Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

125 mi 250 mi bayan motoru??

Motovento
    REKLAM ALANI
    cezerye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    oyle bise var mi? bana Honda125cc al, iyi olur baslangic icin demislerdi. az once okudugum yorumlardan, "125' ten cabucanak sıkılınıyormus" u ogrendim. nasil karar verecem? 600' luk kullanan baayen var mi bildiginiz? kullanicinin kilosu da onemli diosunus.. 60 kiloluk bi baayen, kac cc' lik motor kullanabilir? boole sınırlamalar var mi? sayet yoksa, ben 600 ustu bi motor begendim, biraz essek olusu de olsa bakimdan sora cillop gibin olabiler. cebime de uydu.. yeni basliorm ama alsam, uslu uslu kullanabiler miyim? ha?

Not: Temiz motorundan sıkılmıs, yukseltmek icin satmak isteyen arkadas var mi? yeni baslayanlara yol acilsin

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    SicK_BoY - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Aprilia Caponord ETV 1000
    Öncelikle Siteye hoşgeldin

Sanırım bi bayan olarak motorsiklet sahibi olmak istiyorsun ve ilk deneyimin olacak ?? Ben sana derim ki bi anda 600 Cc'lik bir makineye geçme...

Daha doğrusu durum şu ; eğer almak istediğin 600 Cc 'lik makine otomatik şanzımanlıysa yani debriyaj ve vites yoksa al yavaş yavaş alışırsın fakat vitesli ise bi anda 600 Cc alma derim çünkü vitesli motorda başlangıç olarak genelde 125 veya 250 Cc olarak söylenir ki bende öyleydim...

Benden sadece tavsiye uygulamak veya uygulamamak sana kalmış Rüzgarın eksik olmasın
    Motorsiklet Dostun,Rüzgar Arkadaşın Olsun...

musti81 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Seyhan 125
    bence motorun başında kilolu olanı makbuldür

yoksa uçarsınnnn

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)

tek kilo mu?

kontrol edebilirim ama, kuvvetliyim. hem, konu ruzgarsa, motor agir olsun, benim agir olmama ne gerek var. ruzgar hangimiz agir, anlamaz ki))

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Bayan motoru diye bir şey yoktur öncelikle bunu belirteyim. Her tarzda ve her motor hacminde motor kullanan bayanlara rastlamak mümkündür. Ancak, öncelikle sağlıklı ve güvenli bir motosiklet kullanımında ayakların tabanlaral birlikte yere basması gereklidir. Enduro tipi motorlar genelde yüksek olduklarından bayanlar tarafından tercih edilmezler. Ancak tecrübelendikten sonra (ki 20.000 - 25.000 km belki de) boyunuz kısa da olsa bir enduroya binebilirsiniz.

"125cc'den çabuk sıkılınıyormuş" yok öyle bir şey. Bu amaçla alakalı biraz. Sürekli şehir içinde kullanılınacak ve sadece ayda yılda 1 2 kez şehir dışına (ki o da 200-300 km uzaklıkta) yolculuk yapılacaksa 600cc motor alan zihniyete şaşarım ben. Çünkü 125 cc hem az yakar, hem trafikte aralardan daha rahat geçer, hem de manevra kabiliyeti genelde hafif ve küçük boyutlu oldukları için yüksektir.

Bende br tane CBR 125 var, param olsa asla satmayacağım bir makina. Çünkü şehir içinde hem az yakıyor, hem tipi güzel hem de ufak tefek. Her yere koyabilirsiniz Şu son dönemde çok boş zamanım oldu ve uzun yol da yapmaya çalıştım bu motorla, işte o zaman gerçekten yetmiyor. Titreşimi uzun süreli yolculuklarda rahatsız ediyor, düz otobanlarda son hızı yetmiyor (ki aslında yasal olan son hızı rahat yapıyor: 120km/h) vs.

Bu sebeple motor almadan önce amaç belirleyin. Ona göre önerelim. Sadece şehir içinde sürecekseniz ve sırf millet yetmez dediği için "biraz falza cc alayım seneye de binerim" mantığıyla hareket edip 600RR, FJR ya da Goldwing benzeri bir motor almak tamamen "işkence"dir.
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Seyhan 125
    bak şimdi çin malı alcan yolda bırakcak hafif bişiler al

MercuyRising - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-5 - Piaggio Skipper150
    Motora yeni baslayan biri oldugun icin bu isin A sını B sini ogrenirken ilk olarak kolaylıkla hakim olabilecegin bir motorla yapmalısın, bu tabi guce kuvvete bakar. eger hakım olurum dersen dragstar650 ilede baslayabilirsin bence. Tecrube kazandıktan sonra da zaten is sadece teknige kalıyo ve motorun300kg olsada o agırlık kalktıktan 2 metre sonra yok oluyor
    Live To Ride!!...

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    "Sadece şehir içinde sürecekseniz ve sırf millet yetmez dediği için "biraz falza cc alayım seneye de binerim" mantığıyla hareket edip 600RR, FJR ya da Goldwing benzeri bir motor almak tamamen "işkence"dir."

himm.. simdi.. bu alayci konusmandan soora

ya, sadece sehir icinde binecem evet soylediklerine gore 125cc cok mantikli. ama.. ilerde 600 luk motoru da alip, sadece sehir icinde kullanmamak icin bi neden goremiorum yiginla insan zevk icin kullaniyo zaten hepinizin amaci ulasim mi? komik olmayin..

pazer - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İlk önce eğitimini al.ONdan sonra da yakıt tüketimi falan önemli değilse 600 cc lik falan bir motoru gayet rahat kullanabilirsin.Bununla ilgili daha önce Barış abinin açmış oldugu bir başlık vardı,onu inceleyebilirsin.Genelde siteye takılanlar için yakıt tüketimi ve ilk başta verilecek para miktarı(ki buna ben de dahilim) kısıtlı oldugundan 125 cc'liği önerebilirler.
    Eger paran varsa,eğitimini de alırım diyorsan hiç 125 cc'liklere bulaşma.Alım satım bir sürü masraf edersin.

Prometheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 BMW R1200GS
    Alıntı cezerye adlı üyeden alıntı
    "Sadece şehir içinde sürecekseniz ve sırf millet yetmez dediği için "biraz falza cc alayım seneye de binerim" mantığıyla hareket edip 600RR, FJR ya da Goldwing benzeri bir motor almak tamamen "işkence"dir."

himm.. simdi.. bu alayci konusmandan soora

ya, sadece sehir icinde binecem evet soylediklerine gore 125cc cok mantikli. ama.. ilerde 600 luk motoru da alip, sadece sehir icinde kullanmamak icin bi neden goremiorum yiginla insan zevk icin kullaniyo zaten hepinizin amaci ulasim mi? komik olmayin..
    600'lük bir 4 silindir, şehir içinde hararet yapar, çok yakıt tüketir, ağır ve büyük olduğundan çok yorar.
    Hepimizin amacı ulaşım demedim. Amacına göre motor seç dedim. Amacın hızla alırsın bir SS, gidersin piste sürersin. Amacın dağ tepe gezmekse alırsın bir enduro dolaşırsın. Amacın düz yollarda gezmekse bir touring ya da cruiser alırsın.
    Bu dünyaya daha yeni girdiğinizi söyleyip de "komik olmayın" demeniz de ayrı bir çelişki zaten...
    Onur Yollarda
    Facebook: http://www.facebook.com/OnurYollarda
    YouTube: https://www.youtube.com/channel/UC1TqEwgGS4AHvdmULc9qoIQ

Motosikleti
    Seyhan 125
    bir bayana scooter yakışır en çok pendikte görmüştüm çiçekli böcekli bişi vardı
    usta kendine almıştı

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    "Amacına göre motor seç dedim."

bu sekilde soylemene ragmen, "mantikli" buldugumu soylemistim. sen birilerine mi kizginsin? bana mi sinir oldun? ne oldu? anlamak isterim..

"Bu dünyaya daha yeni girdiğinizi söyleyip de "komik olmayın" demeniz de ayrı bir çelişki zaten..."

samimi yazmak istemistim, kaba degil.

Motosikleti
    Seyhan 125
    cezerye kızma iyi niyetle söylemiştir
    burda kimse öyle birbiri ile dalga geçmez

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    cicekli bocekli 'scooter' a sen bin musti bakin, hala gulumsuyorum

Motosikleti
    Seyhan 125
    sorun çıkarmasın binerim
    işşş fırçada yedik

Motosikleti
    Hyosung gt250 (vardi)
    yok firca mirca sevdim ben bu siteyi hatta sizlere danismadan motor almayi dusunmuyorum. cunku cevremde yardimci olabilecek kimse yok. bu siteye rastlamam da tesaduf oldu. google a yazdigim 'keyword' lerle, dolana dolana.. valla sans oldu.
    cok soru soracam daha coooook

Motosikleti
    Seyhan 125
    bende allahın cezası bisan yüzünden tanıştım gene bisan yüzünden ayrılcam galiba gene kapıda yatıyor bişiler oldu ama

tubis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Cygnus L
    allahtan 60 kilosun da düşünüosun ben napim 50 kiloyum ve hayallerimin motoru transalp bayan motoru die bişey yoktur tutku bu dili dini ırkı cinsiyetimi olur nolursa olsun düşünme ve hayallerini bi an önce gerçekleştirmeye bak ama bugün ama 5 yıl ama 10 yıl sonra ama gerçekleştirr!!!!!!!!
    Sonsuza kadar süren tek A$K motosiklet aşkıdır !
    'TUĞBA OKAN EKİN' << 03.04.2007 >>

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı [I]kendini tanıtmadan konuya giren[/I] cezerye adlı üyeden alıntı
    kontrol edebilirim ama, kuvvetliyim. hem, konu ruzgarsa, motor agir olsun, benim agir olmama ne gerek var. ruzgar hangimiz agir, anlamaz ki ))
    "bayan motoru" etiketi ile satılan bir motor henüz göremedim ama sanırım vespanın bayanlara yönelik ürettiği birkaç scooter var. neyse, ehliyetini ve eğitimini tamamladıktan sonra yüksek cc li bir motorla da başlayabilirsin mutlaka ama şunu unutma ki eğitimin sana veremeyeceği en önemli olgunun eksikliğini hissedeceksin ki o da "tecrübe" dir. bu yüzden boyunun ve kilonun kolay kullanıma izin vereceği bir motor ile başlaman son derece yararlı olacaktır diye düşünüyorum ben.

Alıntı [I]kendini tanıtmadan konuya giren[/I] cezerye adlı üyeden alıntı
    sen birilerine mi kizginsin? bana mi sinir oldun? ne oldu? anlamak isterim..
    kimse kimseye sinir olup, kızmaz eğer söylenenler ahlaksızlık düzeyinde değil ise, sanmıyorum kimsenin sana kızdığını vs.

pisi: sayfanın üstünde bulunan arama düğmesini kullanmanı tavsiye ederim, emin ol kutsal olmasa da değerli bir bilgi kaynağıdır bu site

dip pisi: arkadaşlar yanında TDK Türkçe Sözlük ile gelen bir motor var mı?
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ben kullanmayı öğrendikten sonra kendi motorumu(250 cc 160 kg) kullanmasını öğretip kız kardeşime (55 kg) devrecektim. Ama açıkcası şimdi motoru kontrol edemez diye korkuyorum.

Bence çabuk sıkılma ihtimalin olsa da 125 cc lik bir motorla başlaman daha güvenli olur.

-----------------------------Edit-------------------------------------------
    Tabi yurtdışında 250 cc lik cruiserlerin bayan motoru erkekler içinse başlangıç motoru olarak tavsiye edildiğini hatırlatmak isterim.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler