Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

modifikasyon yapmak istesem

Motovento
    REKLAM ALANI
    tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    şimdi bi çinli motor aldık iyi veya kötü, bu motorla bu yazı geçirdim acemiliğimi attım diyelim ama bidahaki yaza beni kesmeyecek o kesin, sürat tutkusu var ama fazla para yok
    yol tutuşu ve görünüş açısından arka lastiği değiştirecem ilerde biraz daha kalın güzel bir lastik takacam, hatta bitane buldum 17 inç 110-70 (benimki 17" 100-80) racing lastik 80 ytl dediler pahalı geldi almadım şimdilik sizce normal mi.

en önemlisi ben bu motosikletin motorunu değiştirmek istesem, mesela çok beğendiğim aprilia rs 125 in 2 zamanlı motorunu takmak istedim (gövdeye monte yapmak için gererkli uyarlama imkanları burda mevcut)1-takılabilirmi?
    2-bulabilirmiyim?
    3-2. şık evetse nerede, nasıl ve kaç paraya bulabilirim?
    4-işin yasal prosedürü nedir?
    konuyu iyi bilen arkadaşlardan yorumdan ziyade bilgi ve mümkünse web adresi rica ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Parana yazık etme tigermbz.

1-Kalın lastik takarsan Motorun ivmelenmesi ve max hızı düşer.
    2-Aprilla motoru 2 zamanlıdır yani çabuk aşınır ömrü 4 zamanlılara nazaran daha kısa olur. Bulduğun motor muhtemelen ölmüş olur(tabi bulabilirsen). Bunun yerine 250 cc tek silindirli Çin malı bir motor (kanuni tiger 20 hp) bulabilirsen montajın ve modifikasyonun daha kolay olur
    3- Eğer otomobillerdeki gibiyse, yetkili bir mühendisin bu montajı projelendirip onaylaması gerekmektedir. (ki artık aracın motorunu değiştirme işlemleri ancak yetkili servislerde yapılabilmekte).tabi sonra ruhsatında değişmesi gerekecektir. Bu işlemler üst üste eklendiğinde haliyle maliyelidir.

Motosikleti
    Ducati 797
    alacağım lastik 2cm daha geniş ve bence çekişi artıracak bu lastik ama şimdilik kalsın diyorum zaten biraz diğerini harcayayım.
    hem tekeri de motora bağlı olarak değiştirim luzumsuz masraf olmaz çünkü bu teker kalitesiz, iyi tutunmuyor bunu hissediyorum sürerken.
    motor meselesine gelince ben sıfır motor kullanmak istiyorum yani sıfır bir aprilia rs125 motoru bulabilirmiyim? hemen değiştirmeyecem ama bidahaki yaza bu motor bana yetmez satıp yenisini almakla da uğraşmak istemiyorum, motorunu değiştirecem olursa.

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    bencede yapacağın masraf yerine yeni bi motor alman daha mantıklı
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sıfır rs 125 motoru senin komple motosikletten daha pahalıdır.

okan4037 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Yamaha WR 125 R
    masrafı daha az bıle olsa basına cok sorun cıkartabılır..
    sen en iyisi gıt mobilet toplat daha kolay olur
    Yeni yine yeniden

Motosikleti
    vespa px 150
    Mesajı okumayı ilk satırda bıraktım.Çin motoru olmamış

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    Alıntı okan4037 adlı üyeden alıntı
    masrafı daha az bıle olsa basına cok sorun cıkartabılır..
    sen en iyisi gıt mobilet toplat daha kolay olur

mobilyet esprisi çok ince olmuş hehehe bayıldım

mehmetkilic31 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 mondial 150 zat
    bu arada arkadaşım bence motora tuning yaptırma onu sat yeni al aynı paraya gelir.. bu arada hızlı bi motorda alabilirsin yane acemiliğini keser

Motosikleti
    Ducati 797
    akira o kadar pahalı olacağını sanmıyorum ben nerde gördüm hatırlamıyorum ama 1000$ civarı olması lazım.
    bu arada konu dışı bölümüne eğlencelik bir mesaj atmadım, bir soru sordum cevabını bilen isterse cevaplar ama konuyu luzumsuz dağıtmanız hoş değil arkadaşlar.
    bakın ilk mesajda özellikle rica etmişim:
    Alıntı tigermbz adlı üyeden alıntı
    konuyu iyi bilen arkadaşlardan yorumdan ziyade bilgi ve mümkünse web adresi rica ediyorum

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Bu gördüğün 200 cc sıradan Çin malı motor bile 650$ (komple motosiklet ise 1200$). 1000 dolara sıfır aprilla motoru bulman çok zor.

Ama daha güçlü bir motor koyarsan seninde bahsettiğin gibi teker, zincir, dişliler ,fren tertibatı gibi aksamlarıda modifiye etmen gerekir bunuda hesaba katmayı unutma

--------------------------------Edit------------------------------------------
    Bu motoru babanın oğluna 2 milyara satsan o bin dolarıda üzerine eklesen Zealsun 200gs alabilirsin.En azından bu motor daha sonra yapacağın modifiyeleri daha sorunsuz olarak kaldırabilir gibi geliyor.

THE_LANCET - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Peugeot Trekker & Asya AS200GY2 Süpermoto niyetine
    arkadaslar haklılar sıfır al bundan ıyı kesmıye bılır seneye ama sımdıden bıras para bırıktır motoruda yazın sat baska bi tane al derim ama buda okadar kolay olmaya bilir benden bu kadar arkadasım.....
    Bir 4 silindirlilere, Birde 2 zamanlılara hastayım.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    gel bence sen bu işten vazgeç.. paran cebinde kalsın.. senin çinliyide fazla yıpratmadan sat.. üstüne yapacağın masrafıda ekle güzel bir motor alalım sana hoca..
    CBR 600F Honda,

Motosikleti
    Ducati 797
    günlerdir araştırıyorum, birçok motor buldum ama istediğim gibisi çok az ve de bunlar üreticilerin tanıtım amaçlı siteleri, fiyat bilgisi pek yok. 150 cc lik sıfır motor 400$ mesela.
    bana sıfır motor satışı yapan bir veya birkaç site adresi verebilecek olan yokmu

özellikle şu motora hayran kaldım benim motosikletin gövdesine takılabilecek birşey:

aprilia v-twin 450

Khutuck - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2.5 yıl akbil, sonra CuBuF150, şimdi Fazer, az KTM
    Silindir kapağı taşlama+egzantrik değişimi+karbüratör değişimi+açık hava filtresi+spor egzos yap, iyi bir güç artışı sağlarsın.

PcKopatGhostRider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600F
    Alıntı Khutuck adlı üyeden alıntı
    Silindir kapağı taşlama+egzantrik değişimi+karbüratör değişimi+açık hava filtresi+spor egzos yap, iyi bir güç artışı sağlarsın.

bencede..
    CBR 600F Honda,

chocolateman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660X
    http://www.motosiklet.net/forum/show...hlight=zealsun
    sadece filtre ve dişli değiştirerek yaptığım küçük bir modifiye. yukarıdaki linkte resimleri var .
    bu da km saati :D
    Free Motorcycle Team

Cyberm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Napdın sen motoru havada kalmış konu
    Her Lafa Verecek Cevabım Var, Ama Bir Lafa Bakarım Lafmı Diye, Birde Lafı Söyleyene Bakarım ADAM'mı Diye...

bathu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var 636
    aha hortlak konu var
    Yeşil Peri..tıtanıum Yüküm ağır geride kalırsın! Bulaşma avlayamazsın! Sakın deneme öldüremezsin! Vargeç ciddiyim

Motosikleti
    Ducati 797
    motorlar hakkında bilgim arttıkça(boş zamanlarımın büyük kısmını arkadaşların motor tamirhanelerinde geçirerekten) bu işin kolay olmadığını, astarının yüzünden pahalı olduğunu ve her motorun bu işe gelemeyeceğini anladım. baktım olmayacak gittim hyosung gt250r aldım, yaklaşık 1.5 yıldır kullanıyorum.
    bu konuyu açtığımda rahmetli ertuğrul la henüz tanışmamıştık sanırım, burdan cevaplamış.

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler