Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

yagmur motora zarar verirmi?

Motovento
    REKLAM ALANI
    ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    balata ve fren diskleri hariç ---> boş camsil sprey şişesine mazot doldur , jantlara açıktakalan vidalara motor bloğuna ve çevresine sıktıktan sonra bezle sil güzelce ,,,yağı kiri söküyo hem paslanmayakarşı kesin çözüm...plastik aksamlara da kullanabilirsin ... motor her yağmur ıslak gördüğünde güzelce basınçlı su tut sonra dediğim şekilde mazot ile sil...bunu yaptığın sürece paslanmadan tamamenkorunmuş olacaksın...bide ilk günkügibi görücek motorun....ben balkon altına koyuyorm motoskltimi aynen bu şekil yapıyorum....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Paraya kıy motosiklet brandası al. Yada naylon branda at üstüne zevk sana kalmış.
    Fazla direk güneş motorun renginde solmaya yol açar. Yağmur ise paslanmasına, o yüzden herkes ya garaja koyuyor yada branda alıyor.
    Branda dan çok garajda olsa çok daha iyi olur. Dün yağmura yakalandım. hafif çizelirken binerdim ama sağnak yağışta ilk defa motor kullandım.
    Kuru 1 cm bölge kalmadı. o yağmurda nasıl kaptırıp gittim bilmiyorum ama çok zevkliydi. Şehir içindeki bütün insanların gözü üstümdeydi. Sanırım fark ettiler
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

[QUOTE=eruyanik;2851006]Bir de motosikleti parkederken az da olsa bir eğim var ise motorun ayağını eğim yönüne yatacak şekilde parketmeye dikkat edin. Geçen hafta bir baktım üzerinde brandasıyla benim hyosung yerde yatıyor. Gerçi rüzgar falan olmamıştı gece, belki bir çocukta meraktan dayanmış olabilir diye düşündüm... Ama rüzgar kuvvetli estiğinde mümkün mü? mümkün..[/
    QUOTE]

mantikli teşekkür ederim buna dikkat edecem

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:08 ----------

Alıntı ersin90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    balata ve fren diskleri hariç ---> boş camsil sprey şişesine mazot doldur , jantlara açıktakalan vidalara motor bloğuna ve çevresine sıktıktan sonra bezle sil güzelce ,,,yağı kiri söküyo hem paslanmayakarşı kesin çözüm...plastik aksamlara da kullanabilirsin ... motor her yağmur ıslak gördüğünde güzelce basınçlı su tut sonra dediğim şekilde mazot ile sil...bunu yaptığın
    sürece paslanmadan tamamenkorunmuş olacaksın...bide ilk günkügibi görücek
    motorun....ben balkon altına koyuyorm motoskltimi aynen bu şekil yapıyorum....
    bak ışte bu öneri altın değerinde benim için eyvallah kardesim bu çok iyi oldu bunu mutlaka yaparim allah razı olsun Sagolasin
    ersin90 bunu beğendi.

ersin90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano WOLF S
    rica ederm kardşm ne demek...

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)