Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Ehliyet yardm..

Motovento
    REKLAM ALANI

10 ocak 1996 doğumluyum. Arkadaşım da 25 ocak 1996 doğumlu. Motosiklet ehliyeti almayı düşünüyoruz. Size 2 sorum olacak ... 11 ocakta yada 26 ocakta kaydolsam bir fark olur mu? 11 ocakta kaydolsam ne zamana ehliyetimi alabilirim?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    dostum 30 ocak 1996 dogumluyum. benden tam 1 yas buyuk arkadasım var gıttı ehlıyetı sormaya nasıl alcaz dıye, dedıler 17yi doldur oyle gel. cocuk 5 ocakta 18'e giricek yanı 17yi doldurmus olucak. oyle ehlıyet alıcak. ben de senın gibi 17'ye gırınce verıyolar sanıyodum fakat 17'yı doldurman gerekıyormus. bekliyoruz yanı 1 sene daha artık nasıl beklıceksek..
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

Motosikleti
    Mondial 100 ukh, 2001 Titan Deluxe
    şubattaki sınava yetişmen lazım internetten araştır son kayıt tarihi felan ne zaman diye bi kaç günle sınavı kaçırırsan boşu boşuna 2 ay beklemiş olucaksın. muhtemelen 28 ocaklı arkaşın yaşı tutmuyo galiba. Ayrıca yaşını doldurmadan kayıt olamıyorsun

Motosikleti
    henüz yok
    bir sorumvaar abilerim bakarmısınız bende temmuz 9 1996 dogumluyum 2013ün temmuzuna ehliyet alabiliyomuyum??

serdar37100 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBF 150
    Alıntı alikan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bir sorumvaar abilerim bakarmısınız bende temmuz 9 1996 dogumluyum 2013ün temmuzuna ehliyet alabiliyomuyum??
    Kisacasi 18 yasindan 1gun alicaksin 17 yasin bitmis olucak sonra istegin kursa gidip muracat edebilirsin

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    yaşınızın bu kadar çabuk gelmesi için sabırsızlanıyorsunuz biliyorum ama keşke ben hep 16 kalsam da hiç ehliyetim falan olmasa neyse şimdi ne desek boş, çünkü biz de böyleydik.

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    lütfen yanlış bilgi vermeyin . 17 yaşına bastığın gün ehliyet almak için müracaat edebilirsiniz. 17 dolması gerekmiyor 16 dolması yeterli 18 yaşından gün almaya başladığınızda olay bitmiştir. Güncel bir bilgi var mı bilmiyorum 2013 ehliyet sınav tarihleri hakkında . ama şubatta olucak diye biliyorum 1 ay muhabbeti yoksa girebilirsiniz sınava .
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    17 yas dolmadan ehliyet verilmiyor tanidigim birisi alamadi. bu is aynen 18 yasini doldurmadan b sinifi ehliyet almadiginla ayni

Motosikleti
    GT-250R
    9 eylül 1995'liyim 15 aralık cumartesi günü sınava girdim ... 17 doldu ve müracaat ettim , şu 1 hafta içinde yasalar değişmişse bilemicem ama ))

B.RAGA

Motosikleti
    HONDA CBF 150
    a2 ehliyet için gerekli belgeler*2918 sayılı Trafik Kanununa göre*A2 sınıfı ehliyet
    *alabilmek için en az 17 yaşını bitirip 18'den gün almak gerekmektedir.
    a2 sürücü belgesi için egreken evraklar*Şu andaki yönetmeliğe göre en az İlkokul mezunu olmak yeterli
    için gerekli şartlar*A2 sürücü belgesi ile motorlubisiklet,motorsiklet ve scooter kullanılabilmektedir.
    a2 motor ehliyeti için istenen evraklar*Direk a2 ehliyet alacak sürücü adayları Trafik,Motor,İlkyardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur.
    .
    motorsiklet ehliyeti için gerekli evraklar*Herhangi bir ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar ise Motordan teorik sınav ve Direksiyon sınavlarına tabi tutulur.

Motosikleti
    GT-250R
    Çok özür diliyorum o zaman beni sınava tabi tutanlar mı işini bilmiyor , hesaplamasını sen yap 5 Eylülde tam 17 oldum 1 eylülde ki için çabaladım ama giremedim bnde bir sonrakine girişte bulundum . 15 Aralık Cumartesi' de sınava girdim. hala inat ediyorsun senin paylaştıgında aynı şey zaten 16 yaşın sonu 17 demek . 17 seneyi arkada bırakınca 17 yaş bitmiş oluyor 18 den gün alıyorsun. çorba oldu sanki

Merak eden kardeşlerimde istedikleri bir sürücü kursunu arayıp yaşlarını söylediklerinde ne zamana sınava giriceklerini öğrenebilirler , daha olumlu sağlıklı bir cevap almış olursunuz sormak istediklerinizi de dilediğiniz gibi sorun merak etmeyin sıcak kanlı oluyor geneli müşteri kazanma adına.
    Alıntı serdar37100 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    a2 ehliyet için gerekli belgeler*2918 sayılı Trafik Kanununa göre*A2 sınıfı ehliyet
    *alabilmek için en az 17 yaşını bitirip 18'den gün almak gerekmektedir.
    a2 sürücü belgesi için egreken evraklar*Şu andaki yönetmeliğe göre en az İlkokul mezunu olmak yeterli
    için gerekli şartlar*A2 sürücü belgesi ile motorlubisiklet,motorsiklet ve scooter kullanılabilmektedir.
    a2 motor ehliyeti için istenen evraklar*Direk a2 ehliyet alacak sürücü adayları Trafik,Motor,İlkyardım ve direksiyon sınavlarına tabi tutulur.
    .
    motorsiklet ehliyeti için gerekli evraklar*Herhangi bir ehliyeti olup fark sınavına girecek adaylar ise Motordan teorik sınav ve Direksiyon sınavlarına tabi tutulur.

B.RAGA

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    scooter adaşım rapcib, nereye bakarsan bak kime sorarsan sor, 17yi bitirp 18'den gun alman gerekıyor A2 sınıfı ehlıyet ıcın. anlamadıysan hıc corbaya gerek yok. ornek olarak ben, 30 ocak 1996 dogumluyum. 96'dan bu yana 16 sene bıtırdım 30 ocakta 17'ye gırıyorum. 30 ocak 2014'teyse 17yi bitiriyorum ve 18'den gün alıyorum. sonra ehlıyete basvuruyorum ve ehlıyetımı alıyorum. 16yı bıtırıp 17'den gun alınca almak dıye bırsey yok ortada. bence bu konuyu da uzatmanın bı manası yok sonucta 17yı bıtırmelerı lazım arkadasların. Hem ne gerek var ehlıyete allah askına. daha 16 yasındayız bıraz heyecan yasayın ne bılıyım. polis kontroldeyse basın gecın veya baska yollardan gecın gıdın. ben kontrol noktasından kacmak ıcın tırın yanına mı saklandım koca koca taslı yollardan mı gecmedım peeh. motorun heyecanı burda zaten. ki bu yasta oyle 200-300 km yol yapamazsınız bu yuzden de ehlıyete acele etme hevesını al bıraz bu yasının. bak ' imza ' abimize ne demıs, keske o yaslarda olsam demıs. sen hala ehlıyet de ehlıyet ulen bende plaka bıle yok be :D
    serdar37100 bunu beğendi.

Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı ugrgnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    scooter adaşım rapcib, nereye bakarsan bak kime sorarsan sor, 17yi bitirp 18'den gun alman gerekıyor A2 sınıfı ehlıyet ıcın. anlamadıysan hıc corbaya gerek yok. 30 ocak 2014'teyse 17yi bitiriyorum ve 18'den gün alıyorum. sonra ehlıyete basvuruyorum ve ehlıyetımı alıyorum. 16yı bıtırıp 17'den gun alınca almak dıye bırsey yok ortada
    Sanırım ben anlatamadım . ben 18 den gün aldım 4 ay önce ve ehliyete girdim sonucu bekliyorum.. ve alıntı yaptığım son iki cümle tamamiyle yanlış. sen eğer ki yanlış bilmiyorsam şubat ayında ehliyete giriyorsun 2013, 17 doldurmuş olucaksın .. Ehliyetsiz ve büyük şehirde gezicem .. peh hiç sanmıyorum paşa paşa alırım ehliyetimi sonra motoruma biner gezerim , inş benim uykum yokturda ehliyet yaş konusunda yanlış bir şey dememişimdir. iyi geceler..

Belkide dolaylı yollardan aynı şeyi savunuyoruz ama ibraz etme tarzımın yanlıştır.

B.RAGA

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı acemi_motor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 ocak 1996 doğumluyum. Arkadaşım da 25 ocak 1996 doğumlu. Motosiklet ehliyeti almayı düşünüyoruz. Size 2 sorum olacak ... 11 ocakta yada 26 ocakta kaydolsam bir fark olur mu? 11 ocakta kaydolsam ne zamana ehliyetimi alabilirim?
    Kandırmışlar seni

Kısaca anlatayım A2 ehliyeti için 16 yaşın bitecek ve 17 yaşına gireceksin ve A2 ye yazılacan ilk sınav tarihi neyse o gün sınava gireceksin Hesaplamalarıma göre 10 Ocak 2013 te kursa yazılabilirsin ilk sınav tarihi neyse o zaman sınava girersin

B sınıfı ehliyet içinde 17 yaşın bitecek 18 yaşına girmiş olman gerekiyor
    serdar37100 bunu beğendi.

Ghostboz11 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 mcx roadracer
    Bilecik/Bozüyükte yaşıyorum ismim Uğurcan Yaşım 16 2.1.1996 doğumluyum Şuan Sürücü kursuna kayıt olarak 300 tl ücreti ödedim
    ve 8 vesikalık fotoğraf,Kimliğin güncel en yeni hali fotokopisi,kan grubu kartı fotokopisi, bunları şuan teslim ettim sürücü kursuna
    2 Ocakdan 1 gün sonra yani 3 Ocaktada 17 Yaşımı geçmiş bulunuyorum ve o zamanda Sağlık Raporu Ve Savcılık Belgesi(Sabıka) istiyorlar
    sağlık raporunu almaya gittiğinizdede yanınızda 1 tane vesikalık fotoğraf bulunsun sağlık raporu ücretsizdir

Ocak ayında sınavlar başlıcak Mart ayında direksiyon sınavına girip ehliyet almaya hak kazanacam ve 97+80 lira gibi tam hatırlamıyorum bi ücret vererek ehliyetimi elime alacam

Bilgi işinize yararsa ne mutlu bana arkadaşlar.

Motosikleti
    henüz yok
    bir dakika abilerim yani ben kendi adıma konuşuyorum 1996 temmuz 9 doğumluyum buna göre 2013 ağustos ayında ehliyete yazılabiliyormuyum şuan 16 yaşındayım( temmuz dokuzdan sonra 17mden gün aldım diye biliyorum ve 2013de yıl olarakta 17 oluyorum biliyorum yani 17mi tamamlayınca alıyorum demi bana tam tarih söleyecek birisi varmı)

kardeş bizim yapmamız gereken şey bi ehliyet kursuna gidip sormak en sağlam bilgi buralardan alınır

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:29 ----------

inçeleye bilirsiniz buyrun

http://www.olcaysurucukursu.com/sinif.htm

Motosikleti
    alikan kardeşim 1996 temmuz 9 doğumlusun 2013 temmuz 10'unda sürücü kursuna kayıt olabilirsin sanırım 2013 aralık gibide eğer'ki sınavlarda başaralı olabilirsen ehliyetini eline alabilirsin.

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı Ghostboz11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    alikan kardeşim 1996 temmuz 9 doğumlusun 2013 temmuz 10'unda sürücü kursuna kayıt olabilirsin sanırım 2013 aralık gibide eğer'ki sınavlarda başaralı olabilirsen ehliyetini eline alabilirsin.
    işte duymak istediyim şey tamda buydu çok teşekür ederim hesaplamalarımda bi yanlışlık yok süper

şimdiden ehliyet parası biriktirmeliyim

Motosikleti
    Öd Yardımcı olabildiysem ne mutlu bana.

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    hala devam ediyo ya bu konu sasıyorum sızlere ya

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)