Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Kışa Hazırlık

Motovento
    REKLAM ALANI
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    600 tl gibi bir bütçe ayırdım,bot ve pantolon alıp kışın rahat rahat motora bineceğim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şöyle yol göstereyim:Bot,çizme neyse artık günlük hayatta kullanabilmeliyim,tracking ayakkabısı gibi olanlar ideal galiba,iyimidir?Gönlüm ss çizmelerinde var beğendiğim birkaç model ama hem çok sırıtır hem de yürümesi kolay değil(nedense su geçirecekmiş izlenimi veriyor.)
    Aynı şekilde pantolonuda günlük giyebilmeliyim,normal pantolon üzerine geçirilen modellerde olabilir ama şunu da sorayım onlar sırt çantasına kolayca sığarmı,çanta da başka şeyler de olacak.

Üniversiteye gidiyorum(çoğunuz tanıyorsunuz,biliyorsunuz zaten:D).Okulda rahatsızlık vermemeli bu ekipmanlar,hem de max perf olmalı çünkü okul yolum zor şartlara sahip,sahilde sabiha gökçen yoluna devam ediyorum rüzgar,fırtına,yağış eksik olmuyor:D

Elidven de alacağım ama bu bütçeye dahil değil bir şekilde ayarlarım onu,sadece çok cazip bir bildiğiniz eldiven varsa diye yazdım bunu.

Mümkünse kendi denediğiniz ya da güvendiğiiniz insanlardan duyduğunuz bilgileri paylaşın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Lütfi herşeyi araştıran adam git bunuda araştır Git bitane branda al komple dola yağmur gelmez :D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lütfi herşeyi araştıran adam git bunuda araştır Git bitane branda al komple dola yağmur gelmez :D
    Hahah nasıl sürecem,motoru korumuyorum,kendimi koruyacam:D Araştırıyorum zaten de,hatta mağazalara da bakıyorum ama kulananlar ne diyor:D Ayrıca her yağmurda senin gibi boxer ımı sıkmak istemiyorum:D

@atid okul dağın başında,ayrıca okulun otoparkına sokuyorum,güvenlik bol,kameralarda kör nokta yok.Motorla biryere gidemeyeceksem neye yarar:D

rahmi34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015Yamaha Mt 09 Abs
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    600 tl gibi bir bütçe ayırdım,bot ve pantolon alıp kışın rahat rahat motora bineceğim.Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Şöyle yol göstereyim:Bot,çizme neyse artık günlük hayatta kullanabilmeliyim,tracking ayakkabısı gibi olanlar ideal galiba,iyimidir?Gönlüm ss çizmelerinde var beğendiğim birkaç model ama hem çok sırıtır hem de yürümesi kolay değil(nedense su geçirecekmiş izlenimi veriyor.)
    Aynı şekilde pantolonuda günlük giyebilmeliyim,normal pantolon üzerine geçirilen modellerde olabilir ama şunu da sorayım onlar sırt çantasına kolayca sığarmı,çanta da başka şeyler de olacak.

Üniversiteye gidiyorum(çoğunuz tanıyorsunuz,biliyorsunuz zaten:D).Okulda rahatsızlık vermemeli bu ekipmanlar,hem de max perf olmalı çünkü okul yolum zor şartlara sahip,sahilde sabiha gökçen yoluna devam ediyorum rüzgar,fırtına,yağış eksik olmuyor:D

Elidven de alacağım ama bu bütçeye dahil değil bir şekilde ayarlarım onu,sadece çok cazip bir bildiğiniz eldiven varsa diye yazdım bunu.

Mümkünse kendi denediğiniz ya da güvendiğiiniz insanlardan duyduğunuz bilgileri paylaşın.
    bu işleri gören eşyaların ucuz yollusu lazım banada :D

Dainese takıntılı biri olarak eldiven, pantolon, mont ve botlarım bunlar. Kar hariç her türlü hava koşulunda sürmeyi planlıyorum ben de, ama motor arızalandı, o kötü oldu :(.

Bütçe olarak iyi sayılır, gore-tex veya benzeri yağmur geçirmez özellikli kumaşa sahip giysileri araştırmanda fayda var. Çok başarılı giysiler var piyasada. Özel mesaj da attım bu arada, ilgini çeker belki diye .
    Pain bunu beğendi.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Benim bildiğim su geçirmez yarış botu yok. Varsa da ben duymadım. O yüzden onu elemek lazım baştan. Tabii durum böyle olunca yazın ya bottan vazgeçeceksin ya da 2. bir bot alacaksın mecburen. Yazlık yarış botları var, havalandırmalı delikli falan. Alternatif olarak yazlık yarış botu+ su geçirmez bot kılıfı olabilir, ancak ayakların suyla temas etmese de donar diye düşünüyorum.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim bildiğim su geçirmez yarış botu yok. Varsa da ben duymadım. O yüzden onu elemek lazım baştan. Tabii durum böyle olunca yazın ya bottan vazgeçeceksin ya da 2. bir bot alacaksın mecburen. Yazlık yarış botları var, havalandırmalı delikli falan. Alternatif olarak yazlık yarış botu+ su geçirmez bot kılıfı olabilir, ancak ayakların suyla temas etmese de donar diye düşünüyorum.
    Yarış botu silik gibi zaten,yürümeside dert:D.%100 su geçirmeyen ekipman zaten yok,kötü havalarda ucuz yollu bir yağmurluk seti geçirmek yeterli oluyor.Yaz ayakkabım var,tam korumalı değil ama tamamen korumasız da değil:D,yazı bunlarla bitirdik gibi,seneye motoruda büyütür yazlık ayakkabıyada ayrı bakarız:D

Su geçirmez yarış botu var da, su geçirmezlik özelliği ne kadar sürede ve ne kadar şiddetli yağmurdan sonra sorun yaşatıyor onu araştırmak lazım. Örnek olarak:
    http://www.dainese.com/eu_en/motorbi...125&subcat=132

Çünkü kullanılan malzeme gore-tex değil. Bu arada gore-tex malzemeye sahip bir giysiyle yağmurda ıslanırsanız garantiden yenisini alabilirsiniz veya para iade veriyorlar ve ömür boyu garantili.

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Çok tatlıymış,canım çekti:D

marefb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    1299 Panigale
    Yazlığı ayrı bir dert kışlığı ayrı bir dert kaskı ayrı bir dert ....Yedi bitirdi beni bu motosiklet sevdası :D Kask alıcam param yok valla, lütfi bana shark speed r alacakmışsın.:p

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı marefb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yazlığı ayrı bir dert kışlığı ayrı bir dert kaskı ayrı bir dert ....Yedi bitirdi beni bu motosiklet sevdası :D Kask alıcam param yok valla, lütfi bana shark speed r alacakmışsın.:p
    Aldım duruyor,bi vakit bulda buluşalım,vereyim kaskını:D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    GÜncellllllll

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    standart lastiklerle kisa girip devam etmeyi dusunmuyosun dimi? ben 2 -3 kez yagmurda surdum ama trafik rahatti ve cok temkinli gittim sorun olmadi. ama viraj donerken kavsaklarda ve onunde ani duran bi arac direk dusurur.

lastik oncelikli

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    standart lastiklerle kisa girip devam etmeyi dusunmuyosun dimi? ben 2 -3 kez yagmurda surdum ama trafik rahatti ve cok temkinli gittim sorun olmadi. ama viraj donerken kavsaklarda ve onunde ani duran bi arac direk dusurur.

lastik oncelikli
    Bu konuya girmeyelim hiç:D Zaten geçen sene şubattan beri aralıksız sürüyorum.Lastikler için cbr250r başlığında çok şey yazdım,cevaplarım orada:D.Geçen kış tek sorunum,yeni başlamış olduğum için yanlış ve eksik ekipmandı.Yanlış eldiven seçiminden ellerim dondu,paintolon almadığım için bacaklar,ayakkabıdan da ayaklar:D Bana bunlar lazım:D Ekipmandan devam edelim:D

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Bir güncel daha atalım:D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi o işi dediğin kriterlere uydurmaya çalışmak çok doğru olmuyor. İllaki biyerden fire veriyorsun.

Demek istediğin şey ben yüzme sporu ile uğraşacağım diyorsun ama okula da öyle gidebileyim dediğinde o iş olmuyor birtürlü.

He olur tabiki ama nasıl olur ceket, kravat, gömlek ile havuza atlayamazmısın, tabiki atlarsın...

Yanlış anlama sakın, 2 si 1 arada dediğinde berbat sonuç alırsın demek istiyorum.

Bence sen sadece ekipmanların yapması gereken işe odaklan ki bütçen ile en doğru sonucu alabil;

- ıslanmayacağın,
    - korumaları doğru düzgün işini yapacak standartlarda,
    - üşütmeyecek,
    - üzerine motosiklet kullanımını etkilemeyecek konforda oturan... ...

gibi bi arayış içinde olmak ve gideceğin yerde 5 dk fazla harcayıp kuru, temiz ve güvende olarak üzerinden atıp rahat rahat takılırsın
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Doğru söylüyorsun,tcx botların tavsiyesini aldım,ne yazık ki kafamdaki şekil değil:D Bu sonucu biliyorum da,burada çok farklı yöntemler izleyen insanlar var,alternatif yaratmak adına soruyorum.Dediğin gibi işlev görüntünün önüne geçiyor,tulum gibi pantolonlar iş görür diyorlar ama onun günlük hayatta kullanımı zor,pantolon üzerine geçirilen korumalı pantolonlar var,onlar da çıkarınca bir sırt çantasını fazlasıyla dolduruyorlarmış.Alternatif söyleyin banaa:D

Bu arada havuz konusunda yanlışın var.Ben dalgıcım,kuru elbisen olduğu takdirde simokinlede girebilirsin:D:D

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S
    Abi tabi girersinde çıkıp iş davetine geri dönemezsin Ne demek istediğimin zaten sende gayet farkındaydın konuyu açarken bile bundan eminim zaten

Bende motosiklet ile tanışmadan önce hep allah allah neden ulaşım aracı değilde spor olarak geçiyorki bütün dünyada derdim. Ekipman olayı ile tanışınca durumu anladım

Bu dünyadaki herkesçe bir spor ve doğal olarak bu işin bir forması var Günlük kıyafetlerimi en azından andırsın dediğinde bile birçok konuda kayıp veriyorsun.

He bazıları bu kayıplara değer diyor alıyor ama ben kalça, diz... ... korumalı kot pantolonlu bile gördüğümde daha hiç tutamadım kendimi, istemsiz gülümsüyorum, olmuyor abi ya allah aşkına

Motosiklet pantolonu ile toplantıya bile girsen "hmm motosiklet ile gelmiş" oluyorsun Mont içinde durum benzer, kaçkez şahit oldum uni yıllarımda "niye bu şeyi giymiş ki üstüne daha kaslı göstersin diye mi" diyorlar

Bence üstüne basa basa motosiklet ekipmanı olduğunun belli olması, yani sırıtması nispeten daha güzel bi görüntü, günlük hayatının içinde bile

Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alternatif söyleyin banaa:D
    Bende çok bi alternatif peşinde olma, bi takımdaysan eğer takımının renklerini giy çık sahaya aksi taktirde taraftar bu durumdan pek hoşnut olmaz diyorum
    Pain ve Deathghost bunu beğendiler.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Yahu yok mu arkadaş aranızda bot,pantolon giyen.En azından şu markada o fiyatlara güzel şeyler var,şu markalarınki işe yaramaz falan diyin.Aldıktan sonra patlamak istemiyorum.

mücahit_89 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Discover 150
    bende bu kış motorla işe gidip gelme planları yapıyorum,şöyle kuryelerin kullandığı diz örtüsü ve elcik üzerimede sağlam bi yağmurluk bu kadar basit bi planım var ama bunun için görüntüden taviz vermek gerekiyor zaten o yağmurda güzel görünsen ne olur görünmesen ne olur

normal korumalar standart olarak kullanılabilir artı günlük ayakkabılarımıda giyerim bu diz örtüsü ayaklara gelen yağmuruda kesiyor elciklerde önemli yağmurda su geçirmeyen eldiven olur ama buna ne kadar dayanabilir yani bugun işe gittm geldim ertesi gün tekrar o eldivenleri nerde kurutcam,artı bu kurye elciklerinin içine pamuklu bi eldiven giyersem üşümeyide engellerim diyorum.yani benim düşüncem biyere gittiğimde ıslak olan sadece üzerimdeki yağmurluk olsun onuda çıkarıp işime gücüme bakayım.çok düşündüm ama en üst seviye yağmur geçirmez ekipmanlar bile sürekli kullanımda ne derece dayanır...komple yağmurluk giyersen ayakkabılara bile bunuda denemiştim çok zahmetli oluyor kesinlikle birde o eşyaları nereye sokacağını şaşırıyosunen iyisi kurye usulu varsın kurye desinler kışında motorla gezeyimde
    maxi97 bunu beğendi.

REKLAM ALANI
1. sayfa 123 SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)