Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

motosiklet kullanim anaciniz

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    motorunuzu ne amacli kullaniyorsunuz? gezmek,turlamak mi, yoksa her isiniz icin mi? yilin tamami kullaniyor musunuz? ortalama yillik yaptiginiz km nedir? yillik ortalama bakim icin odediginiz ucret? bebek ile ( 12ay-48ay arasi) motora bindiniz mi? hic dustunuz mu? dusme niyetiniz var mi?

ben hic iki teker tecrubem olmadan basladim motora, acikcasi kucuklugumden beri de bisiklet ilgimi cekmezdi, sadece motor, ilk bindigim motorda vitesli minsk125 idi, hic bilmeden sadece arkadasin tarifi ile sehiricinde bindim, sadece 1 ile kullan dedi ama cok rahat kullandim, sonraki gun bir baska arkadasin mz301 ine bindim, zaten o andan beri mz askim bitmedi, o gunden beri de cesit cesit motorlara bindim, hic dusmedim, dusme gibi niyetim yok zaten, hersey kafada bitiyor acikcasi, forumu okudukca sasirip kaliyorum, yeni motor alacak olana yada tavsiye de bulunan herkes, yok iste cbr 125 alma nasilsa duseceksin, grenajlari pahali, alacak kisi de nasilsa dusecegum uygun kasali falan, dusmeyi dusunmek bile tedirgin olmaniz icin yeterli, kafanda ne cizersen onu yasarsin. Kiz arkadasima da ogretmistim hic tecrubesi yok iken tvs apache ile, gayet guzel kullandi, ablama scooter ile ogrettim, binmeden duserim duramam falan korktu, gercekten de ikinci kez binmemesi daha hayirli geldi, dusmedi ama benim kosmaktan canim cikti. ikinci sasirdigim husus ise cok kararsiz ve kim ne derse onu almak isteyenler, ybr mi cbf mi, apache mi gibi turlu turlusu, seni ne mutlu edecekse onu al, forumdan yardim cikmaz, her malin seveni olacaktir ki normali de budur, dusuk cc uzun yol yapar mi diye konular acilir, elbette yapar, ben yazin sicaginda kymco ck125 ile 700-800km yaptim 12-13saatte, cinlilere gelince onlari da kucumsemeyin, adamda cinli scooter var cukura dalarak, tumsegi ucarak gecer, 10tllik yag alir, digerinde pcx var, dikkatli biner, servis 4000kmde yag degistir der, adam 1500de degistirir, bakimini duzgun yapsan da dokulur bir sure ama bezdirmez seni cinli, en azindan motor hevesini aldirir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Keyif için binerim, benimkisi dudak tiriyakiliği

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 900
    İş,okul ve gezme amaçlı

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Ulaşım amaçlı, yaz kış biniyorum.
    Kaza geçirdim ama durduk yere hiç düşmedim.
    Bir kez uzun yola (300 km) çıktım. Tövbe ettim, daha çıkmam. Iki günde zor kendime geldim

serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    motoru ilk başlar arada gezmek turlamak için kullanırdım sonra alışkanlık oldu şimdi her işimde motorumu kullanıyorum
    yılın tamamı kullanamıyorum çünkü bizim buralarda hava bazen -30 u bile buluyor ama çok değil yılın üç ayı motorumdan uzak kalıyorum,o zamanlarda da hava biraz iyi olsun motoru çıkarırım hemen.
    benim gibi 2 yaşındaki oğlumda motoru çok seviyor trafik olmayan yerde beraber biniyoruz ve maksimum 10 km hızda turluyoruz.
    ortalama yıllık yaptığım km sekiz bini geçmiyor,motora da bakım için para vermiyorum sadece yağ alıyorum o da yılda bir.
    motora hero puffla başlamıştım o zamanlar düşmüşlüğüm var ama artık ağır makına kullanıyorum pufa göre ve düşmeye de niyetim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulaşım amaçlı, yaz kış biniyorum.
    Kaza geçirdim ama durduk yere hiç düşmedim.
    Bir kez uzun yola (300 km) çıktım. Tövbe ettim, daha çıkmam. Iki günde zor kendime geldim
    uzun yola çıktığın motorun marka ve modelini öğrenebilir miyiz?
    UNUTMAYIN MOTOSİKLET TEHLİKELİ DEĞİLDİR ONU TEHLİKELİ KILAN ÜZERİNDEKİ SÜRÜCÜDÜR HATTA MOTOSİKLET O KADAR MASUMDUR Kİ SİZ OLMADAN AYAKTA BİLE DURAMAZ.

rapsy_09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk başlarda gezmek için biniyordum motora.Sonradan baktımki her işim olduğunda motorla gidiyorum.Motorla bir bütün olmuşuz.Part time iş bakarken dedim madem bu kadar motor kullanıyorum neden kuryelik yapmıyayim.Sonradan meslek haline geldi.Motor sürmekten para kazanır oldum.Yaz kış biniyorum sıkıntı yaşamıyorum.Yıllık ortalama 50000 km yapıyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bizde yalan dolan yok ilk bisikletle başladık hayata sorna mahalledeki bir abimizde zzr vardı sene 93 mü ne,adam mahalleye her geldiğinde arkasında başka hatun.Sonra tüme varım yaptım dedimki adamda tip yok,adamda motor var motor güzel kızda güzel.ve tüme vardım gzel motorun varsa güzel kız gelir diye.Böyle hayal kurduk ve motor aldık.Ne oldu armut gibi kızlar bize düştü gene neymiş çirkin tip artı güzel motor ve en önemli ayrıntı cepte extra parada olmalı.Ben işte o ayrıntıyı unutmuşum bütün parayı güzel motora yatırdım
    Vakvak zamanla büyüdü ee türkiyede büyüdü artık motor oldu vakvakın trafik çilesinden kurtarıcak araç.Hoş vakvak içini ki tekerlekli herşey bir araç 5 sene boyunca işe bisikletle gidip gelmiş bir ördektir kendisi.senede bisiklet motosiklet 50 000 km e yakın yapıyorum.Bisiklet daha masraflı motordan onuda çözdüm.Arabayla gezmek istemezmiydim?isterdim tabi ama ülkemizde trafik çok sıkışık araba külfet yani.
    Motosikleti hayatı kolaştıran bir araç olarak görüyorum.Bazıları gibi kız arkadaş yerine koymuyorum zaten koysaydım garip olurdu haha
    egelim 43, seigen, [Turan] ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

egelim 43 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 UPM (Pizzacı moturu) :)
    Motosiklet şehir içinde benim için adeta can simidi trafik belası yok,en önemlisi park yeri derdi yok uzun yolda ise tam bir keyif aracı havaların ve şartların müsade ettiği her işimde motosikletimi kullanmayı tercih ederim,yaşadığım yerde hava şartlarından dolayı yılın 12 ayı büyük bi keyifle kullanamasam bile en az 10 ayı kullanabiliyorum bunun 3-4 ayında ise büyük bi keyif alıyorum motosikletle yıllık yaptığım kilometre 7-8 bin kadar ama eskiden bunun kat be kat fazlasını yapıyordum (sanırsam artık yaşlanıyorum) bakım masrafı ise ortalama 50-60 TL/ Yıl ı geçmez oda sadece yağ,buji,fren balatası v.s senin kastettiğin anlamda (12-48 ay arası) bebekle hiç binmedim motora ama 18+ yaşdaki bebeklerle epeyce binip gezmişliğim vardır (yengeniz duymasın)
    vede çooookkkkk düştüm motordan ama hiç birinde kalıcı hasar almadım şükürler olsun her kaza gördüğümde yada kendim düştüğümde "ulen bırakıcam bu motor binmeyi" desemde en fazla binmediğim 3 gün sürdü 4. gün anlaşılamaz şekilde kendimi motorun üzerinde buldum düşme niyetine gelince niyetle olmuyo bu işler siz çok dikkatli olsanız full koruma olsanız bile trafik denen zilletin içerisinde kullanıyorsunuz motürü ve trafikte bol miktarda hödük mevcut ama Allah kimseye kaza bela vermesin inş. bahsettiğim hödüklere bile
    "HERKESİN DOĞRUSU KENDİNE DOĞRU"eşşşşşekkkk gibi çalış insan gibi yaşa bumu la dünya?

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bedenimi değil ruhumu taşımak için...
    kafsinkaf35 bunu beğendi.

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motoru ilk başlar arada gezmek turlamak için kullanırdım sonra alışkanlık oldu şimdi her işimde motorumu kullanıyorum
    yılın tamamı kullanamıyorum çünkü bizim buralarda hava bazen -30 u bile buluyor ama çok değil yılın üç ayı motorumdan uzak kalıyorum,o zamanlarda da hava biraz iyi olsun motoru çıkarırım hemen.
    benim gibi 2 yaşındaki oğlumda motoru çok seviyor trafik olmayan yerde beraber biniyoruz ve maksimum 10 km hızda turluyoruz.
    ortalama yıllık yaptığım km sekiz bini geçmiyor,motora da bakım için para vermiyorum sadece yağ alıyorum o da yılda bir.
    motora hero puffla başlamıştım o zamanlar düşmüşlüğüm var ama artık ağır makına kullanıyorum pufa göre ve düşmeye de niyetim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:34 ----------

uzun yola çıktığın motorun marka ve modelini öğrenebilir miyiz?
    Şu anki motosikletim. Yani mondial 100'lük cup.

Racingciyiz biz zevk için bineriz.

doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow
    tamamen turku meselesi
    chopper chopper chopper choppe choppe chop chop chop chop
    kızlar baksın diye (maksat geyik olsun)

fromghetto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    TDM 850, Tiger 250
    motorumu ayakkabımın sol teki olarak kullanıyorum onu giymeden hiç biyere gidemiyorum.... şaka gibi ama harbiden...

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Alıntı doganugursen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    chopper chopper chopper choppe choppe chop chop chop chop (maksat geyik olsun)

fromghetto ve doganugursen bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    ne için kullandığımı bilmiyorum tam eve girmek üzereyken içimdeki ses beni 100km lik bi yola gecenin bi köründe çıkarabiliyor gidiyorum durmadan dönüyorum sanırım ben motor sürmeyi ve o 2 tekerin üstünde durmayı taparcasına seviyorum
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

babaduru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yılların Eskitemediği Peugeot 103-CBR 250 R(2011)
    Forumdan bi abimiz 12 yıl motor sürdüm düşmedim çünkü tam süremediğimi düşünüyodum ne zamanki ben motor kullanmayı öğrendim dedim ertesi gün düşdüm demişti bu hiç aklımdan çıkmaz siz biraz basite almışsınız düşmeye niyetim yok derken bu iş bu kadar basite alınacak bişey değil çünkü şimdiye kadar kullandığınız motorlar hep düşük cc anladığım kadarıyla düşük cc motorun gücü ile büyük cc bir motorun gücü eşit olamaz siz enfazla 250 cc bi motosiklet kullandıysanız taş çatlasın 30 bg güç üretir ama yüksek cc bir motor 200 bg gibi güçler üretir yani yeni başlayan bir kişi o motorda artcı olarak bile duramaz ki iş sürmeye kalsın. Yeni başlayacaklar istediği motoru alsın demişsiniz ama düşük cc ile başlayın diye boşuna söylemiyo bu kadar insan.Hayırlı sürüşler.

doganugursen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway superlight ve keeway supershadow

sakinseytan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Africa Twin 1000
    Kapıda araban dururken deli gibi yağan yağmura rağmen sen genede işe motorla gidip geliyosan ve iş yerinde pantolon çorap vs. deişip mesaiye başlıyosan bunun türkçede karşılığı nedir AŞK
    babaduru, xawa, pckopat001 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..
    Motosiklet mucidi

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    motor her işime yarıyor
    severek bindiğim bir ulaşım-seyahat aracı
    can dostum
    dert ortağım
    ,,,,,,,,, böyle uzar gider
    benim delilikle suçlanmama sebep olan tek şey
    motorsiklet
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Konunun nasıl bir aciliyetle bu kadar özensiz bir şekilde mobil'den açıldığını düşünmeden edemiyor ve söyleyecek birşey bulamıyorum. Hatta motosikleti bile neden kullandığımı unuttum, en iyisi bir çay yapayım.
    112ciyiz

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)