Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Yakıt tasarrufu yapan cihaz Buyrun :)

Motovento
    REKLAM ALANI
    DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Merhaba arkadaşlar bundan 1 hafta öncesinde bir firma aradı ve doğalgaz konusunda şöyle yakıt tasarrufu sağlandıgı söylendi .. firmayı araştırdım olumlu gördüm ve sipariş verdim haftaya gelecekmiş kapıda ödemeli .. Şimdide bu linke rastladım bana gelcek cihazın aynısı ve benzinli,dizel vb. tüm marka ve model araçlardada uygulanabilir ibaresini farkettim. Bilgisi olan var mı bu konuda ?

http://haber.mynet.com/yuksek-yakit-maliyetlerine-son-670387-guncel/
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bu tip aygıtların araçlara zarar verdiği gibi bilgiler mevcuttu hani bir ara chip tuning furyası gibi abi hani biyerden alıp biyerden veriyo mantıgı var bunlarda sensörlere falan zarar veriomuş.
    DALGIC_800 bunu beğendi.

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Uzman tv de izledim.. zararlı diyorlar motora giden hayati parcalara baglanıyormus..zarar verebilicegi kanısındalar...eger işe yarıyor olsaydı üreticiler desteklerdi ve tavsiye ederleri diyor
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    milyondolarlık fabrikası olan, binlerce yüksek mühendis çalıştıran markalar. tasarruf için bunları akıl edememiş yada kullanmamış ise bunda bi sıkıntı vardır.
    hiç hiç hi çdüşünmemek lazım.
    pistolpitt, DALGIC_800 ve osmanba bunu beğendiler.
    20

Motosikleti
    XMAX250
    Valla bence sen dene bu ürünü motorunda bir depo benzinle sonrada işe yarayıp,yaramadığını bizde öğrenmiş oluruz...
    DALGIC_800 bunu beğendi.

lycantrophic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GV 250
    Aralık ayı doğalgaz faturası 5.5 lira geldi. Bunu alsam 5 lira altına düşürebilir miyim ki?
    DALGIC_800, ero__ ve pistolpitt bunu beğendiler.
    Önemli olan nereye varacağın değil, yaptığın yolculuktur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Adamlar seni arayıp bu alet tasarruf yapıyor dedi ve sen de inandın. Ona vereceğin 65 TL'ye benzin almak daha tasarruflu bir davranış olurdu.

DALGIC_800 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha
    Malasef kombi benzinle çalışmıyor kombide kullanılmak amacında alınmıştır ve kombide kullananlar çevremde var Kandıramazlar yani bilmediğim ürünü almak saçma olurdu.. bugün araştırırken tüm benzinli dizel marka ve model araçlardada kullanılabilir ibaresini merak etmiştim ben ve sanırım kullanan yok Teşekkürler .
    Aşk tutkuyu ortaya çıkarmasaydı.O 2 tekerin üzerinde gitmezdim !!!!

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Kullanım alanları kısmında motosiklet fotoğrafı da var.
    Denemeden faydasını zararını bilemeyiz tabi.Aslında gerçekten bu ürünün güvenli olduğundan emin olsak, %25 tasarruf hiç fena değil.
    www.motojektif.com

amaninmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fizy idi şimdi Motorsuz :( şimdi ibiza
    Benim dükkanda eskiden kalma bir elektrik tasarruf cihazı vardı. yazın bile küçücük dükkana 200 TL elektrik faturası gelirdi.
    Onu söktüm bi ay 48 TL geldi. Takmadım gavuru birdaha

ve öle birşey olsaydı fabrikalar yapardı.
    Mesela Honda Pcx 'de start - stop injeksiyon vs vs koyuyor ki az yaksın... yani adamlar düşünmüyo değil. bu ürünler fasa fiso. satabilirlerse... Maksat ticaret. motorunu bozsun bakalım ürünlerinin arkasında durabiliyorlarmı? yada senin motorunun bozulanlarını yaptırıyorlarmı? Hepsini geç. Garantiden bile düşürtürsün. yok ek malzeme vs vs...
    speed_dream bunu beğendi.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı DALGIC_800 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malasef kombi benzinle çalışmıyor kombide kullanılmak amacında alınmıştır ve kombide kullananlar çevremde var Kandıramazlar yani bilmediğim ürünü almak saçma olurdu.. bugün araştırırken tüm benzinli dizel marka ve model araçlardada kullanılabilir ibaresini merak etmiştim ben ve sanırım kullanan yok Teşekkürler .
    Kombide kullanacağınla benzin tasarrufu yaptığı iddia edilen aynı şey. Bu yeni çıkan bir şey değil yıllardır piyasada olan, mıknatıstan öte bir özelliği olmayan umut satma aracı. İlk çıktığı zamanlar 200 TL civarı fiyatlara satılırken şimdi millet hayali tasarruf olduğunu fark edince fiyatlar 50 TL civarına kadar düştü. İşe yaradığını düşündüğün için afaki testlerle psikolojik olarak tasarruf yaptığını düşüneceksin ama gerçek anlamda iddia edildiği gibi %25 tasarruf yapmadığına kesinlikle eminim.

Motosikleti
    Alıntı Slayerrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kombide kullanacağınla benzin tasarrufu yaptığı iddia edilen aynı şey. Bu yeni çıkan bir şey değil yıllardır piyasada olan, mıknatıstan öte bir özelliği olmayan umut satma aracı. İlk çıktığı zamanlar 200 TL civarı fiyatlara satılırken şimdi millet hayali tasarruf olduğunu fark edince fiyatlar 50 TL civarına kadar düştü. İşe yaradığını düşündüğün için afaki testlerle psikolojik olarak tasarruf yaptığını düşüneceksin ama gerçek anlamda iddia edildiği gibi %25 tasarruf yapmadığına kesinlikle eminim.

Denge bilekliği şok fiyat
    itiraf etmeliyim. Psikolojinin çoook kocaman etkisi var.
    o denge bilekliklerinin çok satıldığı zamanlar bende parti mal çinden getirtmiştim ve sahibinden de satmıştım.

aynı ürün yahu.
    1- 9 Tl
    2- 29 Tl
    3 - 79 Tl olarak 3 ilan açtım. yalan halbuki hepsinin içeriği aynı sadece sunulan kap yani ambalaj farkı. gelişi hepsinin aynı paraydı düşünün 9 liraya ben satıyorum gelişi ne olabilir ki

ve ençok 29 liralık olanları satmıştım. sadece orjinaline kutusu vs. çok benzediği için. içerik aynıydı
    Yani psikolojik. bi plastik dengenizi ne kadar stabil yaparsa - 2-3 mıknatısda o kadar tasarruf sağlar... Fasa fiso psikolojik sadece.
    Benzini iyi yerden alın motorunuzu düzgün kullanın o bile daha çok tasarruf sağlar.
    Tolga Can ve devilhere bunu beğendiler.

Makale olarak bir tane bulabildim (http://permagconditioner.com/doc/Red...f_emission.pdf), onda da çok güçlü bir mıknatısla 5%'lik bir tasarruf sağlamış. Asıl faydası NOx emisyonunun düşmesi.

O kadar küçük mıknatısla hiçbir fayda sağlamaz, paraya yazık.

Motosikleti
    CBF250 2006 ==> CB150 2009
    Bunu bilmemde 89 tl ye satılan elektrik tasarruf cihazı vardı.

Kutunun içinden bildiğimiz macun çıkmış..

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...rina-inanmayin

Bu mıknatısın işe yaramadığını satıcı dahil herkes biliyor ama hedef kitlesi bunu bilmeyenler oluşturuyor. Benzinin en son zamla tarihi bir rekor kırması bu tür somut teknolojiden uzak ama soyut vaade yakın ürünlere olan talebi daha da arttıracak ve ne yazık ki zar zor kazanılan paraların şıp şak kârlâra dönüşmesine sebep olacak.

Motosikleti
    Alıntı Cruzer27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bunu bilmemde 89 tl ye satılan elektrik tasarruf cihazı vardı.

Kutunun içinden bildiğimiz macun çıkmış..

http://ekonomi.haberturk.com/makro-e...rina-inanmayin

Bu mıknatısın işe yaramadığını satıcı dahil herkes biliyor ama hedef kitlesi bunu bilmeyenler oluşturuyor. Benzinin en son zamla tarihi bir rekor kırması bu tür somut teknolojiden uzak ama soyut vaade yakın ürünlere olan talebi daha da arttıracak ve ne yazık ki zar zor kazanılan paraların şıp şak kârlâra dönüşmesine sebep olacak.

Yani Bizim Ülkemizde artık yakmayan bi araç yok. Çünkü benzin pahalı. Ne kadar 0,8 smart'da alsanız suzuki altoda alsanız...
    100CC lik bir cupda alsanız 600CClik motorda alsanız yakıyor. çünkü litre fiyatı çok pahalı. 2002'de Benzinin litresi 1.64 Tl imiş. Şimdi 4,69 Tl...
    Yani Bir araç (100 kmde 5 litre yaksa bundan 10 yıl önce kilometrede 0,08 kuruş gibi bir rakam yakarken şimdi kilometrede 0,25 kuruş gibi bir fiyat yakıyor)
    Yani hem ucuz hem kaliteli bir ürünün olmaması gibi şimdi az yakan araçta yok...

(Mesela Honda Activa 100 km'de 2 litre deniyor. 10 yıl önce kmde 3 kuruşcuk gibi birşey yakarken şimdi 10 kuruş yakıyor)
    varan22 bunu beğendi.

izmir3535 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tdm900
    türk insanının en büyük iki özelliği varmış biri söyleninen herşeye inanması diğeri adres sorana adrese kadar götürmesiymiş)

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı amaninmb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Denge bilekliği şok fiyat
    itiraf etmeliyim. Psikolojinin çoook kocaman etkisi var.
    o denge bilekliklerinin çok satıldığı zamanlar bende parti mal çinden getirtmiştim ve sahibinden de satmıştım.

aynı ürün yahu.
    1- 9 Tl
    2- 29 Tl
    3 - 79 Tl olarak 3 ilan açtım. yalan halbuki hepsinin içeriği aynı sadece sunulan kap yani ambalaj farkı. gelişi hepsinin aynı paraydı düşünün 9 liraya ben satıyorum gelişi ne olabilir ki

ve ençok 29 liralık olanları satmıştım. sadece orjinaline kutusu vs. çok benzediği için. içerik aynıydı
    Yani psikolojik. bi plastik dengenizi ne kadar stabil yaparsa - 2-3 mıknatısda o kadar tasarruf sağlar... Fasa fiso psikolojik sadece.
    Benzini iyi yerden alın motorunuzu düzgün kullanın o bile daha çok tasarruf sağlar.
    Bizim iş yerinde bir çocuk amerikan malı diye bunlardan 30 Tl den sattı. Sonra ben psikolojik kardeşim dedim. kimse tınlamadı.
    Ulan meraklısı çok galiba diyip çinden 5 TL ye aldım. 30 Tl den 50 Adet sattım. Bizim millet aşk üçgenini seviyor.
    gr vicdanım sızlamadı. anlatıyorsun dinlemiyorlar. satıyorsun kapışıyorlar. bizim kanımıza ne kattılar kardeşim bu hale geldik.
    kazıklanmaya doyamıyoruz. silkelenin kendinize gelin yaaa
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Bu aletlerin çoğunda mıknatıs var, eğer yeterince kuvvetli bir manyetik alanı varsa ne sensör bırakır, ne beyin bırakır aletlerde. Belki çalışma mantıkları doğrudur ama zannımca ancak elektronik parçaları olmayan eski tip makinalarda kullanılabilir.

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    bende elektrik tasarruf cihazlarına hiç inanmazdım taa ki bizim patron işletmeye alana kadar...neyse sayaca en yakın bir yere taktık aleti,bize genelde 250 lira elektrik faturası gelir her ay ve çalışan cihazlar sabittir 4 pc,bir buzdolabı,5 lamba,1 devirdaym motoru.sabah sekiz akşam 6 ya kadar sürekli çalışır,başka birşey yok.alet bir ayda kendini amorti etti ve bize ilk ayında 180 lira fatura geldi... şok oldum neyse dedim ikinci aya baktım 178 geldi ve tüm personel aynı cihazdan evine de aldı daha takalı 15 gün oldu,bakalım bize ne kadar fatura gelecek?
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

Motosikleti
    henüz yok
    bizim mahallede taksici kıro mehmet abinin aracı dizel o bundan kullanıyo motora giden bir boruya takıyordu bir soruyum işe yarıyo mu

(akrabasından almıştı her hangi bi ücret vermedi)

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)