Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Motosikletime kedi dadandı?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    HONDA XL650 v Transalp
    bu sorunu yaşayan ben değilmişim meğerki
    bende brandamı çekiyorum disk alarmlı kilidimi takıyorum eve gidiyorum, ülen gece yarısı dbip bip bip sesler geliyor, iniyorum aşağı kimse yok, çıkıyorum bip bip bip sesler, tekrar iniyorum yok kimse, sonra bir gün koltuğumda pati izlerini gördüm ve bir gün yine motoruma giderken suçlu eşgali yakaldım yavru bir kediş
    bişeyde diyemiyorum bende kedileri çok severim iki tane kedim var. valla şimdilik bişey yapmıyorlar ama kötü olan sitenin içindeki köpek benim alarmın çalma özelliğini keşfetmiş habire disk kilidine ağzını değdirip öttürüyor sonra ısırmaya çalışıyor, kedi kovucu spreyler onların üzerinde de işe yararmı dersiniz
    LiseliMotorc bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Esp Explorer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı gv650i adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    portakal limon narenciye kabugu kokusunu sevmez ondan brandaya koy gelmez arada değiştirebilirsin
    Bu durum klasik tatlı dertlerden.iki çözümü var.ilki çoğu arkadaşın dediği gibi kalın bir örtü serip.hem seleyi hem de kediyi korumak.ikincisi ise bir arkadaşın yazdığı gibi limon.keskin kokuları sevmiyorlar.Kolay gele...

ortadadogulu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    150 zc < cbf 150 < 150 mc<OPEL ASTRA>Linea
    ernet çözümünü deneyin. bende işe yaradı. koltuğa ernet koyuyprum. o gün bu gün tertemiz.
    dükkanı açarken çekerim her daim bismillah
    pirimizdir sofuoğlu olsun şampiyon sağlığına zeval vermesin allah

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Naftalin...

skyytr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xenter 150
    Tulbentin icine naftalin koyup selenin ustune koy bakalim geliceklermi bir daha
    Kedi kovucu sprey den daha ucuz bir cozum bence .
    Saygilar

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    dua et kedi dadanmis, bir de motor faresi var, toptan goturen o.c. tipte
    Kural [ Z ] bunu beğendi.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben o spreylerden aldım gerçekten çok keskin bir kokusu var ama etkisi geçiçi. kedi çamurlu ayaklarıyla seleye çıkıyor o kokudan rahatsız olup yatmadan iniyor bunu farkettim ama sürekli sıkmak lazım

garajın gözünü seveyim
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Motosikleti
    Honda Click 125i 2012
    sele kaplama al, hem sicaktan, hem yagmurdan,sividan, hem kediden korur bizzat test ettim. guzel bir goruntu de cabasi.
    http://youtu.be/gNx5UwS4efA

ramcixx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf150 - cbr250 - cbf1000 - f650gs - cbf600
    arkadaşlar fikirlerinize hem güldüm hem düşündüm ama uzaklaştırmakdan çok sanırım başka bir örtü sereym uyusun hayvan diye düşünüyorum. Hava gerçekten çok soğuk oluyor. Hepinize teşekkür ederim.
    Soykan67 bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı MotorKafa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu niye kovuyorsunuz zararsız pire torbalarını
    Evet tırnaklarını geçirmesi kötü oluyor, sele delik deşik oluyor ama bunun yerine selenize, kedinin tırnaklarına takılmayacak bir örtü serin.
    Böylelikle hem onlara sıcak bir yatak hazırlamış olursunuz, hem de selenize zarar gelmez
    Tabi buna ek olarak yine brandanızı geçirin motorunuzun üstüne.
    Yine hem kediyi, hem motorunuzu korursunuz
    bi tanesi depoda esnemişti eski motorum henüz 6 aylıktı sonra bir anlık sinirle pişman olacağım şeyler yaptım hayvana. tırnaklarının basıncı ile depoda halka şeklinde 5 yerinden boya kabardı o yüzden baştan tedbir almak gerek sayın Kafa
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Kocaeli İl Temsilcisi piyanist_irf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kawasakı versys,honda wın-go
    sakınan göze çöp batarmış çok fazla bu konuları ince düşünmemek lazım gelir kedilerin motorunuza dadandığını gördüğünüz gün önlemini alabilirsiniz , naftalin karabiber vs. belki faydası dokunur ama yinede soğuk kış günlerinin yavaş yavaş geldiği şu günlerde balkon altındaki motosikletinizin selesi, garajınıza yeni çektiğiniz motoru sıcak arabanızın kaput içleri vs. kedilerin dayanamadığı yerler arasındadır

onun için tüm gece kediler pineklemesin diye nöbette tutamayacağınız için bırakın hayvanlar rahat rahat yatsın , yada sizinde içiniz rahat olsun tecrübeyle sabittir .

acayüp ve MotorKafa bunu beğendiler.
    | ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌| ▌▌| ▌▌▌|
    |_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_|_| http://www.irfmotor.com/

Deli Çerkes - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Hışırdıyan poşet yöntemide etkilidir.

Bakkaldan , marketten alacağınız bir poşeti ister balon gibi şişirin , isterseniz bir balon alıp şişirip , poşetin içine koyun. Selenize bağladığınızda ( çantalarınız varsa onlar içinde yapabilirsiniz ) kediye yatacak yer kalmıyor, kedi esnek hayvandır, her türlü yere sığar

Uploaded with ImageShack.us

Ve diyelimki inatçı bir kediye denk geldiniz ve bir şekilde sıkışarak yatacak bir alan buldu, Bu seferde hazırladığınız poşet veya balonlu poşet ( ki pençe atıp balonu patlatmasın diye 2 poşet olsa iyi olur ) en ufak rüzgarda hareket edip , kedinini kafasına , vücuduna temas edip , hışırdadığı için , kedinin huzuru kaçar ve selenizde yatmaktan vazgeçer. Aynı yöntemi pencerlerde veya balkonda kuşlar içinde kullanabilirsiniz.
    erro bunu beğendi.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Benim motora da dadanmıştı brandanın altında mis gibi sıcacık karabiberli bez hazırladım motora koli bantlarıyla tutturdum 2 gün hiç birşey olmadı. 3. gün bez ortadan kaybolmuştu !!
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motora da dadanmıştı brandanın altında mis gibi sıcacık karabiberli bez hazırladım motora koli bantlarıyla tutturdum 2 gün hiç birşey olmadı. 3. gün bez ortadan kaybolmuştu !!
    o da iyiymiş
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Reşit - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Biz sokak hayvanlarının zorlu kış şartlarından korunması için ne yapabiliriz diye düşünelim, güzelim ülkemin duyarlı motorcuları neler üretsin(sprey, karabiber, naftalin, taş, bazuka vb...) Teşekkür ederim arkadaşlar çok duyarlısınız

MotorKafa bunu beğendi.

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Buna benzer diğer bir başlıkta kediye silahla ateş ettiğini gururla anlatan, çivili tahta önerenler olmuştu...
    Benim yanımda yapmadıkları için şanslı gördüğüm bu arkadaşları Allaha havale ediyorum.
    Burada gene insani gidiyor muhabbet, şükrediyoruz..

Ben sadece brandamı parçalamasınlar istiyorum, yoksa girsinler sabaha kadar eğlensinler, pati izini ben keyifle silerim. (Arabamın üzerine boydan boya pati çıkartması yaptırmışlığım vardır)
    Branda masrafından kurtulmak için aldığım motorcu bir petshop sahibinin çok önerdiği kedi kovucu sprey de hiç bir işe yaramamıştı, geri verdim..
    Havalar da soğudu zaten girsinler yatsınlar artık.

Raphae1 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Er6-F-Cbf 1000+YBR 125, gts250-cbf150-600rr-mt07
    En güzel ve en ucuz yöntem KARABİBER 1 hafta boyunca selenın uzerıne gazeteyı bagaj lastıgı ile tutturup ,üzerine karabiber serptim. bir daha ne gelen var ne giden.

Bu arada evimde kedim var ve kedi evi yapmayı düşünüyorum. Sırf bunun için mantolamada kullanılan straforlardan aldım. tek eksiğim su geçirmeyen bant ve ölçüler.
    ARTİSTLİĞİN SONU FİGÜRANLIKTIR...

korna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kursattekin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sele kaplama al, hem sicaktan, hem yagmurdan,sividan, hem kediden korur bizzat test ettim. guzel bir goruntu de cabasi.
    http://youtu.be/gNx5UwS4efA
    Hocam bunu nasıl temin edebiliriz? ybr için uygulanır mı? biraz bilgi verir misin?

TanImsIz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Tuono V4 ve İmola 125
    Derme çatma garajıma karnı burnunda bi kedi dadanmış. Kıyamıyorumda kovmaya, sanırım kalabalık bi kedi ailesi ile karşı karşıyayım.. Neyseki çeçeron bi kediymiş pek oralı olmuyor motorumla.

Motosikleti
    suzuki gw250 inazuma
    herkes dertliymis kedilerden. banada dadandi bir kedi camur izler falan hic onemli gegil yazik yatsin yumusacik diyordum. bir gun yakindan bir baktim bir suru delik var selede kucuk kucuk o zaman fikirlerim degisti kediye karsi yatmasin artik yatacagini bilsem minder koycam motorun yanina yatsin die ama genede motora gelecek sicacik hosuna gidiyor garibin.

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)