Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

İşlek bir Caddede giderken büyük bir çukura girdim!!!

Motovento
    REKLAM ALANI
    bordo990 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Merhaba.iş çıkışı saat:21:00 civarlarında artçımla beraber eve doğru gidiyoruz.
    İşlek bir caddede usul usul giderken birde ne göreyim kocaman bir çukur tabi farketmemle çukura girip çıkmam bir oldu.
    Çok acı bir sesle motorumdan sürtünme ve takk ! diye bir ses duyuldu.hemen çektim kenara ayaklığa aldım görünürde kırılan birşey yoktu.
    Ama içim bir tuhaf oldu alınterimle aldığım motorumu belediyenin dandik yolunda heba olmasından baya öfkelendim sövdüm.üstelik yol yeni asfaltlanalı 3 ay oldu.
    Ben şimdi derdimi kime yanıcam!!,
    Sizlere sorum şu;
    gidişinde sesinde viteslerdede görünürde sorun gözükmüyor ama görünmeyen yerlerinde bişeyler olmuş mudur ve ilerleyen zamanlarda bir sorun çıkartır mı?
    Not:motorum ybr...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    motor kısmının ön taraftan şasi koruyor o yüzden motorda sorun çıkmaz ama şasi zarar görmüş olabilir

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    yarın ilk işim gündüz gözüyle şasiyi incelemek olacak. teşekkürler...

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    Alıntı bordo990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba.iş çıkışı saat:21:00 civarlarında artçımla beraber eve doğru gidiyoruz.
    İşlek bir caddede usul usul giderken birde ne göreyim kocaman bir çukur tabi farketmemle çukura girip çıkmam bir oldu.
    Çok acı bir sesle motorumdan sürtünme ve takk ! diye bir ses duyuldu.hemen çektim kenara ayaklığa aldım görünürde kırılan birşey yoktu.
    Ama içim bir tuhaf oldu alınterimle aldığım motorumu belediyenin dandik yolunda heba olmasından baya öfkelendim sövdüm.üstelik yol yeni asfaltlanalı 3 ay oldu.
    Ben şimdi derdimi kime yanıcam!!,
    Sizlere sorum şu;
    gidişinde sesinde viteslerdede görünürde sorun gözükmüyor ama görünmeyen yerlerinde bişeyler olmuş mudur ve ilerleyen zamanlarda bir sorun çıkartır mı?
    Not:motorum ybr...
    Sevgili Kardeşim,

Usul usul giderken yolun ortasında sabit duran çukuru farketmiyor ve bodoslama içine dalabiliyorsan lütfen sevdiklerini üzme ve motora ara ver.
    Bir süreliğine trafiğe kapalı alanda çalışarak kendini geliştir ve trafiğe tekrar öyle çık.

Sevgilerimle
    UNdocab, allpower, Khutuck ve 4 diğerleri bunu beğendiler..
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

akanmf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha R1
    kardeş çok geçmiş olsun. İnşallah motorunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Bu senin için değil hepimiz için geçerli bi durum... özellikle yola çok dikkat etmek lazım çokkkk
    Teker böle patlatılır
    https://www.youtube.com/watch?v=M5E9ByVKYzg

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Teşekkür ederim öneriniz için önümde bir araba vardı hızım 40-50 arası hava rüzgarlı ve yağmurluydu belirtmedim kusura bakmayın...

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Ulem japon formundamiyiz diye sasirdim bir an.
    Islek caddede çukura girdim diye konu açilinca insan bir ambale oluyor.
    Abicim sen uzaydan mi geldin?
    Bu çukur olayi bizim milli sporumuz.
    Evdeyim, allpower, saykem ve 5 diğerleri bunu beğendiler..
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı akanmf adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş çok geçmiş olsun. İnşallah motorunda herhangi bir sıkıntı yoktur. Bu senin için değil hepimiz için geçerli bi durum... özellikle yola çok dikkat etmek lazım çokkkk
    Çok sağolasın. Motorumda şuan birşey yok gibi duruyor. Ama insan tereddütte kalıyor acaba amortisörlerde şasi vs veya görünmeyen bir yerlerinde sorun olmuş mudur diye.
    Ne kadar dikkat etsekte ani durumlarda malesef kurtarma gibi bir manevra yapamıyoruz birde artçımız varken :(

Motosikleti
    Alıntı bordo990 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok sağolasın. Motorumda şuan birşey yok gibi duruyor. Ama insan tereddütte kalıyor acaba amortisörlerde şasi vs veya görünmeyen bir yerlerinde sorun olmuş mudur diye.
    Ne kadar dikkat etsekte ani durumlarda malesef kurtarma gibi bir manevra yapamıyoruz birde artçımız varken :(
    Öyle bir manevra var canım kardeşim , lütfen araştır ve üzerinde çalış.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Kardeşim,

Usul usul giderken yolun ortasında sabit duran çukuru farketmiyor ve bodoslama içine dalabiliyorsan lütfen sevdiklerini üzme ve motora ara ver.
    Bir süreliğine trafiğe kapalı alanda çalışarak kendini geliştir ve trafiğe tekrar öyle çık.

Sevgilerimle
    Teşekkür ederim öneriniz için önümde bir araba vardı hızım 40-50 arası hava rüzgarlı ve yağmurluydu belirtmedim kusura bakmayın...

Motosikleti
    Alıntı coq adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulem japon formundamiyiz diye sasirdim bir an.
    Islek caddede çukura girdim diye konu açilinca insan bir ambale oluyor.
    Abicim sen uzaydan mi geldin?
    Bu çukur olayi bizim milli sporumuz.
    Hade len senin yaşadığın yerde çukurmu var , dalga geçme yurdum insanıyla
    Khutuck ve COQ bunu beğendiler.

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öyle bir manevra var canım kardeşim , lütfen araştır ve üzerinde çalış.
    bu iyi bir ders oldu artık pek bir dikkatli olacağım bu çukurlara...

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    bence ön bilyeleri bi kontrol et sonra sorun olmasın artcında varmış bu 2 kat fazla yükün binmesine neden olur eğer kullanımda ses var ise servise bi göster

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence ön bilyeleri bi kontrol et sonra sorun olmasın artcında varmış bu 2 kat fazla yükün binmesine neden olur eğer kullanımda ses var ise servise bi göster
    ben 75 kiloyum artçımda 85 civarıydı.kullanımda değişik hiç bir ses yok.çukurdan çıktıktan sonra içimden dedim motor dağıldı eyvah diye ama şükür ki öyle birşey yoktu

Barkın abinin videosunda anlattığı gibi fermuar düzeninde seyahat etmen gerekli tahminimce eğitim eksikligin var oocan doğru söylüyor.Araçları ortadan değil şeridin sagından veya solundan neresi uygunsa oradan takip etmen gerekli araç cukuru ortalar sen cuk diye içine düşersin dikkatli sürüşler bununla geçmiş olsun size birşey olmamış.

hayat2teker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR 250
    Benim de başıma çok geldi bu kasislerde falan, özellikle arkamda 90+ kiloda artçı olduğu zaman, ama vuran kısmı biliyorum; orta ayak ;) (ybr125 ile).Ama sen koltuğu ve hatta depoyu sök, şasinin her yanını kontrol et yine de, saplamaları falan...

Motosikleti
    TVS APACHE RTR 150
    Alıntı DarkKnight adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Barkın abinin videosunda anlattığı gibi fermuar düzeninde seyahat etmen gerekli tahminimce eğitim eksikligin var oocan doğru söylüyor.Araçları ortadan değil şeridin sagından veya solundan neresi uygunsa oradan takip etmen gerekli araç cukuru ortalar sen cuk diye içine düşersin dikkatli sürüşler bununla geçmiş olsun size birşey olmamış.
    Teşekkür ederim tabi cana geleceğine mala gelsin.Barkın abinin o videosunu hatırlıyorum. evet o an aracın tam ortasındaydım hatalıyım ama çukur baya bir büyüktü ya öyle böyle değil.2 şeritli
    bir yol çift yönlü ve çukur yolun en sağından başlıyor ortaya kadardı içi yağmur suyuyla dolu olduğu için pek belli olmuyordu.içindeki suyu ben boşalttım motorla arkadakiler sonra görmeye başladı çukuru.kurtulma şansım pek yoktu yani.yarın eğer o çukuru kapatmazsalar fotoğraflarım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:00 ----------

Alıntı hayat2teker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim de başıma çok geldi bu kasislerde falan, özellikle arkamda 90+ kiloda artçı olduğu zaman, ama vuran kısmı biliyorum; orta ayak ;) (ybr125 ile).Ama sen koltuğu ve hatta depoyu sök, şasinin her yanını kontrol et yine de, saplamaları falan...
    İnşallah o ses ve sürtünme sesi orta ayaktan geliyordur.tedbiri elden bırakmamak lazım yarın ilk işim ustama götürmek olacak.. tabi oda burun kıvırmazsa...

Bu arada kardeşim eğer o çukur duruyorsa ve uraşırım diyorsan belediyeye gidip o çukur yüzünden kaza yaptığını ve polise şikayet ediceğini falan söyle hatta söylemekle kalmayıp şikayette edebilirsin.Tabi senin boş zaman dilimine bağlı senin canının sıkıldığı gibi onlarında canını sıkabilirsin

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    janta bak dikkatlice yamuk var mı balansı nasıl,geçmiş olsun.
    Karadeniz - Giresun.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Araçların lastik hizasından gidip takip mesafesine uyduğunuz sürece böyle sorunlar yaşamazsınız. Geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)