Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tatlı su motorcularına ithafen

Motovento
    REKLAM ALANI
    maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    gözü saatteydi, 9u 10 geçiyordu. işten çıkış saati, iş olmasa bile 22.00a alınmış motorcu amirine dünya üzerinde duyulmamış küfürler ediyordu. kapıdan dışarıya çıktı, bi sigara yaktı. kar hafifçe yağmaya devam ediyordu. telefonunu çıkarıp Malatya hava durumuna baktı. 3 dereceyi gösteriyordu. en azından yollar buz tutmayacağı için içini ferahlattı. çay ocağına gidip bi çay kapıp sıcacık odasına geri döndü.

yarım saat sonra çayın 2. bardağını almaya giderken pencereden tipiye dönüşen karı görünce hemen üstünü giyinip çıkmaya karar verdi.

yağan kar altında motosiklet sürmek güzel dedi içinden. aklında binlerce soru varken yere paralel gelen karlara vuran ön farın ışığı gayet güzel bi görüntü eşliğinde, motur sürücüsü kaskının vizörüne yapışan karları elinin içiyle süpürüyordu. sağa sinyali
    ni verir vermez o derin vadiden gelen soğuğu ayak bileklerinde hissedip yeri tutan karı gördükten sonra içinden belediyeye küfrederken helvacıdan başkan yapan halka müstehaktır diye düşündü.

evine daha 5 km vardı. önceleri otomobil teker izlerini takip ederken kar derinliği 3-4 cmyi bulunca 1. viteste ayaklar yerde yaklaşık 3 km yol almak zorunda kaldı. gaz elciğini milim oynatması bile arka tekerin yönünü değişirken evine ulaşma ümidini yitirmemeye çalışıyordu.

evine 50 metre kala o en dik, o en zor yokuşa gelmişti. önce durdu, tepeyi gözden geçirdi. daha yokuşun yoluna dönerken drift yapa yapa motoru dönderdi. gidonla dönmek imkansızdı zaten. hızını aldırana kadar arka teker bi sağa bir sola giderken yanından geçen kara kapaklı "emmi" kendisine gülüyordu.

en sonunda motor hızını alınca o 50 metrelik yokuşu çıkıp evinin ara sokağına dönerken kundurasıyla kaymadan yokuşu çıkmaya çalışan emmiye doğru bakıp bi kahkaha attı en son.

---son---

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    Elazığ' da da durumlar kötü, dün den bugüne kesintisiz 20 saat kar yağdı. Zorda kalınmadıkça çıkılmaz bu kadar zorlamamak gerek.
    maxi97 bunu beğendi.

Ufuk İnkaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Repsol 2006 / Cbr 125 R ( 2011 ) Hyosung Gt 250 R.
    Bir sabah işe gitmek için uyandım. Pencereden baktığım da kar yağdığını fark ettim. Motosikletle hiç kar maceram yoktu galyana gelip motorla işe gitmeye karar verdim :D. Toplam 14 Km uzaklıkda ki iş yerine 1 saat 45 dk da gidince ve de araçların arasından geçemeyince gururuma çok dokundu :D kar kalınlığı 10 15 cm vardı Ön lastik hafif karla kaplı yere geldiğinde debriyajdan elimi çeker çekmez gaz vermeden lastik dönüyordu sanki dizel araç kullanıyormusum gibi hissetmiştim o zaman. Sonra 3 gün motor iş yerin de yatınca akşamları eve gelip motorumu göremeyince içim cız etti bi daha karlı hava da sürmeyeceğime söz verdim :D
    maxi97 ve speed_dream bunu beğendiler.
    4 Teker bedenimi, 2 Teker ruhumu taşır
    Yanlamak biz de ata sporu!

yamyamaha - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kymco Xciting500 geti gy 200 ( skygo ) & cbf 150
    hadi oralarda kar yağmış, ya bizim tatlı su motorcularına ne demeli.
    buralar da çok soğuk yok. kar hiç yok. Salihli motosiklet gurubu olarak her zamanki gibi salı günleri haftalık toplantımızı yapıyoruz. ama bu gün oğlumla alış verişimiz uzun sürdüğünden gecikmiştim toplantıya. tam kapıdan çıkıyordum gurup arkadaşlarım aradı. "hava yağmurlu istersen araba yollayalım seni alsın." bak bak bak. bir motorcuya sırf hava yağmurlu diye araba ile gelmesini teklif ediyorlar.
    ben motora binmek için toplantıya gidiyorum. adamlar araba yollayalım mı diyorlar. motora binip gidemeyeceksek ne işim var benim o toplantıda. gittim gördüm ki 4 kişi hariç diğerleri araba ile gelmiş.
    çok şükür bizim burada fazla kar olmaz, olsa da akşama bilemedin ertesi güne kaybolur. sırf karda gezmek için dağ a doğru gidiyorum bazen. hakketten de zor en iyisi civili lastık.
    Muhendis45 ve maxi97 bunu beğendiler.

Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    Biz kuryeyiz evimize karda buzda yağmur da ekmek goturmeliyiz.
    dreamkiller, yamyamaha ve rahmi34 bunu beğendiler.

imza - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 ybr 125 & 2014 ybr 125
    her turlu hava sartinda mecbur devam. tum gun yagmzr ve karli havada motosiklet kullanmayan kimse anlamaz kuryenin halini.
    yamyamaha ve rahmi34 bunu beğendiler.

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    kundurasıyla kaymadan yokuşu çıkmaya çalışan emmiye doğru bakıp bi kahkaha attı en son. ondan sonra motor stop mu etti.
    Arkası yarın mı, en heyecanlı yerinde bitti Adam evine vardı mı. Yoksa evde kimse yok muydu. Hanımı babasına mı gitmişti. Haftaya çarşamba yeni bölümde
    Güzel yazı, ellerine sağlık. paylaşım içinde teşekkürler.
    maxi97 bunu beğendi.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

kurubuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000FA
    Kuryelerin işi zor, Allah yardımcıları olsun. Bizim canavar üzerinde branda örtülü vaziyette kapalı garajda uyuyor.

Murat 48/30 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 11 (gri)
    Dostoyevski mübarek, hissedebildim tüm o tutku ve soğukluğu vede motosikletlileri aşağalayan insanların madara edilişini.
    maxi97 bunu beğendi.
    CB 125E(6000 km), Salcano Wolf 11(Gümüş Atmaca)
    Özgürlük çoğu kişilerce çok bilinmeyenli bir denklem iken, biz motorcuların ilk marşla birlikte hissetmeye başladığımız hazdır.(Murat KANAT 17.01.13 )

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Kanım kabardı dışar cıkasım motor süresim geldi :D
    sakinseytan ve maxi97 bunu beğendiler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    ben bu yazıdan sonra hafta sonu motorla bir 100 km yol yapmadan kendime gelemem artık...çok alındım yavv
    maxi97 bunu beğendi.
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

ünaltürkyazıcı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA SH 300i
    maxi97 paylaşım için teşekkürler... Karda kışta yağmurda çamurda güzel ve güneşli havada şartlar ne olursa olsun motosiklete binenlere nice kilometreler dilerim...
    saykem ve maxi97 bunu beğendiler.
    İHANET arkadaşlık zincirini karartır, fakat VEFA onu her zamankinden daha parlak yapar.

iyi güzel de başlık olmamış.kurye arkadaşları seviyoruz saygı duyuyoruz ayrı konu.şimdi onlar mecbur karda kışta motora binmek zorunda olunca motorcu,binmeyenler tatlı sucu mu oldu yani.adamın işi gereği mecburiyeti var ki karda biniyor motora.zevk içinde karda motor sürebilir.ben şimdi o havada çıkmıyorsam tatlı sucu oluyoruz yani.kategorize etmemek lazım haddi zatında.motorcu motorcudur.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    roman tadında güzel bir özet olmuş
    maxi97 bunu beğendi.
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    Alıntı ipsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iyi güzel de başlık olmamış.kurye arkadaşları seviyoruz saygı duyuyoruz ayrı konu.şimdi onlar mecbur karda kışta motora binmek zorunda olunca motorcu,binmeyenler tatlı sucu mu oldu yani.adamın işi gereği mecburiyeti var ki karda biniyor motora.zevk içinde karda motor sürebilir.ben şimdi o havada çıkmıyorsam tatlı sucu oluyoruz yani.kategorize etmemek lazım haddi zatında.motorcu motorcudur.
    katılıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Hyosung GV 250
    Alıntı ipsiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Garip olan ne anlamadım? Küfür değil sonuçta tam olması gerektiği gibi bir tabir. Ayrıca soğukta/karda sadece kuryeler motor sürer gibi bir anlam çıkartmaya çalışmışsın sanki ama asıl yanlış olan bu.
    maxi97 bunu beğendi.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Ben katılmıyorum...Sezonluk muhabbeti bana ters.Soğuktan korunmak için gereken her türlü kıyafet,Termal içlik,neopren dizlik,Full koruma vs. onun tadı bi başka.Buzda zaten gidemezsin.Ama yağmur,çamur farketmemeli.Bunlar bahane olmamalı bence.Anlayacağınız sadece bahar ve yaz aylarında motora binen insanlardan olamadım gitti.16-17 yaşlarında bile evden çıkarken motor gözüme iliştiğinde hava şartlarını bi türlü ipleyemedim.İçimden gelmiyor yaw.Şu anda da kış şartları ne kıyafet ve ekipman gerektiriyorsa hepsini aldım.Trakyada kış 9 ay sürüyor.9 ayda motor çürür aga...
    maxi97 bunu beğendi.

psyche - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 600
    Taşrada yaşıyorsanız şemsiye+mp3 player,kulaklık motora yeğdir yağmur için konuşuyorum güneyde kar yağmaz zaten.
    "Önü yoktan sonu boktan bu kuru davadan,
    utanır gayret-i güfranla cehennem de geçer. "

Psychedelic Gececi

sabiht - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yaş ilerledikçe, vücut bazı özelliklerini kaybettikçe, refleksler yavaşladıkça, bakış açısı, fikirler ve düşünceler değiştikçe, hareket ve davranışlar da değişiyor...Ben bir tatlı su motorcusu olarak yazınızı çok beğendim, çok güzel bir tarz da ifade etmişsiniz...Ancak bir de yazım kurallarına dikkat etseydiniz, çok daha güzel olacakmış...
    maxi97 bunu beğendi.
    Sabih TÜZEM
    Lifan Emisol 150

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    çok iyi bravo gençliğim geldi aklıma
    maxi97 bunu beğendi.
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)