Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

pegaso650

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    pegaso650
    öncelikle merhaba arkadaşlar bayağıdır takip ediyordum ama bu güne kısmetmiş 2000 model bir pegaso buldum almaya karar vermeden önce bana bu motor alınırken ve kullanırken nelere dikkat etmeliyim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mali_181 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şu an için motorsuz :(
    Bütçeye uyan tek enduro bu konuyu takip edeceğim
    1-Ne kadar yakar?
    2-Kronik sıkıntıları var mı?
    3-Parça fiyatları yüksek midir?
    4-Motor bloğunu kullanan başka marka bir motor var mı?
    5-Modeller arasında farklar var mı?(2000 den sonra enjeksiyon var gibi)
    vb...vb... cevapları verebilecek olanlar varsa çok hora geçer

Motosikleti
    ????????????????

chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Öncelikle bir bmw f 650 kullanıcısı olarak söyleyebileceğim pegaso ile bmw f 650 nin motoru aynıdır hatta sök f 650 den tak bmw ye çünkü bmw ye bu motoru yapan aprilla firmasıdır ki zaten bmw nin f 650 den başka öyle motoru yoktur benim tavsiyem pegaso alacağına bmw f 650 al derim neden diye sorarsan bmw nin parçası aprilladan daha uygun bi araştır hak verirsin bana
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

Motosikleti
    Alıntı chozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle bir bmw f 650 kullanıcısı olarak söyleyebileceğim pegaso ile bmw f 650 nin motoru aynıdır hatta sök f 650 den tak bmw ye çünkü bmw ye bu motoru yapan aprilla firmasıdır ki zaten bmw nin f 650 den başka öyle motoru yoktur benim tavsiyem pegaso alacağına bmw f 650 al derim neden diye sorarsan bmw nin parçası aprilladan daha uygun bi araştır hak verirsin bana
    Araştırmamıştım parça fiyatlarını bi araştırmak lazım bmw nin tipi far kısmı falan bana çok eski yapılı geliyor o yüzden f 650 gs leri seviyorum fakat bütçeye uymuyor pegasolara benim bakma sebebim arkadaşı bilmem ama bütçeme uyması ve 2003 den sonrakilerde eneksiyon olması.F650 nin yakıtı nedir peki??

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    Parçalarının pahalı olduğunu biliyorum
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Usta aman diyim bulaşma.Ben çok beğeniyorum, fiyatlarda düşük ama sor kendine neden düşük.Şirkette çalışan operasyon müdürümüz 2012 mayıs ayında aldı.Motoru Bodrum'a getirirken yolda kaldı.Servise bir gitti 2012 kasım ayında alabildi.Adam servisle kanlı bıçaklı olmuştu artık o derece.O kadar uzun olmasının sebebi parça yurtdışından geliyor ama 10 parçanın 5i gümrükte takılı kalıyor.3 ünü daha alıyorlar 2 si kalıyor.Adam motoru tamir ettirdiği gibi satmaya çalıştı.Satacağı sıra marş basmayacağı tuttu.Bir tane Pegasso tutkunu geldi çalışmasadaa alırım bu 4. dedi.6000 e aldı.Adamla 6-7 ay dalga geçtik cümleten.Tüm şirket.

Şuan aynı adam kredi çekti V-strom Dl 650 aldı, bende sürme şansı yakaladım.İlk haftasonu Çanakkale gezisi yaptı adam bir haftada 2000 km devirdi.Çokda memnun.

Bulaşma bana çok dua edersin öyle diyim ben sana
    dekarator bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    Alıntı Murat 48/30 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Usta aman diyim bulaşma.Ben çok beğeniyorum, fiyatlarda düşük ama sor kendine neden düşük.Şirkette çalışan operasyon müdürümüz 2012 mayıs ayında aldı.Motoru Bodrum'a getirirken yolda kaldı.Servise bir gitti 2012 kasım ayında alabildi.Adam servisle kanlı bıçaklı olmuştu artık o derece.O kadar uzun olmasının sebebi parça yurtdışından geliyor ama 10 parçanın 5i gümrükte takılı kalıyor.3 ünü daha alıyorlar 2 si kalıyor.Adam motoru tamir ettirdiği gibi satmaya çalıştı.Satacağı sıra marş basmayacağı tuttu.Bir tane Pegasso tutkunu geldi çalışmasadaa alırım bu 4. dedi.6000 e aldı.Adamla 6-7 ay dalga geçtik cümleten.Tüm şirket.

Şuan aynı adam kredi çekti V-strom Dl 650 aldı, bende sürme şansı yakaladım.İlk haftasonu Çanakkale gezisi yaptı adam bir haftada 2000 km devirdi.Çokda memnun.

Bulaşma bana çok dua edersin öyle diyim ben sana
    Benim istedğim v-strom fakat sadece hayal gibi geliyor bana şu anda

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Güzel kardeşim Gv de bana hayal gibi geliyor şuan.Çalışıp azim ettikten sonra olmayacak birşey yok.Nazillide doğduk büyüdük.Özgür bir hayat istedik geldik, iş bulduk sonra kadroya girdik özel şirkette sonra biraz para biriktirip 125 lik aldık.Borcu bitince büyütürüz inşallah.Ama azimliyim hem güzel bir iş hem güzel bir eş(motor) alacağım
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bulaşma diyenler ısrarla bunu diyorsa ve sebeplerini yazıyorsa şiddetle dikkate almak lazım.

Bu motorla tamamen aynı sınıfta ve birebir aynı özelliklerde olan XF650 freewind var arkadaşımda. sana en özet şöyle anlatayım. 3500 km yol yaptı 2 sene içinde ve aldığından beri 3.000 tl para harcadı hala motorun eksikleri ve sıkıntıları var. Ve aldığı motor şansına motor aksamı olarak iyi çekiş ve yakıt pek sorunlu değil ama buna rağmen böyle.

Biz ne söylersek dinletemiyoruz, piyasadaki tamirci bozuntusu çakalların elinde hepsinden ayrı çarpılıyor. Enson canına tak etti yetkili servise gitti(adını vermeyeyim) 700 tl sini aldılar karb. temizliği, egzantirk zinciri değişimi yağ buji deiğişimi için ama hiçbirşey yapmadılar maikneyi aynen geri verdiler depodaki 45 tl lik benzin bile çekilmiş diyor

Paran bolsa, zamanın bolsa, bende bolca buzulacak asap çok dersen buyur

Motosikleti
    O zaman pegasoyu kafamdan siliyorum musti bence sende sil anladigim kadari ile seninde icinden gecen enduro.Peki arkadaslar 8000 tl maksimum butce ile onerebileceginiz enduro var mi??

Motosikleti
    Bmw F650 ile hiç sorun yaşamadım tavsiye ederim o kadar eski görünmüyor bence binince keyfini anlarsın yakıtı da oldukça düşük cc sine göre ve torklu makina altındaki gücü ve güveni hissedebiliyorsun ben f 650 ile 100 km ile giderken arabaya arkadan çarptım ne oldu dersin bana birşey olmadı korumalarım vardı ve motor yüksek olduğundan arabanın üstünden fırladım yere düştüm inanırmısın motorunda sadece ön amortisör demirleri yamuldu başkada hiç birşey olmadı altımda başka motor olsaydı pert olmuştu.

Tdm 850 lerede bakabilirsin iyi makina
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Düzelteyim istedim BMW ve Aprillianın üzerindeki motorlar avusturya markası olan Rotax motorudur aprilla üretimi değildir.
    vebu rotax motoru BMW 94-99 arası kullanmıştır fakat Pegaso hangi yıllar arası kullandı o konuda bilgim yok.

Alıntı mali_181 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Araştırmamıştım parça fiyatlarını bi araştırmak lazım bmw nin tipi far kısmı falan bana çok eski yapılı geliyor o yüzden f 650 gs leri seviyorum fakat bütçeye uymuyor pegasolara benim bakma sebebim arkadaşı bilmem ama bütçeme uyması ve 2003 den sonrakilerde eneksiyon olması.F650 nin yakıtı nedir peki??
    Pegaso bakıyorsanız da enjeksiyonlu olan yeni modellerine bakın 2003 sonrası enjeksiyonlu onların diye biliyorum,
    tip olarak çift egzoz ve far kısmı F650ye göre daha güzel ve az yakar..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Bmw F650 ile hiç sorun yaşamadım tavsiye ederim o kadar eski görünmüyor bence binince keyfini anlarsın yakıtı da oldukça düşük cc sine göre ve torklu makina altındaki gücü ve güveni hissedebiliyorsun ben f 650 ile 100 km ile giderken arabaya arkadan çarptım ne oldu dersin bana birşey olmadı korumalarım vardı ve motor yüksek olduğundan arabanın üstünden fırladım yere düştüm inanırmısın motorunda sadece ön amortisör demirleri yamuldu başkada hiç birşey olmadı altımda başka motor olsaydı pert olmuştu.

Tdm 850 lerede bakabilirsin iyi makina
    Burda bir tdm var görüyorum arada hoş motor aslında Bmw ne kadar yakıyor??Kaç km dir kullanıyorsunuz??

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Düzelteyim istedim BMW ve Aprillianın üzerindeki motorlar avusturya markası olan Rotax motorudur aprilla üretimi değildir.
    vebu rotax motoru BMW 94-99 arası kullanmıştır fakat Pegaso hangi yıllar arası kullandı o konuda bilgim yok.

Pegaso bakıyorsanız da enjeksiyonlu olan yeni modellerine bakın 2003 sonrası enjeksiyonlu onların diye biliyorum,
    tip olarak çift egzoz ve far kısmı F650ye göre daha güzel ve az yakar..
    Pegaso hakkındaki izlenimler hiç iyi değil ya korkuttu beni açıkcası

Motosikleti
    Bmw nin yakıtı şöyle söyleyeyim 3.79 lt / 100 km gayet başarılı

Burda bir tdm var görüyorum arada hoş motor aslında Bmw ne kadar yakıyor??Kaç km dir kullanıyorsunuz??

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:11 ----------

Pegaso hakkındaki izlenimler hiç iyi değil ya korkuttu beni açıkcası
    Mevlana

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende eski bir f650 kullanıcısı olarak f650 tercih edilmesi gerektiğini belirteyim. 96model rotax motorlu bmw,mi 30bin km kullandım arada sırada elektrik problemi dışında hiçbir sıkıntı çıkartmadı. bin yunanistana git cinsinden motor diyebilirim. iki kere konjetör arızası yaşadım farklı güçlü bi konjektörle işi çözdüm. onun dışında kısa farlarda bi problemim oldu onuda çözdüm.başkada hiçbir sıkıntı yaşamadım. yanlış hatırlamıyosam 5lt civarı yakıtı vardı.tek silindir çift bujili yüksek torklu manyak bi motordu

Motosikleti
    Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende eski bir f650 kullanıcısı olarak f650 tercih edilmesi gerektiğini belirteyim. 96model rotax motorlu bmw,mi 30bin km kullandım arada sırada elektrik problemi dışında hiçbir sıkıntı çıkartmadı. bin yunanistana git cinsinden motor diyebilirim. iki kere konjetör arızası yaşadım farklı güçlü bi konjektörle işi çözdüm. onun dışında kısa farlarda bi problemim oldu onuda çözdüm.başkada hiçbir sıkıntı yaşamadım. yanlış hatırlamıyosam 5lt civarı yakıtı vardı.tek silindir çift bujili yüksek torklu manyak bi motordu
    F650 ye doğru yol alıyorum ya hadi hayırlısı

hocaseko - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 XJ6 , 2014 MT 07 abs , 2018 cbr 650 FA
    arkadaşımda vardı satana kadar çatladı...yamaha xt660 aldı resmen dünya varmış dedi...
    her fırsat elinde vardı,o ise sadece milletini düşündü.....

Motosikleti
    Benim istedğim v-strom fakat sadece hayal gibi geliyor bana şu anda
    8000 tl vermene gerek yok internette 6000 e alabileceğin temiz düşük km li bmw ler var bi bak istersen sonra beyendiğini bizimle paylaş fikir verelim
    Mevlana

Motosikleti
    8000 tl vermene gerek yok internette 6000 e alabileceğin temiz düşük km li bmw ler var bi bak istersen sonra beyendiğini bizimle paylaş fikir verelim
    Ben önümüzdeki yazda gv yi kullanma düşüncesindeyim(ama ne olacağı belli olmaz ) ama bi yandan da motosiklet arayışındayım internette bakdığımda rengini beğenmesemde temiz gözüken şu f650 var mesela

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-bmw-97-model-servis-bakimli-f650-112048960/detay

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)