihazdan geçir demediler.

berk_cglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ducati m696 - yzf R 25 abs
    valla 1,5 sene öncesi zaten benim dediğimde askerden önceydi geldiğimden beri hiç gitmedim motorlar iyi olmuş ama kalkması

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    X-ray makinesinden radyasyon kalmaz. Ama sıkışıp çatır çutur ediyorsa o güvenlik görevlilerinin kafasında kırabilirim o kaskı.

Q:Does radiation from a security screening device, like those used in airports, affect the items that pass through them such as baby bottles, food items, plants, electronic devices (cell phone), or drug products (like injectable nitroglycerin for a heart condition)?
    A:The radiation exposure from these devices is too low to affect any items passing through (other than certain types of camera film which can darken) even from repeated exposures. Additionally, in case you were wondering, there isn't any residual radiation in exposed materials after the exposure is complete either.
    reverse bunu beğendi.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    kask gibi kaba ama kendi hafif malzemelerin x raylarda sıkışması normal. içine konulacak ekstıra ağırlıkla sıkışmadan geçmesi sağlana bilirdi. oradaki güvenlikci arkadaş baştan önlemini alsaymış daha hoş olurdu. ayrıca x-raylardaki ışınlar kasklardaki kopbozit malzemeyi bozamayacak kabar zayıftır. fotoraf makinasının filmini bile bzamıyor. o konuda içiniz rahat olsun.

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Beyler,

Radyasyon bulaşmaz diyen arkadaşlar . Madem içinde radyasyon yok bu cihazın ve bulaşmıyor neden dış gövde kurşun plakalar ile zırhlanıyor ve üzerinde çalışanlar için belli bir mesafeden fazla yakın çalışmamaları için uyarılar var. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmekte üzerinize yok . Kaskınız o cihazın içinden normal sürede geçerse bulaşan miktar zararsız olabilir ama kask içinde sıkışır ve belli bir süre içerisinde kalırsa mis gibi radyasyonlu kaskınız olur ve tabi sizlerde kanser adayları haline gelirsiniz.

Cep telefonunda bile radyasyon olduğunu zanneden halkım adı X-RAY olan cihazda radyasyon olmadığına nasıl inanabiliyor hayret doğrusu

Sevgilerimle
    otopsici bunu beğendi.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Beyler,

Radyasyon bulaşmaz diyen arkadaşlar . Madem içinde radyasyon yok bu cihazın ve bulaşmıyor neden dış gövde kurşun plakalar ile zırhlanıyor ve üzerinde çalışanlar için belli bir mesafeden fazla yakın çalışmamaları için uyarılar var. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmekte üzerinize yok . Kaskınız o cihazın içinden normal sürede geçerse bulaşan miktar zararsız olabilir ama kask içinde sıkışır ve belli bir süre içerisinde kalırsa mis gibi radyasyonlu kaskınız olur ve tabi sizlerde kanser adayları haline gelirsiniz.

Cep telefonunda bile radyasyon olduğunu zanneden halkım adı X-RAY olan cihazda radyasyon olmadığına nasıl inanabiliyor hayret doğrusu

Sevgilerimle
    Xray var radyasyon var ama nükleer maddeler gibi bulaşıcı değil. Mikrodalga fırın ile aynı mantıkta çalışıyor radyasyon kaynağının elektriğini kestiğin anda radyasyon kalmıyor yok oluyor. Xray cihazından geçip dışarı çıkan bir cisimde eser miktarda radyasyon kalması bile mümkün değil.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    Beyler,

Sevgilerimle
    Ben kaskımı hiç bir zaman x-ray e koymuyorum. Gerekirse ısrarcı oluyorum.

Sizin bahsettiğiniz konuya gelince, doğru radyasyon var ama yeri geliyor valizlerimizi koymamız gerekiyor. İçinde çamaşır , kıyafet ve kişisel eşyalarımız olabilir. O zaman bunları da etkiler ve haliyle bizde etkilenmiş oluruz.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Canına yandığımın Topcase'si,
    Elim boş gönlüm hoş heryere girip çıkıyorum..
    ANGARAJ

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)