Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motor seçimi kararsızlık..

Motovento
    REKLAM ALANI
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Arkadaşlar bir motorsiklet almak istiyorum motorsiklet konusunda tecrübeliyim a2 ehliyetimde mevcut.. bir kaç motor var aklımda aslında japon düşünüyorum ama bazı arkadaşlar ısrarla mondial 125 mh drifti almamı öneriyor 125 cc lik olarak uygun ve mantıklı olduğu söyleniyor aklımda suanda yamaha ybr 125 honda cbr 125r ve mondial var honda görüntü olarak hoşuma gitsede fiyat kalite oranı düşük geliyor ve kalkış hızını beğenmedim yamahanın kalkışı daha fazla hoşuma gitti sizler ne düşünüyorsunuz bu çerçevede önerebileceğiniz başka ne motorlar var cc olarak 150 yi geçmemesi lazım hem yakıt tasarufu açısından hemde 150 nin fazlası beni bozar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    I.Love.Drift - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Kalkis ise kesinlikle drift.sen teknik ozelliklerde yazana bakmican gidip denicen 125cc sinifinda drift hepsine gozu kapali ruhsat attirir hatta cogu 150cc sinifina kafa tutar.cbr boyun uzun kilon varsa bisiklet gibi durur ybr ise kalite bakimindan iyi azcik basicam dersen drifti onde gorursun ama kalite bakimindan mondial yamaha kadar olmasada bence iyi.ben alamadim sen alda gezelim

Forumdan Uzaklaştırıldı
    cbr nin hantallığı benimde hoşuma gitmedi ama cbr ile boyutları aynı gibi gozukuyo teknik özeliklerede bakdım 135 cc diyor mondial bunu tam çözemedim teknik ozeliklerde cbr nin tek farkı 0.3 kw yanı 0.4 hp beygir fazla geri kalan aynı aşağı yukarı bide cc si 135 se driftinde o yüksek dedim ya öok karrsızım ama 0 fiyat farkları bayağı fazla 2. el fiyatları bir nebzede olsa yine fiyat kalite farkında kararsız kalıyorum şimdiye kadar japon takıntım vardı yıkmalımıyım bilemiyorum..

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    bende senin gibi çok kararsızdım. 3 aydır karar verememiştim yzf r125 duke 125 200 cb 125 e ybr 125 esd derken
    honda cbf 150 de karar kıldım ve siparis verdim. tavsiyem sana cbf 150 ama sıfır al . çünkü ikinci elleride sıfır fiyatına çok yakın. uzun yol ve sehir içi ekonomik yakıt 2.5 3 lt yakıyor. peşin 4900 ruhsat plaka hersey dahil. kredi kartıyla 5300 . ömürlük motor arkadaş ist samsun ist antalya yapıyor cbf 150 ile.
    1 senedir mondial 150 mash kullanıyorum. 100 kmde 6 lt benzin yakıyodu 150 lik scooter karburatörü felan değişti ama gene aynı gene aynı çok yakıyor. 5000 km de sattım motoru kurtuldum. hergün arıza veriyordu servistekilerle kardeş aile olduk resmen adamlarla. ne olursa olsun mondial almıyıcam artık.mondial öldü benim için. honda hayat onda ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı barodi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende senin gibi çok kararsızdım. 3 aydır karar verememiştim yzf r125 duke 125 200 cb 125 e ybr 125 esd derken
    honda cbf 150 de karar kıldım ve siparis verdim. tavsiyem sana cbf 150 ama sıfır al . çünkü ikinci elleride sıfır fiyatına çok yakın. uzun yol ve sehir içi ekonomik yakıt 2.5 3 lt yakıyor. peşin 4900 ruhsat plaka hersey dahil. kredi kartıyla 5300 . ömürlük motor arkadaş ist samsun ist antalya yapıyor cbf 150 ile.
    1 senedir mondial 150 mash kullanıyorum. 100 kmde 6 lt benzin yakıyodu 150 lik scooter karburatörü felan değişti ama gene aynı gene aynı çok yakıyor. 5000 km de sattım motoru kurtuldum. hergün arıza veriyordu servistekilerle kardeş aile olduk resmen adamlarla. ne olursa olsun mondial almıyıcam artık.mondial öldü benim için. honda hayat onda ....
    hala mondial 150 mash yazıyor. cbf de aklımdan geçdi geçmedi değil kulanışıda acayıp hoşuma gitti seri guzel makine yalnız tipi oyuncak motor gibi o yazılar felan resmen ciyak ciyak bağrıyor gibi geliyor bana ben daha sadelikden yanayım cbr nin sade ama guzel bi tipi var driftinde onun kadar olmasada oda oğle ama cbrnin motoru sıkıntı ybr 125 lik düşünüyorum ondada yağ yakma sorunu çok kafama takılıyor geçenlerde gözümün önünde bir tanesi yağ yakarken gördüm kulanıp satan bir arkadasım bir kaç ayda bir ekleme yapcaksın felan dedi ben kesin unuturum ve motor yağsız kalırsa açılan sıkıntı cehenem azabı motor yanması yolda kalma bilmem ne tek korkum bu mondialdede nekadar sorunsuz deselerde önden rüzgar alma ve benzin musluğunda bir sorun varmış ama nekadar ciddi sorunlar hiç bir fikrim yok...

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    bu konuda KOR@Y nicki arkadaşş tam bir danışmanlıktır çok iyi adamdır yardımı sever öyle motorlar önerirki allahım bunlar niye benim aklıma gelmedi diye kendini paralarsın
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı sedat_57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu konuda KOR@Y nicki arkadaşş tam bir danışmanlıktır çok iyi adamdır yardımı sever öyle motorlar önerirki allahım bunlar niye benim aklıma gelmedi diye kendini paralarsın
    forumda yeniyim nasıl ulaşabilirim?

Motosikleti
    Yamaha xmax 250 ABS
    Size bir öneride bulunayım ama kullandığın markayı öneriyor gibi birşeyle karşılaşmak istemem yaşım 56 çok motor kullandım çok kullanılan ülkelerdeki kullanılan motorları gördüm onun için ben honda derim şu anda ps 150i kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim karar sizin.

sedat_57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2000 ford
    Alıntı a.a.ari adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    forumda yeniyim nasıl ulaşabilirim?
    ybr 125 topiğine takılır genelde ordan profiline özel mesaj gönder sedat_57 tavsiye etti dersin
    DALGIC_800 bunu beğendi.
    https://www.youtube.com/watch?v=GGatfgQkPGY

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı vodabasi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size bir öneride bulunayım ama kullandığın markayı öneriyor gibi birşeyle karşılaşmak istemem yaşım 56 çok motor kullandım çok kullanılan ülkelerdeki kullanılan motorları gördüm onun için ben honda derim şu anda ps 150i kullanıyorum şiddetle tavsiye ederim karar sizin.
    öneriniz için çok teşekür ederim.Yalnız yaşım 25 daha bunun için biraz erken

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    tvs apache yahut honda cbf 150

Forumdan Uzaklaştırıldı
    apachelerin rahatsız bir kulanımı varmiş onuda araştırdım titreşimi çok sıkıntılıymış..

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    öneriniz için çok teşekür ederim.Yalnız yaşım 25 daha bunun için biraz erken
    25 yaşında adam sukutır kullanır yaşla bi alakası yok kullandığın tarz'ın
    Egemen06 bunu beğendi.
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    dostum kısa ve öz konuşacam seninle , çook araştırma yaptım bende motoru almadan 3 ay kadar sonunda mondial mr 150 aldım, hem ucuzluk hem sağlamlık hemde performas istiyorsan mondiale gideceksin ya drift yada mr 150 vulture alıp çıkacaksın başka modellerden bahs etmiyorum dikkat ederseniz mondial söz konusu olunca önerecegim iki model bu digerleri hakında iyi şeyler söylenmiyor gerçekten.., özellikle mr 150 ne titreşim nede diger çinlilerde olan şaçma sapan sorunlar yok bu modelde. drift piyasadeki neredeyse tüm 125 leri çarpar 150 lıklerle bile kapışır, mr desen hiç bir 150 lik makina yanına yaklaşamaz 15 beygiri hissetiriyor makina ;)

yani diyecegim sana benim önerim sana git mr al seni pişman etmez araştırma yaparken bu modelide iyi araştır derim sana

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Pckopat001 :ADAM HAKLI DAGILIN!

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    sedat senin yatacak yerin var mı?
    dostum sende alacaksın bi ybr dünyanın yolların kısaca hayatın tadını çıkaracaksın..
    ybr yağ yakıyor diyen kişilere aldırma sen, onlar kaldırımda hızlı bile yürümemiş adamlar..

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı pckopat001 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum kısa ve öz konuşacam seninle , çook araştırma yaptım bende motoru almadan 3 ay kadar sonunda mondial mr 150 aldım, hem ucuzluk hem sağlamlık hemde performas istiyorsan mondiale gideceksin ya drift yada mr 150 vulture alıp çıkacaksın başka modellerden bahs etmiyorum dikkat ederseniz mondial söz konusu olunca önerecegim iki model bu digerleri hakında iyi şeyler söylenmiyor gerçekten.., özellikle mr 150 ne titreşim nede diger çinlilerde olan şaçma sapan sorunlar yok bu modelde. drift piyasadeki neredeyse tüm 125 leri çarpar 150 lıklerle bile kapışır, mr desen hiç bir 150 lik makina yanına yaklaşamaz 15 beygiri hissetiriyor makina ;)

yani diyecegim sana benim önerim sana git mr al seni pişman etmez araştırma yaparken bu modelide iyi araştır derim sana
    simdi bakdım mr ye 150 lik 14.26 hp beygir arka tekeri mh den kalın mh nin çok ince gözüküyo ybr le aynı ölçüde gerçi motor oranıyla mh den ustun bi motor belli selesi de rahat gözüküyo ama emin olamadım sele rahatlığı nasıl kulanım kolaylığı ?bu arada mh ile arasında 15 cc ve 1.36 beygir fark var çok değil ama arka tekerin kalın olması cezbediyor mh ninde tipli benzin deposu ve ön far kısmı..

yns_cbn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 250R, Lifan PONY
    hala mondial 150 mash yazıyor. cbf de aklımdan geçdi geçmedi değil kulanışıda acayıp hoşuma gitti seri guzel makine yalnız tipi oyuncak motor gibi o yazılar felan resmen ciyak ciyak bağrıyor gibi geliyor bana ben daha sadelikden yanayım cbr nin sade ama guzel bi tipi var driftinde onun kadar olmasada oda oğle ama cbrnin motoru sıkıntı ybr 125 lik düşünüyorum ondada yağ yakma sorunu çok kafama takılıyor geçenlerde gözümün önünde bir tanesi yağ yakarken gördüm kulanıp satan bir arkadasım bir kaç ayda bir ekleme yapcaksın felan dedi ben kesin unuturum ve motor yağsız kalırsa açılan sıkıntı cehenem azabı motor yanması yolda kalma bilmem ne tek korkum bu mondialdede nekadar sorunsuz deselerde önden rüzgar alma ve benzin musluğunda bir sorun varmış ama nekadar ciddi sorunlar hiç bir fikrim yok...
    ne kadar zamandır motor kullanıyorsun ne kullandın bilmiyorum ama srn hiç ybr kullandın mı? Ben şu an cbr250r kullanıcısıyım ama şu yazdıklarını görünce dayanamayıp sana yazmak zorunda hissettim kendimi. Ben 2006 ve 2011 model 2 ybr de 60bin km devirdim. ilkinden o kadar memnun kaldım ki cbf 150 alacakken kendimi yine yamaha nın üzerinde buldum. Kim demişse yalan demiş ybr kesinlikle yağ yakmaZ kardeşim tabi motorunda bi sıkıntısı yoksa. O kadarda sağlamdır ki sen bile şaşırır kalırsın. Yağı yakan hondadır. Dikkat et bak bunu söyleyen bir honda kullanıcısı. Eee sezarın hakkı sezara. Ben bir kullanıcı ve dost olarak sana nacizane bir tavsiyede bulunmak istiyorum eger parada sıkıntı yoksa cbf mondial filan değil kesinlikle ama kesinlikle yamaha ybr yi şiddetle tavsiye ederim, hem de her yönüyle. Hele bir de sıfırını alırsan tadından yenmez derler ya, aynen öyle olur. Uzuuuun yıllar binersin. Hatta öyleki artık sırf hep buna mı bineceğim diye sıkılırsın
    ha bu arada param çok diyorsan kesinlikle çin malı al. Eger tecrubeliyim makasta kalmayayım dersen de 250lik katagoride cbr250r ıda bi düşün derim
    DALGIC_800 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Al drifti evdeki koltuklari atarsin o derece :D
    pckopat001 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    simdi bakdım mr ye 150 lik 14.26 hp beygir arka tekeri mh den kalın mh nin çok ince gözüküyo ybr le aynı ölçüde gerçi motor oranıyla mh den ustun bi motor belli selesi de rahat gözüküyo ama emin olamadım sele rahatlığı nasıl kulanım kolaylığı ?bu arada mh ile arasında 15 cc ve 1.36 beygir fark var çok değil ama arka tekerin kalın olması cezbediyor mh ninde tipli benzin deposu ve ön far kısmı..
    sele bana göre rahat 2 3 saatlik yollar yaptım henüz kış dolayısıyla daha fazlasını yapamadım sele konusunda hiç sıkıntı çekmedim. motor tip olarak enduro ve cross karışımı bir tipe sahip benim asıl tercih sebebim de bu aslında hız degil yarış degil yolları seviyorsan senin için biçilmiş kaftan bu motor ;) dersenki ben yarış yapcam 140 150 görcem git ss modellere bak ama sende benim gibi motor sürmeyi ve yolları seviyorsan bakma başka modellere ;) ;)

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:03 ----------

Alıntı I.Love.Drift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al drifti evdeki koltuklari atarsin o derece :D
    drift e tapmak seninkide dostum , ne zmn alıyosun kısmetse makineyi

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)