Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Tamamen Psikolojik

Motovento
    REKLAM ALANI
    serdar1547 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Evet arkadaşlar ben motosikletle 17 yaşında tanışmıştım ilk motosikletim 1996 model bir hero pufdu o zamanlar motosiklete binmemi kimse istememişti ama ben çok sevdiğimden bırakamamıştım motoru ve ben buna tam olarak 7 yıl bindim sonra bunu sattım ve sıfır kral 100 lük aldım ve çevremden aşırı baskı aldım sat bunu bırak motoru vs. vs.buna uzun binemedim 1 yıldan kısa süre içerisinde bunu da sattım ve arora tiger 200 aldım. şimdi bırakın çevremi beni bu motorla görenler,bırak motoru sende öleceksin bu motor senin sonunu hazırlayacak,genç yaşta motor yüzünden toprağa gireceksin gibi saçma sapan laf edip psikolojimi bozuyorlar daha bugün üç kişiden bu şekilde laflar duydum ve sanırım psikolojim iyice bozuldu motora binince elim ayağım titriyor artık konsantre olamıyorum motora…benimle bu şekilde konuşanları mümkün olduğunca duymamaya çalışıyorum ama yinede sonuç aynı…sizce ne yapmalıyım

Bu ilk motorumdu;hero turbo sport…yedi yıl boyunca beni hiç üzmedi,bunu kullanmama sadece ailem karşıydı

Bu ikincisi hero puufdan sonra çok konforlu geldi açıkçası,buna da aynı şekilde yalnızca ailem ve beni tanıyanlar karşıydı

Ve buda üçüncüsü diğerlerine göre çok çok daha iyi.bu motora beni tanıyan tanımayan herkes karşı...

bu son motora bu kadar tepki alıyorsam ve beni bu şekilde etkiliyorsa seneye bu moto 250 rr calibre düşünüyorum ve ne olacağını tahmin bile edemiyorum
    makseli, DALGIC_800 ve jackonbir bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ramazan Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW GS 1200 / Honda Africa Twin dct1000L- VESPA LX
    banada çok tepki vardı ama artık herkes alıştı.. ailede 2 teker benden sorulur artık...
    makseli ve serdar1547 bunu beğendiler.
    Fuzuliye sormuşlar "sevmek mi daha güzel sevilmek mi?" Sevişmiyorsanız ikisi de fuzuli demiş... SEMTİN HAYLAZI

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Ya anlatmaya çalışıcaksın cevrendekilere,yada duymamaya çalışıcaksın..Ama bu kafayla bence binmesen daha iyi olur,en azından kafa karışıklığın geçene kadar..
    makseli, serdar1547 ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Boşverin siz insanları genelde boş konuşurlar, hele böyle bi konuda öleceksin bilmemne çok saçma. Ne güzel bi sürü koruma almışsınız hepsini takıyorsunuz eminim bilinçli bir sürücüsünüzdür de. Dikkatli sürmeye devam edin uykusuz yorgun motora binmeyin, motorunuzun bakımlarını da ihmal etmeyin gerisi allaha emanet.
    serdar1547 bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Milletin lafına bakma. Bu benzin fiyatıyla ve vergiyle otomobil hayal. 16 bin mondial 150zc ile, 9bin de ybr ile yaptım. Dikkatli olursan kaza yapmazsin. Karda bile kaza yapmadım.

Millet ne der diye yaşayan insanlar ot gibi yaşamaya mecburdur.

Kişiliğini koru bence. On numara korumasin. Önlemini de almışsın gerisi kaza kaderdir.
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Wiki 125
    Sengili dostum 1. motorunda ailen, 2. motorunda ailen ve tanıyanlar , 3. motorunda da tanıyan tanımayan herkes karşı ise bu orantıya göre 4. motorun da da ailen,tanıyanlar,tanımayanlar,herkez ve ÇARŞI bu işe karşı olacaktır Bu çok tehlikelidir.
    İşin şakası, bir yana sen yorumlara rağmen kendine 2 teker üstünde güveniyorsan gidişatını emniyetli sürüşünü etkilemiyorlarsa 4. bir motora sahip olabilirsin demektir.Hakkında hayırlısı ne diyeliö.
    [I][B][COLOR="#696969"]İnandığınız gibi yaşayamazsanız, yaşadığınız gibi inanmaya başlarsınız...[/COLOR][/B][/I]

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı inglor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya anlatmaya çalışıcaksın cevrendekilere,yada duymamaya çalışıcaksın..Ama bu kafayla bence binmesen daha iyi olur,en azından kafa karışıklığın geçene kadar..
    iki gün binmedim zaten çünkü motora binince elim ayağım titriyordu geri indim ama bugün yine bindim hava soğuk ve yağışlı olmasına rağmen,sonra bilindik hikayeler yapma serdar binme serdar etme serdar vs..geçenlerde bizim burda ölümlü motosiklet kazası oldu ondan baskı arttı birazda

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    hepimizin ailesinde karşı olan mutlaka vardır.mesela benim eşim destekçimdir abimde motorcudur ama babam beni nezaman motorla görse direk söver.. annem kızmaz vs. vs. fazla kafaya takmamak lazım. mesela ben babam sövmeye başladığında bak önünü kaldırırım diyorum daha çok sinir oluyo sövemiyo bile

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşverin siz insanları genelde boş konuşurlar, hele böyle bi konuda öleceksin bilmemne çok saçma. Ne güzel bi sürü koruma almışsınız hepsini takıyorsunuz eminim bilinçli bir sürücüsünüzdür de. Dikkatli sürmeye devam edin uykusuz yorgun motora binmeyin, motorunuzun bakımlarını da ihmal etmeyin gerisi allaha emanet.
    bende genelde boş veriyorum insanları ama son zamanlarda baskı arttı ama sizlerin desteğiyle bunuda aşarım ben....dediklerinizin hepsinide yapıyorum....teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:25 ----------

Alıntı frt_scgn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sengili dostum 1. motorunda ailen, 2. motorunda ailen ve tanıyanlar , 3. motorunda da tanıyan tanımayan herkes karşı ise bu orantıya göre 4. motorun da da ailen,tanıyanlar,tanımayanlar,herkez ve ÇARŞI bu işe karşı olacaktır Bu çok tehlikelidir.
    İşin şakası, bir yana sen yorumlara rağmen kendine 2 teker üstünde güveniyorsan gidişatını emniyetli sürüşünü etkilemiyorlarsa 4. bir motora sahip olabilirsin demektir.Hakkında hayırlısı ne diyeliö.
    ben kendime güveniyorum sonuna kadar uzun yol tecrübelerimde var zaten 10 yıldır motorla yatıp kalkıyorum desem yeri ama son zamanlarda psikolojim bozuldu biraz...mümkün olduğunca takmamaya çalışıyorum...kendime güveniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Alıntı çelikatlı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hepimizin ailesinde karşı olan mutlaka vardır.mesela benim eşim destekçimdir abimde motorcudur ama babam beni nezaman motorla görse direk söver.. annem kızmaz vs. vs. fazla kafaya takmamak lazım. mesela ben babam sövmeye başladığında bak önünü kaldırırım diyorum daha çok sinir oluyo sövemiyo bile
    benim babamda aynı şekilde direk sövüyor

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    tepki vermelerinin sebebi nedir acaba kontrolsüz kullanış mı? sergiliyorsunuz yada daha önce kötü bir kazaya mı? karıştınız
    fakat şu bir aşikar Canım Türkiyem de hala motorsiklet ve motorsiklet tutkunları birer öcü
    bunun kırılması pekte kolay görünmüyor
    bu tamamen biz motorsiklet sevdalılarına kalıyor
    öncelikle motoru ve motor tutkusunu bıkmadan usanmadan anlatmak ve ön yargıları kırıcı olmadan kırmaya çaba göstermek gerekiyor
    birde şu apaçi diye adladilen arkadaşların acil eğitilmesi gerekli bunlarda motorsiklete olan tepkilerin artmasına sebep oluyorlar
    fikrimdir
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Milletin lafına bakma. Bu benzin fiyatıyla ve vergiyle otomobil hayal. 16 bin mondial 150zc ile, 9bin de ybr ile yaptım. Dikkatli olursan kaza yapmazsin. Karda bile kaza yapmadım.

Millet ne der diye yaşayan insanlar ot gibi yaşamaya mecburdur.

Kişiliğini koru bence. On numara korumasin. Önlemini de almışsın gerisi kaza kaderdir.
    teşekkürler...motosiklet üzerinde sürekli dikkatli olmaya çalışırım dikkatimi toplayamazsam binmem o gün arabaya mahkum olurum...BAZEN MOTOSİKLETLE YAŞADIĞIM BEŞ DAKİKA BAZI İNSANLARIN HAYATI BOYUNCA YAŞADIKLARINA DEĞER..(Burt Munro)tamamen aynı düşüncedeyiz

Soykan67 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1100GS
    Hı hı de geç, sana bu tarz uyarıda bulunanlar çevrede iyi niyetlidir fakat kusura bakma cahilin önde gidenidir.Kaza vb. riskler her zaman var ve biz bunu bilerek biniyoruz.Motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar.Sen kendine güven ve motosikletin keyfine bak.
    ANGARAJ

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tepki vermelerinin sebebi nedir acaba kontrolsüz kullanış mı? sergiliyorsunuz yada daha önce kötü bir kazaya mı? karıştınız
    fakat şu bir aşikar Canım Türkiyem de hala motorsiklet ve motorsiklet tutkunları birer öcü
    bunun kırılması pekte kolay görünmüyor
    bu tamamen biz motorsiklet sevdalılarına kalıyor
    öncelikle motoru ve motor tutkusunu bıkmadan usanmadan anlatmak ve ön yargıları kırıcı olmadan kırmaya çaba göstermek gerekiyor
    birde şu apaçi diye adladilen arkadaşların acil eğitilmesi gerekli bunlarda motorsiklete olan tepkilerin artmasına sebep oluyorlar
    fikrimdir
    daha önce kontrolsüz kullanmadım herhangi bir kazaya karışmadım hatta bizim burdaki trafik polisleri tarafından tebrik bile edildim,hava ne kadar sıcak olursa olsun motora hep full koruma binerim mont,kask olur eldiven olmuyor bazen o normal...çevremdekilere daima motosikletin özgürlük olduğunu anlatmaya çalışıyorum bunu hayatımdan çıkarırsam geriye birşey kalmaz diyorum..bizim burda toplasan 10 motor çıkmaz ama kaskla binen de tek ben varım.geçen aylarda ölümlü bir motor kazası oldu ondan sonra zaten baskı acayip arttı...ben takmamaya çalışıyorum...teşekkürler fikirleriniz güzel

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:39 ----------

Alıntı Soykan67 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hı hı de geç, sana bu tarz uyarıda bulunanlar çevrede iyi niyetlidir fakat kusura bakma cahilin önde gidenidir.Kaza vb. riskler her zaman var ve biz bunu bilerek biniyoruz.Motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar.Sen kendine güven ve motosikletin keyfine bak.
    dediklerinizi bizzat uyguluyorum ama bazen sinir bozucu oluyorlar.motosikleti üstündeki sürücü tehlikeli yapar bu çok doğru birde motosikleti araç yerine koymayanlar var bunları da biz farketmek zorundayız bunu da biliyorum...vallaha bu forum olmasa psikiyatriye bile giderdim ama gerek kalmadı

Motosikleti
    Mondial 150mr Vulture.
    Sen rahat ol, herkes aynı konuşmaları duyuyor. :D

Motosikleti
    Honda CBR 250 R
    Alıntı serdar1547 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iki gün binmedim zaten çünkü motora binince elim ayağım titriyordu geri indim ama bugün yine bindim hava soğuk ve yağışlı olmasına rağmen,sonra bilindik hikayeler yapma serdar binme serdar etme serdar vs..geçenlerde bizim burda ölümlü motosiklet kazası oldu ondan baskı arttı birazda
    Elim ayağım titriyor dediğin için bi süre binme dedim.Yoksa elbette bin,hava soğukmuş yağmurluymuş önemli değil.Bu gün karabük ten zonguldak a ailemin yanına geldim ziyarete.Hava soğuk,yağmur var..Ekipmanlar yeterli olduğu sürece bence sorun yok..Tadını çıkar ;)
    serdar1547 ve DALGIC_800 bunu beğendiler.
    [I]Viraj Güzeldir..[/I]

[Turan] - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Salla geç her denileni kafaya takarsak ohoo
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    Henüz yok :(
    İnsanlar kıskandıkları şeylere hep çamur atarlar.Size o lafları söyleyen insanlar motosiklete binmekten korkanlardır.Kulaklarınızı tıkayın ve gülüp geçin
    serdar1547 bunu beğendi.

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı Legend33~ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İnsanlar kıskandıkları şeylere hep çamur atarlar.Size o lafları söyleyen insanlar motosiklete binmekten korkanlardır.Kulaklarınızı tıkayın ve gülüp geçin
    teşekkürler,hiç bu yönünü düşünmemiştim ama bana o lafları söyleyenlerin hepsi motosiklete binmekten korkan insanlardır bu çok doğru...çoğu kez gülüp geçiyorum ama bazen yinede etkiliyordu ama artık etkilenmem...herkese tek tek teşekkür ediyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:52 ----------

Alıntı bardaktan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sen rahat ol, herkes aynı konuşmaları duyuyor. :D
    herkes duyuyorsa sorun yapmamak lazım...zaten siz dahil bu sayfada herkes desteğini esirgemedi rahatladım yani ben bu destekle şimdi karadeniz turuna bile çıkarım ama patron izin vermez

ogzcngdk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kuba Dragon 50 - Hero X Pulse 200
    bence senin işin zor çünkü etrafında cahil insan çok sen en iyisi hiç sallama kimseyi bunun sonu gelmez

cahile laf anlatılmaz sonuçta..

Motosikleti
    MONDİAL 150 MR VULTURE
    Alıntı ogzcngdk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence senin işin zor çünkü etrafında cahil insan çok sen en iyisi hiç sallama kimseyi bunun sonu gelmez

cahile laf anlatılmaz sonuçta..
    evet çok haklısın etrafımda cahil insan çok bilmedikleri konu hakkında konuşmayı sevende çok...memur olsam sırf bu yüzden tayin isterdim yeter artık diye ama ne yazık ki özel sektördeyim.mümkün olduğunca sallamamaya çalışıyorum

REKLAM ALANI
1. sayfa 12 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)