Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Çinli motosikletlerin, motor tertibatı nereden geliyor?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 100 SFC Snappy X
    Arkadaşlar çoğunuz çin'den diyecek biliyorum da... Arkadaşımda KUBA marka bir motor var, motorun üzerinde KUBA JAPAN yazıyor. Aslında sormak istediğim şu, bizim yerli motor montajcılarının içinde en azından silindiri, motoru japonya'dan getiren var mı? Net bir bilgiye sahip miyiz?

Saygılarımla...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000-cygnus
    Kuba da japon mu yazıyor....
    Yok daha neler...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

necatik35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda xrv 750 Africa Twin,Mondial cub
    Benim bildiğim KUBA Antep te üretiliyor.Yada toplanıyor diyelim.Japonlar bile küçük cc.motosikletlerini Çin de yaptırırken,KUBA için motor üreteceklerini hiç sanmıyorum
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır
    Ne Motorcular Gördüm Üstünde Elbise Yok,Ne Elbiseler Gördüm İçinde Motorcu Yok.

bazı çinliler karbüratörü japon kullanıyor, diğer parçaların hemen hepsi genellikle çin

Motosikleti
    Gözü dönmüş ithalatçılar,bunu bile yaptıktan sonra;

Uploaded with ImageShack.us

KUBA Japan yazdırmasıda normaldir
    Motorcu için varmak değil,yolda olmak önemlidir Bizim buraların en meşhur motoru PANCAR dır

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Japan standard yazıyor genelde o da sadece karbüratörün üzerinde. Japon standardına göre çinde yaptık diyorlar yani.

Motosikleti
    Alıntı cool113 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bazı çinliler karbüratörü japon kullanıyor, diğer parçaların hemen hepsi genellikle çin
    Japon karbiratör kullanmıyorlar.O karbiratölerin üzerinde "japan desing"yazar.Yani japon modeli anlamına gelir ve çinde üretilen karbiratörlerdir.

tr100a - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    alt motor üreten japon firmalardan biri takegawa cub a uygun 180 cc hava soğutmalı alt motor 5000 avro benim haricimde başka deli o parayı o motora vermez birde bunun türkiyeye girdiğinde eklenecek vergiyi düşün

Motosiklet Eğitmeni COQ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda
    Bir de japon yapistirici olayi var.
    Japonlarin bile haberi yok.
    Permatiq59 ve Slayerrr bunu beğendiler.
    Küçük hırsız el feneri, büyük hırsız deniz feneri kullanır.
    Ancak her ikisininde çalışması için ampul gerekir.(Cosinus)

acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Bazı parçalarda Amerikayı yeniden keşfetmektense mevcut fiyatı uygun japon malzemeler kullanılabiliyor.

Bazende kelime oyunları yapılıyor.
    Mesela çin ürünlerde CE damgası oluyor. Normalde "Conformité Européene" anlamına geliyorken çinliler bunu "china engineering" adı ve aynı Avrupa standardı sembolünü kullanarak sömürüyor.
    Yada bir çinli motorun arkasında "Suzuki blue" yada " kawasaki green" yazabiliyor. Satıcı arkadaşta bu motor suzuki ile aynı motoru kullanıyor bak burda da yazıyor diye ballandırabiliyor. Halbuki motorun renk kodu suzuki mavisi . ( bunu dorado marka bir motoru incelerken bire bir yaşadım. )
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

çinlilerde, biz kalitesiz üretmiyoruz, siz kalitesiz üretmemizi istiyorsunuz diyor. yani ithalatçı firmalar nasıl isterse onların isteği doğrultusunda gelişiyor herşey. şu andaki en gelişmiş teknoloji çinde bunuda unutmamak lazım. bizim burada bir fabrikaya emsalleriyle aynı kalitede press makinesini 1/3 ü fiyata getirip kendi mühendisleriyle kurdular test üretimi yaptılar. kim ne derse desin adamlar üretiyor ve sürekli gelişiyorlar. bizse birisi üretsede kullansak mantığıyla hareket ediyoruz. bizde yapalım üretelim diyen yokmu? var tabiiki fakat üretememizin en büyük sebeplerinden biriside yanlış vergi politikaları ve haddinden fazla bürokrasi. bürokrasi sistemimiz hantal ve hala 20-30 sene öncesinin kafa yapısını sürdüren memurlarla ve bürokratlarla uğraşmak insanı çileden çıkartıyor. bürokrasiyi aşıp üretime geçip bir sürü vergi yükü yüklenip dış ülkelerle rekabet etmemiz imkansız hale getirilmiş. ülkemizdeki motosiklet fabrikası denilen yerli üretim denilen yerlerde dışarıdan parçaların getirtilip parçaların birleştirildiği montaj atölyeleri.
    Permatiq59 bunu beğendi.

cyberdanger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Mikuni, madlive, Permatiq59 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..
    Bir gün hepiniz ölceksiniz biz hızlı olanı seçtik.

Permatiq59 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KapÇık
    resme koptum sabahın 5:45 inde iyi güldüm yahu

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    KUBA büyük japon markası

KUBAAAA

nedense aklıma hep kuba camii geliyor..
    zengin veya fakir farketmez, apaçilik ya da ezik alt kültürün, motosiklet üzerinde hiç bir izahı ve bahanesi olamaz... ) (3 litre benzin koyuyorum bir hafta geziyorum diyen adamlardan ve motorlarından uzak durun)

Samet Ağır - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF 1000 thunderace ,NC 750 S
    Alıntı cyberdanger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dışı seni yakar ,içi beni misali......
    Biliyorsan konuş,ibret alsınlar...
    Bilmiyorsan sus ki,seni ADAM sansınlar...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)