Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
2. sayfa BirinciBirinci 12

Merhaba, danışmak istiyorum...

Motovento
    REKLAM ALANI
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Bence egıtımden once ıse ehlıyetle baslamanız ehlıyetınızı alırken zaten egıtımınızıde almıs olacaksınız. sonrada sıze en uygun olan motoru benımseyebılırsınız ( scooter - vıteslı ) motor tercıhlerı. sadece sunu belırtmek ısterımkı mutlaka motorunuzu elınızden geldıgı kadar bır japon malı almaya ozen gosterın bu konudada tabı akla ılk gelen motorlar olarak yamaha - honda olabılır dıye dusunuyorum. vıteslı dusunursenız yamahada yamaha ybr 125 hondada ıse honda cbf 150 motorlarını tercıh edebılırsınız. eger tercıhınızı scooterdan yana yapacak olursanız honda spacy 110 olabılır. ( ama mutlaka alır almaz lastıklerınızı degıstırın )

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

en az yakan motor

arkadaşlar merhaba.. motor alacam ve ilkkez tecrübe sahibi olacam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03408406/detay

bu linkteki motor nasıl. birde en az yakan buna benzer motor istiyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Transalp
    Cbf150 gibi motorlarla yağmurda sıkıntı yaşarsınız.Ön tekerin atacağı çamur ayaklarınızdan dizinize kadar sizi çamura bulayacaktır.Ama maxiscooter kullanırsanız size en ufak çamur gelmez.Yağmurdan bile az etkilenirsiniz.
    fz6_fazer bunu beğendi.

phradrel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F650GS
    rahat bir yolculuk ve sadece iş için istiyorsan büyük tekerlekli scooter al. eğitim alırken ya da bu motoru kullanırken zaten ne istedeiğini bulacaksın. araba gibi değil yani.
    Güncel Motosiklet Haberleri ve Kültürü Blogu
    https://www.facebook.com/BoutiqueMoto

özcan1980 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KLE 500
    Alıntı yamyamaha adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    önce eğitim.
    böyle bir düşünceniz varsa önce eğitimini alınız.
    bu eğitim esnasında siz zaten size uygun motora karar vere bilirsiniz.
    Net olarak katılıyorum.
    Doğduğunda Sen Ağlarken Herkes Gülüyordu.
    Öyle Bir Hayat Yaşa ki; Öldüğünde Herkes
    Ağlarken Sen Gülüyor Ol !

_pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    Alıntı nosferatu201 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba.. motor alacam ve ilkkez tecrübe sahibi olacam

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...03408406/detay

bu linkteki motor nasıl. birde en az yakan buna benzer motor istiyorum
    bu motor 20 kurusdan asagı yakmaz az yaksın dıyorsan honda aktiva var ama oda pahalı :(

Egemen06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR125
    Çift tekerlekli scoter tarzı motorla trafik çilesini tekrardan yaşayabilirsiniz aralardan ilerlemek o kadar kolay olmayabilir onunla.
    Bazen gidilecek yere en çabuk varmanın yolu mola vermektir

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Çift tekerli scooterlarla düşme yasamazsiniz ama aralara da rahat giremezsiniz.

Denge işini sorun etmeyin. Gaz verdiğiniz sürece motosiklet ayakta durmaya çalışacaktır. Daha doğrusu ileri dogru yeterli kuvvet olunca diyelim.

250 cc sym gts EVOi ve kymco xciting 250 tavsiyemdir. Hem otomatik, hem az yakar. 3- 3.5 litre 100 km. Hem de 120 ile tır ve otobüslerin tacizine uğramadan gidersiniz.

Ehliyet alırken eğitim veren kurs sayısı ülkede bi elin parmaklarını geçmez. Honda güvenli sürüş eğitimine ve ya serhat kılavuz hocanın eğitimine gidin. Gidemezseniz en azından videolari izleyin.

Honda eğitim merkezi Anadolu yakasında diye biliyorum. Avrupa yakasında kimden öğrenebilirim...? bir de ehliyet veren yerlerin çoğu kullanmayı bilene veriyor. kullanmayı öğretmiyor

dreamkiller - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Silverwing 600
    Commuter motorlar (CBF 150, YBR125,CB125...VB) kullanımı gayet kolay, bisiklet gibi rahat kullanımı olan ideal motorlardır. üstelik maliyet açısından da daha uygundur. Scooter kullanımı bunlardan daha kolaydır. aslında iki ucu b.klu değnektir. karar verememe yüzünden yıllardır motor sahibi olamamış, eğitim sürüşlerine her sene katılıp motoru olsa çok iyi kullanacağına inandığım bir arkadaşım var, adam hem çiftlik işi oluyor hem bostancının göbeğinde oturuyor, hem karşıya çok sık geçiyor. Cross al dedik sık sık çiftliğe gittiği için ama O da cross sevmiyor yani bir türlü karar verip motor alamadı adam

Bence doğru olan gerekli ekipmanı alıp sürüş eğitimini de alıp akabinde motora karar vermektir.. Kim bilir belkide sizi 600 cc lik bir SS in üzerinde bile görebiliriz.. Tarzı siz belirlersiniz. Scooter ların tek problemi kısa olan periyodik bakım aralıklarıdır. Ama sanırsam yeni nesil scooterlar da bunu da aştılar. Gene de karar sizin..
    If you don't Ride, You don't know...

Kawasaki Ninja 250 R - Kymco Xciting 250 I - Hyosung GT650 Naked - Honda FJS600 Silverwing

Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çift tekerli scooterlarla düşme yasamazsiniz ama aralara da rahat giremezsiniz.

Denge işini sorun etmeyin. Gaz verdiğiniz sürece motosiklet ayakta durmaya çalışacaktır. Daha doğrusu ileri dogru yeterli kuvvet olunca diyelim.

250 cc sym gts EVOi ve kymco xciting 250 tavsiyemdir. Hem otomatik, hem az yakar. 3- 3.5 litre 100 km. Hem de 120 ile tır ve otobüslerin tacizine uğramadan gidersiniz.

Ehliyet alırken eğitim veren kurs sayısı ülkede bi elin parmaklarını geçmez. Honda güvenli sürüş eğitimine ve ya serhat kılavuz hocanın eğitimine gidin. Gidemezseniz en azından videolari izleyin.
    uyarınızı dikkate aldım. Serhat Kılavuz'u aradım. Sağolsun gerçekten çok yardımsever. Bana eğitim de veren kurs önerdi. Eğitime başlıyorum. bir an önce bu çileden kurtulma hevesindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Alıntı dreamkiller adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Commuter motorlar (CBF 150, YBR125,CB125...VB) kullanımı gayet kolay, bisiklet gibi rahat kullanımı olan ideal motorlardır. üstelik maliyet açısından da daha uygundur. Scooter kullanımı bunlardan daha kolaydır. aslında iki ucu b.klu değnektir. karar verememe yüzünden yıllardır motor sahibi olamamış, eğitim sürüşlerine her sene katılıp motoru olsa çok iyi kullanacağına inandığım bir arkadaşım var, adam hem çiftlik işi oluyor hem bostancının göbeğinde oturuyor, hem karşıya çok sık geçiyor. Cross al dedik sık sık çiftliğe gittiği için ama O da cross sevmiyor yani bir türlü karar verip motor alamadı adam

Bence doğru olan gerekli ekipmanı alıp sürüş eğitimini de alıp akabinde motora karar vermektir.. Kim bilir belkide sizi 600 cc lik bir SS in üzerinde bile görebiliriz.. Tarzı siz belirlersiniz. Scooter ların tek problemi kısa olan periyodik bakım aralıklarıdır. Ama sanırsam yeni nesil scooterlar da bunu da aştılar. Gene de karar sizin..
    Serhat Bey önerisi ile eğitim merkezini buldum. o arada ekipmanı da alıcam. çift tekerden vazgeçtim. büyük tekerlekli scooter alıcam galiba...diğer arkadaşlar da yağmur da scooterın uygun olacağını söyledi..ben yaz kış kullanma amacındayım çünkü..
    dreamkiller bunu beğendi.

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Alıntı VEB adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uyarınızı dikkate aldım. Serhat Kılavuz'u aradım. Sağolsun gerçekten çok yardımsever. Bana eğitim de veren kurs önerdi. Eğitime başlıyorum. bir an önce bu çileden kurtulma hevesindeyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

Serhat Bey önerisi ile eğitim merkezini buldum. o arada ekipmanı da alıcam. çift tekerden vazgeçtim. büyük tekerlekli scooter alıcam galiba...diğer arkadaşlar da yağmur da scooterın uygun olacağını söyledi..ben yaz kış kullanma amacındayım çünkü..
    Serhat hocaya malatyadan emrenin selami var dersiniz. Birkaç ödemem çıkınca kendisinden elazigda eğitim alma firsatimi kaybetmiştim...

ibo8316 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cb 125e
    Karar verdinize Sevindim.
    Trafikte Scooter Kullanmak cok zevkli ama malesef her ilde hatta semtte calismalar oluyor.
    yol
    dogalgaz
    kaldirim vb... Ufak tekerlek burda sorun oluyor.
    Buyuk teker en ideal.
    hele Butceniz uygunsa 200cc yada 250cc Enjeksiyonlu Modellerden Alin hep memnun kalin.

Motosiklet malzemeleri alabileceğim avrupa yakasında uygun bir merkez var mı?

REKLAM ALANI
2. sayfa BirinciBirinci 12

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)