Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aklın yolu bir....

Motovento
    REKLAM ALANI
    rolly74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    triumph scrambler
    motora yeni başlıyorum. 600 cc ile başlamak istiyordum ama herkes başlangıçta 250 cc yi geçmemem gerektiğini belirtti. Şimdi ST kanuni GT250, yamaha wrx125 , derbi terra 125 den birini almak istiyorum. Özellikle tecrübeli arkadaşların önerileri benim için yol gösterici olacaktır...şimdiden teşekkürler.....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    chozen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW f 650 & Cbf 150 & Yakında inşallah Fazer
    Daha öncede senin gibi pek çok arkadaş bu konu hakkında bilgi istedi ve forumları araştırısan bulursun Yeni başlayacaksan ilk motorun 125 cc yi geçmesin derim ben yavaş yavaş cc yükseltmen daha doğru ve tehlikesiz olacaktır
    Ey kardeşim! Sen fikirden ve düşünceden ibaretsin. Senin varlığın bunlardandır. Geri kalan sinir ve kemiktir ki, onlar hayvanlarda da vardır.
    Mevlana

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Salcano Wolf 125cc uygun fiyatı ile iyi bir başlangıç seçeneği olur.

GorkeM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    250cc ile gayet tabi başlanabilir.
    Tabi 2 zamanlı değilse.

Gt250 veya Gt250R , boyutu ve oturuş pozisyonu bakımından eğer boyunuz kısaysa başlangıçta biraz zorlayabilir, ama sorun olacağı düşünmüyorum.
    Bunun dışında cbr250r , ktm duke 200 gibi motorlar da ilginizi çekebilir.
    hellboys ve Sel0 bunu beğendiler.
    Forum Kuralları◄ ►Moto Aktuel◄ ►Türk Dil Kurumu
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    İlk alacağın motor.Parçası ucuz olmalı.Elbette ufak tefek düşüp kalkmalar olacak.Allah göstermesin yinede.Oldu ki parçası bir yeri kırıldı motorun değiştirmek zorunda kaldı mı en ufak bir parçasına bile çok para harcamayasın.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    250 cc ile başlanablir bencede sıkıntı olmaz bazen güçte hayat kurtarır

tosbaaa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    600 cc dıyosan ve kendıne guvenıyorsan kesınlıkle 250 cc ıle basla derım ama egıtımı ıhmal etme ve deneme sansın varsa oda faydalı olacaktır

Motosikleti
    CBF1000.A Hoda 2011 model
    Merhabalar motorun parcasi kirilacak diye istemedigin motor alip masraf yapmamanizi tavsiye ederim. Bir alin sevdiginiz motor en masrafsiz olanidir simdi motor korumalari satiliyor hem motorun daha iyi görünmesini sagliyor hem motoru hemde yan yattiginda sizin o bosluktan kalmanizi sagliyor.

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    250cc ile gayet tabi başlanabilir.
    Tabi 2 zamanlı değilse.

Gt250 veya Gt250R , boyutu ve oturuş pozisyonu bakımından eğer boyunuz kısaysa başlangıçta biraz zorlayabilir, ama sorun olacağı düşünmüyorum.
    Bunun dışında cbr250r , ktm duke 200 gibi motorlar da ilginizi çekebilir.
    merakımdan soruyorum 2 zamanlı ne gibi bi engel oluşturabilir?

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    Alıntı hellboys adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 zamanlı motorlar hem çok benzin harcar hemde çok yağ yakar ayrıca çok manyakta kaçar öyle böyle değil yani 125 lik bir 2 zamanlı, 250 lik bir 4 zamanlıyı ezer geçer bildiğim kadarıyla
    hellboys bunu beğendi.

2 zamanlı motosikletler 4 zamanlı motosikletlerin aksine çok büyük güç üretir.
    Aprilia Rs250 örneğini vermek gerekirse , 250cc ve yanılmıyorsam 70 beygir civarı bir gücü vardır.
    hellboys bunu beğendi.
    Herkes düşüncelerinde yanılabilir. Ama aptallar bir türlü yanıldıklarını anlayamazlar. Cicero

hellboys - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600FA 2013
    açıkladığınız için teşekkür ederim peki bu gücü nasıl üretiyor yani sadece 2 zamanlı olması yetiyor mu

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    CC büyütecekseniz muhtemelen ilk motoru satarsınız.Burada 2. eli giden bir motor olması size avantaj sağlayabilir geçiş döneminde.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

Motosikleti
    triumph scrambler
    araştırırken kanuni st den vaz geçtim http://teoman48.wordpress.com/2008/12/01/kanuni-yolarda/#comments . Tecrübelerden faydalanmak lazım. honda ve yamaha nın 125 liklerine bakmam lazım ama tipleri hoşuma gitmiyor....

Motorun tipi hoşuna gitmiyorsa kesinlikle alma o motoru her olumsuzlukta kendi kendine güzel sözler söylersin :D beğenmen şart yani o seni sevmeli sende onu. 250likle başla dikkatli sürerim diyorsan hyosung bakabiliosan o bütçeyle ktm duke alabilirsin,cbr 250 alabilirsin para var diyorsan ninja 250-300.

haojin2005 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha YBR 125 2006/Lada Samara 1500i 2001
    Bence 250liklerle başlayacaksan en iyisi cbr250 dir.
    Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyilikleridir. (Hz. Muhammed(s.a.v))Bizim dinimiz, akla en uygun ve en doğal bir dindir. Ve ancak bu nedenledir ki son din olmuştur.(M.K.Atatürk)

Motosikleti
    triumph scrambler
    tafsiyeleriniz için çok teşekkürler. Ama benim yaş 38 . supersport bi model düşünmüyorum. naked olabilir, enduro olabilir. ileride hayalim olan motorsa kawasaki w800. yaşımdan dolayı olsa gerek keskin hatları olan motorlar pek hoşuma gitmiyor, derdim hız yapmak falan değil, yavaş yavaş keyfini çıkarmak istiyorum alacağım motorun. Aydın da oturuyorum trafik derdim de yok. tek derdim keyif alabileceğim farklı motor alabilmek ileride. ancak geçiş döneminde bu işten sıkılmak istemiyorum. BAna kalsa bugün alırım w 800 ü, ama motor işi zevkli olduğu kadar tehlikeli de. Doktorum ve hemen her gün bilinçsizce motor kullanan arkadaşlar beyinlerini dağıtmış şekilde geliyorlar karşıma. Öte yandan bir hevoresle 2 aydır arkadaşımdan aldığım 125 cclik çin işi scooter' a biniyorum ve çok hoşuma gitti. sözün kısası hayata bir kez geldiğimi düşünüyor bu işten tehlikelere atılmadan keyfini çıkarmak istiyorum.

cd0345 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    12" CBF 150
    Alıntı rolly74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motora yeni başlıyorum. 600 cc ile başlamak istiyordum ama herkes başlangıçta 250 cc yi geçmemem gerektiğini belirtti. Şimdi ST kanuni GT250, yamaha wrx125 , derbi terra 125 den birini almak istiyorum. Özellikle tecrübeli arkadaşların önerileri benim için yol gösterici olacaktır...şimdiden teşekkürler.....
    st kanuni gt250 dediğin motor 600 lük bi motor kadar kullanması zor ve ağır bi motor o motor şakaya gelecek bir motor değil 150 cc birşey al bence

Alıntı rolly74 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tafsiyeleriniz için çok teşekkürler. Ama benim yaş 38 . supersport bi model düşünmüyorum. naked olabilir, enduro olabilir. ileride hayalim olan motorsa kawasaki w800. yaşımdan dolayı olsa gerek keskin hatları olan motorlar pek hoşuma gitmiyor, derdim hız yapmak falan değil, yavaş yavaş keyfini çıkarmak istiyorum alacağım motorun. Aydın da oturuyorum trafik derdim de yok. tek derdim keyif alabileceğim farklı motor alabilmek ileride. ancak geçiş döneminde bu işten sıkılmak istemiyorum. BAna kalsa bugün alırım w 800 ü, ama motor işi zevkli olduğu kadar tehlikeli de. Doktorum ve hemen her gün bilinçsizce motor kullanan arkadaşlar beyinlerini dağıtmış şekilde geliyorlar karşıma. Öte yandan bir hevoresle 2 aydır arkadaşımdan aldığım 125 cclik çin işi scooter' a biniyorum ve çok hoşuma gitti. sözün kısası hayata bir kez geldiğimi düşünüyor bu işten tehlikelere atılmadan keyfini çıkarmak istiyorum.
    Yahu şunu önceden söyleseydiniz.
    Yaşınız ve yorumunuzdan yola çıkarak ben er-6 veya nc700s gibi motorları önerebilirim.
    2 silindirli ve gayet yumuşak motorlardır.
    Normal koşullarda başlangıç için güçlü motorlar olsalar da , bilinçli bir kullanıcı için başlangıç motoru olabilirler.
    Öncesinde motosiklet eğitimi alırsanız işiniz kolaylaşacaktır.
    http://www.honda.com.tr/SeriesConten...ge=Genel-Bakis

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

açıkladığınız için teşekkür ederim peki bu gücü nasıl üretiyor yani sadece 2 zamanlı olması yetiyor mu
    2 zamanlı motorda piston tepeye her vurduğunda patlama olur.
    http://www.animatedengines.com/twostroke.html
    4 zamanlı motorda ise bu oran 2'de 1'dir.
    http://www.animatedengines.com/otto.html
    Çok ilkele indirirsek , patlama demek güç demektir.

Daha fazla bilgi:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0k...nl%C4%B1_motor
    maxi97 bunu beğendi.

Motosikleti
    triumph scrambler
    Alıntı GorkeM adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu şunu önceden söyleseydiniz.
    Yaşınız ve yorumunuzdan yola çıkarak ben er-6 veya nc700s gibi motorları önerebilirim.
    2 silindirli ve gayet yumuşak motorlardır.
    Normal koşullarda başlangıç için güçlü motorlar olsalar da , bilinçli bir kullanıcı için başlangıç motoru olabilirler.
    Öncesinde motosiklet eğitimi alırsanız işiniz kolaylaşacaktır.
    http://www.honda.com.tr/SeriesConten...ge=Genel-Bakis

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:42 ----------

2 zamanlı motorda piston tepeye her vurduğunda patlama olur.
    http://www.animatedengines.com/twostroke.html
    4 zamanlı motorda ise bu oran 2'de 1'dir.
    http://www.animatedengines.com/otto.html
    Çok ilkele indirirsek , patlama demek güç demektir.

Daha fazla bilgi:
    http://tr.wikipedia.org/wiki/%C4%B0k...nl%C4%B1_motor
    İşte aradığım cevap buydu, bende er5 almayı düşünüyorum, motor dergisinde zamanında avrupada eğitim motoru olarak en sık kullanılan motorlardanmış

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)