Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

KM'si geri çekilmiş motosikletin KM'sini ileriye çekmek?

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar merhaba.
    Sinirlerim harbi harbi bozuk. Biliyosunuz bozuk motor sattı adam.. bknz.(KONU)

Geçen gün kaza/muayene sorgulama mesajı gönderdim arkadaşımdan. Gelen mesaj:

Yani motosikletin kilometresi düşürülüyor. Abi deliricem ya. bunu niye yaparsınız ya? Neyse, ben öncelikle bu kmyi düşüren kişiyi bilmiyorum, belki bir kaç sene önceki sahibidir. Bununla ilgili yasal bir işlem yapabilir miyim? Ve ben bu kilometreyi şimdi kafadan 100.000'e çeksem bu sefer muayeneye girince "oha 100 bin + 40 bin" derler. Yani özellikle çektiğimi anlayamazlar. Ne yapıcam arkadaş ben. Motor bloğunu hayata döndürdüm adam ettim, bide bu çıktı başıma. ben 100 bin yazmak istiyorum oraya açıkçası. gerçek kilometresi oralardadır çünkü... ha bide ben almaya gittiğimde mesaj atınca bu km gelmedi, şimdi geldi. abi cenabet miyim neyim...

__

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kuvvetmira - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ktm Exc250+vstrom 650
    Öncelikle geçmiş olsun Sen anlamadınmı motoru alırken bayaa çekmişler km
    HAYAT KIZGIN BOĞA BEN KIRMIZI PELERİN: ::

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Geçmiş olsun

Motosikleti
    Activa-Pcx-cbr250r-Xj6N-BAVYERALI :) K1200R
    Valla motoruna göre değişir diyim bir de delikanlı gibi yazarsın satarken km yi cekmisler tahmini şu km de diye bence daha samimi olacağından sıkıntı olmaz

MazhaRR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ybr200 ESD->R25
    Of of of of geçmiş olsun.Yapıcak birşey yok böyle şerefsizlerden çok malesef kaç tane motosiklet biliyorum kmsi düşürülümüş.Yapılmasıda çok kolay ondan bu kadar yaygın hele ki bazı marka model otomonillerin kmsi düşürülmemişi az bulunuyor sonuçta 20-50 liraya 10 dakikada yapılıyor.

Motosikleti
    KTM RC 200
    İlk önce aldığın kişiye ulaş durumu anlat kendisine zararını karşılamayı kabul ederse anlaşırsınız. Eğer olmazsa noter satışı ile birlikte adliye'ye gidip dilekçe yazarsın dilekçenin arkasına kimlik fotokopisi ve noterden satış evrağını eklemeyi unutmayın. Şikayetçi olun ve zararın karşılanmasını talep edin. Uzlaşma heyetleri var muhtemelen zararınız karşılarnır. Karşılamayı kabul etmez ise dava açılır.Davayı hem maddi hemde manevi oalrak açın.Davayı %99 kazanırsınız. Dava açmaktan korkmayın, ilk etapta herhangi bir masrafı yok. Mahkeme masraflarını karşı taraf ödeyecek nasıl olsa. Eğer o yapmamışsa bile oda bir önceki aldığı kişiyi dava etsin. UNUTMAYIN HANGİ ARAÇ OLURSA OLSUN KM OYNAMAK KANUNEN SUÇTUR.

sey_47 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BWS 100
    Kardes son cumlende ozetlemis gibisin.
    Bu motosiklet bir yaramadi sana ya, sanssizlik mi diyeyim ne diyeyim. Garip bir durum.
    Bence 100 bine cekme km yi. 60-70 bin iyi gibi.

Valla, bozma moralini. Duymussundur, sıkılmış limonun davasi olmaz derler.

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    5664 e plakayi yazdim hasar kaydi yoktur yazisi geldi. Km icin nasil bir mesaj gondermek gerek?

oyunageldim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Wave 110i
    Bence öyle kalsın ,satacağın zaman belirtirsin,hala öylemi bilmiyorum ama üçüncü muayeneden sonra sorgularda bir muayene düşüyordu yani sorguda sadece 3 muayene km si görünmekteydi
    Bu arada son muayene aralığında 3 senede 40 bine yakın bir km,bu tür bir motorun yakıt sarfiyatını düşünürsek fazla geldi gözüme
    2010 muayene sonucu km yalnış yazılmışta olabilir

Motosikleti
    NC 700 X
    Alıntı EthanHunt adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    5664 e plakayi yazdim hasar kaydi yoktur yazisi geldi. Km icin nasil bir mesaj gondermek gerek?
    Eğer muayeneye girmişse, ikinci mesaj olarak muayene ve kilometre bilgisi geliyor.
    Yeni modelse 2013 ve sonrası o zaman muayene bilgisine ulaşılamamıştır diyor.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Baştan beri motor maceranı takip etmiştim. Gerçekten başına gelmeyen kalmadı. Bayağı uğraştın ve masraf ettin. Şimdi yapılacak tek konu kaldı. İnternet de örnekleri olan dava dilekçesini dolduracaksın. Satış evraklarını falan dilekçeye ekle. Yaptığın masrafları ispatlamak için şahit olarak motor ustanı göster. Davacı olduğun şahıs satan kişi olacak. Bu gelen mesajı örnek olarak koyacaksın. Zaten mahkeme sürecinde muayene istasyonundan evrakları isteyecekler. Gerekirse motor bilirkişiye gidecek. Bu süreç biraz uzun olabilir. Ama kesinlikle sen haklı çıkacaksın. Motoru iade edip paranı geri alma hakkın olacak. Satan şahıs da ceza alacak. Üzerine bir de manevi tazminat davası açtın mı tadından yenmez. Veya adam mahkemeyi, haksız çıkacağını anladı mı (mahkeme masrafları dahil adamın üzerinde kalacağından) gel kardeşim seninle anlaşalım, şu kadar para vereyim, davadan vazgeç diyecek.
    Bu tip adamların anlayacağı tek dil bu. Bu süreçte adamla hiç muhatap olma. Adalet yavaş işler ama sonucu mutlaka ulaşır. Bunun örnekleri bayağı var. En son bir araçta aynı olay çıkmıştı, adam davayı kazandı, satıcı hem tazminat ödemek zorunda kaldı, hem hapis cezası aldı.
    Senin ilk başta yapacağın tek şey gidip bir dilekçe ile mahkemeye başvurmak. Bu kadar basit.
    Ayrıca, aynı olay ile karşılaşan her kes için tek yol bu. Lütfen hakkınızı arayın. Kilometre düşürmek dolandırıcılık suçunu teşkil ediyor. Bırakın ceza alsın şerefsizler.

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Belli yaşa gelmiş her 10 motosikletin 8 inde km geri alma muhabbeti oluyor. ''Kilometreciler'' gösterge tamiri yapanlar nasıl geri alıyorlarsa aynı şekilde ileri de alabilirler. Ben olsam bir de gidip ona para ve zaman harcamam, satacağım zaman durumu söylerim. Çünkü motosikletin km si ne kadar geri çekildi, kaç kere geri çekildi bilinmiyor

EthanHunt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 Honda Cbf 150
    Alıntı Arenli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer muayeneye girmişse, ikinci mesaj olarak muayene ve kilometre bilgisi geliyor.
    Yeni modelse 2013 ve sonrası o zaman muayene bilgisine ulaşılamamıştır diyor.
    Saol kardes, 2013 model daha muayeneye girmedi, neyse en azindan hasar kaydi durumunu gordum.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Arkadaşlar herkesin yorumunu tek tek okudum çok teşekkürler. Ama problem şu, kmnin düşürülmüş olduğu tarihte motor bu son sahibinde değildi. Yani kimde olduğunu bilmiyorum. Ben muhatap olarak kimi alacağım? Yani davayı açtığım kişi kim olacak?

BatuhanK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hocam oradan bence bir şey çıkmaz bence. adam; ''gösterge bozuldu yenisini aldım. Aldıktan sonra da bilmem kaç km bindim'' dese neyle suçlayacaksınız

Motosikleti
    NC 700 X
    Geçmiş olsunmu demeli bilmiyorum kardeş ama nasıl sütü bozuk insanların eline geçmişse motor. Benim bile moralim bozuldu. Millet olarak çok bozulduk. Mahkemeden bir sonuç çıkarmı onu bilmiyorum.

metinkilic - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Bandit 650 S ABS
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar herkesin yorumunu tek tek okudum çok teşekkürler. Ama problem şu, kmnin düşürülmüş olduğu tarihte motor bu son sahibinde değildi. Yani kimde olduğunu bilmiyorum. Ben muhatap olarak kimi alacağım? Yani davayı açtığım kişi kim olacak?
    Senin muhatabın motoru noter satışı ile aldığın kişidir. Eğer o şahıs da kendisinin suçu olmadığına, kendisinden önce kilometrenin düşürüldüğüne inanıyor ise aldığı kişileri dava etsin. O kısım seni ilgilendirmiyor.
    Zaten tarihler incelendiğinde motorun kimin üzerinde olduğu ortaya çıkacaktır.

solmyr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motorumun km saati bozuldu, yenisini aldım, içini açabilirsen, ki bunu vidasız yapıyorlar, açınca kapatması zor ya da yağmurda buhu yapıyor. içindeki km yazan kısım bir çentikle tutuyor. onu penseyle esnetip çıkarıyorsun. elinde ayarlıyorsun. mesela 1000ler basamağından, 1ler basamağına kadar olan kısmı bir bütün halinde oynatıp, istediğin gibi bunu her basamakta oynayarak yapabilirsin.

matkapla sardırırsan 1 yıl sürer. hızlı matkap, hız göstergesinin zembereğini bozar.
    motogünlüğüm: youtube.com/c/Bereñârı

Kocaeli İl Temsilcisi Ezio41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2016 Yamaha XJ6 Diversion F ABS
    Geçmiş olsun ..
    Honda CBF 150 < Kawasaki Z 250 SL < Yamaha MT-25 < Yamaha XJ6 Diversion F

nzm75 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SYM WOLF 250Nİ,,KAVASAKİ KLE 500
    Şikayetçi ol dava aç o yıllarda motorun kimde olduğu belli sonuçta. Şu anda çok ciddi cezası var km değiştirmenin

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)