Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

motoru trafikten men ettirmek/ Veya çalıntı ihbarı

Motovento
    REKLAM ALANI

Merhaba arkadaslar,sırf bilgi almak için üye oldum, bunun içinde üzgünüm ama, motordan nefret ettigim kadar hiç bişeyden etmedim.
    Gelelim benim mevzuya.
    2008 yılında bi scooter almıştım, motor lanetlimiydi neydi ailecek kaza yaptık sırasıyla, babam,kardeşim,ben tabi benimki çok kötü oldu motor tüm plastikler kırıldı birazda hasar vardı.
    Bende satın aldıgım motorcuya götürüp, motorun o haliyle geri kalan borcunu (taksitler) ödeştim. Çünki nefret etmiştim artık motordan.
    Adamda haklı olarak motoru yapıp satmış başka birine, devir işlemini yapamadık çünki borcundan dolayı.
    Şimdide eve kagıt geldi vergi borcu ile ilgili, işin açıgı plakayı bile unutmustum ruhsatıda vermiştik, nasıl bi saçmalıksa artık ozamanki psikolojiyle
    İnternet girip borcuna baktım, ve 400 tl vergi borcu (Faiziyle beraber) ve 1600 tlye yakın trafik cezası var. İlk ceza benimki 2008 yılında yedigim ceza 250 tl, faiziyle 750 olmuş.
    Sonrakiler o kullanana ait ama ruhsat benim üstüme olunca kimseye bişey denmiyor. Adamıda bulamıyorum, motorcuya gidip bi kaç defa numarasını adresini sordum eski dosyalar kayıp bulamadım dedi.
    Şimdi bana bi yol gösterin rica ediyorum

Adamın numarasıda yok adreside, motoru 5 senedir kullanıyor artık o mu başka birinemi sattı bilemem. Yoksa hurdamı oldu...
    Ben şimdi ne yapayım yani çalıntı ihbarımı vereyim, trafikten men ettirmek için ne yapabilirim ne gibi bi maliyeti olur, vergi borclarını ödeyecegim taksitlendiririm hiç yoktan.
    Taksitlendirirsek trafikten men ettirme işlemini yapabilirmiyiz illaki hepsini ödemek zorunlumu ?
    Başınıza gelmiştir belki bi olay bilir kişiler konuya lütfen, forumda arastırma yaptım bu ve buna benzer konular gördüm ama taze bilgiler lazım herkese teşekkürler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Durumun hiç iyi değil. Aynı şey benim de başımda. Devri yapmamak büyük hataydı ve Devlete borçdan kurtuluş yok. Kuzu kuzu ödüyorum. Taksitler bitmek üzere. Bitince gidip trafikten çıkartacağım. Toplamda 4500 TL
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Durumun hiç iyi değil. Aynı şey benim de başımda. Devri yapmamak büyük hataydı ve Devlete borçdan kurtuluş yok. Kuzu kuzu ödüyorum. Taksitler bitmek üzere. Bitince gidip trafikten çıkartacağım. Toplamda 4500 TL
    Evet çok büyük bi hata ama motor ortada yok,sahibi kim şimdi belli değil, ben ne gibi bi yol izlemeliyim teşekkürler.

erol 62 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200GS
    Kendi elinle sattığın motora çalıntı diye şikayet edersen, kanunen başın belaya girer. Normal satışlar noterde olur, noter satışı olmadığına göre doğabilecek tüm zararlardan ruhsat sahibi müteselsilen sorumludur.
    MUTLU OLAMIYORSAN BAHANE ÜRETME, KAFANI DEĞİŞTİRMEYİ DENE..

ÖzLeMKaYrA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki An 125 HK, RKS Titanik, RTR TVS Apache
    Siz hangi şehirdesiniz motorun markası modeli plakası nedir bunları sizin için sorun teşkil etmeyecekse yazın, belki burda gören duyan bilen varsa kullananı bulma şansınız olabilir...
    Last_Time bunu beğendi.
    Motor ölüm korkusu değil, yaşam sevincidir...

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Akrabanla aranda senet yap. Alacaklı akraban , borçlu sen ol, 3000 TL. gibi bir rakam yeterlidir. Senet vadesi geçmiş tarihli olsun. Akraban icra dairesine gitsin, senedinin ödenmediğini söyleyip senin hakkında haciz kararını çıkartsın ve bu kararla motorlu taşıtlar dairesine gidip motoruna haciz koysun, yakalama kararı çıkartsın. Sana toplamda yaklaşık 500 Tl gibi bir masrafı olur. Eninde sonunda polis motoru bağlayacaktır, akrabana da bilgisi verilir. Bu arada hemen borçlarını da ödemeye başla, taksitlendir. Zaman geçtikçe daha da artacaktır.
    Geçmiş olsun.
    ÖzLeMKaYrA ve Last_Time bunu beğendiler.

Alıntı kurubuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akrabanla aranda senet yap. Alacaklı akraban , borçlu sen ol, 3000 TL. gibi bir rakam yeterlidir. Senet vadesi geçmiş tarihli olsun. Akraban icra dairesine gitsin, senedinin ödenmediğini söyleyip senin hakkında haciz kararını çıkartsın ve bu kararla motorlu taşıtlar dairesine gidip motoruna haciz koysun, yakalama kararı çıkartsın. Sana toplamda yaklaşık 500 Tl gibi bir masrafı olur. Eninde sonunda polis motoru bağlayacaktır, akrabana da bilgisi verilir. Bu arada hemen borçlarını da ödemeye başla, taksitlendir. Zaman geçtikçe daha da artacaktır.
    Geçmiş olsun.
    Kurubuz arkadaşımızın söylediği şey yapılabilecek en doğru öneri.

Ancak motosiklet kullanılmıyor veya Anadolu'da herhangi bir yerde kontrolsüz kullanılıyorsa, herhangi bir kazaya karışmadıkça polisle karşılaşması çok zor. Bu esnada vergi borcu da işlemeye devam eder.

Motorun plakası ve ruhsatı elinizde olmadan trafikten men ettiremezsiniz. Yeniden ruhsat çıkartmak için de motorun muayene istasyonuna gitmesi gerektiğinden ruhsat da çıkartamazsınız.

Dolayısıyla yapılabilecek en iyi şey, birisine borçlu görünüp motora bağlatma koydurmak, bu esnada da motoru aramak olabilir.

S.

Alıntı erol 62 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi elinle sattığın motora çalıntı diye şikayet edersen, kanunen başın belaya girer. Normal satışlar noterde olur, noter satışı olmadığına göre doğabilecek tüm zararlardan ruhsat sahibi müteselsilen sorumludur.
    Evet bunun farkındayım ama kullananı bulamıyorum. Son çare öyle yapmak zorundayım, adam ortalarda yok çünki.
    Alıntı ÖzLeMKaYrA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siz hangi şehirdesiniz motorun markası modeli plakası nedir bunları sizin için sorun teşkil etmeyecekse yazın, belki burda gören duyan bilen varsa kullananı bulma şansınız olabilir...
    Ben konyadayım arora markası plaka 42fe270 konuyada ekleyeyim / eklenmiyor meret düzenleyemiyorum konuyu.
    Geçmiş olsun.
    Evet zaman geçtikçe artıyor, ve kulanan sahıs çok ceza yemiş buda ruhsata işlenmiş. Ne yapacagımı bilmiyorum, dediginiz mantıklıda çalıntı ihbarıyla aynı şey gibi. Sonucta bende zararlı cıkacam bu işten. Şastım kaldım...

Motosikleti
    İnşallah gören bilen birileri vardır ve duyarlı olup yardımcı olurlar... Sİze kolay gelsin...

teşekkürler @ÖzLeMKaYrA

Motosikleti
    Alıntı Last_Time adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkürler @ÖzLeMKaYrA
    Sadece fikir verdim umarım faydası olur...

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    benzer bir hikaye yazsam uzar gider arabamın satışını almadılar dedim çalıntı olmadığını ispat ederse kullanan adam sen suçlu duruma düşüyorsun dedi polisler savcıyada anlattım sen haklısın fakat kanunen yapabileceğin birşey yok malesef dedi

illegal yoldan çözüm bulman lazım haciz daha mantıklı ama cezası olduğuna göre o motor polisten kaçar zor yakalanır motosiklet tamircilerini gezip resim ve plakayla tanıyan varmı diye sorsan konyada büyük yer ama şansını dene

Alıntı tr100a adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benzer bir hikaye yazsam uzar gider arabamın satışını almadılar dedim çalıntı olmadığını ispat ederse kullanan adam sen suçlu duruma düşüyorsun dedi polisler savcıyada anlattım sen haklısın fakat kanunen yapabileceğin birşey yok malesef dedi

illegal yoldan çözüm bulman lazım haciz daha mantıklı ama cezası olduğuna göre o motor polisten kaçar zor yakalanır motosiklet tamircilerini gezip resim ve plakayla tanıyan varmı diye sorsan konyada büyük yer ama şansını dene
    Valla başa bela ya içim hiç rahat degil, motoru aldıgım gün 1 saat filan gezmiştim, eve geldim anahtarı kaskı bi köseye fırlatıp direk uyudum çok kötü bi agırlık vardı üstümde. Benim birader anahtarı almıs hevesle gitti aynı gün kaza yaptı, motoru yaptırmaya götürdüm, yaptırdımda motoru daha tamirciden cıkardık, babam ver bakayım bi hiç binemedim şuna dedi. Binmez olsaydı tamirden cıkan motorla kaza yaptı.o Dadika... Ben desen burun buruna bi arabayla çarpıştım, Hata %100 karsı tarafta fakat a2 yoktu bende ehliyetsizdim. kenedi ailesine döndüydük o yüzden nefretim halen devam ediyor o motora ve yakamdan düşmedi daha .

dockerengin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125 > CBF150 > CRF250L > XZ250R 4V > ?
    Bu olay herkese ders olsun. Ne noter satışsız motor alın ne de satın. Sonradan başınız böyle belaya girer.

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Alıntı Last_Time adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla başa bela ya içim hiç rahat degil, motoru aldıgım gün 1 saat filan gezmiştim, eve geldim anahtarı kaskı bi köseye fırlatıp direk uyudum çok kötü bi agırlık vardı üstümde. Benim birader anahtarı almıs hevesle gitti aynı gün kaza yaptı, motoru yaptırmaya götürdüm, yaptırdımda motoru daha tamirciden cıkardık, babam ver bakayım bi hiç binemedim şuna dedi. Binmez olsaydı tamirden cıkan motorla kaza yaptı.o Dadika... Ben desen burun buruna bi arabayla çarpıştım, Hata %100 karsı tarafta fakat a2 yoktu bende ehliyetsizdim. kenedi ailesine döndüydük o yüzden nefretim halen devam ediyor o motora ve yakamdan düşmedi daha .
    Motorun hiçbir suçu yok. Acemi kullanıcılar bilinçsizce kullanıp kaza yapmışlar. Sen de noter satışını yapmayıp ihmal etmişsin. Kendi hatalarınızı cansız bir varlığa " LANETLİ / UĞURSUZ " yakıştırması yaparak örtas etmeye çalışmayın. Motor tanrısı sizi lanetler sonra
    saykem bunu beğendi.

valla aynı durum benimde başıma gelmişti ben şanslıydım aracı ve sahibini bulup polis çağırıyorum motorualıyorum demiştim ve beraberinde gidip beraber gene uğraştım tabi borcunu kapatıp satışını vermiştim yapmasada motor 1000 tl di borcu 400 dü almasaydı 400 ünü öder yeniden satardım benim bi zararım yoktu sende bulamazsan güncel fikir için bi trafikle görüş bazen af çıkıyor borcunu kapatıp aracı hurdaya çeke biliyorsun vergi dairesi ile falan bir görüş umarım iyi bir sonuç çıkar yoksa bu konu hakkında yasalarda bi açık var orası kesin bunları bi dene en son olmazsa borçlanma olayını yapa bilirsin kardeş

Motorun hiçbir suçu yok. Acemi kullanıcılar bilinçsizce kullanıp kaza yapmışlar. Sen de noter satışını yapmayıp ihmal etmişsin. Kendi hatalarınızı cansız bir varlığa " LANETLİ / UĞURSUZ " yakıştırması yaparak örtas etmeye çalışmayın. Motor tanrısı sizi lanetler sonra
    Motorlarıda savunmanız iyi, bişeyleri karalamak yerine savunmak güzel bişeyde, benimki acemilikten degilde bilinçsizliktende degildi, eger motor kulanıyorsanız trafikteki durumunuda anlarsınız. Kazalara baksana bi combo yaptık ailecek şansızlıgında oldugunu ugurunda ugursuzlugunda oldugunu tekrar gözden geçirin yinede teşekkürler yorumunuz için
    Noter satışı içinde dedigim gibi aracın borclu oldugunu göz önünde bulundurdum, ve bu para denen illetin hep karşımda oldugunu cebimde olmadıgını anladım
    Alıntı yucelgsm adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla aynı durum benimde başıma gelmişti ben şanslıydım aracı ve sahibini bulup polis çağırıyorum motorualıyorum demiştim ve beraberinde gidip beraber gene uğraştım tabi borcunu kapatıp satışını vermiştim yapmasada motor 1000 tl di borcu 400 dü almasaydı 400 ünü öder yeniden satardım benim bi zararım yoktu sende bulamazsan güncel fikir için bi trafikle görüş bazen af çıkıyor borcunu kapatıp aracı hurdaya çeke biliyorsun vergi dairesi ile falan bir görüş umarım iyi bir sonuç çıkar yoksa bu konu hakkında yasalarda bi açık var orası kesin bunları bi dene en son olmazsa borçlanma olayını yapa bilirsin kardeş
    Valla sahibini bi bulsam herşey çözülecekte bulamıyorum, yetkili yerlerle bi görüşmem lazım yinede iyi kötü yorumlarınız için hepinize teşekkürler

Sinan Er - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS
    Motoru kaybettim diyip trafikten çektirebilirsin. Borçlarını ödemen şartıyla.
    Kuş olup uçmak isterken uzaklara, Ağaç olup kök salıyorum buralarda.........

Alıntı Sinan Er adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motoru kaybettim diyip trafikten çektirebilirsin. Borçlarını ödemen şartıyla.
    ama ruhsatta yok, borclarını bi şekilde öderim fakat trafikten çektirdigimde tekrar motor bulundugunda yani kullanıyorlar su an herhalde, ne gibi bi sonuclar cıkar. teşekkürler cevabınız için

puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Bence en kötü ihtimalle şu şekilde yapabilirsin. Önce ruhsatım kayboldu diye yeni ruhsat, sonrasında da plakam kayboldu diye yeni plaka çıkartırsın. artık plaka ve ruhsatın elinde olduğu için borçlarını ödeyip, istenecek ek belgelerle aracı hurdaya çıkartabilirsin. hurdaya çıkartılan araç plaka ile dolaşırken yakalanırsa ne olur sana sorumluluk doğurur mu onu bilmiyorum.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler