Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

aranıza katılcam

Motovento
    REKLAM ALANI
    j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    ehliyete yazıldım a2+b ehliyeti alcam aranıza katılcam ama sormak istedigim sorular var daha önce hiç arabada sürmedim motorda

sorularım
    1)motorda dengeyi saglamak zormu bisiklet süre bilen herkez motorda denge saglaya bilirmi
    2) motor direksiyon sınavında bana vercekleri motor nasıl olur çok büyük motor verirlermi
    3)direksiyon sınavında hiç vites degistirmeden sürsem kabul ederlermi
    4) direksiyon sınavında motorun arkasına görevli adam biniyormu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Blackeagletr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    1) Bisiklet süren dengeyi sağlayabilir, fakat kontrolü, sürüş teknikleri vs birçok yönü farklıdır, bisikletmiş gibi düşünmek pek yararınıza olmaz.
    2) Scooter commuter ya da cub verirler, 125-150 cc civarı olur.
    3) Olur tabi, fakat 1. viteste sürmek vites atmaktan daha zor olabilir bazen.
    4) Hayır binmiyor.
    2010 Kanuni Breton 21.000km|2013 Kuba XR 125 8.000km|2012 Hyosung GT250R 25.500km|2016 Bajaj Pulsar 200NS 14.500km|2018 Motolux Rossi 50(King 139)|2013 Mondial Mash 150 6.000km|2017 Mondial Drift 135 6000km|2021 RKS Azure 50|2022 Arora Freedom 50|2023 Hero Dash 125

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    1)motorda dengeyi saglamak zormu bisiklet süre bilen herkez motorda denge saglaya bilirmi
    2) motor direksiyon sınavında bana vercekleri motor nasıl olur çok büyük motor verirlermi
    3)direksiyon sınavında hiç vites degistirmeden sürsem kabul ederlermi
    4) direksiyon sınavında motorun arkasına görevli adam biniyormu

1- hayır bisiklet sürebiliyorsan motorda sürersin durduğu zaman yere sağlam basman yeterli
    2-küçük motor olur genelde 50 veya 100 cc scooter (nadirde olsa cbf 150 veren yerler var)
    3-motor zaten vitessiz olacak..
    4- hayır binmez bir kaç koni arasından geçeceksin bitecek zaten

j700 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB125 ACE
    sorularımı cevaplayan arkadaslara teşükkür ederim

bir kaç sorum daha var
    5)önce motor,ilk yardım,trafik sınavına katılcakmısım sonra direksiyon sınavına katılcakmısım sınavdan kaç gün sonra direksiyon sınavı olur
    6)önce araba ehliyeti için sınavagircekmisim sonra motor ehliyeti için 20 soruluk sınava gircekmisim araba sınavından ne kadarzaman sonra motor sınavı olur

barex - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tek bir cevap veriyorum, zor değil. Bisiklet kullanan adam motor kullanır evet ama ölmez demiyorum. Ölmemek için tecrübe şart. Dengede durmak bu işi çözdüğün anlamına gelmez.
    Direksiyon sınavından korkma adamı zorla geçiriyolar nerdeyse, huniler arasından geçiyosun kimse oturmuyor arkana.
    Ehliyet alınca defteri kapatma. Trafiğin az olduğu noktalarda tecrübe kazan. Ehliyet hayat kurtarmaz ama tecrübe kazandırır, bunu sakın unutma.
    Eğer a2 ile b yi aynı anda alıcaksan ikisini aynı anda alabiliyosun. Direksiyon sınavı da yazılı sınavdan üç hafta sonra oluyor ortalama.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)