Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Offroad Motorlarda Rodaj ?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Merhabalar abilerim,ablalarım bayadır düşünüyorum çok araştırdım fakat bulamadım offroad cross veya atv lerde gösterge olmadığı için Kilometre felan belli değil kaçla gittigin devir felan yok bunun için 0 offroad motor alsak rodajı nasil olacak neye göre yapacaz nasil anlıyacağız?

Cevaplarınızı bekliyorum.

Saygılar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    rodajda hızın önemi yoktur. önemli olan motor devridir.

motor devrinide gaz kolunun tam turuna göre yarım devir yapacak sekilde yada daha az olarak ayarlarsın.

hız göstergesi olmayan motorlar special cross dur onlarda da zaten km ye göre değil çalısma saatine göre işlem ve bakım yapılır
    Carbondioxid ve Buzzard bunu beğendiler.

ZamboKage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SATILDI.
    Full cross alacam yani Special cross km göre değil çalışma saatine göre demissiniz burda onu anlayacak servis veya motorcu varmı ki ?

Alıntı ZamboKage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Full cross alacam yani Special cross km göre değil çalışma saatine göre demissiniz burda onu anlayacak servis veya motorcu varmı ki ?
    Orası'nın neresi olduğuna ve Ora'da "usta" olup olmadığına, saat işininde kolunuzda yahut elektronik aksamda olup, not alıp almadığınıza göre değişir.

Hasılı kelam, special cross'ta işler biraz daha değişiyor, bildiğin üzere vahşi kuwet ve fabrika rodaj'lı dahi olabilir motor tecrübe ve bilginiz yyetarsiz ise canına okuyup çöpe çevirme ihtimalinizde yüksek,, bir grup/kullanıcı bulup yüz yüze bilgi edinmeniz daha sağlıklı olur.

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    reklam gibi olacak ama sherco'yu getiren ekstremmotors.com için bu iş için irtibata geçebilirsin..
    cenkito bunu beğendi.

spesiyal cros ve enduro makinaları sadece parkurda veya dağda bayırda kullanacaksan düşün.bakım aralıkları kısa köy köy gezmek için uygun değil.fabrika 15 saatte yağını değiştir,90 saatte piston silindire aç bak gerekirse değiştir diyor.zamanı kır gezintisinde harcamak maliyet ve israf olur.tam olarak ne yapmak istiyorsan ona uygun motor al.her motor her işi yapmaz.
    cenkito bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Special motorlarda rodaj oluyor mu yav ?? "Olur mu öyle şey" diyesim var...

OnrMRT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    meceiks 'F150GS' / Mêgane SW
    Special cross'a plaka takamazsın, far, stop, sinyal, ayna, artcı için ayak basma yerleri vs.. yani normal motosiklette olan çoğu şey olmadığı için plaka çıkmaz.. Sadece arazide kullanabilirsin. Kilometre ve devir göstergeside yok yani şuana kadar benim gördüğüm special cross'lar da yoktu. Bunların yerine saatlik bakım gerektirdiği için saat vardı, yani kilometre göstergesinin yerinde sen motoru çalıştırdığında devreye giren bir saat.. Buradan saatini takip edebiliyorsun ve bakım aralıkları kaç saat'te ise o saate gelince yağını, suyunu vs.. değiştiriyorsun. Atıyorum bakımı periyodu 8saat ise her 8saatte bir yağını sıfır yağ ile değiştiriyorsun en basiti.. Bu tarz masrafı olduğundan ve plaka çıkmadığından dolayı benim nacizane tavsiyem Honda CRF 250L, Kawasaki KLX 250, Yamaha WR250 ya da Yamaha WR 125 gibi enduro tarzı motosikletleri tercih etmen.. Hem yolda hem arazide kullanabilirsin, bakım periyodu bi nebze daha uzun olur, plaka çıktığı için şehir içinde de kullanabilirsin, special'e göre biraz daha ağır olur, üzerlerinde gelen lastikler arazide yeteri performansı veremiyor bazen ama lastik değişimi ile bunu da ortadan kaldırabilirsin.
    forzaBJK ve cenkito bunu beğendiler.
    siz hızlı gidebilirsiniz ama heryerde değil

forzaBJK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 690 Enduro/SMC R
    eveeet dönelim tekrar canavara - mondial xtreme max

Bu arkadaşımız henüz reşit değil, bunu bildiğim için çiftlik arazi gibi yerlerde spesyal kullanmasında mahsur yok, ancak trafik çıkış modellerde sıkıntı.

Motosikleti
    Bu da benim Mondial MCX 150'm. Kendime has kendi yaptığım special crossum
    forzaBJK, cenkito, frosen ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

frosen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    daelım s3 + yamaha mt 25
    Olm en sonunda sattıracan bana apaçiyi
    OnrMRT bunu beğendi.
    ThE LaSt SaMuRaİ

Motosikleti
    En kral Çin'li her yola geliyor

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)