Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

aklımda 3 model var sizce hangisi ?

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    haojin 110
    1 hafta içinde yeni motor almak istiyorum 3 model var aklımda bunlar arasında kararsızım

1 . yamaha ybr 125 : hep olumlu yorumlar okuyorum çevremdede kullananlar hiç şikayetçi değil ama nakit param yok honda finans sistemi yapıyor senin adına kredi çekip taksit yapıyor çok rahat ödeyebiliyorsun yamaha bunu yapmıyor illa ki bir yerden 5,000 tl limiti olan kredi kartı bulmam lazım duruma göre bulmaya çalışcam

2 . honda cb 125 : bu model aklıma çok yatmıştı görünümünü beğenmeyen arkadaşlar var ama bence gayet güzel anlamadığım bir nokta var bu motorun torku ve motor gücü ybr den yüksek daha mı hızlı ybr den bu motor sorduğum kişi daha yavaştır diyor ama motorun teknik özellikleri daha yüksek kafam çok karıştı biraz da ybr ye göre eksikleri varmış sanırım ama çok kötü olur mu bu eksikler ?

3. cbf 150 : bu modelin görünümü çok kaba 1,70 boy 60 kiloyum sanki altında kalacakmışım gibi düşünüyorum görünce motoru ybr den falan daha hızlıdır heralde konfor bakımından arkadaşımda vardı arkasında biraz yolculuk yaptım çok rahattı motor bu konuda hiç kuşkum yok

aslında en fazla ybr yi almak istiyorum ama almak biraz daha zor , honda nın finans sistemi çok iyi daha kolay motor almak ne yapsam sizce özellikle cb 125 için yorum bekliyorum ybr ye göre nasıl bir motor ? görünüşü güzel bence performansı yakıtı nasıl olur ybr den düşük mü yüksek mi gücü yorum yazan arkadaşlara şimdiden teşekkürler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    banno1957 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Motoran Xv 250(Satıldı) - Yamaha R25
    Hiçbirini Kullanmadım Fakat Forum'da Çok Araştırdım:
    Honda Artık Düşük cc Motorlarını Çin'de Yaptırıyor Çin Malı Motorlardan Farkı Yok Cbf 150 Yağ Yakıyor cb 125 Zaten Çinlinin Hası :D
    Ybr 125 Yetersiz Kalıyor Ancak Kaliteli Bir Motor Tvs Apache Rtr 150 Biraz Titreşimli Ancak Hepsinden İyi
    Ben Size Mondial Mr 150 Vulture Öneririm Hem Ucuz Hem Güzel :D Söylediğim Gibi Kullanmadım Araştırmalarım Sonucunda Elde Ettiğim Sonuçlar :D
    pckopat001 bunu beğendi.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    3'ünüde kullandım ybr ve cb kesinlikle yetmiyor ikiside güç olarak aynı ama ybr daha konforlu tabiki...tek seçim cbf gerçekten tatmin edici bi motor...

ama kriterler önemli tabiki bence cbf biraz ağır gelebilir nedense ilk kullanımda cbf büyük geliyor,ben size ybr ve cb arasındaki farkları söyliyim;ybr daha konforlu titreşimsiz bi motor cb ise konfor yok koltuk sertliği 20 kmde yormaya başlıyor,yeni kullanıcı için (ybr veya cbf kullanmamış biri)bunu normal sanıyo ama değil gerçekten bu konfor önemli...

tavsiyem ybr alın sıfır alın temiz temiz kullanın,bi yerden sonra yetmiyecek güç olarak o zman değiştirirsiniz...ama cbfte bu süreç bence biraz daha uzun güç olarak biraz daha tatmin eder...

apache hakkında da yorum yapayım;titreşim yoruyo diyorum işte

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Dip gaz giderim red line yaparım uzun km yapayım konforsuz olsun diyorsan ybr
    Ucuz olsun iş görsün konforsuz olsun marka olsun dersen cb125e
    Doğru düzgün kullanırım dip gaz gezmem marka olsun kalite olsun konfor olsun dersen cbf150

burada beklenti önemli biri konforu için cbf150 yi seçer kimi mekaniği için ybr yi seçer kimi hızı için apaçiyi seçer sana kalmış bir olay. Her motorun artısı var eksisi var.
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    Cb 125i kullanmadım fakat hakkında çok yazılıp çizilen bi motor.Fakat unutulmamalıdırki internette yazılan herşey doğru değildir.Ama genel kanı konforsuz ve yorucu bır motor oldugu -yoruculugu selesınden kaynaklı-.Ben ybr kullanmış biri olarak ybryi tavsiye ederim tabiki.
    YBR-bana göre- : akarı kokarı olmayan,gücü gözardı edilemeyen ama fazlada önemsenmeyen,teknik bakımdan sorun yaşatmayan,benzin yakmayı beceremeyen -çok az yakıyo-,yağ yakmaktan nefret eden -hiç yakmıyo- az tüketen çok götüren bir motosiklet.Ondan öyle iddialı bir performans beklenmemeli. 80-100 arasında adama lisedeki aşkını yaşatır 100-110dan sonra huysuz bir ihtiyara döner. En doğru seçimi sen bütçene göre yapmalısın arkadaşım. sevgilerimle. iyi forumlar...
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

banalazim - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150
    Al Cbf kurtul
    mücahit_89 ve kanmix_x bunu beğendiler.

Motosikleti
    Kara Şimşek..
    Paşa cbf ye anahtar teslim 5100 tl diyorlar Ne kadar kaliteli sağlam olursa olsun bu fiyat kesinlikle çok yüksek
    Cb de has çinli zaten Ucuz olsun diye devir saati koymamışlar +1 olarak titreşim koymuşlar
    Ybr desen hadi tamam dicem daha duymadım kimseden Kronik arıza arka tekerden gelen ses vb
    1,2 AY DAHA BEKLE yeni ürünler gelme ihtimali var bakarsın onlar kafana yatar
    Tvs,honda diğer markalarda getirebilir
    Sado

sereye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '08 Burgman 400 Siyah
    Anket yapsaydın, oyumu CBF150'den yana kullanırdım.
    Sezai Rahmi YILDIRIM / Düzce / 1959 / T.Öğretmen

Ben bu sene başında sıfır cbf 150 vardı güzel motor ama ben ısınamamıştım ve yağ yakmıyordu yağ yakıyor diyen kişilerin çogu hor kulandıgı için oluyor bence...
    Cb 125 de sıfır arkadaşım aldı onuda kullandım güzel motor ama... Ben kalıplı oldugum için cbf 150 diyorum... Ama kurye vs işi yapcaksan cb 125 trafikte çok kıvrak... Ybr 125 kullanmak nasip olmadı hiç...

Burda yazılanlar elbet fikir senin için ama hangisi senin hoşuna gidiyorsa onu al... İçine sinsin motorun... Sev yani o zaman çok büyük keyif alırsın...

Motosikleti
    haojin 110
    yorumlar için teşekkürler cbf150 kullanan bir arkadaşıma sordum motorunu önerirmisin diye gözün kapalı al ben çok memnunum dedi ortalama 3 yıldır kullanıyor oda cbf i şuan aklıma en çok yatan cbf cb ye yine kötü yorumlar geldi tamamen almaktan vazgeçtim artık kısyaslamıcam bile :D ybr de iyi gibi duruyor ama cbf e kafam yattı bilmiyorum 2013 ü beklemek iyi olur aslında ama zam gelebilir mi yeni yıl ile birlikte beklediğim gibi olmazsa kötü olur durum sabırsızda biriyim biraz daha düşüneyim apache öneren arkadaşlar var ama öyle çok hız meraklısı değilim ki cbf ve apache aynı anda yola çıksa 20 km gitse apache kullanan bir sigara zamanı fark atabileceğini sanmıyorum

pckopat001 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mr 150 Vulture
    hiçbiri ,uzun uzun yazmıyacam dostum bende kısa ve öz sana mr 150 öneriyorum pişman olmazsın emin ol gerek parça gerek motor kalitesinin ne yamahadan nede hondadan farkı yok bahs ettigin modeller dahilinde tabi
    banno1957 bunu beğendi.

gorkemuls - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hysong GV 250
    Motor konusunda 8. motorunu kullanan birisi olarak Honda cbf 150 alabilirsin. Yag yakiyor diye bir sey yok, o kullanima ve soforune bagli birsey. Parca sorunu yasaman mumkun degil. Butun kuryeler cbf 150 kullaniyor. Yakit olarakta cok ekonomik bir gecis motorudur.

alp_tunay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf1000
    Tek kelime ile....

YBR...
    T Ü R K İ Y E. . . .T Ü R K L E R İ N D İ R

N E ... M U T L U... T Ü R K Ü M... D İ Y E N E

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Arkadaşımız kredi kartına taksitle almaktan v.s bahsetmiş,

Bu durumda, 3350 TL "0" km CB almak varken sele biraz daha konforlu diye +2000 TL fazla verip CBF neye göre önerilebilir ki

(not: Durmaksızın 300-350 km yol yaptım, off totom demedim, sele yumuşuyor!)

*YBR sele h:78cm olmasına rağmen ayaklarım zemine tam basmıyordu, CB de h:78cm fakat topuklarıma kadar tam basıyor, hatta dizlerim pergel gibi gerilmiyor bile, sanırım sele tasarımından kaynaklanıyor.
    (boy:170 - bu durum bence çok önemli!!!)

*Honda CB, 13lt (2.6lt' si yedek) yakıt tankı, rodaj sonrası hemen her seferde 500km üzerinde yol gidiyorum yedeğe almak nasip olmadı 5000 km dir.

*Honda CB, 55.000 km kullanmış kurye dayılarla da karşılaştım herhangi bir kronik şikayet duymadım( yağ yakma dahil ), 55.000 sonrasında ne olur bilinmez.
    Halil Karamanoğlu bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    Cbf 150 ;)Ama alırsan ilk işin lastikleri en son çıkan (hafta anlamında)michilenle değiştirmek olsun.
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    mondial mh 125 drift al benm de boy 172 67 70 kılo arası gezınıom uste aldıgnda bı bayıye gıt demek ıstedıgmı anlıcaksın 2.800de sıfır fıatı var kredı kartına pesın 12 ay taksıt ruhsat plakayla 3200 e feln gelıo asaga yukarı bı bayısıne gıt ama yorumlarına bak turunde sıkıntısız bı motor 125 desede 135 cc lık cok atak bısey ılk motorunsa dıkatlı ol alısana kadar o yuzden sandıgndan atak cıkabılıo bıde mumkun oldkca ybr dede cbf dede on frenden uzak dur.. bu arada 5mılyar cıkcaksan bence tvs apache lerıde gozden kacırma onlarda cok iimis kulanmadm ama yrum guzel 4 mılyar cıvarı 0 ı ybr ıle feln kıyaslanmaz cc olarakda konfor olarakda daha guzel bence 0ları dıgıtal gosterge hatta 2011 lerıde ne alırsan al hayrlı olsun

taglis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Simson + Boxer + CB250R
    YBR... tek geçerim , der geçerim ;)
    Kartallar yalnız uçar...

kanmix_x - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf150,Ybr,Tvs üçlüsü :)]
    Alıntı taglis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    YBR... tek geçerim , der geçerim ;)
    Bende Cbf 150 alır ybryi sollar geçerim
    İmza yok
    Ne Oldu Ha, Vuruyummu Sırtına
    Oğlum Bak Git

250-MaCiT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Modenas GT 135
    Modenas gt135 i..Listeye koy incele kıyasla..Binenlerden mukayese al..
    sbr bunu beğendi.
    Yüksek yüksek devirlerde redline görmesinler
    Aşrı aşrı motorlara gaz vermesinler
    Babamın bir hayabusası olsa binsede gelse

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    yahu arkadas birakin su cbf cin mali ayaklarini
    honda logosunu yapistiriyor honda muhendisleri kontrolunde yapiliyor cin malindan kaliteli
    hala daha cbf cinde uretiliyor diyorsun
    ver parayi cinliye sana hondadan kalitelisini yapsin
    nerede yapildigina degil markaya bakin

bence cbf daha uygun uzun kisa her turlu yola cok rahat vibrasyon sifir
    digerlerini kullanmadim

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)