Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

motorum kerkinme yapıyorr

Motovento
    REKLAM ALANI
    enginar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 250
    Gece gece siz beni güldürdünüz Allah da sizi güldürsün. Kerkinme diye başlığı görünce girdim ben de

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Başlığı gören kerkinmiş

Benli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ramzey09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arada benimki de 3. viteste tam gaz açtığımda yapıyor tekleme =)))) konu açıklmışken bir soru da ben sorayım =) sabahları yada motor soğuduktan sonra tekrar çalıştırdığımda vitesi 1 e takıyorum ve ardından ''çattt'' diye bir ses geliyor ve hafif öne atıyor kendini motor..servise götürdüm takozlardan dediler değiştirdiler ve yine aynı..tekrar götüreceğim ama bir fikriniz var mı arkadaşlar niye böyle yapar ??
    Selam , aynı motorlara sahibiz ve dertleri aynı anladığım kadarı ile , benimki sanki vitesten atacakmış gibi veya normal 3. viteste giderken , durup dururken devriyaj elciği çekip bırakıldığında bir inleme ve atak gibi bir durum yapar ya aynı öyle işte , bu kuba 150cc lerde vitesten atma sorunu varmış yetkililer bu sorun aşıldı şimdi diyor , inşallah başımıza gelmez , aynı benzer bir konuda ise ''debriyaj tasından'' diye görüş bildirilmişti .
    Konu aslında bizler için önemli ve sebep -çözüm aranıyor gelgelelim yanlış ifadeler bilginin ortaya çıkmasını engelliyor.!!!
    " Aklı "fukara olanın , fikri ukela olurmuş !.

BİLGİ GÜÇTÜR

Serdarrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF1000
    Kerkinme, sünme, salma.. motosiklet terminolojisinde çığır açıldı bu başlıkta.

Neyse şu 1e atınca çaat etme mevzusuna gelince, motor soğukken debriyajın ayırma işlevi biraz zayıftır. O nedenle çaatt diye ses yapar ve ileri gitmeye çalışır hafif hafif. Tabi bu belli ölçüyü aşmamalı, yoksa debriyaj ayarınızı biraz yükseltmeniz gerekiyor demektir. Siz yerini bilmiyorsanız götürün bir motosiklet ustasına 1 dakikada halleder. (İlave bir arıza yok ise tabi)

Ahmanamra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 125 R 2006
    Benim motor 1. viteste sürekli kerkiniyor ozaman. gazı veriyon arkaya atıyo kesiyon öne yapışıyo.Sanki gaz golund aboşluk varmışta sonradan kavrıyormuş gibi bişi .
    Etme cahille sohbet küstürürsün. Silme çıkını cam kırığıyla kestirirsin. ;)

http://www.facebook.com/amraercan

Motosikleti
    Yamaha X-Max 250
    Alıntı ramzey09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arada benimki de 3. viteste tam gaz açtığımda yapıyor tekleme =)))) konu açıklmışken bir soru da ben sorayım =) sabahları yada motor soğuduktan sonra tekrar çalıştırdığımda vitesi 1 e takıyorum ve ardından ''çattt'' diye bir ses geliyor ve hafif öne atıyor kendini motor..servise götürdüm takozlardan dediler değiştirdiler ve yine aynı..tekrar götüreceğim ama bir fikriniz var mı arkadaşlar niye böyle yapar ??
    Ben çözümü şöyle buldum. Motoru çalıştırmadan vitesi 1 ve boş yapıyorum. Sonra çalıştırıyorum.

Motosikleti
    Sym gts 250i evo
    +18 e gider bu başlık

Motosikleti
    Skygo SG 125-30
    Arkadaşın anlattığı kerkinme olayı benim motorda da oluyo. Karburatör kaynaklı bir problem. Bi ara karburatörü kendim çıkardım temizledim sonra bunu yapmaya başladı. Dip gaz verdiğimde gazı bırakırken tekleme yapıyor. Daha sonra bazen yokuşlarda dip gaz veriyorum vites küçültceğimde gazı bıraktığımda da yapıyor. Bazende normal hızda giderken hafif gaz veriyorum önce bi gaz yemiyor tekliyor sonra devam ediyor. karburatörün içerisinde vakum lastiği gibi bir parçalar vardı onlarda yırtıldıysa değiştirmek lazım. Karburatörle alakalı ama neyden çözemedim bende ustaya götürcem bakalım. Özellikle yokuşta sıkıntı yaratıyor çünkü
    [COLOR="#FF0000"]"Beni görmek demek mutlaka yüzümü görmek demek değildir. Benim fikirlerimi, benim duygularımı anlıyorsanız ve hissediyorsanız bu yeterlidir."[/COLOR] MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

tigermbz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 797
    bujiyi kontrol ettiğinde ateşleme ile alakalı bir problem görmezsen benzin-hava karışım ayarıyla alakalıdır
    misal: emme manifoltunda yırtık oluşmuş olabilir

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Kerkinesi gelir insanın mazallah!! demeyin öyle
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Motosikleti
    ASYA HERO 125
    )) bu siteyi sevmeye başladım fazla kerkinmeyin bana. ) eywallah dediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

)) bu siteyi sevmeye başladım fazla kerkinmeyin bana. ) eywallah dediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.

Acil112 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Video koyabilir misiniz
    112ciyiz

SonpoL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    -
    Alıntı saklama421 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    )) bu siteyi sevmeye başladım fazla kerkinmeyin bana. ) eywallah dediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz..

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:26 ----------

)) bu siteyi sevmeye başladım fazla kerkinmeyin bana. ) eywallah dediklerinizi dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz.
    Şimdi dün motorunuzun kerkindiğini konuştuk. Belli ki motorunuz aynı hareketi sizden bekliyor . Bir ara bir de siz kerkinin bakalım ona sonuç ne olacak :D.

İşin şakası bir yana, karbüratörden diyordum fakat olmamış demişsiniz. Bir de bujilere bakmakta fayda var ;).
    dreamkiller bunu beğendi.
    Önce emniyet, sonra hareket...

Motosikleti
    XTreme-MAX
    Uzun zamandır forumu takip ediyorum sırf şu konuya cevap yazabilmek için üye oldum.

Kerkinme sorununu çin'liye binerken bende yaşamıştım.Zincir çok gevşek olduğunda yapar buji'nin miladı dolduğunda yapar.

Ama acaip güldüm özellikle sonpol'ün son mesajına.. ))))

Motosikleti
    ASYA HERO 125
    o saten öldürdü beni saten işi ilk makaraya alan o siz ondan gülüyorsunuz dua edin ona yanii
    yok ya yakacagım ben motoru kerkinip duruyor )
    dreamkiller bunu beğendi.

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Alıntı saklama421 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok ya yakacagım ben motoru kerkinip duruyor )
    Hocam araya bir sünger falan koysan? Kerkinirken inciltmesin makine kendi kendini.. Senin makina FORD a bağlamış ne diyeyim
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)