Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

600 cc lik için ne kadar tecrübe gerekir ???

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı sıla adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar hepinizde haklılık payı var.düşüncelerınıze saygı duyuyorum yaşamış görmüşsünüz.Ankarayı bılmeyenler için anlatıyım trafigi istanbul trafıgı gıbı değildir iş çıkıslarında yogun olur sadece.
    ve çankaya ümitköy çayyolu gibi lüks semtlerde
    isteddiğin ss motoru kullanabılırsın.Ama ben demetevlerde oturuyorum ve burası sanki bütün zibidilerin şahin kullanıcılarının toplandığı yer , bırak motoru geçen topukluyla eve gıderken yanımdan şahınle gecerken laf attılar bu kadar beyınsız herıfın ve emo kızların tolandığı iğrenç bi yer o yuzden bırak 600cc i 125cc i almakta bile düşünceliyim.ama kimse motor aşkımdan vazgeciremez beni !! yani burdakıler anlamaz bu 600cc mı 125cc mi zaten alcagım motor yzf r125 goren herkes agzı acık bakıyo 600cc sanıyo ama r6 dıda aklımdan cıkmıyo kontrollerım guclu bı ınsanım içgüdüm kuvvetlıdır her yönümle başarabılıcegımı sanıyorum çıkarıp burdakı boşlukta surmek bıle yeter bana
    Azminizi taktir ettim ama Ankaradaki trafik konusunda size katılmıyorum. Hatta tamamen zıt düşünüyorum. Hafta içi belki gündüz saatleri normal olabilir ama Ankarada her saat trafik mevcut artık. Ben aktif olarak motosiklet ve araba kullanıyorum, sürekli, hergün ve ümitköy-ostim-yıldız-kızılay-esat civarlarına haftada en az 1 kez olmak üzere gidiyorum. Artık bıktım diyebilirim, özellikle haftasonları SAAT FARKETMEKSİZİN trafik var Ankarada. Bildiğin büyükşehir olmuş uzun lafın kısası Sizin oralar daha da sıkışık çünkü çok eski yol ve yerleşim düzeni var. "Dar ana caddeler" gibi mesela

Çankaya derken de nereyi kastettiniz tam anlamadım ama Oran tarafları felan herhalde?

Neyse konumuz bu değil tabi. Bence bir YZF-125 ile başla, derdin tasan olmaz. Sonra satar R6 alırsın. O zaman daha keyifli olur bana göre. Ayrıca R6 alana kadar motosikletle ilgili; trafikteki durumlar, ekipmanlar, motor bakımı, sürüş-kontrol-park, çevre edinme vs,vs, gibi çeşitli konular hakkında da bir şeyler öğrenirsin, R6 ya daha keyifle binersin.
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    çıkarıp burdakı boşlukta surmek bıle yeter bana
    ben de şehir dışına çıkmam ya ne gereği var diyodum...

mehmettayfur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık yok
    bu kadar beyınsız herıfın ve emo kızların tolandığı iğrenç bi yer
    Belki konu dışı ama,emo kızlar ne ? Bunlar da yeni mi çıktı ?

cesur509 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çok yakında...
    arkadaşlar hepinizde haklılık payı var.düşüncelerınıze saygı duyuyorum yaşamış görmüşsünüz.Ankarayı bılmeyenler için anlatıyım trafigi istanbul trafıgı gıbı değildir iş çıkıslarında yogun olur sadece.
    ve çankaya ümitköy çayyolu gibi lüks semtlerde isteddiğin ss motoru kullanabılırsın.Ama ben demetevlerde oturuyorum ve burası sanki bütün zibidilerin şahin kullanıcılarının toplandığı yer , bırak motoru geçen topukluyla eve gıderken yanımdan şahınle gecerken laf attılar bu kadar beyınsız herıfın ve emo kızların tolandığı iğrenç bi yer o yuzden bırak 600cc i 125cc i almakta bile düşünceliyim.ama kimse motor aşkımdan vazgeciremez beni !! yani burdakıler anlamaz bu 600cc mı 125cc mi zaten alcagım motor yzf r125 goren herkes agzı acık bakıyo 600cc sanıyo ama r6 dıda aklımdan cıkmıyo kontrollerım guclu bı ınsanım içgüdüm kuvvetlıdır her yönümle başarabılıcegımı sanıyorum çıkarıp burdakı boşlukta surmek bıle yeter bana
    yzf r125 alacağınıza neden cbr 250 almıyorsun Hem seni gücünden dolayı belli bir süre mutlu eder hemde satarken elden kolay çıkarırsın diye düşünüyorum.Sonuçta 250cc makina ve yzf' ye göre parçaları ucuz ve sorunsuz bir motor diye biliyorum. Zaten bir süre sonra satmak için alıyorsunuz , zarar etmemek içinde 2. el temiz bir tane bulursanız satarkende zarar etmezseniz belki aynı fiyata dahi satarsınız

Kazasız belasız sürüşler dilerim
    Gül Dediğin Nedir Senin? Üç Beş Diken Biraz Yaprak, Ömür varya Ömür Çok Sevdiğin Üç Beş Nefes Sonra Toprak. . .

Motosikleti
    Kuba Str 250
    Yurtdışındaki örnekleri ... .

Tabi Türkiye'de ki trafik de nasıl olur onu düşünmek lazım....
    htmetin bunu beğendi.

Motosikleti
    sattım gitti
    ve çankaya ümitköy çayyolu gibi lüks semtlerde isteddiğin ss motoru kullanabılırsın.Ama ben demetevlerde oturuyorum ve burası sanki bütün zibidilerin şahin kullanıcılarının toplandığı yer , bırak motoru geçen topukluyla eve gıderken yanımdan şahınle gecerken laf attılar bu kadar beyınsız herıfın ve emo kızların tolandığı iğrenç bi yer o yuzden bırak 600cc i 125cc i almakta bile düşünceliyim.ama kimse motor aşkımdan vazgeciremez beni !! yani burdakıler anlamaz bu 600cc mı 125cc mi zaten alcagım motor yzf r125 goren herkes agzı acık bakıyo 600cc sanıyo ama r6 dıda aklımdan cıkmıyo kontrollerım guclu bı ınsanım içgüdüm kuvvetlıdır her yönümle başarabılıcegımı sanıyorum çıkarıp burdakı boşlukta surmek bıle yeter bana
    offf demette mi oturuyorsun

2 sene orda oturdum (1. cadde osmanoğulları fırının orda) ne lanet mahalledir orası.

İti çakalı torbacısı krosu tinercisi vs herkes orda. Motor alsan nereye koyacaksın? Ordaki evlerin çoğunun otoparkları yok.

Hatta bizim polis arkadaşlar polis motorlarını sağlık müdürlüğünün bahçesine ambulansların oraya koyuyorlardı çalınmasın diye.

r6 mı r125 mi bilmem ama önce bu garaj işini düşün derim. r6 ile demette gezen bir bayan düşünüyorum da ışıklarda yanına gelip laf atacak şahincilere ve çakal kasa bmw'cilere dikkat et
    Redmoon bunu beğendi.

doğru haklısınız....emo kızlar hanı fotolarında hep kafaları eğiktir boynu tutulmuş gibi :D kahkullerı yuzlerını kapatır felan acaip tıpler işte :D
    garaj sorun değil yenımahallede bı tadıgımızın bınasının garajı var oraya koycam orda bişe olmaz çok kulturlu temız ınsanları
    valla arkadaşım o şahınlılerı her gordugumde tarayasım gelıyo nefret ediyorum !!!!
    cbr 250 niye almıyorum cunku bende tum motorcular gıbı daha dogrusu ılk baslayanlar gıbı şekle önem veriyorum ve yzf r125 bılmeyenler için 600cc gibi gozukuyo :D
    cesur509 bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    İlk yorumda fazla sert oldu sanirim ozur dilerim simdikki yorumum

Madem cok isteginiz var al fakat tonla alistirma egitim lazim ve o araba soforlerine cok dikkat etmen lazim dedigin gbi..
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

doğru inş benzin parası kalırsa alıcam

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Hayırlı olsun diyelim mi?

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    asagidaki kizlarin videosunda iki tane hayabusa var, sizlerden uzerine hic binen varmi bilmiyorum ama, ben bi dukkanda binmistim, battal kesim bir erkek icin bile haddinden cok daha agir olan o makinaya binicem diye zorluyor kendini, gosteristen baska bisey degil. hayabusanin verdigi performansin yuzde 40 ini yolda kullanabilirmi acaba?, 1300 luk makinayi 250 cc verimiyle kullaniyorlar iste, zaten hal ve tavirlarina bakilirsa, motor kullanmak icin degil ilgi cekmek icin bakilabilir bir paket ortaya koymaya calistiklari belli. Bence patlicak uygun bir yer ariyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:50 ----------

yzf 125 9.900 TL buna cok pahali diyorsun,

ama 1 sene sonra sifir r6 almayi dusunuyorsun? , sifir r6 31.500 TL

2.el cbr 125r yi 26.000 TL ye satarsan cok pahali olmaz heralde.

arkadaşlar bu yaz sıfır yzf r125 almayı düşünüyodum ancak çok pahalı ve uzun sure borcunu ödemem gerekcek ayrıca 600 cc liğe geçmek istiyorum.
    bu yüzden ucuz 2.el cbr 125r alıp 1 sene kullanıp sıfır r6 almayı düşünüyorum.
    deneyimli arkadaşlara soruyorum 1 senelik tecrübe 600 cc ye gecmek için yeterlimi ???
    şimdiden teşekkürler.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:03 ----------

hic scooter kullandinmi?
    evet bılıyorum duymuştum dedıklerınızı ama r6 yı istiyorum fiyatı önemlı değil öderim
    ilk motorum olcak cbr 125 sonra r6 ya gecicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:08 ----------

bak bu opsiyonunda var , race degilde enduro dusundunmu?

yok kullanmadım enduroda dusunmuyorum arkadaşım
    bu arada dediğimi yanlıs anlamıssın yzf r125 pahalı dedım çunku 2 yıl taksıt odıcektım ama honda alsam 1 yılda bıtcektı taksıdı tabı arakadaşlar 1 yılda r6ya gecılmez dıyınce yzf r125 alıyım dedım mantıken
    ama eğitimle r6 ya gecılır dıyolar bakalım ya elıme benzın parası kalırsa alırım

Okan Sinan Ocan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1200GT (Helga) BMW S1000XR M Sport
    bu arada dediğimi yanlıs anlamıssın yzf r125 pahalı dedım çunku 2 yıl taksıt odıcektım ama honda alsam 1 yılda bıtcektı taksıdı tabı arakadaşlar 1 yılda r6ya gecılmez dıyınce yzf r125 alıyım dedım mantıken
    ama eğitimle r6 ya gecılır dıyolar bakalım ya elıme benzın parası kalırsa alırım
    Ulen bücür,

Eğer gerçekten Sıla diye birisi varsa söz veriyorum o eğitimi ben vereceğim Sılaya.

Hadi bakalım ilk MT Ankara toplantısına bekliyoruz seni.

Önemli Not: Saçma sapan yorumlar yapmayı düşünenlere Sıla kadar kızım olduğunu hatırlatmak isterim . (Eğer tabi gerçekten Sıla diye birisi varsa)
    Redmoon ve sıla bunu beğendiler.
    DAHA GİDİLECEK ÇOK YOL ,ÖĞRENECEK ÇOK ŞEY VAR

braingulp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Su an yok, en son gsx600f (katana)idi
    hayirlisi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:27 ----------

guzel bi noktaya degindin.
    Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen bücür,

Eğer gerçekten Sıla diye birisi varsa söz veriyorum o eğitimi ben vereceğim Sılaya.

Önemli Not: Saçma sapan yorumlar yapmayı düşünenlere Sıla kadar kızım olduğunu hatırlatmak isterim . (Eğer tabi gerçekten Sıla diye birisi varsa)

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı leons adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birader nasıl yaptığın önemli değil, yarın bugün Türkiye şartlarında bir yola girersen münihte o zaman yazdıklarımı hatırla. Şimdi sen eğitim aldın diye heryerden sıkıntısız her motor ile gidebileceğini mi sandın ? Şuana kadar 250 cc üstü motor sürmedim fakat senden sürüş konusunda eminim ki daha tecrübeliyim, öyle yollardan öyle hızla giderim ki ağzın açık izlersin eğitim almamış birini.Eğitimde ki bilgiler sana herşeyi öğretmez ama tecrübe öğretir yaşamak görmek öğretir. Ön teker kaldırmayı düşün ne kadar eğitimde sana şunu böyle yap deselerde sen bu işi kavramak için düşüp kalkıp tecrübelenmen gerekiyor normal sürüşünde farkı yok. 500 cc altı muhabbetin bana göre tam saçmalık 500 altı motorlar 70 km ile 220 km hız yapıyorlar. Mopedde touring tarzı motorlara denir.

Türkiye şartlarını ben senden daha iyi bilirim birader. Yaşadığım yer yurt dışı olsada İstanbul doğma büyüme biri olarak trafiğin ne olduğunu senden iyi bilirim Sen zaten eğitimini alsaydın motorla öyle yerleden geçmemen gerektiğini öğrenirdin. Çok merak ediyorsan Mayıs'ta 8-10 arkadaş motorlar ile Çanakkale'ye geleceğiz gel misafirimiz ol ondan sonra motor kullanmayı bilip bilmediğini anlarsın.
    Tabii bizimkileri gördükten sonra motora tövbe etmezsen. Ama sana yine tavsiye eğitime önem ver.
    sıla bunu beğendi.

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    kafan çok güzelmiş güle güle kullan...

taksit bitince motora binilmiyo mu anlamadım ben...yani honda nın taksidi bir yıl sürsün bir yıl da taksitsiz bin ne olur...2 yıl sonra r6 ya geçmiş olursun yine...

Alıntı oocan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen bücür,

abi Allah bağışlasın...
    ben gerçeğim yalnız şu toplantıları nerde ve ne zaman yaptıgınızı bılmıyorum bılgılendırırsenız sevinirim.
    bu arada arkadaşım madem 2 sene bincem o surede zaten yzf nın taksıdını bıtırırım hiç değilse sevcegım bı motoru kullanırım

leons - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX10R 2015
    Alıntı Levent68 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Türkiye şartlarını ben senden daha iyi bilirim birader. Yaşadığım yer yurt dışı olsada İstanbul doğma büyüme biri olarak trafiğin ne olduğunu senden iyi bilirim Sen zaten eğitimini alsaydın motorla öyle yerleden geçmemen gerektiğini öğrenirdin. Çok merak ediyorsan Mayıs'ta 8-10 arkadaş motorlar ile Çanakkale'ye geleceğiz gel misafirimiz ol ondan sonra motor kullanmayı bilip bilmediğini anlarsın.
    Tabii bizimkileri gördükten sonra motora tövbe etmezsen. Ama sana yine tavsiye eğitime önem ver.
    Olsun nasip olursa yaza doğru Trabzon-İstanbul-İzmir-Antalya-Ankara arası tatil düşünüyorum. Korkma tövbe etmem benim kalbimde yaşıyor motosiklet. Motorcu dediğin her yoldan geçer, dağ,taş,dere,asfalt,kum,toprak farketmez benim için.

Levent68 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet Sıla o kadar çok yazdık çizdik tartıştık. Şimdi sen neye karar verdin merak ettim?????

al bi motor da kurtulalım artık,hergün şu başlığı görmekten gına geldi.
    [B]King is back baby!King is back![/B]

REKLAM ALANI
9. sayfa BirinciBirinci ... 78910 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)