Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Yamaha FZ1 Fazer Exup Hakkında

Motovento
    REKLAM ALANI
    extrem_015 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    EŞŞİZ TR'DE TEK CBR600F PC35 4 CİĞERLİ EŞEK ARISI
    Alıntı Plossive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fz1 hiç kullanmadım ama blackbird kullanıcısı olarak kendi görüşlerimi yazayım belki yardımcı olur. Bahsedeceğim konular sürücünün boy/kilosuna, motor kullanma karakteristiğine ve zevklerine göre değişeceğinden kullanıcıya göre değişebilir. (Boy 1.74 kilom 75)

Öncelikle benim bu motoru alma sebebim uzun yol içindi. Blackbird bana göre uzun yol için mükemmel bir motor. Yol tutuşu, ivmelenmesi ve viraj kabiliyeti harika. Yüksek ve düşük hızlarda çok dengeli ve insana güven veriyor. Motorumda givi touring cam takılı olduğundan rüzgar yüksek süratlerde dahi rahatsız etmiyor. CBS fren sistemi sayesinde frenleme harika.

Oturuş pozisyonu rahat, benim motorda gidonu biraz yükselten ve öne alan helibars takılı. Arkadaşımın xx1100 ü ile biraz rahatsızlık çektim ama boyu ve kolları benden biraz daha uzun olanların rahatsızlık çekeceğini düşünmüyorum. Fz1 oturuş pozisyounu Fz6 ya yakın yada benziyorsa xx e oranla daha rahat olacağını söyleyebilirim. (Fz6 ile Ege turu yapmıştım)

Şehir içi yoğun trafik kullanımında benim için biraz sıkıntı yarattı. Özellikle ilk zamanlar motorun ağırlığı ve boyutları sebebi ile yoğun trafikte zorlanmadım diyemem. Bir önceki motorum z750 idi ve tabiki şehir içi kullanımı (benim için) çok daha rahattı. Ayrıca yoğun trafikte, özellikle yaz aylarında motor bloğundan gelen yüksek ısının bacaklar için rahatsız edici olduğunu söylemeliyim. Fakat şehir içinde pek kullanmadığım için benim için problem teşkil etmiyor.

Motorum 2006 model enjeksiyonlu ve 4e 1 akrapovic takılı. Yakıt sarfiyatı uzun yolda 18lt/330 km. (hız 120-140 km arası) olarak gittim. Daha agresif kullanımlarda tam ölçmesemde 18lt/170-200 km civarı deponun boşaldığını söyleyebilirim.

Motor ömrü olarak Hondanın blackbird için 300-400 bin km. olarak belirttiğini söylüyorlar ama ne derece doğru bilemem. Ama araştırmalarımda (bakımları zamanında yapıldığında ve canına okuyacak şekilde kullanılmadığında) motorun kolay kolay arıza çıkartmadığını öğrenmiştim.

Kısaca motorumdan çok memnunum ve almak isteyene kesinlikle tavsiye ederim. Ama bence motor kişiye, kişinin kullanım tarzına ve amacına özel, yani benim memnun olduğum başkası için rahatsız edici olabilir. İmkan varsa üzerine binip deneyip kararı ona göre vermek gerekir.

Fz1 in geçeceği yada xx in yetişemeyeceği bana pek inandırıcı gelmedi ama bu pilota ve motorların kondisyonuna göre değişebilir. Fakat kağıt üzerinde geçmesi pek mümkün görünmüyor.

Dediğim gibi Fz1 kullanmadım ve hakkında yorum yapamam. Ama Fz6 yıda çok beğenmiştim. XX hakkında sorunuz olursa bildiğim kadarıyla cevaplamaya çalışırım.

Bu vesile ile motorumun 1-2 fotoğrafınıda paylaşayım. Saygılar,

http://g1301.hizliresim.com/15/8/hs515.jpg
    http://g1301.hizliresim.com/15/8/hs55c.jpg
    öncelikle cevap yazdığınız için çok teşekkür ederim motosikleti kullanma yönünden sorun olacağını sanmıyorum bende 182 boyunda 83 kiloyum
    motosikleti kullanma amacım gezi ve şehir içi karışık diyebilirim hatta şehir içi biraz ağır basabilir hazır xx sahibi birisini bulmuşken sorayım buradaki 1100 sahibi arkadaşım xx in şehir içinde hararet yaptığını sık fan açtığını söyledi bu yüzden şehir içinde kullanmak motora zarar verebiliyor dedi bu konudaki düşünceleriniz nelerdir ?

fazerın sürüşüde gerçekten çok rahattı ama xx de yarı süpersport yarı gezi amaçlı olduğu için rahat olacağını düşünüyorum kol uzunluğuda boy ile altın orana sahip olduğuna göre sanırım rahatlık konusunda pek sıkıntı çekmeyeceğim

yakıt konusunda fazer karbüratörlü olmasına rağmen xx den az yakıyor falan dediler fazerı olna arkadaşın grubunda bir tanede enjeksiyonlu xx olan bir kaç tane r1 mtosikleti olan arkadaşlar var hepside fazerın kendi motorlarından az yaktığından baas ettiler baya şaşırdım açıkcası çünkü fazer karbüratörlü diğerleri enjeksiyonlu

km konusundada bana göre sanki xx hem çevirdiği devir olsun hem yapılış amacı olsun fazera göre sanki biraz daha sağlam gibi geldi

denedikler xx 85.000 km de eski kasa xx lerden fazerın geçeceği banada inandırıcı gelmedi ama öyle dediler işte pekte takmadım açıkcası

fazerın fiyatı hakkındada bir yorumda bulunursanız sevirim en son 12.000 liraya bırakırım dedi
    teşekkürler.

---------- Post added at 18:44 ---------- Previous post was at 18:39 ----------

Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nedeni basit km ler düşürülüyor Ben bizzat şahitim 85.000 de Fazer1 vardı. Sahibinin profilini yolladım umarım geri dönüş yapar.
    Kiralık motorlar var burada . 20.000 de 600rr var ve öyle koşullarda kullanılıyorki görsen acırsın ama hala deli gibi gidiyor.
    hepsimi düşüyor hiçmi adam gibi adam yok hayret o motorun parasını nasıl yiyebiliyorlar yazıklar olsun gerçekten böyle motorcular yüzünden insan istediği motoru güvenip rahatca alamıyor

tahmin edebiliyorum bazıları var motor buz gibi iken redlineda gidiyorlar yazık gerçekten

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Plossive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 1100xx
    Rica ederim, şehir içi kullanımda daha doğrusu sıkışık trafikte çabuk fan açıyor ama hararet yapıyor diyemeyiz, normal bir durum bence. Fanda ve motorda bir arıza yoksa kolay kolay hararet yapacağını sanmıyorum, fan görevini gayet iyi yapıyor. Ama dediğim gibi yaz aylarında bacağa sağlam ısı geliyor. Çevremde birkaç xx var, hatta resimde görünen arkadaşıma ait siyah xx çok sık trafikte kullanılıyor ama hararet yaptığını hiç görmedim.

Sizin boyunuzda ve kilonuzda birisinin xx üzerinde benden çok daha rahat edeceğini düşünüyorum, zaten sıkıntı olsa bile çözümü var. Dediğim gibi helibars takılmasıyla bu sıkıntı ortadan kalkabilir ki sizin için gerek olacağını düşünmüyorum.

Geçme geçmeme de dediğiniz gibi çok önemli değil. Her iki motorda + 250 km süratleri çok rahat görüyor. Önemli olan tarzınıza hangisinin daha uygun olduğu, hangisinin üzerinde kendinizi daha rahat ve güvenli hissettiğiniz bana göre.

fz1 hakkında çok bir bilgim yada kullanmışlığım yok. Çevremde de yok. O yüzden fiyat konusunda da bir şey diyemeyeceğim. Boş konuşmuş olurum.

Motosikleti
    Rica ederim, şehir içi kullanımda daha doğrusu sıkışık trafikte çabuk fan açıyor ama hararet yapıyor diyemeyiz, normal bir durum bence. Fanda ve motorda bir arıza yoksa kolay kolay hararet yapacağını sanmıyorum, fan görevini gayet iyi yapıyor. Ama dediğim gibi yaz aylarında bacağa sağlam ısı geliyor. Çevremde birkaç xx var, hatta resimde görünen arkadaşıma ait siyah xx çok sık trafikte kullanılıyor ama hararet yaptığını hiç görmedim.

Sizin boyunuzda ve kilonuzda birisinin xx üzerinde benden çok daha rahat edeceğini düşünüyorum, zaten sıkıntı olsa bile çözümü var. Dediğim gibi helibars takılmasıyla bu sıkıntı ortadan kalkabilir ki sizin için gerek olacağını düşünmüyorum.

Geçme geçmeme de dediğiniz gibi çok önemli değil. Her iki motorda + 250 km süratleri çok rahat görüyor. Önemli olan tarzınıza hangisinin daha uygun olduğu, hangisinin üzerinde kendinizi daha rahat ve güvenli hissettiğiniz bana göre.

fz1 hakkında çok bir bilgim yada kullanmışlığım yok. Çevremde de yok. O yüzden fiyat konusunda da bir şey diyemeyeceğim. Boş konuşmuş olurum.
    zaten fazera bakmaya gittiğimizde arkadaşlarda aynısını dediler boy yerinde dediler ama işte benim kafa karışık
    xx in frenleri büyük bir artı benim yanımda bu arada xx in debriyajıda çok hoşuma gitti motora bakmaya gittiğimde xx de vardı baya kalıplı duruyordu onuda inceleme fırsatı buldum ve debriyajı gerçekten harika
    peki hocam o zaman size bildiğiniz yerden sorayım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ilk-sahibinden-orjinal-cbr-1100-xx-108460839/detay/
    bu motosiklet nasıl sizce ? fiyatı olsun kendisi olsun değerli yorumlarınızı bekliyorum

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    tam da bu motorla ilgili bu forumda sanırım km sinin orjinal olmadığı yönünde bir başlık vardı, dikkat

başlığı buldum:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rkadaslar.html

Motosikleti
    Alıntı pistolpitt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tam da bu motorla ilgili bu forumda sanırım km sinin orjinal olmadığı yönünde bir başlık vardı, dikkat

başlığı buldum:

http://www.motosiklet.net/forum/moto...rkadaslar.html
    çok çok teşekkür ederim hocam konuyu görmemiştim bu motora bakmayı düşünüyordum şeref yoksunu insanlar demek km düşürmüşler zaten plakanın kapalı olmasından belliydi tekrar teşekkür ederim
    bu arada fazera 12.000 liraya anlaştık gibi sizce fiyat nasıl ?

Plossive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr 1100xx
    Alıntı extrem_015 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten fazera bakmaya gittiğimizde arkadaşlarda aynısını dediler boy yerinde dediler ama işte benim kafa karışık
    xx in frenleri büyük bir artı benim yanımda bu arada xx in debriyajıda çok hoşuma gitti motora bakmaya gittiğimde xx de vardı baya kalıplı duruyordu onuda inceleme fırsatı buldum ve debriyajı gerçekten harika
    peki hocam o zaman size bildiğiniz yerden sorayım http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-ilk-sahibinden-orjinal-cbr-1100-xx-108460839/detay/
    bu motosiklet nasıl sizce ? fiyatı olsun kendisi olsun değerli yorumlarınızı bekliyorum
    Valla motoru görmeden resimlere bakarak yada satıcının lafına bakarak bir şey demek zor. pistolpitt başlığı yazmış kayıtlarda 77 bin çıkıyorsa sahibi 33 bin diyorsa uzak durmak lazım. (77 bin olduğu için değil satıcıya güvenilmeyeceği için).

Ben benim motoru almadan bir çok xx bakmıştım. Çoğu satıcının söylediğinin aksine oynanmış motorlardı. Elcikler aşınmış, düzgün bakımları yapılmamış, yağ sızdıran, freni tutmayan, debriyajı kaçıran, üst kafadan ses yapan ama on numara, hatasız denilen motorlardı. Çok dikkat etmek ve iyi araştırmak lazım. Mutlaka servise yada çok güvendiğiniz bir ustaya göstermek lazım. Birazda şans işi tabi.

Benim aldığım motorun sahibi tüm bakımlarını honda esengülde yaptırdığı ve motorun servis kaydı olduğu için, ayrıca muayene kayıtlarında da km nin göründüğü için içim rahat olarak aldım. Bende şimdi tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. Evet belki biraz daha fazla ödüyorum ama en azından doğru düzgün bakımın yapıldığını biliyorum. Sonuçta canımızı taşıyoruz. Ayırca ilerde satmayı düşünürsem de alacak kişi kaç km.de ne yapıldığını bilebilecek.

Alacağınız motor ne olursa olsun bence mutlaka iyi bir yetkili servise yada çok güvendiğiniz, tanıdığınız bir ustaya gösterin.
    Saygılar,

blamir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Z750R, Husaberg FE450e, YZ125
    çok çok teşekkür ederim hocam konuyu görmemiştim bu motora bakmayı düşünüyordum şeref yoksunu insanlar demek km düşürmüşler zaten plakanın kapalı olmasından belliydi tekrar teşekkür ederim
    bu arada fazera 12.000 liraya anlaştık gibi sizce fiyat nasıl ?
    Motorun servis kayıtları var mı? Yada elinde belge fatura bir şey? Fotoğraflara bakarak bir şey söylemek çok sağlıklı değil. Temiz görünüyor... 12 de bence iyi bir fiyat. Gerisi şans ve kısmet işi.

Motosikleti
    Alıntı blamir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun servis kayıtları var mı? Yada elinde belge fatura bir şey? Fotoğraflara bakarak bir şey söylemek çok sağlıklı değil. Temiz görünüyor... 12 de bence iyi bir fiyat. Gerisi şans ve kısmet işi.
    servis pahalı diye gitmiyorlar genelde sanırım bununda yok
    yarın plakasını alabilirsem 5664 den sorgulatayım diyorum

Motosikleti
    Valla motoru görmeden resimlere bakarak yada satıcının lafına bakarak bir şey demek zor. pistolpitt başlığı yazmış kayıtlarda 77 bin çıkıyorsa sahibi 33 bin diyorsa uzak durmak lazım. (77 bin olduğu için değil satıcıya güvenilmeyeceği için).

Ben benim motoru almadan bir çok xx bakmıştım. Çoğu satıcının söylediğinin aksine oynanmış motorlardı. Elcikler aşınmış, düzgün bakımları yapılmamış, yağ sızdıran, freni tutmayan, debriyajı kaçıran, üst kafadan ses yapan ama on numara, hatasız denilen motorlardı. Çok dikkat etmek ve iyi araştırmak lazım. Mutlaka servise yada çok güvendiğiniz bir ustaya göstermek lazım. Birazda şans işi tabi.

Benim aldığım motorun sahibi tüm bakımlarını honda esengülde yaptırdığı ve motorun servis kaydı olduğu için, ayrıca muayene kayıtlarında da km nin göründüğü için içim rahat olarak aldım. Bende şimdi tüm bakımlarını yetkili serviste yaptırıyorum. Evet belki biraz daha fazla ödüyorum ama en azından doğru düzgün bakımın yapıldığını biliyorum. Sonuçta canımızı taşıyoruz. Ayırca ilerde satmayı düşünürsem de alacak kişi kaç km.de ne yapıldığını bilebilecek.

Alacağınız motor ne olursa olsun bence mutlaka iyi bir yetkili servise yada çok güvendiğiniz, tanıdığınız bir ustaya gösterin.
    Saygılar,
    hocam fazerın sahibi motoru agresif kullanırsan 100 gram yağ eksiltir onu tamamlarsın falan dedi sizce bu anormalmi? yoksa buharlaşma vs normalmi bu aklıma takıldı bi sorayım dedim sizin motorda böyle bişey oluyormu ?

Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hocam fazerın sahibi motoru agresif kullanırsan 100 gram yağ eksiltir onu tamamlarsın falan dedi sizce bu anormalmi? yoksa buharlaşma vs normalmi bu aklıma takıldı bi sorayım dedim sizin motorda böyle bişey oluyormu ?
    Çok gazlamada o kadar yağ eksiltmesi normal, fakat gerçekten o kadar mı eksiltiyor onu bilmek lazım.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

Motosikleti
    CBF1000F & CRF250L
    bence aynı bütçeyle 600 lük 4 silindirlere bak, cbf600, fazer, gsr600 ...

Motosikleti
    Alıntı Blackeagletr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çok gazlamada o kadar yağ eksiltmesi normal, fakat gerçekten o kadar mı eksiltiyor onu bilmek lazım.
    motorda zaten normalde bir kara duman atma vs.görmedim hatta çalışırken egsozdan hafif buhar atıyorduki bu iyi olduğunu gösterir
    birde arkadaşla aynı şehirdeyiz bişey olursa arkasındayım falan dedi

---------- Post added at 19:19 ---------- Previous post was at 19:08 ----------

pistollpitt
    hocam almışken litrelik alalım dedik sonra bir daha değiştirmeye kalksam al sat bi sürü uğraş birde yakınlarda güzel motor bulunmuyor uzaktakinleride güvenim kalmadı

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Arkadaşım ikiside güzel makinalar kullanma gibi bi şansım olmadı her ikisinde ama 1100 xx i geçme olayı bana saçma geldi.
    http://www.youtube.com/watch?v=-j2m4osZ3TM

vede şurada ingilizce ama türkçeye çevirip baktım videoda yapılan km , oynanmış motorla deil stock makina.
    benim hoşuma cbr 1000xx hoşuma gidiyor.Bide altın elbiseli adamda motor tanıtıldıydı bak istersen ...
    Bir yere gitmek için arabaya binilir,Motora binmek için her yere gidilir

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)